» «
בריכת קיצילאנו
בריכת קיצילאנו
#על בריכת השחייה הטובה בוונקובר

עם 137 מטרים אורך, בריכת קיצילאנו (Kitsilano Outdoor Pool), או "בריכת קיטס" (Kits Pool), כפי שתושבי ונקובר מכנים אותה, היא בריכת השחייה הארוכה בקנדה. אורכה כמעט פי 3 מבריכה אולימפית.

זוהי בריכת קיץ חיצונית הממוקמת ליד החוף בשם זה. המים בבריכת השחייה הזו מלוחים וזו הבריכה המלוחה היחידה בוונקובר.

עם ההרים, האוקיינוס, חוף קיטס הסמוך והאינגליש ביי ממול, הבריכה הזו היא גם בעלת הנוף היפה ביותר. עם צבעה הלבן ומימי הטורקיז שלה, הכניסה אליה היא כמו אל מקום חופשה אקזוטי ומרוחק.

קיטס פול, שנבנתה בשנת 1931, פתוחה רק בקיץ. אמנם בעיר יש לא מעט בריכות שחייה ציבוריות הפתוחות לאורך כל השנה, אבל בריכת קיטס, שנפתחת מאמצע חודש מאי ונסגרת בחודש ספטמבר, היא מהמקומות שהמקומיים והמבקרים אוהבים כאן במיוחד וממתינים לפתיחתה בכל חורף.

הבריכה נמצאת בשכונת קיטסילאנו (Kitsilano), שכונה שבשנות ה-60 הייתה היפית וצעירה והיום מהווה היא שכונה יוקרתית יחסית.


#טיפים
הבריכה פתוחה מחודש מאי ועד אמצע ספטמבר.

אחרי הבריכה אפשר לסעוד בבתי הקפה שבשכונת קיטסילאנו.

הבריכה נגישה לנכים ויש אף מסלול לכניסה אל המים בכיסא גלגלים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/grlZ3dcxtBw
חוף קיטס
חוף קיטס
#על החוף המגניב של ונקובר

ונקובר יושבת על חוף האוקיינוס השקט ויש בה חופי ים נפלאים ונופי הרים נדירים מסביב. הבילוי בחופים כאן בקיץ הוא תענוג.

חוף קיטס (Kits Beach) שבעיר הוא חוף נהדר וצעיר ואחד המקומות החביבים על תושבי העיר, במיוחד לשחייה, ריצת ג'וגינג והטסת עפיפונים באוויר. אחרים מעדיפים להגיע אליו כדי להשתזף, לשחק במשחקי חוף וכדורעף חופים, לעשות יוגה ולנוח.

יש בחוף הזה מדשאות נהדרות, חורשה של עצי מייפל נפלאים, סירות ואניות ששטות ממול ושלל ציפורים. ממנו גם תצפית נפלאה אל קו הרקיע של דאונטאון ונקובר והעיר כולה.

החוף שנקרא גם חוף קיציליאנו (Kitsilano Beach‬), הוא למעשה חופה של שכונת קיטסילנו, שהייתה בשנות ה-60 שכונה היפית וזרוקה של ממש. היום היא שכונה יקרה בעיר והקסם של הצעירים המגניבים של פעם כמעט ונעלם, אבל משהו מניחוחות העבר נשאר.

בנוסף למתקני הספורט השונים שבחוף קיטסילאנו, יש בו גם את בריכת השחייה הארוכה ביותר בקנדה - בריכה נהדרת ומרשימה במיוחד, עם מים מלוחים.

אז למרות שיש חופים טובים ממנו לשחייה, החוף הוא גם חינמי וכיפי ונעים מאד לבלות בו, בעיקר בשל האווירה הנהדרת. כך שאם אתם מחפשים את החוף השווה בעיר, יש סיכוי רב שתמצאו אותו כאן.


#טיפים
מביאים כלב? - בחוף קיטס יש גם חוף כלבים נפרד, שבו תוכלו לבלות עם חיית המחמד שלכם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/kLHMM2uLNag
גן החיות של ונקובר
גן החיות של ונקובר
#על גן החיות של העיר ונקובר

גן החיות של ונקובר (Greater Vancouver Zoo) הוא גן חיות גדול, בשטח של כ-49 דונם (120 אייקר), השוכן באלדרגרוב (Aldergrove) שבאזור קולומביה הבריטית, קנדה, מרחק של כשעה נסיעה מוונקובר עצמה.

גן החיות באלדרגרוב נפתח בשנת 1970 והוא מכיל מגוון יפה של מיני בעלי חיים ממשפחות היונקים, הזוחלים, העופות והדו-חיים. גן החיות שותף בתוכניות חינוכיות לטיפוח אהבת הטבע ובעלי החיים, כמו גם בתוכניות שימור והגנה על זנים נכחדים.

בגן החיות ונקובר יש גם מרכז רפואי לבעלי חיים. רבים מבעלי החיים כאן ניצלו מאסונות שונים ונאספו ושוקמו עד שחזרו לעצמם ו"הצטרפו" לאחר מכן לגן החיות.

בנוסף לגן החיות והחיות שבו, המבקרים יכולים ליהנות כאן מרכבת זעירה, שבילי הליכה, מקומות מנוחה ופיקניק.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/QrhKEtYY84Q


והנה יום המתנות של החיות בגן:

https://youtu.be/vtiQ3AxsrrQ
האקווריום של ונקובר
האקווריום של ונקובר
#על האקווריום המרהיב של ונקובר

האקווריום של ונקובר (Vancouver Aquarium) הוא אטרקציה נהדרת לבילוי משפחתי כאן וחוויה לימודית ובידורית. זהו בניין מרשים ומודרני בצורת אנייה גדולה, שהפך לאחד מסמלי העיר ואחת האטרקציות הידועות שבה. בהתאם למעמדו ואיכויותיו, כאקווריום הגדול ביותר בקנדה, פוקדים אותו בכל שנה כמיליון מבקרים.

עם למעלה מ-8,000 דגים ובעלי חיים ימיים, זהו גם אחד האקווריומים הגדולים בצפון אמריקה. בין השאר, האקווריום הזה מפורסם בלווייתני הבלוגה (Beluga) הנהדרים שחיים בו. אל תפספסו את הלווייתנים המדהימים הללו ולא את התערוכה הנפלאה של בעלי חיים מהאמזונס, המוסיפה הרבה עניין לביקור כאן.

האקווריום, שמשכנו בפארק סטנלי, משמש גם כמרכז לימוד ומחקר, מקום לריפוי ולשיקום לצרכים מיוחדים ומרכז כנסים פעיל ומבוקש. יש בו גם רציף לספינות נוסעים, בית מלון וקולנוע IMAX שמציע שלל סרטי תלת ממד, המוקרנים על מסך אימתני בגובה של חמש קומות ויש בו גם סרט בארבעה ממדים.


#על לווייתני הבלוגה - באדיבות אנציקלופדיה אאוריקה
בלוגה, לבנתן לבן, הוא הלוויתן היחיד בעולם שכולו לבן. זהו מין לווייתנים קטן וחברותי, שפרצופו הפחוס ומבנה ראשו העגול מקנים לו מראה חביב משהו. באקווריום הוא מרבה להשתעשע ולרסס את הסובבים אותו במים. בטבע הוא טורף קטלני, שניזון אמנם מדגים אך אורכו יכול להגיע ל-5 מטרים.

הבלוגה חי בחציו הצפוני של כדור הארץ, באזור הקוטב הצפוני. לרוב הם נעים בקבוצות של 10 פריטים, למעט בזמן הנדידה, שבו להקות הבלוגה מונות גם אלפי פרטים. הבלוגה מפיק מגוון רחב של צלילים וקולות, שחלקם מזכירים דיבור אנושי. הוא גם מסוגל להזיז את המצח והשפתיים שלו, מה שמאפשר לו להציג מגוון רחב של הבעות פנים.


#מה תראו כאן?
באקווריום שלפניכם יש מעל 8,000 יצורים ימיים ובעלי חיים, המחולקים למיכלי זכוכית ענקיים ומוצגים בהתאם לאזורי האקלים שבהם הם חיים.

בקומת הכניסה תוכלו לראות מספר אקווריומים, בעלי אקלים שונה ובעלי חיים שונים שחיים בהם. בקומה שמתחתיה נמצאים אזורי לימוד ומשחק, כמו גם הדפנות של הברכות החיצוניות של האקווריום. מכאן תוכלו להביט פנימה אל הדגים ובעלי החיים שבתוכן.

החוויות המומלצות כאן יהיו תצוגת האמזונס ותצוגת הימים הטרופיים, שהיא מעניינת במיוחד. אל תפספסו את קיר הזכוכית הענקי עם לוויתני האורקה, את הצלופחים, תמנוני הענק, הכרישים ודגי הפיראנה.


#מופעי החוץ
באקווריום של ונקובר מתקיים מפגש מקומי עם יצורים ימיים מיוחדים ומופעים מיוחדים עם חיות.

בבריכות החיצוניות שמחוץ למבנה האקווריום מתקיימות הופעות של היצורים הימיים והאכלה פומבית של בעלי חיים, המתקיימת מספר פעמים ביום.

המקום משמש גם כמרכז מחקר וכמרכז שיקום והצלה. מחוץ לאקווריום המרכזי נמצא נחל עם דגי סלמון ובריכות עם לווייתנים, כלבי ים ודולפינים. חוץ מהאכלת חיות הים מסבירים כאן למבקרים על אורחות חייהם.


#טיפים
הבילוי כאן מתאים מאד ליום גשום.

האקווריום ממוקם בצידו המזרחי של סטנלי פארק.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/15ctGcIwd-0


באקווריומים:

https://youtu.be/xHRnG7K7hWM


וכך ילדים רואים את יצורי הים כאן:

https://youtu.be/UaRos9mW7Fc

אטרקציות לילדים בוונקובר

המוזיאון הימי של ונקובר
המוזיאון הימי
#על המוזיאון הימי המרהיב ביופיו

המוזיאון הימי של ונקובר (Vancouver Maritime Museum), שניצב פחות מ-200 מטר ממוזיאון ונקובר, נועד להדגים ולעסוק בהיסטוריה הימית העשירה של העיר. זו מוצגת במלוא הדרה במוזיאון הימי שלה, שנפתח בשנת 1959.

יש במוזיאון תערוכות קבועות ומתחלפות. תוכלו לראות בהן פריטי ימאות כמו אביזרי ספינות, מדים של ימאים, דגמי עץ של ספינות, סירות משוטים עתיקות, מדי ימאים, חפצי אמנות שהיו בספינות וכדומה.

אל תחמיצו את ספינת המפרש סנט רוש (St. Rosh), שנחשבת לאתר היסטורי לאומי. הספינה נמצאת מחוץ למבנה המרכזי של המוזיאון. היא נבנתה ב-1928 בשביל חיל הפרשים המלכותי הקנדי ובמהלך מלחמת העולם השנייה היא הייתה האוניה הראשונה שהפליגה הלוך ושוב, במעבר הצפון מערבי של קנדה.

מרכז התגליות הוא חלק נחמד, מהנה ומומלץ לילדים. בחלק זה של מוזיאון הם ימצאו תחפושות מלחים, מכשירים שונים וטלסקופים, שניתן לצפות בעזרתם על האוניות שבמפרץ.

ב"מפרץ שודדי ים" הם ייכנסו לספינת פיראטים, בה יתחפשו לפיראטים וימצאו "אוצרות" של ממש. הפעילויות בספינת הפיראטים הזו הן לילדים בגילאים של פחות מ-10.


#טיפים
אפשר לקנות את כרטיס Vanier Park Explore Pass שמאפשר כניסה מוזלת לשלושת המוזיאונים של פארק ואנייר, לא בהכרח באותו היום. 30 דולר למבוגר, עם הנחה לילדים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/vSLA50S4aQQ?t=1m18s


מבחוץ ובתוך הפארק הנפלא ואנייר:

https://youtu.be/tXDA0keUoAs


ומהאוויר:

https://youtu.be/uzFyEKqZ52U
תצפית ונקובר
תצפית ונקובר
#על התצפית הנהדרת ממרכז הנמל

תצפית ונקובר (Vancouver Lookout) היא נקודת התצפית הטובה ביותר על העיר ונקובר. היא נמצאת בגובה של כ-170 מטר, במרומי בניין "מרכז הנמל (Harbour Centre), נקודת ציון מוכרת בעיר.

מהתצפית נשקף נוף מדהים של 360 מעלות, על העיר ונקובר ועל כל סביבתה. זהו נוף פנורמי מרהיב של העיר, האוקיינוס, ההרים והאיים שממול.

שנים רבות הבניין שעליו היא יושבת נחשב לגבוה בקולומביה הבריטית והוא אחד המבנים המוכרים והידועים בעיר. את 40 שניות העלייה אל התצפית עושים במעלית זכוכית שקופה לחלוטין וחיצונית לבניין, שמהווה חוויה בפני עצמה.

נוהגים לציין כאן שבטקס חנוכת התצפית בשנת 1977 השתתף האסטרונאוט האמריקני, ניל ארמסטרונג. הרי בינינו - מי יותר ממנו יודע איך זה להביט על העולם מלמעלה?


מבט מקרוב אל הנוף הנשקף:

https://youtu.be/Zz3DkgbYiAs
עולם המדע של ונקובר
עולם המדע
#על מוזיאון המדע הכיפתי של ונקובר

אחד המבנים המעניינים בוונקובר הוא מוזיאון עולם המדע (Science World) של העיר. המוזיאון, שידוע במבנה הגיאודזי שלו, הכולל כיפה מוכספת ובנויית מצולעים, הוא מוזיאון מדע וטבע, אינטראקטיבי ומלא עניין, המציע תערוכות ומוצגים מגוונים, בתחומים והקשרים שונים.

זהו מוזיאון לכל המשפחה, כזה שגם המבוגרים וגם הילדים ייהנו בו. שלל הסרטונים, המתקנים והמשחקים שכאן, ממחישים את הרעיונות המדעיים במגוון גדול של אמצעים ודרכים. יש כאן תערוכות אינטראקטיביות שמציגות צדדים שונים של המדע והשפעתו על תחומים שונים בחיינו, לצד הדגמות משעשעות, השופכות אור על תופעות שונות, של מדע, טבע וטכנולוגיה.

התערוכות כאן מרתקות וגם מגוון הפעילויות היצירתיות וההתנסויות האינטראקטיביות. התכנים נפרשים כאן ממדע, חלל, טכנולוגיה, אנטומיה, חוקי הטבע, תגליות מדעיות והמצאות ששינו את העולם, ועד נושאים כמו אור, מים, אש, צבע, חשמל, קול וכדומה.

בשעות 11:00-16:00 פועל כאן גם קולנוע איימקס מוצלח, המציע סרטים מעניינים בנושאים כמו החוג הארקטי, או הרכבת שעוברת בין הרי הרוקי.

מבנה המוזיאון הגיאודזי נבנה לרגל תערוכת האקספו ב-1986. הוא בנוי כמעין כדור מרובה מצולעים ועשוי מתכת. כמו לא מעט מבנים בעיר ונקובר, יש לו מראה עתידני, המסעיר את הדמיון.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/xquJXfB9alo


מעט מהפעילויות והנופים מהמוזיאון:

https://youtu.be/3abC9zQa6Ks
פארק סטנלי
סטנלי פארק
#על הפארק הגדול בוונקובר

פארק סטנלי (Stanley Park), שגובל באוקיינוס השקט, נחשב לאחד הפארקים הגדולים, הטובים והמהנים בעולם ומהאטרקציות הידועות של ונקובר. לצד הרבה צומח, שבילים, גנים וחופים, תמצאו בו גם שלל פינות ואטרקציות חמודות ביותר.

פארק סטנלי העצום הוא מהפארקים העירוניים הגדולים בעולם וגדול יותר מהסנטרל פארק שבניו יורק. הכניסה אליו היא מהדאונטאון של העיר. מעל 8 מיליון מבקרים מגיעים אליו מדי שנה, כולל תושבים מקומיים מהעיר והסביבה ותיירים רבים, ביניהם גם אתם!

עם שטח של כ-40,000 מ"ר, זהו הפארק הגדול והפופולרי ביותר בוונקובר. יש בו מדשאות נהדרות, מסלולי הליכה, חופים, תצפיות, גנים מעוצבים ובוטניים ותצוגה נהדרת של עמודי טוטם בסגנון של האינדיאנים, הילידים המקוריים של קנדה.

סטנלי פארק הוא מקום מצוין גם לבילוי משפחתי עם הילדים. יש בו מגרשי משחקים, אזורי פיקניק, פארק מים נחמד, רכבת לילדים וחוות ליטוף. בפארק גם נמצא האקווריום העירוני.

אחת ההנאות בסטנלי פארק היא לשכור אופניים ולנסוע מסביבו, או בשביליו הפנימיים. ב"שביל חומת הים" שמקיף אותו, תוכלו ליהנות מאד מרכיבה על אופניים או גלגיליות, מרחק של כ-10 קילומטרים, או שעה וחצי של רכיבה.

חוץ מהיותו אחד הפארקים העירוניים, המפורסמים והמוצלחים בעולם, סטנלי פארק הוא גם ריאה ירוקה ומטופחת, שמזמינה פעילות גופנית. רבים מגיעים לכאן לפעילות ספורטיבית בחיק הטבע. חוץ מרכיבה על אופניים, הליכה ושאר סוגי תנועה, יש כאן גם מתקני ספורט שונים, כמו מגרשי טניס, גולף וכדורת.


#מה תראו כאן?
בפארק, המשתרע על שטח בן יותר מ-40,000 מ”ר, יש כמה מקומות שכדאי לראות. ביניהם שווים במיוחד:

The 9 O'Clock Gun - התותח שיורה כל ערב בשעה 21:00. על הקנה שלו תראו את סמליהם של המלך ג'ורג' השלישי ושל הרוזן הנרי פיפס, מפקד החימוש בזמן הצבתו כאן.

Lost Lagoon - הלגונה הנעלמת, שבעבר אכן נהגה להיעלם בשעות השפל ביממה, אבל היום היא מוצפת תמיד. צפו כאן בברבורים, אווזים וברווזים.

Totem Poles - מתחם עמודי הטוטם של האינדיאנים המקוריים של קנדה, מי שמכונים בקנדה "בני האומה הראשונה". בתרבות האינדיאנית משקפים הטוטמים סמלים ואגדות.

Hallelujah point - המקום שבו נהגו מאמיני "צבא הישע" לשיר "הַלְלוּיָה" וזכה מהמקומיים לכינוי "נקודת הללויה".

Vancouver Aquarium - האקווריום של ונקובר, שנמצא בצד המזרחי של הפארק.

Siwash Rock - סלע המזדקר מהמים
Hollow Tree - העץ החלול
Prospect Point - תצפית על גשר "שער האריות" המרהיב
Rose Garden - גן שושנים נאה.

חוץ מאלה, יש בפארק 3 חופי רחצה:
Second Beach - החוף השני והמומלץ
Third Beach - החוף השלישי
English Bay Beach - החוף האנגלי, אנגליש ביי.


#טיפים
למגיעים עם רכב - בחנייה ניתן להחנות ליום שלם.

לשכור אופניים לרכיבה בפארק - בפארק או באחת החנויות שברחוב דנמן (Denman) הסמוך.

טיולים בכרכרה, בני כשעה, יוצאים כל 20-30 דקות מהקיוסק שליד הכניסה מרחוב ג'ורג'יה (Georgia Street).


מבט מקרוב:

https://youtu.be/AGFqacUQTl0


הליכה מסביב לפארק:

https://youtu.be/miZkNW-L7Ck


נקודות עניין בסטנלי פארק:

https://youtu.be/6KpoXN3IEGc


פארק ואנייר
פארק ואנייר
#על הפארק של שכונת קיציליאנו

פארק ואנייר (Vanier Park) הוא הפארק העירוני החשוב והגדול בפארקים של שכונת קיטסילאנו (Kitsilano) בוונקובר. אם בעבר השתמשה בו משטרת ונקובר לאימוניה, כיום זהו הפארק החביב על תושבי העיר, המעיפים בו עפיפונים ומרבים לעשות כאן ג'וגינג וספורט.

השבילים שבפארק מחברים אותו עם חוף קיטס הנהדר, בשמו המלא חוף קיצילאנו (Kitsilano Beach), ועם פארק הדן (Hadden Park) הסמוך.

הפארק נוסד בשנת 1967. הוא ממוקם על חצי אי קטן ליד גשר בורארד (Burrard), ונשקף ממנו נוף הדאונטאון של העיר וה"אינגליש ביי", המפרץ האנגלי, השוכן דרומית לפולס קריק.


#מה תראו בפארק?
פארק ואנייר כולל את אחד החופים המוצלחים בעיר, חוף קיטסילאנו. לידו נמצאת בריכת קיטס, בריכת השחייה הארוכה בקנדה ולא הרחק משם חורשת עצי מייפל מרשימה.

בפארק תמצאו שבילי הליכה וריצה ומתקני ספורט שונים. יש בו רחבה שמיועדת להעפת עפיפונים, כמו גם מתקנים ומגרשי ספורט. גלו גם את מזח הסירות הקטן והחביב שבו.

מעבר להנאה מכל אלו ומהצומח והנופים של הפארק החביב כל כך, שוכנים בוואנייר 3 מוזיאונים מהחשובים בעיר: מוזיאון ואנקובר, המוזיאון הימי ומרכז החלל ע"ש מקמילן. כמו כן ניתן למצוא בו את ארכיון העיר ונקובר (City of Vancouver Archives).


#טיפים
כמה מפסטיבלי הקיץ הגדולים של העיר מתקיימים בפארק בכל שנה. שימו לב לפסטיבל למחזות שייקספיר שנקרא Bard on the Beach.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/j7jnq75v5Qw


הפארק עם החוף והאמנות שבו:

https://youtu.be/EqDZk3SuEfs


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.