» «
מגדל דה בירס
מגדל דה בירס (היום בניין 88)
#על מגדל חברת כריית היהלומים דה בירס

מגדל דה בירס (De Beers Ginza Tower) שבשכונת גינזה הוא מגדל מודרניסטי שנבנה בין השנים 2005-8 ותוכנן על ידי האדריכל ג'ון מיצואי (Jun Mitsui).

במוקד בניית הבניין נמצאת חנות הדגל של תאגיד היהלומים בטוקיו. כאן משווקת דה בירס את הסדרות של יהלומיה שבאים ממכרות, שרובם בדרום אפריקה ובבוטסואנה.

דה בירס (De Beers) הוא תאגיד עולמי לכרייה וסחר ביהלומים, השולט במרבית שוק היהלומים העולמי. התאגיד, שבסיסו ביוהנסבורג ובלונדון, עוסק בכל שרשרת הפעילות בתחום היהלומים - מכרייה, דרך מכירת היהלומים הגולמיים, ייצור של יהלומים מלוטשים ושיווקם.

חברת דה בירס ידועה, בין השאר, בכך שהיא זו שהצליחה לקבע את הקשר שבין יהלומים לרומנטיקה, במסע הפרסום המוצלח שיזמה, החל מסוף שנות ה-30 של המאה הקודמת. קמפיין זה החדיר את המסר של "יהלומים הם לנצח" וקיבע בציבור את המסורת של הענקת יהלום במתנה לאירוסין.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/xvI4ug_4lFI


והפרסומת הידועה ביותר של חברת דה בירס:

https://youtu.be/8pU6WQXkiOU
מגדל הקפסולות בגינזה
מגדל הקפסולות בגינזה
#על מגדל שבנוי מקפסולות קטנות

מגדל הקפסולות נאקאגין (Nakagin Capsule Tower) שבשכונת גינזה, מזכיר יותר ערימה גבוהה של מכונות כביסה מאשר בניין מגורים. אבל המגדל הזה בנוי מ-140 קפסולות צפופות, יחידות מגורים זעירות, שעוצבו במקור כך שישרתו דיירים בודדים, עם דגש על אנשי עסקים יחידים.

המגדל נבנה בתחילת שנות ה-70 והושלם בשנת 1972. הוא תוכנן על ידי האדריכל היפאני קישו קורוקאווה, כמגדל מגורים ומשרדים. מיום השקתו הוא היווה דוגמה למבנה פורץ דרך, שהציע פתרון חליפי למגורים עירוניים בדירות גדולות ובזבזניות, אלטרנטיבה שנראתה מתאימה היטב למטרופולין הצפוף בעולם ששמו טוקיו.

המגדל, שנחשב לאחד המבנים החשובים והמפורסמים ביפאן, התבסס על קפסולות, או תאים, שיוצרו בייצור המוני. הם נועדו במקור לשמש כיחידות מגורים אישיות, או כמשרדים זעירים. בכל קפסולת מגורים, למשל, נכללו מקלחת ושירותים, לצד מיטה, טלוויזיה וטלפון. הכיוון היה לאפשר לינה זולה בעיר, לאנשים שמתגוררים רחוק ומעוניינים להישאר בטוקיו ללילה.

אבל חזון לחוד ומציאות ממש לחוד. על אף שהוא נחשב לאייקון של תנועת האוונגרד היפאנית "מטבוליזם", המגדל האקסצנטרי הזה נועד להיהרס. הסיבה היא שהקפסולות, שבמקור היו אמורים להחליף כל 25 שנה, לא הוחלפו כלל והגיעו למצב של הזנחה קשה, מה שהוביל את הבניין למצבו הקשה והפך אותו למיועד להריסה.

ואכן, לאחר שנרכש על ידי קרן השקעות מקומית, יועד המגדל להריסה ובמקומו הודיעו בעלי הקרקע שיבנו מגדל חדש ויוקרתי. יתכן שכשאתם בטוקיו זה כבר קרה ולא תראו את החלוץ שהקדים את מלונות הקפסולה והפתרונות המודרניים האחרים, חלוץ שהלך לעולם שכולו נדל"ן...


מבט מקרוב:

https://youtu.be/mkJN1598zqA


ועוד אחד:

https://youtu.be/FWRkId55bqM
מגדל טוקיו
מגדל טוקיו
#על המגדל שעוצב בהשראת מגדל אייפל

הידעתם שאת מגדל אייפל אפשר לראות לא רק בפריז? - בלב העיר טוקיו תוכלו לחזות במגדל טוקיו (Tokyo Tower), או טוקיו טאואר". זהו מגדל תקשורת ותצפית מברזל, שנבנה בהשראת המגדל הפריזאי המפורסם ונחשב למגדל השני בגובהו בעיר.

מגדל טוקיו נחשב למגדל הברזל הגבוה בעולם, אייקון מקומי וסמן ברור של טוקיו המודרנית. גובהו 333 מטרים, 13 מטרים גבוה ממגדל אייפל, מה שאומר שאת המגדל הזה קשה להחמיץ, גם מרחוק.

אם מגדל אייפל הוא כהה, הרי שמגדל טוקיו צבוע בשילוב של צבע כתום עז, ביחד עם גוונים עדינים של לבן. המגדל הזה מושך אליו המוני מבקרים, הבאים בכדי לעלות ולצפות על בירת יפאן משתי התצפיות, בגבהים שונים של 150 ו-250 מטר, המעניקות נקודות מבט נהדרות על העיר.

אגב, בנוסף לתצפית מרהיבה על העיר מציע ה"טוקיו טאואר" גם מוזיאון הולוגרמות ומסתורין, אקווריום ענקי עם עשרות אלפי דגים קטנים ומוזיאון שעווה. בבסיסו תוכלו ליהנות מקניון ה-"FootTower", בן 4 הקומות, שבו חנויות, גלריות, מסעדות ומזנונים.


#תולדות מגדל טוקיו
ה"טוקיו טאואר", שעד שנת 2010 נחשב למגדל הגבוה ביפאן, נבנה בשנות ה-50 של המאה הקודמת. זה היה בעידן ההתאוששות שלאחר מלחמת העולם השנייה, בעת שיפאן החלה לשקם את מעמדה ולהתחיל להפוך למעצמה כלכלית.

הוא נבנה לצרכי רשת השידור הציבורית של יפאן NHK, שהחלה את שידוריה בשנת 1953 והייתה זקוקה למגדל שידור אזורי. אז הוחלט על מגדל שיהיה הגבוה ביותר בעולם, מעל בניין "אמפייר סטייט בילדינג", שהיה המגדל הגבוה ביותר של אותה תקופה. מחסור בחומרי בנייה ובמימון הביא להתפכחות ולבסוף נקבע גובהו של המגדל לפי צרכי חברת הטלוויזיה והשידור לאזור קאנטו, הרדיוס של 150 קילומטרים בלבד.

המגדל שנפתח בשנת 1958, תוכנן על ידי האדריכל היפאני טאשו נאיטו, ארכיטקט מפורסם שהתמחה בתכנון מגדלים. נאיטו, שחיפש השראה בעולם המערבי, בחר במגדל אייפל שבפריז, כהשראה למגדל השידור הזה.

המגדל מסוגל לעמוד ברעידות אדמה, בעוצמה כפולה מרעידת האדמה הגדולה שהתרחשה בשנת 1923, ובטייפונים עם עוצמת רוחות של עד 220 קילומטרים לשעה.

חלק מהפלדה שהובאה לבניית המגדל, שעל בנייתו עמלו כ-400 פועלים, הגיע מגרוטאות של טנקים אמריקאים, שנפגעו במלחמת קוריאה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/BRXj0ei9Kzg


וממעוף הרחפן:

https://youtu.be/WRgj-fDYmEY
בניין מיקימוטו
בניין מיקימוטו
#על מגדל עם חלונות בועה מיוחדים

הבניין שלפניכם, בניין מיקימוטו (Mikimoto), הוא מגדל שתוכנן בידי האדריכל היפאני טויו איטו (Toyo Ito). הוא נבנה ב-2005 וכולו אסתטיקה ויופי, מנומרים בחלונות.

המגדל בן 9 הקומות, הוא צר ועומד על מגרש קטן, שגובהו 56 מטר. יש בו תצוגת תכשיטי פנינה גדולה. זאת מכיוון שמדובר בחנות הדגל של חברת התכשיטים מיקימוטו, שהבניין שייך לה וקרוי על שמה. גם משרדיה נמצאים כאן, אך בקומות העליונות.

שיטת הבנייה כאן מעניינת מאד. לבניין 4 קירות פלדה דקים. בפנים הוא חלול ואין לו עמודי תמיכה, תודות לשיטת בנייה ייחודית שמצליחה לייצב בתחכום רב קירות דקים ומצליחה גם לאפשר סידור של החלונות, באופן לא רציף ובכל צורה ודרך שהעיצוב מזמין.

הפתחים האקראיים של הבניין מזכירים טיפות, או בועות אוויר. האדריכל הצליח לתכנן ולייצב כאן מבנה בעל קלילות ועוצמה שמתחברות יחדיו ליצירה יפה ויציבה. לא דבר של מה בכך בטוקיו, שידעה רעידות אדמה קשות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/VAgyS1pRVoo

אדריכלות בטוקיו

בניין שיזוקה עיתונות ומדיה
בניין שיזוקה
#על בניין שיזוקה

בניין שיזוקה עיתונות ומדיה (Shizuoka Building), שבקצה של גינזה, הוא בניין משרדים אייקוני בגובה של 57 מטרים בלבד, שתוכנן על ידי טנזו טנגה (Tenzo Tange) והוקם בשנת 1967.

בבניין יושבים משרדי הכתבים מכלי התקשורת השונים, הנשלטים על ידי תאגיד שיזואוקה. במרכז הבניין, שיושב על מגרש פינתי, משולש ולא גדול, יש מדרגות ספירליות יפות להפליא.

דמותו הכהה של המגדל, מכוסה האלומיניום השחור, הופכת אותו לאחד המוכרים בגינזה. מטיילים רבים באים לבקר בו מתחנת הרכבת הסמוכה, שאליה נכנסות הרכבות המגיעות לטוקיו מצד מערב.

הבניין תוכנן בידי קנזו טנגה, אדריכל שנמנה על קבוצת אדריכלים יפאניים שיצרו בסגנון של עיצוב מודרני בינלאומי. נוהגים לשייך אותו לתנועה אדריכלית שכונתה "מטבוליזם" (חילוף חומרים). תנועה זו יצרה משנת 1960 סגנון ששילב צורות בנייה קבועות, ביחד עם מרווחים ותפקודים גמישים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/zQrz4IJ-BSc
גינזה סווטש
גינזה סווטש
#על בניין חברת סווטש בגינזה

גינזה סווטש (Swatch Ginza) החליף בגינזה מבנה קודם, שעמד כאן ושגובהו היה מחצית מהגובה של גינזה סווטש, המבנה הנוכחי והחדש. הבניין נועד לתת אכסניה ליצרנית השעונים, שהסעירה את עולם העיצוב בעשורים האחרונים, עם השעונים הצבעוניים החסכוניים והצעירים, ששברו את הקשר הבלעדי שבין עיצוב ליוקרה ואפשרו לקונים לקנות מספר שעונים זולים, שהפכו לסוג של אקססורי, להשלמת בגדים ואופנה ותרמו להופעה הכללית שלהם, מבלי להכניסם לחובות.

בכדי לתת רקע נייטרלי לשעונים הצבעוניים של סווטש, נצבע הבניין בעיצובו הפנימי כולו לבן. לעומת הצבע האחיד הזה, תוכננה חומת האש בצידו השמאלי כקיר ירוק, עשוי צמחים מטפסים וגפנים המשתרגות על כולו.

בפני האדריכל שיגרו באן (Shigeru Ban), שזכה בתחרות לעיצוב ה"גינזה סווטש", הועמדה משימה נוספת. הוא נדרש למצוא דרך שתציג לראווה את שבעת המותגים של החברה ולתת לכל אחד את הפוקוס המלא. הפתרון שלו היה מרתק - באן יצר כאן קומת כניסה פתוחה, שממנה עולות לקומות 7 מעליות זכוכית. מעליות אלה משמשות, למעשה, מעין חלונות ראווה קטנים. כל אחת מאפשרת למבקרים חשיפה למותג אחר של היצרנית הבינלאומית של השעונים. כך, בעת העלייה לקומה המבוקשת, אנשים נחשפים למותגים שהחברה מעוניינת לקדם.

המעליות הסגלגלות הללו הן מעליות מהירות מאד. במהירות של 15 מטר לשנייה עולות המעליות ההידראוליות, ללא פיר מעלית, ו"מטיסות" את המבקרים היישר לקומה של המותג המסוים שאליו פניהם.

משרדי סווטש בטוקיו, או Swatch יפאן, שוכנים בקומתו העליונה של הבניין. נמצא בו גם מרכז שירות לקוחות, התופס עוד 3 קומות. בקומה נוספת מקיימת החברה השקות וחשיפת מוצרים חדשים, לצד מסיבות עיתונאים ואירועי תרבות בחסותה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/JArvloWy3mM
מקדש סנסו-ג'י
מקדש סֵנְסוֹגִ'י
#על המקדש העתיק ביותר בטוקיו

על אף שהוא נראה חדש לחלוטין, מקדש סֵנְסוֹגִ'י (Sensoji), או מקדש סֵנְסוֹ-גִ'י, הוא המקדש העתיק ביותר מבין מקדשיה של טוקיו. הוא שוחזר לאחר שנהרס במלחמת העולם השנייה והיפאנים גאים בו ובעמידתו בקשיים, שמסמלת את עמידותם שלהם בקשיים ההיסטוריים שחוו.

האגדה מספרת ששני אחים הקימו אותו, בשנת 645, לאחר שעל אף שהשיבו אותו אל הנהר, הם מצאו את עצמם דגים מהנהר שוב ושוב את פסל אלת הרחמים, בוסאצו קאנון (Kannon). בעל אדמות ששמע על כך, סיפר לאחים בהתרגשות על בודהה והם הפכו לבודהיסטים מסורים. השלושה בנו את המקדש והציבו בו את פסל האלה, שחזר ועלה ברשתם שוב ושוב.

אגב, שלושת בוני המקדש קבורים היום במקדש אסקוסה, שנקרא על שמם "היכל שלושת האלים".

מבנה מקדש סנסוג'י הקיים, שברובע אסקוסה (Asakusa), הוא שחזור של מקדש עתיק, שהוקם כאן במאה ה-7 לספירה, שהיה ידוע גם בשם אסאקוסה קנון (Asakusa Kannon), שנהרס במלחמת העולם השנייה. כיום, לאחר שעבר שיפוץ שהחזיר אותו לימי ההוד שלו, עומד המקדש בן 1,400 השנים על תילו.


#מה במקדש
בכניסה למקדש תראו את שער קאמינארימון (Kaminarimon), על שם אל הרעם המקומי. זהו שער אדום גדול, שאותו מעטרות דמויות אלי הרוח והרעמים.

בחצר המתחם שימו לב לכד הקטורת הגדול, שניצב בחוץ. לכלי הזה יש, לפי האמונה, סגולות מרפא. האמונה הבודהיסטית קושרת את ריח הקטורת אל האוויר שהאלים נשמו. כאן תוכלו לראות כיצד באמצעות הידיים, היפאנים מוליכים את ריח הקטורת לעבר גופם. הם מכוונים אל האיבר החולה או הפגוע בגופם והתקווה היא לריפוי.

עיקר העניין במקדש הוא ניבוי העתיד. תשלום סמלי וזעום יאפשרו לכם למשוך מקל שנראה כמו צ'ופסטיק ארוך, עם נבואה שמופיעה עליו כציור קטן. ניתן להשוות את הציור שעל המקל לציור שעל אחת ממגירות העץ שבמקדש. באותה המגירה ימתין לכם הסבר, או סוג של נבואה לגבי הגורל הצפוי לכם. חוברת עם התרגום לאנגלית תוכלו לקבל מהנזירים המקומיים שבמתחם. מי שקיבלו גורל ורוד יוצאים משם מחויכים ומי שלא - נוהגים לקשור את הנבואה אל חוטים מיוחדים שמוכנים לשם כך בסמוך.

בסמוך למקדש תראו את רחוב נקאמיזה (Nakamise), שבו מגוון דוכנים וחנויות ססגוניות, בהם תוכלו לרכוש מזכרות וחטיפים יפאניים.


#טיפים
הכניסה היא בחינם, גם אל מקדש סנסו ג'י וגם לשוק הגדול שצמוד אליו.

שעות הפתיחה - בימי שני עד ראשון, בשעות 9:00 עד 16:30.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/fcZ6VF22tr8
בניין השלטון המטרופוליני של טוקיו
בניין השלטון המטרופוליני של טוקיו
#על המגדל המחובר של טוקיו ותצפיות החינם הנפלאות שמעל העיר

בגובה של 243 מטרים, בניין השלטון המטרופוליני של טוקיו (Metropolitan Government Building) שברובע שינג'וקו הוא בניין ממשלתי גבוה מאד שהתושבים כאן קוראים לו "טוצ'ו". עד שנת 2007 הוא היה המגדל הגבוה בעיר.

מגדל השלטון המטרופוליני הוא מהמרשימים במבני הממשלה בעולם. למעשה, זה איננו בניין אחד אלא קומפלקס של שני מבנים בני 48 קומות כל אחד, שמתחברים בקומה ה-33 זה לזה. עובדה זו מקנה לטוצ'ו מראה חד פעמי בין בנייני ממשלה דומים בעולם.

במגדל השלטון תוכלו לעלות אל שני מצפים בגובה 202 מטרים, שמהם נשקף נוף מרהיב של מחוז שינג'וקו בטוקיו הנמצא למרגלותיו. בימים עם ראות טובה, תוכלו לראות אפילו את הר פוג'י הרחוק מכאן.


#טיפים
התצפיות מהבניין הן חינם!

יש בדיקות בטחוניות בכניסה. גלו הבנה!

בכל אחד מהמצפים ישנם בית קפה וחנות מזכרות.

מצפה הצפון נשאר פתוח יותר גם בערב ובלילה ומציע תצפית לילה מהנה במיוחד!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ImFeKwSVSao


עוד אחד:

https://youtu.be/i9pzZdtVP-g


ועוד מבט - הפעם החוצה:

https://youtu.be/ll-KxtiToyU


מגדל פוג'י
בניין הטלוויזיה של פוג'י
#על הבניין העתידני משרדי חברת פוג'י בטוקיו

בניין פוג'י טי.וי. (Fuji TV Building), או מגדל פוג'י, הוא בניין עתידני במראהו שממנו יש תצפית מרהיבה של 270 מעלות אל המגה-עיר טוקיו, או מה שנקרא "טוקיו רבתי".

הבניין עצמו הוא אייקון של ממש ביפאן. בראשו נבנה, בגובה של 124 מטר, כדור תצפית בקוטר 32 מטרים, שממנו תוכלו לצפות במגהפוליס הענקית. כדור המתכת שאליו מחוברות רצועות המבנה, מזכיר מולקולה כימית והוא מעיד על אדריכלות העתיד של העבר, זו שקיבלה מהמדע ובמקרה זה מהכימיה השראה לעיצוב ולתכנון של מבנים עתידיים ומרשימים.

הבניין של Fuji TV, מערוצי הטלוויזיה המסחריים המובילים של יפאן, מכיל את אולפני הטלוויזיה שבמקום, אלו שבהם מצולמות תכניות הטלוויזיה הפופולאריות ביותר ביפאן. אמנם כתיירים ייתכן שתמצאו בזה פחות עניין, אבל לכו תדעו מתי ייצא לכם להגיע ולהיכנס לאולפני טלוויזיה של ממש. יש כאן גם תערוכות על תכניות הטלוויזיה הפופולאריות ביפאן וסיורים מודרכים באולפנים.


#טיפים
הכניסה לבניין היא בחינם. יש לשלם רק עבור הכניסה לאולפנים ולתצפית.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/rpNg0LAyy9g


ומצגת וידאו מרהיבה:

https://youtu.be/Y3mt8158eaA


מופע האורות של הבניין:

https://youtu.be/SDkUQfs9hmo
פראדה טוקיו
#על המבנה המודרני

מבחינת שופינג, הסניף של פראדה (PRADA Aoyama Store) הוא סניף יקר, אחד מרבים בעולם, המוכר אופנה עילית מתוצרתה של ענקית האופנה היוקרתית. אבל העניין במבנה של פראדה בטוקיו הוא גם אדריכלי, מה שהופך את סניף בית האופנה "פראדה" בטוקיו לתחנת חובה גם לחובבי ארכיטקטורה מודרנית.

ולא סתם אדריכלות נעשתה כאן. בפראדה טוקיו עשו צמד האדריכלים השווייצרים הרצוג ודה מורון כהרגלם עבודה מרשימה, בתכנון של בניין מודרניסטי, מרשים ומעוצב, כמעט עתידני, המציג יוקרה ומהווה אכסניה נאה לאופנה של בית העיצוב הוותיק.

מסביב לבניין פראדה טוקיו מכסה רשת פלדה, שמולאה במעין "יהלומי זכוכית". אלה מקנים לו מראה מנצנץ וגבישי והופכים את המבנה ליהלום עירוני, ענק ומרשים.

גם בצידו הפנימי הבניין צופן הפתעות תכנוניות. יש לו 6 קומות ו-5 צדדים, אבל החיבורים המתעתעים שבין קומותיו מפתיעים את המבקרים והקונים ומעבירים אותם מקומה לקומה מבלי לשים לב, מה שללא ספק יכול לתרום לשיפור במאזן המכירות הכולל של החנות היקרה.

בראשו, מצטיין "פראדה" טוקיו בפסגה בעלת חיתוך א-סימטרי. אבל לפני הכל מעניינים החלונות שלו, שחלק מהשמשות בהם שקועות וחלקן בולטות. אם במהלך היום יכולים העוברים והשבים, שלא לומר השווים, ממש "לבחון את הסחורה" מבחוץ ולהביט פנימה דרך השמשות הקעורות - בלילה הופך הבניין כולו למפלצת מוארת ויפה להפליא.

גם בצידו הפנימי, המבנה מעניין ומקורי. את חללו הפנימי חוצות שפופרות גדולות ואופקיות, שצורתן יהלום. בתוכן הותקנו חללי תצוגה ואיחסון ותאים גדולים למדידת בגדים, שהלקוחות יכולים להיכנס לתוכם.


מבט מקרוב על סניף פראדה בטוקיו:

https://youtu.be/luGzBDGM9Fg


ועוד מבט:

https://youtu.be/Mk2bA8QBbnk
טוקיו דום סיטי
#על מתחם השעשועים הנהדר לילדים

בייסבול, עד כמה שזה יישמע מפתיע, הוא אחד מענפי הספורט הפופולאריים ביפאן. ה"טוקיו דום" (Tokyo Dome) הוא אצטדיון בייסבול, שצורתו הייחודית הקנתה לו את הכינוי "הביצה הגדולה של טוקיו" והוא אחד המבנים הידועים בעיר. כאן משחקת קבוצת הבייסבול ה"יומיורי ג'איינטס" (Yomiuri Giants).

אבל גם אם הטוקיו דום הוא אצטדיון הספורט המרכזי והבולט מעל שאר מבני הספורט בעיר, הוא זקוק לבסיס כלכלי מוצק ויציב. וכך, בנוסף לחלק הספורטיבי שבו, הוא מכיל גם פארק שעשועים, שהוא חלק ממכלול שעשועים, שביחד יוצר את ה"טוקיו דום סיטי" (Tokyo Dome City).

המכלול כולל במרכזו גם את אצטדיון הבייסבול (Tokyo Dome) וגם את מתקני השעשוע, המשחק והחוויה לילדים ולכל המשפחה.

פארק השעשועים, המקורה בחלקו, נפתח מחדש ב-2003 והוא כולל כיום את המרכיבים הבאים:

LaQua - הוא אזור אולטרה-מודרני, שכולל פארק שעשועים שסובב סביב נושא המים, כמו גם מרכז קניות, מסעדות וגלגל ענק מרשים.

Thunder Dolphin - היא רכבת שדים עירונית, שעושה עבודה מצוינת בעולם הפחד והריגוש, מהזינוק אל גג המבנה המרכזי ועד לצלילה אל עבר מרכז הגלגל הענק.

Toy Kingdom - הוא מכלול מקורה ומתאים מאד לימים גשומים, המציע מספר חדרים, עמוסי צעצועים ושעשועים חינוכיים, לטובת הילדים הצעירים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/pmdtW0ByXfg


הנה רכבת ההרים המפחידה Thunder Dolphin:

https://youtu.be/W7Ut2VPsUDc
סאנשיין סיטי
#על מתחם הבילויים לכל המשפחה בטוקיו

סאנשיין סיטי (Sunshine City) הוא אחת מהאטקרציות המפורסמות באיקבוקורו (Ikebukuro). זהו מתחם ענקי שנפתח ב-1987 ומציע מקום בילוי ענקי לכל גיל, עניין ותקציב. הוא ממוקם בגורד שחקים, הכולל פארקי שעשועים, בתי קולנוע, מרכז תרבות, מרכז קניות ענקי עם מאות חנויות ארקייד, פלנטריום ועוד.

אל סאנשיין סיטי מגיעים מכל רחבי יפאן אנשים שפוקדים את העיר כדי ליהנות מהדברים המדהימים שהוא מציע. מדובר ב"עיר בתוך העיר", שבה ניתן לבלות שעות רבות ויותר. יש כאן אפילו בתי מלון, בשביל מי שלא רוצים לצאת מכאן במשך ימים...

יש כאן, בין השאר, מספר פארקי שעשועים ומתחמים, באווירה של משחקי מחשב, מאנגה ופוקימון סנטר. האחרון, אגב, מציע גם מוזיאון גלידה עם טעמים מוזרים כמו תמנון, לשון בקר, מי מלח וקארי הודי. עוד בסמוך למתחם, חנות האנימה הגדולה בעולם בשם "אנימייט", שכוללת 9 קומות של אנימה!

אפשר לבקר גם בסאנשיין אקווריום (Sunshine Aquarium) לצפייה בדגים ושוכני מעמקים, ביניהם דגי השמש השוקלים טון, ניזונים ממדוזות ונחשבים לדגים הגדולים ביותר בים.

יש במתחם גם פלנטריום להיכרות עם החלל שכולל כיפת שמיים מרהיבה, עם טכנולוגיה עילית ומשם לתצפית ה-Sunhsine 60 הרומנטית, שמציעה לצפות בעיר מהקומה ה-60 בתשלום, כשהמעלית לשם תטיס אתכם לתצפית בגובה של 240 מטרים, בתוך חצי דקה!


#טיפים
הסאנשיין סיטי ממוקם במרכז טוקיו, מה שמבטיח הגעה קלה וגישה נוחה ומהירה אליו וממנו לכל מקום בעיר.


מבט מקרוב על פוקימון סנטר:

https://youtu.be/gB0szy8fECo


הסאנשיין אקווריום:

https://youtu.be/dBlijEKBtis


והקניון האינסופי:

https://youtu.be/Y6YdxyULcso
סְקָייטְרִי
#על המגדל הגבוה ביותר של טוקיו

טוקיו סְקָיי-טְרִי (Skytree), "עץ השמיים" בתרגום חופשי, הוא אחד המגדלים הגבוהים בעולם, כיום המגדל הגבוה בעולם והמבנה השני בגובהו בתבל. בשנים האחרונות הפך הסקיי טרי בעל צורת המחט, לאחד מהסמלים של טוקיו ויפאן.

הסקייטרי מתנשא לגובה של 634 מטרים, פי שניים מגובהו של מגדל אייפל שבפריז. הוא נבנה במשך כשלוש שנים וחצי, בעלות של כ-820 מיליון דולרים. בראש המגדל שני מצפים, בגבהים של 350 מטר ו-450 מטר מעל פני העיר.

אגב, קניון הטוקיו סולאמאצ'י (Tokyo Solamachi), שבתחתית או הבסיס של הטוקיו סקייטרי, הוא מקום מצוין בכדי לשחרר את תאוות השופינג המקננת בכל אחד מאיתנו. יש בו גם אקווריום נהדר שנקרא "אקווריום סומידה" (Sumida Aquarium).

התצפית על הר פוג'י מה"טוקיו סקיי טרי", הר הגעש שהוא ההר הגבוה ביפאן, היא נהדרת. מכאן תוכלו לצפות בו ממרחק של 100 קילומטרים. זה אחד מהמראות היפאניים המיוחדים והיפים שיש, במיוחד למי שלא מתעתד לצאת לטייל אליו.

המגדל עצמו נפגע ברעידת האדמה שפקדה את יפאן בשנת 2011, אבל הוא שרד אותה והבנייה הואטה רק בחודשיים, מה שהיווה הוכחה לעוצמה של טכנולוגיית הבנייה היפאנית ולעמידותה בפני רעידות אדמה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Q6sZbHxCOu8


מלמעלה על העיר:

https://youtu.be/m_Le1Kqk6TI


קניון הטוקיו סולאמאצ'י שלמטה:

https://youtu.be/IsyVAcvlRo0


וסומידה אקווריום שבקניון:

https://youtu.be/6eW8Sz8SGRs


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.