» «
מקדש השיש
מקדש השיש
#על המקדש המפואר של בנגקוק

מקדש בנצ'אמאבופיט (Wat Benchamabophit), או מקדש השיש, הוא מהמפוארים שבמקדשים הבודהיסטים בבנגקוק. לשם מקדש השיש (Marble Temple) הוא זכה תודות לשיש הקררה היוקרתי מאיטליה, שעוטף את כולו מסביב.

את בניית המקדש החלו בשנת 1899, בהוראת המלך ראמה החמישי. גם שמו של המקדש "בנצ'אמאבופיט", נגזר מהפירוש שלו, שהוא "המקדש של המלך החמישי". גם רצונו של מלך תאילנד במקדש כאן לא היה מקרי. לאחר שבנה את ארמונו החדש באזור והקים את רובע דוּסִיט הסמוך, הוא רצה במקדש שישמש אותו ואת משפחת המלוכה.

במנזר הבודהיסטי הסמוך למקדש, שהוא בית ספר דתי לנזירים בודהיסטים, לומדים ומרחיבים רבים מהנזירים כאן את הידע שלהם בבודהיזם. כאן, אגב, למד ורכש את השכלתו הדתית, גם מלך תאילנד הנוכחי, עוד לפני שהוכתר למלך.


#אדריכלות המקדש
המקדש בעל ההשפעות האירופיות נבנה לכבוד המלך ראמה ה-5, שאפרו טמון בו. הבונה היה אחיו למחצה של המלך, הנסיך נראי (Prince Narai). יש בו אוסף של פסלי בודהה מברונזה, לצד שלל פרטי כמורה אירופאיים.

חלקו החיצוני והמודרני של המקדש מושפע מהסגנון האירופאי של הבנייה בסוף המאה ה-19, אם זה בשיש או במגוון חלונות הוויטרז' הצבעוניים ששולבו בו. כל אלה מוזגו בלא מעט אלמנטים אדריכליים מסורתיים של הבנייה התאילנדית הקלאסית.

בנצ'אמאבופיט בוהק לא רק לובן השיש של קירותיו הבהירים. נראה שהכל כאן עשוי שיש, מעמודי השיש המרשימים, דרך זוג אריות השיש הגדולים ששומרים על הכניסה ועד לחצר השיש המדהימה של המקדש המפואר.

פנים המקדש מציע פאר גדול, שמודגם היטב בקורות הזהב שבו. בתוך נישות רבות בתוכו ניתן לראות ציורי נזירים חשובים בהיסטוריה של הבודהיזם בתאילנד. בחצר מעל 50 דיוקנאות של הבודהה.

כמו כן בגינת המקדש ומסביבו יש שלל פינות התרגעות ומנוחה קרירות ונעימות.


#טיפים
לבוש - הקפידו להגיע בלבוש צנוע.

​מומלץ להגיע לכאן בטוק טוק או במונית. האוטובוסים בבנגקוק לא מספיק מסודרים וברורים לתיירים ואתם עלולים להסתבך בדרככם לכאן באוטובוס.

אל תתפתו לנוכלים שיציעו לכם אבני חן מזויפות בסמוך למקדש. זוהי תרמית!

שעות פתיחה: 8:00-17:00


מבט מקרוב:

https://youtu.be/l4-gCEBYmrA
וואט סאקט
גבעת הזהב במקדש וָואט סאקט
#על הגבעה המלאכותית עם המקדש

עד שנות ה-60 הייתה גבעת הזהב (The Golden Mount) שבמקדש וָואט סאקט (Wat Saket) המקום הכי גבוה בבנגקוק. זוהי גבעה מלאכותית בגובה 78 מטר שמעליה ניצב מבנה מחודד צריח ומוזהב. האמונה אומרת שבתוכו שמורים שרידיו של בודהה.

המקדש והגבעה הם אתרי תיירות פופולאריים ומסמלי העיר בנגקוק. הטיפוס אל מרומי הגבעה נחשב כאן ל"טאם בון", מנהג בודהיסטי לצבירה של מעשים טובים. אלו מעניקים למאמין נקודות זכות שייסייעו לו להיוולד שוב לגלגול טוב. זו אחת הסיבות שוָואט סאקט, הידוע כאן כ"מקדש גבעת הזהב" הוא מוקד עלייה לרגל של בודהיסטים רבים בתאילנד ובבנגקוק עצמה.

מפסגת הגבעה נשקף הנוף של בנגקוק העתיקה. במקדש פזורים המון פעמונים, עם צלילים נהדרים, שבחלקם הגדול אתם מוזמנים לצלצל. יש כאן גם גנים נפלאים, עם פרחים בשלל צבעים ומינים, מפלים נאים ונזירים שפוסעים בשבילים ובמורד המדרגות, בשלווה רוגעת. האווירה כאן רוחנית ומעט מסתורית, אולי מפני שהמבקרים יודעים שקרקע הגבעה המלאכותית מכילה את אפרם של 60 אלף מתים.


#על המקדש
מקדש "גבעת הזהב", או בשמו התאי וואט סאקט, הוא מקדש בודהיסטי שהוקם בתקופת איוטהאיה. אז קראו לו וואט סאקאה. הוא נולד כשהמלך ראמה השלישי החליט להקים כאן מבנה צ'די גדול ממדים. אבל התמוטטות המבנה ההולך ומוקם, בשל אדמת הביצה הרכה שעליה הוא נבנה, הותירה אותו נטוש כשעליו גדלים עשבים, מה שהביא לכינוי "גבעה".

המקדש שופץ על ידי מלך תאילנד, כשבנגקוק הפכה לבירת הממלכה. אז גם שונה שמו לוואט סאקט. בזמן שלטונו של ראמה הרביעי הוא החל בהקמת מבנה צ'די על הגבעה. את הבנייה השלימו רק בתקופת שלטונו של ראמה החמישי. אז גם הביאו אל הצ'די שכאן את שרידיו של בודהה.

בשנות ה-40 של המאה ה-20 בנו את קירות הבטון שמקיפים את הגבעה המלאכותית, בכדי לחזק ולייצב את המקדש שעליה ולשמור עליו מהתמוטטות.

כיום מתקיים כאן בכל נובמבר, טקס שכולל תהלוכה לאור נרות במעלה הגבעה.


#טיפים
בואו בלבוש צנוע ולא במכנסיים קצרים ובגופיה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Tlhu7swjejA


מהאוויר:

https://youtu.be/ljkIjqwnkTo


ביקור במקום:

https://youtu.be/dfUhGM8do3k
ארמון מלך תאילנד
ארמון מלך תאילנד
#על הארמון של מלך תאילנד

ארמון המלך (ה-Grand Palace או Phra Borom Maha Ratcha Wang), שנבנה בשנת 1782 ע"י המלך ראמה הראשון, הוא קומפלקס מרשים ומפואר בסגנון מלכותי ובפאר מלכים, פשוטו כמשמעו. הוא נחשב לאטרקציה החשובה ביותר בבנגקוק ואחת הפופולאריות בכל תאילנד.

בעבר התגוררו בארמון המלוכה מרבית מלכי תאילנד. כיום הוא אחד מהאתרים החשובים והפופולריים ביותר במדינה, אך המלך אינו גר כאן יותר. הארמון הזה, ארמון המלוכה התאילנדי משמש רק לטקסים והוא אינו פתוח למבקרים. המלך ומשפחתו מתגוררים בארמון צ'יטלדה (Chitlada), שבצפונה של בנגקוק, שגם הוא, ודאי כבר הנחתם, אינו פתוח לביקורים.


#מה תראו בארמון?
בארמון כמה מבנים אדריכליים מרשימים ויפים. לאחר הכניסה לשטח הארמון נמצא מוזיאון הנשק המלכותי, הסוקר את תולדות כלי הנשק ההיסטוריים של תאילנד.

משם תמשיכו אל מתחם המקדשים היפהפה הכולל את מקדש האזמרגד, משכנו של פסל הבודהה הקדוש מאזמרגד והמקדש החשוב והקדוש ביותר של תאילנד. יש לנו הדרכה נפרדת למקדשו של בודהה האזמרגד - ראו למטה.

אחרי מקדש האזמרגד המרהיב המשיכו אל ארמון המלך עצמו. שימו לב שאחרי המעבר אל הארמון אין חזרה למקדש האזמרגד.

במתחם תראו עתה את המַאוּזוֹלֵיאוּם המלכותי של בני משפחת המלוכה ודגם זעיר של מקדש אנגקור וואט העצום, שבנו התאים בקמבודיה.

עוד במתחם הארמון נמצא ה-Dusit Audience Hall, הנחשב לאחת הדוגמאות המובהקות לארכיטקטורה המלכותית. זהו בניין מרהיב עין, הניצב על פלטפורמת שיש בצורת צלב לטיני.


#טיפים
חוץ ממדריך קולי בתשלום, יש במתחם הארמון סיורים מודרכים באנגלית, בשעות 10:00, 10:30, 13:30 ו-14:00.

בשל קדושת מוסד המלוכה בתאילנד מקפידים כאן מאד על לבוש צנוע. הבדיקה בכניסה קפדנית ואין לבוא בסנדלים או בלבוש חשוף.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ffBO2isyk1A?t=1m43s


עוד מבט:

https://youtu.be/O9c0s86vG2k


ועוד אחד:

https://youtu.be/HuhEYcxy26M
בית ג'ים תומפסון
בית ג'ים תומפסון
#על בית המגורים שהפך למוזיאון

במרחק הליכה קלה מקניון MBK נמצא ביתו של ג'ים תומפסון (Jim Thompson's House), "האמריקאי האגדי של תאילנד" ומי שנחשב בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת למחייה תעשיית המשי התאילנדית ואיש עסקים עשיר מאד.

ביתו של תומפסון הפך למוזיאון לאומנות תאית, לאחר שהוא נעלם במלזיה בשנת 1967. זהו לא מוזיאון ממלכתי או רשמי, אבל רבים מגיעים כדי לבקר כאן, גם בשל חפצי האמנות התאית היקרים, שהוא אסף במהלך השנים ושבהם השתמש בכדי לפאר את אחוזתו היוקרתית.


#מהו סיפור היעלמותו המסתורית של תומפסון?
ב-1967 הפך תומפסון לאגדה, לאחר שנסע עם חבריו לנופש ברמות קמרון במלזיה. הוא בילה שם חופשה נעימה, שבמהלכה יצא לסיור רגלי וקליל ביער הסמוך. לא ברור בדיוק מה קרה שם, אבל מהטיול התמים הזה, הוא לא שב מעולם.

עד היום נותר סוד היעלמותו בלתי פתור. איש לא יודע מה עלה בגורלו, אבל הוא הפך את האיש לאגדה, שתפסה יותר ויותר תאוצה. האגדה הזו והמסתורין של היעלמות מי שהיה מעמודי התווך של התעשייה התאית, העצימו את הסקרנות סביבו. הם שהפכו את הבית שהותיר אחריו בבירת תאילנד למוקד תיירות פופולארי ביותר בעיר.

חלק מהסקרנות הציבורית שהובילה לפופולריות של הבית שלו נובעת גם מהמסתורין סביב דמותו של תומפסון, שהיה משמעותי עוד בחייו. הוא היה איש עשיר ורב צדדים והשמועות מספרות שעוד לפני שהשתקע בבנגקוק, כבר במלחמת העולם השנייה, בה שירת כחייל בתאילנד, הוא היה מרגל אמריקאי כאן. לאחר אותה מלחמה הוא הגיע כאמריקאי לתאילנד ואז הקים בה חברה לייצור משי, הקרויה על שמו. לאחר שפנה אל בתי אופנה באירופה, כדי לשווק את המשי המסורתי שייצר במפעליו, החברה זכתה להצלחה גדולה והניעה בדיעבד את שיקומה של תעשיית המשי במדינה כולה. ההצלחה הזו הפכה את תומפסון לאיש עשיר ורב השפעה בממלכה התאילנדית.


#על הבית עצמו
כמה מילים על הבית שהפך אכסניה לאוסף גדול של יצירות אמנות אסייאתיות, עתיקות ומיוחדות.

את ביתו הקים ג'ים תומפסון, לאחר שצבר ממון רב שאיפשר לו לבנות בית פאר וליצוק אל תוכו אוסף מדהים של אמנות תאילנדית ודרום-מזרח אסייתית, מכלי חרסינה נדירים מסין, ועד ממצאים ארכיאולוגיים וחפצי אמנות מתאילנד וממדינות שכנות, כמו לאוס, בורמה וקמבודיה, שאליהן נסע לא מעט כדי לרכוש פריטים מעניינים.

הבית ניצב על גדות קְלוֹנְג סֶן סֶפּ, בתוך גן תאילנדי מסורתי ויפה, המוקף בבתים עתיקים נוספים. למעשה, מדובר ב-6 בתים עשויי עץ טיק, בגדלים שונים, מהמאה ה-19. הללו נקנו על ידי תומפסון במקומות אחרים בתאילנד, הועתקו לכאן ונבנו מחדש בגן הבית.

המתחם כולו והבתים השונים שבו נבנו מתוך כבוד רב למסורת האדריכלית התאית. הכל נעשה בתכנונו האישי של תומפסון ועם נגיעות אישיות ויפות שלו.


#טיפים
רבים מגיעים לכאן כהפסקה תרבותית נחמדה באמצעו של מסע קניות בקניונים הסמוכים, MBK וסיאם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/aPKxBn14DSk

אדריכלות בבנגקוק

מקדש וואט ארון
מקדש וָואט אָרוּן
#על מקדש השחר של התאילנדים

אחד המראות היפים, שיישארו בזכרונכם שנים אחרי הביקור בבנגקוק, הוא המראה בשעת שקיעה, של וָואט אָרוּן (Wat Arun).

מקדש וואט ארון נקרא גם "מקדש השחר". הוא אכן מוקדש לאֵל הזריחה והשחר ההודי, האל ארוּנָה. גובה הפראנג (Prang), או הפגודה המרכזית של המקדש, הבנויה בסגנון קמרי, הוא 79 מטרים. הוא מעוטר בשברי קרמיקה צבעונית ושיש לבן.

המקדש נבנה על הגדה המערבית של הנהר צ'או פראייה (Chao Phraya) החוצה את בנגקוק, בצידו השני של הנהר, ממש מול מקדש וואט פּוֹ (Wat Po) וארמון המלך. נסו למצוא נקודת מבט טובה אליו, מהגדה המזרחית של הנהר, הצד של ארמון המלך. צפו בו משם בזמן השקיעה ותקבלו את אחד המראות הרומנטיים והמרהיבים, אולי אף המרגשים, שתקחו אתכם מבנגקוק.

זהו מקדש מרהיב ומיוחד שהפך למקדש הפוסטר של בנגקוק ולאחד מסמלי העיר המוכרים בעולם, אולי אף יותר מארמון המלך. לצד מקדש הבודהה השוכב ומקדש האזמרגד, הוא נחשב לחלק מ"המשולש הקדוש" של בנגקוק.


#אדריכלות מקדש השחר
המרכיב הבולט והמפורסם ביותר ב"ואט אָרוּן" הוא הפראנג המרכזי. פראנג הוא מגדל בסגנון קמבודי וכאן אפשר לראות במה הוא שונה מהפגודה היפאנית למשל.

גובה הפראנג המרכזי של המקדש הוא 79 מטרים. הפגודה הבולטת הזו מעוטרת באריחי חרסינה ובשברים צבעוניים של פורצלן סיני. הפראנג הזה מסמל את "הר מארו", ההר המיתולוגי שמופיע בקוסמולוגיה ההודית. אל שתי המרפסות שלה מובילות מדרגות תלולות וחיצוניות המאפשרות לעלות ולהשקיף על אזור הנהר.

מסביב לפראנג הגבוה נמצאים ארבעת הפראנגים הלוויינים, הקטנים יותר. הם מוקדשים לאל הרוח "פרה פאי". קישוטי הפראנגים הללו עשויים מצדפים ומפיסות חרסינה שהיו בעבר זבורית של ספינות שהגיעו לבנגקוק מסין.

הפראנגים מוקפים בדמויות של חיילים סיניים וחיות קדומות. שימו לב לדמויות השדים, הירוק והלבן שבשביל הכניסה. השד הלבן מכונה "סאהאססאטג'ה" והירוק הוא "טאסאקאנת". שניהם לקוחים מהראמאיינה, האפוס המיתולוגי שכתוב כשיר, המתאר את עלילות האל והמלך רָאמָה. אגב, גרסתו הראשונה של האפוס הזה נחשבת לשירה הקדומה ביותר שחוברה ונשמעה בעולם.

על המרפסת השנייה תוכלו לראות את ארבעת פסליו של האל ההינדי אינדרה, כשהוא רכוב על אראוון, הפיל מהמיתולוגיה התאית.

מעל הגג שבחזית אולם ההסמכה שליד הפראנגים, תראו צריח מחודד שקושט בקרמיקה צבעונית ועליו אלמנטים מגבס שצופה גם הוא. בחזית המבנה ניצבים שני פסלי שדים, השומרים עליו. בתוך אולם ההסמכה עצמו תוכלו לראות את דמותו של בודהה ניראמיטר. המסורת יודעת לספר שהפסל הזה תוכנן על ידי המלך ראמה השני.

ששת הסאלות, הביתנים המסוגננים שעל שפת הנהר, נבנו בסגנון סיני, מאבן גרניט ירוקה.


#תולדות מקדש וואט ארון
מקדש ארון נבנה בשנת 1809, בימי ממלכת איותאיה. בונהו של המקדש הבודהיסטי היה הגנרל טקסין, מי שהפך למלך לאחר נפילת איותאיה. במקור הוא נקרא ואט מאקוק, שפירושו "מקדש הזיתים".

בתקופה שהעיר ת'ונבורי הייתה בירת תאילנד, שינה המלך טאסקין את שמו של המקדש לוואט צ'נג. במשך זמן מה היה כאן פסל בודהה עשוי אזמרגד, זה שבשנת 1784 הועבר לואט פרה קאו (Phra Kaew).

במאה ה-19 השתנה שמו של המקדש שוב בידי המלך ראמה השני, מי שגם הגדיל את הפראנג המרכזי ושיקם את המקדש. המשיך בעבודה המלך ראמה השלישי ואחריו גם ממשיכו ראמה הרביעי, שגם נתן למקדש את שמו הנוכחי.


#טיפים
לבוש - הקפידו להגיע בלבוש צנוע.

הגיעו למקדש בסירת האוטובוס היוצאת מרציף תה טיֶין (Tha Tien) שמאחורי הארמון הגדול, או בעצירה של סירת הלונגטייל, העוגנת גם ליד Wat Arun במסגרת סיור התעלות.

מחיר סירת האוטובוס 3 באט והכניסה למקדש 30 באט.

המקדש פתוח מדי יום בשעות 8:30-17:30

הגיעו אל המקדש לקראת שקיעה ותהנו מנוף מרהיב של בנגקוק.

אל תקשיבו לנהגים, אם הם אומרים שהמקום סגור. הם מנסים לגרור אתכם למקומות אחרים.


הנה מקדש השחר עם שחר:

https://youtu.be/HGcxNbNyhds


מבט מקרוב:

https://youtu.be/BxHguEz0_w0
המוזיאון הלאומי בבנגקוק
המוזיאון הלאומי בבנגקוק
#על המוזיאון עם אוצרות האמנות של תאילנד

המוזיאון הלאומי (Bangkok National Museum) מציג אמנות תאילנדית מכל הזרמים והתקופות. זהו מקום מעולה למעוניינים להכיר את האמנות של תאילנד.

פריטי האמנות שבמוזיאון נאספו מרחבי תאילנד והם מגוונים מאד. חלקם מהתקופה הניאוליטית, בעוד חלקים אחרים הם מתקופות סוקוטאי ואיוטיה. יש כאן גם תגליפי עץ וחפצי אמנות סיניים, לצד עבודות קרמיקה, בדים ובגדים ואותות מלכות עתיקים.

עוד במוזיאון אוסף של כלי נגינה מסורתיים מתאילנד, כמו גם משכנותיה, דוגמת קמבודיה, לאוס ואינדונזיה.

המוזיאון הלאומי של בנגקוק, שנמצא בצידה המערבי של כיכר סאנאם לואנג, הוא אחד המוזיאונים הגדולים בדרום-מזרח אסיה. הוא נבנה בשנת 1782 ונמצאים בו כמה מבנים מרשימים וססגוניים במיוחד.

חוץ מהמוזיאון הלאומי, נמצאים בכיכר עוד כמה ממוסדות התרבות של בירת תאילנד, כשהבולטים מביניהם הם התיאטרון הלאומי ואוניברסיטת תמאסאט (Thammassat).

בכיכר, שמהווה מקום בילוי פופולארי למשפחות בסופי שבוע, נוהגים אז להפריח גם עפיפונים, במיוחד בין אמצע פברואר לחודש אפריל, בתקופה המכונה כאן "עונת העפיפונים".


#טיפים
מוקד העניין הוא באגף האמנות, הסוקר את הפיסול הפולחני בתאילנד, לאורך התקופות.

המוזיאון הזה לא מאד מסודר וההסברים בו לעתים קרובות לוקים בחסר, מה שעלול להפריע לחלק מהמבקרים. היו מוכנים לכך.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/dq5IpAp3OFE
וואט פראיון
וָואט פְּרָאיוּן
#על מקדש בתי התפילה הזעירים של בנגקוק

וָואט פְּרָאיוּן (Wat Prayoon) הוא מקדש עם מגוון בתי תפילה מיניאטוריים. זהו מתחם שמקיף מקדש בודהיסטי מהמאה ה-19, הנמצא בסמוך לגשר הזיכרון בבנגקוק.

המקדש עצמו נחשב למקדש מהרמה השנייה של המקדשים המלכותיים ולכן הוא פחות מפואר ומפורסם ופחות תיירים מגיעים אליו בקבוצות, אבל הוא מעניין מאד וכיף לבקר בו.

האוסף הייחודי של בתי התפילה הקטנים והפסלים הזעירים שמוצגים בו, אולי לא מתחרים בבודהה העצום של וָואט פּוֹ, או בבודהת האִזְמַרגָד של וָואט פָּרָה קֵאוֹ, אבל הם בהחלט יפים ומעניינים לשוחרי תרבות.

מקדש וואט פראיון נבנה בשנים 1824-1851. זה היה בזמן שלטונו של המלך ראמה השלישי, שעמד בראש ממלכת ראטאנאקוסין של סיאם. אותו ראמה השלישי היה האח הבכור של מונגקוט, מי שהיה מלך סיאם אחריו ובשנת 1851 היה למלך ראמה הרביעי. אגב, אותו ראמה הרביעי, זכה שנים אחר כך לפרסום עולמי, לאחר שהוצגה דמותו במחזה ובסרט המפורסם "המלך ואני".


#טיפים
הכניסה חינם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/pZR6PrNL7pY


הגינה עם הסטופות עם אפר המתים:

https://youtu.be/VTpHCXbl5L4
קניון סיאם פאראגון
קניון סיאם פאראגון
#על קניון היוקרה של בנגקוק

קניון סיאם פאראגון (Siam Paragon) הוא מהקניונים הגדולים והמפוארים של בנגקוק, תאילנד ואסיה כולה. הוא ממוקם בנקודה מרכזית בעיר, אל מול הצטלבות התחנות של שני קווי הסקייטריין, מה שהופך אותו למרכזי בבנגקוק. מצד שני, זהו הקניון שבו קונים בעלי האמצעים והתיירים המבקרים בעיר.

בקניון נמצאות חנויות אופנה של מעצבי-על עולמיים, לצד בתי אופנה ומותגים בינלאומיים מובילים, מ-Dior ופראדה ועד זארה ומנגו.

הקניון מציע גם שלל חנויות, מסעדות, 15 אולמות קולנוע, אקווריום ומצפה תת-ימי, מהמרשימים במזרח אסיה, בית אופרה ואת חנות הדגל של מכוניות פרארי בתאילנד.


#מה בקניון?
קומת הכניסה המרשימה מוקדשת בעיקר לאופנה. בה נמצאות חנויות הדגל של מעצבי העל ומוצרי היוקרה המובילים בעולם האופנה, דוגמת דיור, פראדה, לואי ויטון, הרמס, ורסצ'ה, שאנל, ג'ימי צ'ו, רולקס, ברברי ומארק ג'ייקובס. שימו לב למזרקה שכאן, אחת מנקודות הצילום האהובות בעיר.

בקומה הראשונה, שגם היא מוקדשת לאופנה, נמצאים מותגי אופנה בינלאומיים, פופולאריים מאד ופחות יקרים מקומת הכניסה היוקרתית. כאן בולטים מותגים מוכרים כמו גאפ, ארמני, H&M, זארה, מנגו, הוגו בוס ועוד.

בקומות השנייה והשלישית נמצאות חנויות הפנאי והלייף סטייל. כאן תפגשו שלל חנויות יופי, קוסמטיקה ועיצוב שיער. לצידן חנויות עיצוב, ריהוט, מוצרי טכנולוגיה ואולמי תצוגה לרכבי יוקרה דוגמת פרארי.

בקומה הרביעית נמצא מתחם המסעדות, כשהקומה מרכזת מגוון חנויות מחשבים וטכנולוגיה, מהאיכותיות של בנגקוק. גם אם ניתן לקנות בקניונים אחרים בבנגקוק ציוד מחשבים זול יותר, כאן מקפידים על בטחון באיכות המוצרים, בשירות ובייעוץ המקצועי ובכך שלא ימכרו לכם זיופים. בקומה גם חנויות בדים, טקסטיל ועבודות יד, לצד מזכרות, שמנים אתריים ועוד.

בקומה החמישית, קומת הבידור והשעשועים, ישנם 15 אולמות קולנוע. חלקם מציעים מסכי ענק, מהגדולים באסיה. אחרים מציעים אולמות VIP - חווייה נהדרת של קולנוע מפנק, עם ישיבה זוגית על כורסאות עור גדולות ונוחות, שמיכות כירבול וכיבוד ושתייה חופשיים. אחרי הסרט תמצאו בקומה גם אולם באולינג וחוויות בידור ובילוי נוספות.

בקומה התת-קרקעית נמצא האקווריום של בנגקוק, "עולם המים" (Sea Life Bangkok Ocean World), המכיל מצפה תת-ימי גדול ומרהיב עין.


#טיפים
בקשו במודיעין שבקומת הקרקע של הקניון את כרטיס ההנחות לתיירים, המקנה 5% הנחה.

פעמיים בשנה מתקיימים בסיאם פאראגון מבצעי סוף עונה. אם הגעתם בזמן אחר עדיין תוכלו למצוא מבצעים והנחות שווים.

בקומה 4 חנות תבלינים עצומה, שניתן לקנות בה תבלינים מכל העולם.

אם מיציתם ואתם רוצים להמשיך בשופינג, 5 דקות מכאן נמצא קניון MBK המפורסם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/eF-eJawTOCg


מגדל באיוק 2
תצפית ממגדל באיוק 2
#על המגדל עם התצפית המסתובבת אל העיר

עם רדת החשיכה, מציע מגדל מלון הבאיוק 2 (Baiyoke Tower II) מראשו, תצפית שנעה סביב צירה, עם נוף פנורמי מרהיב של העיר הענקית, המוארת והמנצנצת כולה.

הבניין בן 85 הקומות נראה מכל פינה בעיר. מעבר להיותו מלון יוקרתי בעיר, הוא משמש כמוקד עלייה לרגל, של מבקרים הבאים בהמוניהם לחוות את התצפית המסתובבת שבראשו.

בגובה של 309 מטרים ועם 83 קומותיו, הבניין הזה נראה מכל פינה בעיר. בקומתו העליונה נמצאת גם מסעדת הגג שלו, ה-Roof Top המפוארת.

שווה לבוא לכאן לתצפית, בשעות בין הערביים. כך תרוויחו את מראה העיר גם ביום, גם בשקיעה וגם עם רדת החשיכה, כשמרבד מהמם של אורות העיר המרצדים נפרש לעיניכם.

#טיפים
שעות פעילות התצפית הן 10:00-18:00.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/inePbvcZbdA


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.