» «
כנסיית סנט אמברוג'יו
כנסיית סנט אַמְבְּרוֹגְ'יוֹ
#על הכנסייה הרומנסקית-ביזנטית של מילאנו

בזיליקת סנט אַמְבְּרוֹגְ'יוֹ (Basilica di Sant'Ambrogio) היא הכנסייה החשובה במילאנו, אחרי הדואומו. הכנסייה ההיסטורית עמוסה ביצירות אמנות מרשימות ומעוצבת בסגנון רומנסקי לומברדי.

הבזיליקה המקורית הוקמה במאה ה-4, אבל מעט מאוד ממנה שרד. הכנסייה שלפניכם הוקמה במהלך המאה ה-11. לפני הכניסה לתוכה, שימו לב לשני מגדלי פעמונים מרשימים שהופכים את החזית שלה לאייקונית. בכניסה לחלל הכנסייה יש מעבר לאטריום מרהיב עין ואת פנים הבזיליקה מעטרים עמודים רחבים המזכירים גזעי עצים עבים, את חלל הכנסייה המרכזי.

שימו לב למזבח עשוי זהב, שנתרם לבזיליקה על ידי המלך קארל הגדול. המזבח מהמאה ה-8, נחשב ליצירה מופת של התקופה הקרולינגית.

בסמוך גם דוכן מטיף עשוי שיש מהמאה ה-10, שעוצב בסגנון רומנסקי-ביזנטי ונחשב מהיצירות הרומנסקיות היפות באיטליה.

בקפלה קטנה שבצד הימני של הכנסייה יש ציורי פסיפס מרשימים מהכנסייה העתיקה שניצבה כאן במאה ה-5.

בזיליקת סנט אַמְבְּרוֹגְ'יוֹ קרויה על שמו של מי שייסד אותה, אמברוז או אַמְבְּרוֹגְ'יוֹ הקדוש, בישוף מהמאה ה-4 שהפך לפטרון הקדוש של מילאנו וקבור בכנסייה. הוא ידוע כאן כמי שלא נרתע מאימתם של הקיסרים הרומים והצליח לבסס את שליטת הכנסייה על השלטון החילוני שלהם ועל הקיסרות הרומית והוכרז כקדוש נוצרי.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Wr5pecwnSoQ


וסיור ארוך בבזיליקת סנט אמברוג'יו:

https://youtu.be/ogyTHX_9NFA
בוסקו ורטיקל
בּוֹסְקוֹ וֶרְטִיקָלֶה
#על המגדלים עם היערות האנכיים במילאנו

מגדלי ''בּוֹסְקוֹ וֶרְטִיקָלֶה' (Bosco Verticale) או "היער האנכי" שבעיר מילאנו הם דוגמה למגדלים המעוררים פליאה, לא בשל גובהם או הפאר שלהם, אלא בגלל שהם הראשונים בעולם שהחזירו את תפארת הגנים התלויים של בבל. מדובר ב"מגדלים חיים" שבהם מגדלים הדיירים עצים באוויר, עצים של ממש.

לא סתם נבחרו מגדלי "בוסקו ורטיקל" (Bosco Verticale) המיוערים שבמילאנו לגורדי השחקים הבינלאומיים המצטיינים לשנת 2014. המגדלים שעוצבו על ידי האדריכל האיטלקי סטפאנו בוארי, צוינו כדוגמה מרהיבת לשילוב וסימביוזה בין אדריכלות לטבע. שכן, במגדלים שמתנשאים לגובה של מעל 100 מטרים, יש מעל אלף מיני צמחים. הותקנו בהם מערכות מים אפורים, שמאפשרים השקיה במי מקלחת והם מצוידים במערכות של פנלים סולאריים, לייצור של חשמל וחימום המים, באמצעות אנרגיית השמש. כך יצרו בהם סביבת מיקרו-אקלים שחוסכת באנרגיה, תורמת לסביבה ולשיקומה האקולוגי ומאפשרת קיום של חיים הרמוניים של אדם וצמחיה זה לצד זה.

יתרון סביבתי נוסף במגדלים הללו הוא בחיפוי האקוסטי ובהפחתה של זיהום הרעש שחוסמים העצים והצמחייה שבמרפסות הדירות ביער האנכי הזה. הם גם מסייעים להקטנת זיהום האוויר והאבק בדירות, חוסמים את השמש הישירה הנכנסת אל הדירות בעונות החמות ומקטינים את הפרעת הרוחות לחיי הדיירים.


הנה היער האנכי שעל מגדלי "בוסקו ורטיקל":

https://youtu.be/T0xqRj8zGQE


והגנים התלויים של מילאנו מהאוויר:

https://youtu.be/lGefukU8MCc
כנסיית סנט אוסטורג'ו
כנסיית סנט אוֹסְטוֹרְג'וֹ
#על הכנסייה עם הקפלה היפהפייה

בזיליקת סנט אוֹסְטוֹרְג'וֹ (Chiesa di Sant'Eustorgio) שבמילאנו היא אחת הכנסיות המפורסמות באיטליה ובעולם. היא ידועה במיוחד בזכות הקפלה המרהיבה שלה.

הכנסייה נבנתה במאה ה-4, בסגנון רומנסקי. היא נבנתה לכבוד הבישוף של מילאנו, סנט אוסטורגיוס או אוסטורג'ו.

ביחד עם בזיליקת סן לורנצו מאג'יורה, משלימה כנסיית סן אסטורג'יו שני אתרים היסטוריים שמבחינה אמנותית ואדריכלית מהווים את פאר היצירה של מילאנו.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Hcwj6qfm7dY


ומצגת וידאו בתמונות:

https://youtu.be/0RCBzLhysQU
כנסיית סן לורנצו מג'יורה
כנסיית סַן לוֹרֶנְצוֹ מַגְ'יוֹרֶה
#על הבזיליקה ששרדה את הכל במשך 1600 שנה

בזיליקת סַן לוֹרֶנְצוֹ מַגְ'יוֹרֶה (San Lorenzo Maggiore) היא אחת הכנסיות הגדולות והעתיקות בעיר מילאנו. בזכות האדריכלות יוצאת הדופן שלה, מושכת הכנסייה הזו תיירים רבים במילאנו. הכנסייה הזו מרשימה במיוחד - מכיפת הכנסייה הבארוקית הגבוהה והמרשימה כל כך ועד לעמודים שבחזיתה, שהפכו לסמל של ממש.

העמודים הרומיים הגדולים הללו, זכו לשם "עמודי סן לורנצו". אלו הם שרידי הכנסייה המקורית ששכנה כאן, כנסייה מהמאה ה-3 לספירה.

הבזיליקה הוקמה בשנת 400 לספירה בערך. לאורך השנים היא נפגעה כמה פעמים, משרפות ורעידות אדמה. במאה ה-16 היא שוחזרה, תוך שימור מרהיב של המבנה הביזנטי המקורי. בכנסייה מבחר של פרסקאות ופסיפסים, שמתארים סיפורים ועלילות מהברית החדשה, מדרכו של ישו.

יש לבזיליקה 4 צריחים שניתן להשקיף מהם על העיר כולה. מהם תראו את המדרגות והפארק שמחוץ לכנסייה, שעליהן יושבים רבים מהתיירים ומצעירי העיר.


#טיפים
שעות הפתיחה של הכנסייה הן: יום א' - 9:00 -19:00. ימי ב'-שבת 8:00 -18:30

בסביבות הבזיליקה יש לא מעט בתי קפה, מסעדות וברים טובים.


מבט מקרוב על כנסיית סן לורנצו מג'יורה:

https://youtu.be/NJfhlETkVcw?t=1m59s


הקפלה שבכנסייה:

https://youtu.be/ZxDC1EaTmyE

אדריכלות במילאנו

דואומו
דּואֹומֹו די מילאנו
#על הקתדרלה הגותית והיא הגדולה בעולם.

קתדרלת מילאנו, או הדּואֹומֹו (Duomo Milan) שבמרכז מילאנו, היא מקום מושבו של הארכיבישוף של מילאנו והקתדרלה המרכזית שלה, היא הפנינה הבלתי מעוררת של העיר. זוהי הקתדרלה הגותית הגדולה והמרשימה בעולם, כנסייה עוצרת נשימה של ממש.

כמעט 600 שנה לקח לבנות את הדואומו, שבנייתה החלה ב-1386, בהוראת הארכיבישוף אנטוניו דה סלוצו. היא נבנתה במקום שבו עמדה לפני כן בזיליקת סן ג'ובאני אלה פונטי, שנבנתה בשלהי המאה ה-4 ונהרסה בשריפה.

ממדי הדואומו לא יאומנו. מדובר על אורך של 148 עד 157 מטר וגובה של 108.5 מטרים בשיא, באזור פסל המדונה. היא יכולה לאכלס בתוכה לא פחות מ-40 אלף מתפללים. היא לא רק הקתדרלה הגותית הגדולה בעולם והקתדרלה הקתולית השנייה בגודלה בתבל. רבים רואים בדואומו את המפוארת מבין הכנסיות הגותיות שבאיטליה.

הקתדרלה, שנמצאת בכיכר דואומו (Duomo Square), מפגינה עיצוב אמנותי מרהיב ומסנוור, גם מבחוץ וגם מבפנים. חלונות הוויטראז' הגדולים, של בית המקהלה כאן, נחשבים לגדולים בעולם. רצפת השיש שהונחה כאן לפני יותר מ-600 שנה בוהקת ויוקרתית עד היום. כל הקתדרלה מצופה בשיש לבן מבחוץ ויש בה, החזיקו חזק, מעל ל-3500 פסלים!

אבל הפסלים, ציורי הפרסקו והפסיפסים, רצפת השיש היוקרתית, ארונות הקבורה של הארכיבישופים והוויטראז'ים המרשימים שכאן - כל אלה הם כאין וכאפס לעומת הפאר של המבנה הגותי הענק ועוצר הנשימה, שניצב בליבה של מילאנו, כתכשיט מנצנץ, המעוטר ב-135 צריחים.

כמו הקתדרלות בערים רבות אירופה, קתדרלת מילאנו היא מרכז העיר. קשה לפספס את היופי וההוד שהיא מקרינה ואת הכמות העצומה של תיירים שיושבים למרגלותיה בכל שעה ביום. גם לאורך השנה היא המקום המרכזי בעיר. כאן חוגגים את חג המולד בחורף ומכאן יוצאים מרבית סיורי התיירים בקיץ.


#אדריכלות הדואומו
בניית הדואומו החלה בשנת 1386 ונמשכה 600 שנים. ניכרת בה היטב השפעת הסגנון הגותי הצרפתי באדריכלות. על אף שהושלמה סופית רק בשנת 1958, סגנונה נשאר גותי מאוחר. בעבר נותרו בה אמנם השפעות ניאו-קלאסיות, אך בתחילת המאה ה-20 הן הוסרו, כדי להשאיר אותה גותית טהורה.

הקתדרלה מצופה חיצונית בשיש לבן, אורכה הוא 157 מטר, גובהה באזור פסל המדונה הוא 108.5 מטרים. 40,000 מתפללים יכולים לעמוד בתוכה. בתוך המבנה יש 135 צריחים וקרוב ל-3500 פסלים.

הדואומו עומדת במרכז הכיכר רחבת הידיים שתכנן האדריכל ג'וזפה מנגוני (Giuseppe Mengoni) בשנת 1895.


#מה יש כאן?
הדואומו היא קתדרלה יפהפיה בסגנון גותי-איטלקי. יש בה סרקופגים של ארכיבישופים, ציורים מרהיבים, פסלים, ויטראז'ים וחלונות מצויירים נהדרים, עם סיפורי הנצרות. זוהי כנסייה מעוצבת בקפידה ומלאה בפרטים מעניינים. הנה כמה מהדברים ששווים תשומת לב כאן.

שימו לב לחלונות הוויטראז' מהמאה ה-15 ואילך. מבט מפנים הכנסייה בשעות היום יאיר את חלונות הזכוכית הצבעוניים, בצבעים נהדרים. שימו לב שהם שונים, כל ויטראז' לפי התקופה שבה הוא נוצר ולפי אופיה האמנותי.

באולם האוצרות תראו עשרות עבודות אמנות נוצריות מהמאות ה-4 ועד ה-12.

המאמינים הנוצריים מתרגשים כאן במיוחד ממסמר קטן, שניצב מעל המזבח ומוצג לקהל, רק פעם בשנה. זהו מסמר שמאמינים כאן שהיה חלק מהצלב שעליו נצלב ישו.

במרתף הכנסייה תוכלו לצפות בחורבות שנותרו מהכנסייה הקדומה שהייתה כאן במאה ה-4.

ביציאה מתוך הדואומו החוצה, הקדישו רגע למבט על הדלתות המפוארות של הכנסייה. יש כאן 5 כאלה והן מלאכת מחשבת של אומנות חריטה מוקפדת ועילאית.

בין אלפי הפסלים שבכנסייה יש קו אחיד. רובם ככולם מתארים כאן רגעים ותמונות חשובות בתולדות הנצרות והעיר מילאנו.

במבנה החיצוני של הדואומו הביטו בפסלי הראש הגותיים, הנקראים "גַּרְגוֹילִים". פסלי ראש כאלו מצויים בכנסיות גותיות רבות ונועדו להפחיד שדים ורוחות רעות, כדי שיימנעו מכניסה לכנסייה.


#גג הדואומו
אחד הרגעים המושלמים בביקור כאן הוא הצפייה מגג הכנסייה למטה. בין הצריחים המחודדים הגותיים, אפשר להשקיף מהגג של הדואומו על כל העיר וביום בהיר עד הרי האלפים. הנופים מכאן הם עוצרי נשימה!

בצד השמאלי של הדואומו תראו מדרגות ומעלית. עלו לגג הדואומו בכ-150 המדרגות ותהנו מהנוף המרהיב הנשקף ממנו.

בנוסף למראה העיר והנוף ממנה, תהנו על הגג גם מהשיטוט בין הצריחים והפסלים הרבים. המשמעותי שבהם הוא פסל המדונינה הקדושה, היא מריה הקדושה, המגינה על העיר. זהו הפסל המוזהב, בגובה 5 מטרים, המסמן את הנקודה הגבוהה ביותר של הדואומו. כבר שנים רבות שהוא נערץ על ידי תושבי העיר.


#משחק לילדים
הילדים צריכים עיסוק בביקור כאן? - תנו להם להתחרות ביניהם בגילוי של הכי הרבה פסלים של משהו או מישהו. למשל, מי מגלה הכי הרבה פסלים של אישה? של ישו? של שד על הקיר (לרוב בחוץ)? מי סופר ראשון כמה פסלים יש על הגג?


#טיפים
הכניסה ללא תשלום.

הזמן הטוב ביותר לבקר כאן הוא באור היום, אז מוארים הוויטראז'ים והחלונות בצבע נהדר.

הגיעו בלבוש צנוע.

עלו אל הגג במדרגות, עניין של 5 דקות. גם חיסכון כספי של €5 לאדם וגם דרך נהדרת לחוות את אחת מהחוויות של הכנסייה.

אל תביאו לכאן חפצים רבים ומיותרים, כי חפציכם עשויים להיבדק בכניסה לקתדרלה.


ביקור במקום:

https://youtu.be/ei7-tje8nY0


ועוד הצצה לכנסייה:

https://youtu.be/g70IlbxTrhg
גלריית ויטוריו אמנואלה השני
גלריית ויטֹוריֹו אימָנוּאֶלֶה השני
#על הגלריה שהיא הקניון העתיק בעולם

גלריית ויטֹוריֹו אימָנוּאֶלֶה השני (Galleria Vittorio Emanuele II) שנפתחה בשנת 1877, היא הקניון המקורה הראשון בעולם. המילאנזים, תושבי מילאנו, אוהבים אותה מאד והם נוהגים לכנות אותה באהבה "הטרקלין של מילאנו", או באיטלקית "Il Salotto di Milano".

הגלרייה נקראת על שם המלך הראשון של איטליה, ויטוריו עמנואל השני. גם אם לא תקנו כאן, כדאי להתרשם מהעיצוב הייחודי של מרכז הקניות העתיק, שנמצא בצידה הצפוני של כיכר הדואומו.

גלריית ויטוריו אמנואלה סקונדו היא אחד האתרים המרשימים בעיר. שימו לב לרצפת המוזאיקה המושקעת שבה. הביטו בתקרת הזכוכית המרשימה שמעליכם. תנו מבט אל ציורי הקיר היפים וגם אל חלונות הראווה של אחד ממרכזי האופנה הוותיקים והמרכזיים באיטליה ואולי באירופה כולה.

בגלריה ויטוריו אמנואלה סקונדו תוכלו לפגוש, לצד אוסף חנויות היוקרה והאופנה הנחשבות, חנויות התכשיטים היקרות ומעצבי האופנה העילית, גם ג'לטריות מעולות, מסעדות גורמה, בתי קפה יוקרתיים ועוד.

במשך זמן רב הייתה הגלריה המקום שבו נפגשו כל המי ומי של מילאנו. לצידם, פוקדים כל יום המוני תיירים וחובבי קניות את הגלריה, בה נמצאות חנויות דגל של מותגי-על, כמו פראדה שנפתחה כאן ב-1913, או מסעדות ותיקות כמו קפה ביפי שהוקמה ב-1867 ומסעדת סביני, שלידתה בשנת 1884.

הכניסה אל המבנה המקורה והיפה מכיכר הדואומו היא דרך שער כניסה שתוכנן כשער נצחון מרהיב, עשוי שיש וגרניט. משם מובילה הגלריה עד לפיאצה דלה סקאלה (Piazza della Scala), שבה ניצב בית האופרה המפורסם של העיר - ה"תיאטרו לה סקאלה", כשבסמוך לו ממוקם בית העירייה של מילאנו, הידוע כ"פאלאצו מרינו".


#מה יש כאן?
גלריה ויטוריו אמנואלה סקונדו היא סוג של מטפורה על העיר מילאנו כולה. באדריכלות הניאו-קלאסית שלה היא משלבת את הישן והחדש ומציעה במקום אחד את מיטב האופנה, הפאר והיוקרה.

מבכירי עולם האופנה, דוגמת פראדה, לואי ויטון, שאנל וגוצ'י ועד חנויות תכשיטים יקרות, מאבני סברובסקי ועד כלי הכסף של ברנסוני - בקניון המרהיב הזה תראו חנויות מעצבים נחשבים ולצידם את מיטב מותגי היוקרה. לצידם פזורות כאן גלריות אמנות, לצד חנויות ספרים, בתי קפה ומסעדות גורמה, כמו אלה של קפה גוצ'י, זוקה וביפי הידועות.


#הסיפור העצוב של האדריכל של הגלרייה
אחד הסיפורים העצובים בתולדות האדריכלות התרחש כאן. הוא קשור במי שעתיד לתכנן את ארמון הקניות האלגנטי והמרשים - האדריכל ג'וזפה מנגוני (Giuseppe Mengoni). מנגוני זכה עם תכניתו בתחרויות עיצוב של מבנה שיקשר בין פיאצה דואומו במילאנו לפיאצה דלה סקאלה שליד בניין האופרה של מילאנו.

בהשראת הפסאז'ים ההיסטוריים של פריז והברלינגטון ארקייד בלונדון, אולי אב הטיפוס של מרכזי הקניות המקורים של ימינו, הציע מנגוני בתחרויות בנייה של שדרה מסחרית בעלת תקרת זכוכית ופלדה, שתקשר בין הכיכרות.

הציע וזכה. די מהר הסתבר שמנגוני מאוהב בפרויקט שלו. הוא תכנן אותו לכל פרטיו, הקפיד מאד בבחירת החומרים, בעיצוב הכללי ועד לגימור הקפדני והבלתי מתפשר של כל פרט במבנה המרהיב שהלך ונבנה במילאנו.

באותם ימים התאחדה איטליה ולאור התקופה הסוערת של אותם ימים, גדש מנגוני את הגלריה בסמלים פטריוטים, שבטאו את אחדות המדינה הצעירה ואת האמון שלו בה.

אולי הייתה זו תחושה מיסטית שזו תהיה מורשתו האדריכלית הגדולה ביותר, אבל מנגוני נתן את חייו למיזם הזה. ולא רק באופן מטפורי. כי ממש לקראת תום הבנייה, יום לפני שנחנך השער המרשים של הבניין המרהיב, נפל דבר. תוך בחינת הגימורים של העבודה, נפל מנגוני אל מותו מפיגום שעליו עמד, בסמוך לקשת. כך לא זכה האדריכל המאוהב לראות כיצד הופכת הגלריה שלו להצלחה גדולה וכיצד היא הפכה, ממיזם שנועד לחבר שתי אטרקציות מרכזיות בעיר, להיסטוריה בעצמה, בתור הקניון הראשון אי-פעם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ik44gLUwyjM


ביקור במקום:

https://youtu.be/RT6DnmdEP5U
Mudec
Mudec
#על מוזיאון התרבויות המעוצב של מילאנו

המוּדֶק (MUDEC), מוזיאון התרבות של מילאנו, הוא מוזיאון התרבויות של העיר. כאן מוצגות תערוכות קבועות ומתחלפות, של תרבויות מגוונות מהעבר וההווה, מרחבי אירופה והעולם.

MUDEC הוא קיצור של "מוזיאון התרבויות" (Museo delle Culture). עם מעל 7,000 מוצגים שונים מרחבי העולם, מטרת המוזיאון היא לקרב את הציבור האיטלקי לתרבויות של הזרים החיים באיטליה, ואל בני התרבויות השונות שבהן מתאפיינת מילאנו.

האוסף הקבוע שבמוזיאון נולד מאוסף אתנוגרפי, שכלל חפצים שאספו בעבר מיסיונרים ומטיילים איטלקים בכל העולם. אך מטרתו היא להיות מרכז אנתרופולוגי להצגת תרבויות חיות וכיום הוא מחזיק גם מוצגים רבים גם מתרבויות ההווה, מכל קצות תבל.

המוזיאון, שנמצא 3 ק"מ דרומית מערבית ממרכז העיר ומהדואומו, שוכן בבניין ענקי ומרשים בעיצובו המודרניסטי. מבנה המוזיאון המודרני והמיוחד באדריכלות שלו הוא אכסניה ראויה למקום מסקרן לחובבי תרבויות ואנתרופולוגיה.


#אדריכלות המוזיאון
ה-MUDEC נבנה על חורבות של מפעל בו ייצרו בעבר קטרי ברזל לרכבות. בשלב מסוים קנתה אותו עיריית מילאנו והזמינה הצעות מאדריכלים, להפיכת המבנה למוזיאון. הזוכה היה האדריכל הבריטי דיוויד צ'יפרפילד (David Chipperfield) ועליו הוטל לעצב את המבנה התעשייתי מחדש ולתכנן אותו לשימוש כמוזיאון.

התוצאה יפה ומודרניסטית להפליא. צ'יפרפילד הצליח ליצור מבנה זורם ועכשווי, קליל ובולט, אך נקי מספיק בכדי לאפשר הצגה שמכבדת את המוצגים והפריטים שבו.

גרם מדרגות מוביל את המבקרים בעלייה, אל אולם הכניסה האָמוֹרְפִי, חסר הצורה הברורה, המורם ממפלס הרחוב. אופיו הזורם והרך מועצם בזכות האור הבהיר שנכנס אליו דרך הזכוכית האטומה ממנה הוא עשוי.

המבקרים נכנסים מהכניסה המוארת אל אולמות תצוגה אפלים, המזכירים חדרי תצוגה פרטיים מהעבר. בחדרים חשוכים שכאלו נהגו בעבר עשירי אירופה להתהדר ולהרשים את אורחיהם בחפצים נדירים ויקרים, שהובאו מרחוק. כך מתכתב המוזיאון המודרני עם העבר האריסטוקרטי והתצוגה שלפני עידן המוזיאונים ועדיין מפליא להציג גם מוצגים מתרבויות העידן הנוכחי וגם מתרבויות קדומות מהעבר.


מבט מקרוב על ה-Mudec בתערוכה של פרידה קאלו:

https://youtu.be/ev9ixJT-Ykk


וגם שפים מעולים מציגים במקום:

https://youtu.be/TOvukq9gkL0
אצטדיון סן סירו
אצטדיון סַן סִירוֹ
#על האצטדיון של אינטר ומילאן

בשביל אוהדי ספורט רבים בעולם, מילאנו היא אחד ממוקדי הספורט הטובים בתבל. אצטדיון סַן סִירוֹ (Stadio San Siro) בשבילם הוא לא רק האצטדיון הענקי והמפורסם שבו משחקות קבוצות הכדורגל הידועות מילאן ואינטר, אלא היכל קודש של ממש. היכל הכדורגל הזה מסוגל להכיל 85 אלף איש.

סיור באצטדיון ובמוזיאון סן סירו הוא חווייה עצומה לחובבי הכדורגל והספורט העולמי. יש סיור כזה של חצי יום, שבו תגיעו באוטובוס ממרכז מילאנו אל חדר ההלבשה, לחדר העיתונאים, תשוטטו על היציע ובמגרש עצמו.

משם תפנו אל מאחורי הקלעים של האצטדיון, לביקור במועדון הכדורגל היוקרתי קאסה מילאן, במטה קבוצת הכדורגל איי.סי מילאן. בהמשך תבלו בארוחה קלה במסעדה שבמקום ועוד.

אז ביקור עם אוהדי הכדורגל במקום שבו מתקיימות התרחשויות ספורטיביות מהפופולאריות באירופה ובעולם, כשאנשי המועדון והשחקנים עוברים לידכם, הוא חובה של ממש לאוהדי כדורגל שרופים.


#מוזיאון האיצטדיון של מילאנו – Casa Milan Museum

ברוך בואכם ל"קאסה מילאן", המוזיאון היחיד באיטליה שנמצא בשטח של אצטדיון פעיל. כאן נמצאת המפקדה של קבוצת הכדורגל איי.סי מילאן.

אם נמצאים אתכם ילדים או מבוגרים שאוהדים קבוצות כדורגל אירופיות, הם ייהנו כאן ללא ספק. ייהנו גם מי שסתם רוצים לספוג את אווירת הכדורגל האיטלקי למספר שעות.

שום חובב כדורגל לא יירצה לוותר על היכרות עם המועדון הזה. איי.סי מילאן נוסדה בשנת 1899 ומאז, על אף שהקבוצה ידעה עליות וירידות, הפסדים וניצחונות, כשלונות והצלחות היא נחשבת תמיד לאחת הקבוצות הנערצות והפופולאריות באיטליה ובכל אירופה. למעט ריאל מדריד, אין קבוצה שעברה נכון ל-2018 את מילאנו במספר הזכיות שלה בגביע אירופה לאלופות.

תוכלו לבקר כאן במוזיאון מתקדם וחדשני, שהמוצגים בו הם היסטוריים ומרשימים ביותר. ביקור במוזיאון של מועדוני הכדורגל 'Inter and Milan', יציג לכם את ארון גביעי הניצחון. אלה הגביעים הרבים שבהם זכו שני המועדונים הביתיים והמהוללים הללו.

המוזיאון מציע גם חנות מתנות שהיא גן עדן לחובבי כדורגל ולמעריצים של כדורגל איטלקי. כאן המקום לרכוש כדורגל רשמי של הקבוצה ולשדרג את חוויית הכדורגל שלכם. במסעדה של הקבוצה אוכל איטלקי כמעט ביתי וטעים.


מבט מקרוב בסיור באצטדיון:

https://youtu.be/-SuyR5rotco


מהאוויר על אצטדיון סן סירו:

https://youtu.be/_e3UCmxGFQs


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.