» «
מוזיאון הסמוראים
מוזיאון הסמוראים
#על מוזיאון החרבות של טוקיו

מוזיאון הסמוראים (Samurai Museum), או כמו שהוא מכונה לעתים "מוזיאון החרבות בטוקיו", הוא מוזיאון שמוקדש לסמוראים היפאנים, אותם לוחמים אגדיים ששלטו בממלכה בעבר ושרוחם הגדולה עדיין שורה על תושבי יפאן ותרבותם.

במוזיאון תוכלו לראות פרטי לבוש וכלים של הסמוראים, כמו גם אוסף מרשים של חרבות יפאניות מאז המאה ה-12 ועד המאות האחרונות.

חוץ מללמוד על תרבות ומורשתם הסמוראים, תוכלו במוזיאון הזה, הנמצא ברובע שינג'וקו, ללבוש בגדי סמוראים ולהתנסות בקרבות כשאתם מצוידים בחרבות סמוראים כמו אמיתיות, ממש כמו אלה ששימשו את הלוחמים הללו בימיהם הגדולים ובתקופות ההיסטוריות שבהם הנהיגו את יפאן.

זהו מוזיאון מעולה ששווה לבקר בו, גם לחובבי היסטוריה ותרבות וגם לילדים וצעירים חובבי קולנוע וקרבות חרבות בנוסח "Kill Bill".


#מי היו הסמוראים ביפאן? - באדיבות אנציקלופדיה אאוריקה
הסמוראים היו אצילים מובילים ביפאן ולוחמים אמיצים, שהפכו למנהיגי האומה היפאנית. הסמוראים הגיעו מילדי אצילים, כשכל משפחת אצילים מסרה את אחד מבניה לחינוך סמוראי.

הסמוראים היו מהקבוצות המשמעותיות והמשפיעות בהיסטוריה היפאנית. בהדרגה הגיעו הסמוראים לכוח ויכולת לוחמה כה מרשימים, עד שהם תפסו את השלטון, החל מהמאה ה-12 ועד לאמצע המאה ה-19.

זה התחיל ביפאן, במקביל לתקופת ימי הביניים באירופה. באותה תקופה הגנו הסמוראים בחירוף נפש על המעמד החברתי שלהם. הם היו לאחת הקבוצות המשפיעות ביותר בהיסטוריה של יפאן. קוד ההתנהגות שלהם היה נוקשה וקפדני והתבסס על נאמנות וכבוד. ה"בושידו", ביפאנית "דרך הלוחם", חייב אותם בשליטה באומנויות הלחימה השונות, בחוסר אנוכיות, בחסכנות, בנאמנות ובשמירה קיצונית על הכבוד. הכבוד היה כה חשוב, עד שלעתים קרובות הוא חייב את הלוחם הסמוראי למעשים קיצוניים, כמו התאבדות לאחר תבוסה או לאחר כישלון בשדה הקרב ובמילוי המשימה. התאבדות כזו מוכרת ביפאן כחארקירי, או "סֶפּוּקוּ".

הלבוש המגוון והנשק שלו, הכריחו את הלוחם הסמוראי לשאת עליו שריון ולא פחות משתי חרבות "קטאנה", שחושלו במשך שנים ארוכות. החרב הייתה הסמל והסימן המרכזי למוסר של לוחמי הבושידו, אך בין כלי הנשק הנוספים שהיו ללוחמי הסמוראים היו גם חנית, חץ וקשת ומאוחר יותר גם רובים.

גם היחלשותם של הסמוראים ושקיעת התרבות שלהם לא נבעו מתבוסה או הפיכה שהפילו אותם. הסיבה לנפילתם של הסמוראיים הייתה המודרניזציה שעבר העולם מאז מהמהפכה התעשייתית והיחסים החדשים בין האומות שבעולם החדש הזה. השלום ששרר במאה ה-19 בין יפאן למעצמות המערב, כמו גם המסחר המתגבר עימן, הפחיתו את הצורך בלוחמים מיושנים מסוגם של הסמוראים. הם חיזקו דווקא את הפקידים, שיילכו ויצברו יותר ויותר כוח ביפאן המודרנית, עד שיחליפו את הסמוראים בתור השכבה המובילה ביפאן.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/VN0v2ux0Oao


ועוד אחד:

https://youtu.be/rmMK47pA4Bg
פסל האצ'יקו
פסל הָאצִ'יקוֹ
#על פסלו של האצ'יקו - הכלב הנאמן שחיכה לבעליו עד יומו האחרון

בתחנת שיבויה נמצא פסל שקשור באחד מהסיפורים המרגשים על נאמנות של כלב לאדונו. מדובר בכלב הָאצִ'יקוֹ, שנהג להמתין בכל יום לבעליו בתחנה. גם לאחר שיום אחד הבעלים שלו מת בעבודתו ולא שב, המשיך הכלב במנהגו וסירב להתפנות מהמקום. זה נמשך 10 שנים, מ-1925 ועד 1935, עד שהאצ'יקו מת.

הסיפור המרגש של האצ'יקו התפרסם בכל יפאן והוא הפך לסמל הנאמנות. בסמוך לתחנת שיבויה הוקם פסל מרגש לכבודו.

כך קיבלה גם הכיכר שבה נמצא הפסל את השם "כיכר האצ'יקו". היא נחשבת לנקודת מפגש פופולארית בשכונה הגדולה.

אגב, אם תרצו לחוות עוד מעט את הסיפור המרגש, תוכלו לראות את הפוחלץ של האצ'יקו האמיתי. הוא נמצא במוזיאון הלאומי של טוקיו.


#סיפורו של הכלב הנאמן - באדיבות אאוריקה

האצ'יקו, המכונה ביפאן כיום "האצ'יקו הכלב הנאמן", היה כלב מגזע אקיטה שחי בטוקיו משנת 1923. הוא התפרסם ככלב בעל נאמנות עצומה לבעליו, גם לאחר מותו של האחרון.

האצ'יקו נולד במחוז אקיטה שבצפון האי הונשו, האי העיקרי ביפאן. הוא אומץ בשנת 1924 על ידי פרופסור יפאני בשם הִידֶסָבּוּרוֹ אוּאֵנוֹ (Ueno Hidesaburō), שהיה מרצה לחקלאות באוניברסיטה של טוקיו. הכלב הצעיר החל די מהר ללוות את הפרופסור בכל בוקר, אל תחנת הרכבת שיבויה שבטוקיו, כשהוא יצא לעבודתו. הוא גם התרגל לשוב בכל אחר-הצהריים ולקבל את פני אדוניו בשובו מהאוניברסיטה.

בשנת 1925, כשנה לאחר שאימץ את האצ'יקו, לקה אואנו בדימום תוך-גולגולתי ומת במקום. זה קרה בזמן שהירצה באוניברסיטה. לאחר זמן מה, מכרה אלמנתו את הבית ועקרה מטוקיו. את האצ'יקו היא מסרה למשפחה אחרת.

אבל הכלב לא מצא את עצמו במשפחתו החדשה. לאחר שנמלט מהבית החדש ושב אל ביתו של אואנו, הוא הבין שאואנו כבר לא מתגורר בו. האצ'יקו החל מתייצב כל יום בתחנת הרכבת, בדיוק בשעה שבה נהג לקבל את אדוניו השב מעבודתו.

די מהר הבחינו עובדי התחנה ואחדים מהנוסעים, בכלב הממתין בכל יום לאדוניו המת. הם החלו להאכיל אותו. במיוחד דאג לו אז גנן התחנה, שהתגורר בסמוך לה.

חוקר, שחקר באותה תקופה את היעלמותם של כלבי האקיטה ושהיה בעבר מתלמידיו של הפרופסור אואנו, פרסם בשנת 1928 מאמר על אודות האצ'יקו. אחריה באו עוד פרסומים ובשנת 1932 זכה סיפורו של הכלב הנאמן לפרסום רחב.

כך היה האצ'יקו הכלב לסמל של נאמנות מרגשת של כלב לבעליו. עד כדי כך נגע הפרסום לליבם של היפאנים, עד שגזע כלבי האקיטה, החל לגדול שוב וניצל מהכחדה מוחלטת.

כשנה לפני מותו, הוצב פסלו של האצ'יקו הנאמן, בכניסה לתחנת שיבויה. הטקס נעשה, אגב, בנוכחותו של הכלב האצ'יקו עצמו. הוא המשיך להגיע ולהמתין לשוב אדוניו בתחנה, עד היום שבו הוא נמצא מת, במרץ 1935.

גופתו של האצ'יקו פוחלצה והיא מוצגת כיום במוזיאון הלאומי למדע בטוקיו. על סיפורו של הכלב הנאמן נעשה בשנות האלפיים סרט הוליוודי, בכיכובו של השחקן ריצ'ארד גיר, סרט שזכה להצלחה רבה.

פירוש השם האצ'יקו הוא ביפאנית "הנסיך השמיני". לכלב האצ'יקו הוא ניתן על שום היותו השמיני בהמלטה בה נולד.


#טיפים
מומלץ לראות הסרט "האצ'יקו", עוד לפני הטיול.


מבט מקרוב על הפסל ודווקא בחורף:

https://youtu.be/Y4apM0XHxwo


סרט אמיתי שלו:

https://youtu.be/NHCx-xNQXIY


וקטע מהסרט האצ'יקו בו מזהה אשת אדוניו המת את "האצ'י":

https://youtu.be/k8qM14qF_Kc
טוקיו דום סיטי
טוקיו דום סיטי
#על מתחם השעשועים הנהדר לילדים

בייסבול, עד כמה שזה יישמע מפתיע, הוא אחד מענפי הספורט הפופולאריים ביפאן. ה"טוקיו דום" (Tokyo Dome) הוא אצטדיון בייסבול, שצורתו הייחודית הקנתה לו את הכינוי "הביצה הגדולה של טוקיו" והוא אחד המבנים הידועים בעיר. כאן משחקת קבוצת הבייסבול ה"יומיורי ג'איינטס" (Yomiuri Giants).

אבל גם אם הטוקיו דום הוא אצטדיון הספורט המרכזי והבולט מעל שאר מבני הספורט בעיר, הוא זקוק לבסיס כלכלי מוצק ויציב. וכך, בנוסף לחלק הספורטיבי שבו, הוא מכיל גם פארק שעשועים, שהוא חלק ממכלול שעשועים, שביחד יוצר את ה"טוקיו דום סיטי" (Tokyo Dome City).

המכלול כולל במרכזו גם את אצטדיון הבייסבול (Tokyo Dome) וגם את מתקני השעשוע, המשחק והחוויה לילדים ולכל המשפחה.

פארק השעשועים, המקורה בחלקו, נפתח מחדש ב-2003 והוא כולל כיום את המרכיבים הבאים:

LaQua - הוא אזור אולטרה-מודרני, שכולל פארק שעשועים שסובב סביב נושא המים, כמו גם מרכז קניות, מסעדות וגלגל ענק מרשים.

Thunder Dolphin - היא רכבת שדים עירונית, שעושה עבודה מצוינת בעולם הפחד והריגוש, מהזינוק אל גג המבנה המרכזי ועד לצלילה אל עבר מרכז הגלגל הענק.

Toy Kingdom - הוא מכלול מקורה ומתאים מאד לימים גשומים, המציע מספר חדרים, עמוסי צעצועים ושעשועים חינוכיים, לטובת הילדים הצעירים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/pmdtW0ByXfg


הנה רכבת ההרים המפחידה Thunder Dolphin:

https://youtu.be/W7Ut2VPsUDc
אקווריום שינאגוואה
אקווריום שינאגאואה
#על האקווריום הטוב בטוקיו

האקווריום של שינאגוואה (Shinagawa Aquarium) מציע למבקרים את שלל בעלי החיים הימיים, דוגמת הדגים, צבי הים, הטריגונים ושאר שוכני השוניות והמעמקים.

אטרקציה מיוחדת כאן היא התעלה התת-ימית, מעין צינור זכוכית רחב ידיים, שאורכו כ-20 מטרים ועובר ממש במרכז האקווריום הגדול ביותר. המעבר בצינור הזכוכית של האקווריום מאפשר לכם להביט על העולם התת-ימי המרהיב, כאילו הייתם בתוכו, כשבעלי החיים עוברים מצד, מעל ומתחת לכם!

במופעי ראווה למבקרים, שמתקיימים כאן ארבע או חמש פעמים ביום, תוכלו לחזות בדולפינים, כלבי ים וכרישי נמר, המבצעים שלל פעלולים ותרגילים מרהיבים.


#טיפים
התעדכנו מראש בזמנים של מופעי הדולפינים וכרישי הנמר, המושכים קהל גדול ורצוי להגיע אליהם בזמן ולתפוס מקום.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/E3Y0WgprTH4

אטרקציות לילדים בטוקיו

מוזיאון המדע הלאומי בטוקיו
מוזיאון המדע הלאומי בטוקיו
#על מוזיאון הטבע והמדע הלאומי של יפאן

במוזיאון הטבע והמדע הלאומי של טוקיו (National Science Museum) אתם עשויים להיתקל בעת סיור בפארק אואנו. תוכלו לזהות אותו לפי קטר הרכבת העתיק שלידו ודגם הלוויתן העצום שלידו, שאגב הוא בגודל טבעי.

תוכלו לחזות כאן בשלל מוצגים מהטבע וגם ללמוד כיצד לומד מהם האדם באופן מדעי וטכנולוגי. יש כאן אינספור שלדים ופוחלצים של בעלי חיים ממינים שונים, לצד חידושים טכנולוגיים המבוססים על תגליות מדעיות ופיתוחים הנדסיים מורכבים, שחלקם נעשו בהשראת הטבע ועולם בעלי החיים.

הילדים יוכלו להתעניין ולגלות לוויינים, מכשירים חדשניים וחלליות מתקדמות במתחם החידושים.

יש כאן התנסות חווייתית באירועי מזג אוויר ותופעות טבע שונות, כמו מדמה סופות ההוריקן, מפה אינטראקטיבית של רעידות אדמה, יצירת סערות צונאמי ועוד.

המוזיאון מקדיש המון תשומת לב לחידושי המדע, לתופעות מדעיות שונות, לאבולוציה של החיים והטבע בעולם ולשמירה על כדור הארץ. זהו מקום שבו הילדים גם נהנים משפע אפשרויות ההתנסות במכשירים, הסימולטורים והתצוגות השונות וגם לומדים על החשיבות של השמירה על כדור הארץ ואיכות החיים בו.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ozRclcr-fg4
דיסנילנד טוקיו
דיסנילנד טוקיו
#על הדיסנילנד בקימונו - הדיסני של טוקיו

דיסנילנד טוקיו (Tokyo Disneyland) נמצא במרחק של חצי שעה נסיעה מטוקיו, בירת יפאן. מדובר במיזוג של הפארק האמריקאי, עם התרבות היפאנית.

דיסנילנד טוקיו מצליח, ממש כמו הפארקים הפופולריים האחרים בסדרה, להביא אליו כ-15 מליון מבקרים מדי שנה. לכן הוא גם קיבל את התואר, של אחד הפארקים המתוירים בעולם. למעשה, זהו הפארק הראשון של וולט דיסני שנבנה מחוץ לארה"ב. הוא נפתח לציבור בשנת 1983 וגודלו כ-460,000 מ"ר.

אמנם דיסנילנד טוקיו הוא העתק של הדיסנילנד האמריקאי ומציע אטרקציות דומות לאטרקציות הפופולאריות במקביליו במקומות אחרים בעולם, אבל כאן הדמויות של דיסני יודעות לדבר יפאנית ולובשות, כמה מפתיע, קימונו...

בפארק שפע של מתקנים - חלקם מועתקים מהגרסה האמריקאית וחלקם הומצאו ממש כאן. גם כאן הפארק עוסק בכמה תחומים, כמו שרצה דיסני שהפארקים שלו יעבדו, מה שאומר שיש בו אזורים שונים, שכל אחד מהם עוסק בנושא אחר:

1. הרחוב הראשי של ארצות הברית - "הבזאר העולמי".

2. ארץ ההרפתאות (Adventure land) ובו אטרקציות כמו מסע בג'ונגל, חדר הטיקי הקסום, בית העץ של משפחת רובינסון ורכבת דיסני.

3. ארץ האגדות (Fantasy land), ארץ הפנטזיה ובה האטרקציות: מסיבת התה המשוגעת, הרפתקאותיו הרבות של פו הדוב, זה עולם קטן, סיור המסתורין של טירת סינדרלה, מעופו של פיטר פן, הטירה המכושפת, מסעו הנועז של פינוקיו, הרפתקאותיה של שלגיה.

4. ארץ המחר (Tomorrow land) ובה האטרקציות: הר החלל, אוטופיה, מיקרו-הרפתקה, סטאר- טורס, סילוני החלל, משגרי החלל של באז שנות אור.

5. מדינת הייצורים (Critter Country).

6. ארץ המערב הפרוע (Wester land) ובה אטרקציית רכבת הר הרעם הגדול.

7. הארץ של מיני (Toon lands) - ארץ החיות הקטנות.

סמוך לפארק נפתח ה - Tokyo Disney Sea, שהושקעו בו לא פחות מ-4 ביליון דולר. הפארק נועד במקור עבור המבוגרים ועד היום מתווספים לו מתקנים מהירים ומפחידים יותר.


#אטרקציות מרכזיות בפארק
הנה כמה מהאטרקציות המומלצות של טוקיו דיסנילנד:
לערוך

Minie Oh! Minie - מופע נהדר, כמו של דונאלד דאק או גופי, אבל בדגש על מיני מאוס הנשית.

Pirates Of the Caribbean - שייט מצמרר בסירה לצד שודדי ים נוראים, שעושים דברים...

Beaver Brothers Explorer Canoes - שייט קאנו קסום ומודרך בנהר גועש ומלא הרפתקאות ביבשת אמריקה.

Big Thunder Mountain - הצטרפו למחפשי הזהב בערבות ארצות הברית, ברכבת הרים מטורפת ונופי מדבר צחיחים.

Misterious Island - צלילה אל תוך אדמת כדור הארץ ומפגש עם לבה רותחת, מינרלים ויסודות הכוכב שלנו.

Tokyo Disney Sea - מסע במצולות האוקיינוס והיכרות עם המעמקים.


#טיפים
====
לכו לשם ליום והגיעו מוקדם. אין מה לעשות שם מעבר ליום אחד, אבל כדאי להגיע מוקדם ולעזוב מאוחר!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/udZZRAZmW6Y


פרסומת לדיסנילנד של טוקיו:

https://youtu.be/3HsV8xgizV8
מעבר החצייה של שיבויה
מעבר החצייה העמוס בעולם
#על נחיל האדם החוצה את מעבר החצייה ההומה בעולם

יתכן שראיתם כבר פעם את אחד מסרטוני מעברי החצייה העמוסים של בירות המזרח הרחוק. הם עמוסי אדם ומראה נהר האנשים החוצים בהם את הצומת באור ירוק הם מראה מטורף.

דוגמה קיצונית לכך, היא מעבר החצייה הגדול וההומה בעולם, אשר נמצא ברובע שיבויה, שבעיר טוקיו, מחוץ לתחנת הרכבת של הרובע. לכאן מגיעים תיירים רבים לצפות במחזה המהמם של נחילי האנשים העוברים במעברי החצייה הרבים, בשקט מופתי ובלא דחיפות או פגיעות זה בזה.

הנתונים הם מדהימים - בכל חצייה חוצים כאן את מעבר החצייה 2000 איש וביום חוצים בו מיליון בני אדם!

מעבר החצייה הזה הוא דוגמה מעולה לאורח החיים התוסס והתזזיתי של טוקיו, שאינה עוצרת לרגע. אבל היא גם הדגמה מצוינת לנימוס היפאני המדהים כל כך. איש אינו דוחף, כועס או פוגע באדם אחר. כולם חוצים בשקט וביעילות, תוך שמירת מרחק וכבוד לאחר.

ההתבוננות בנחיל האדם החוצה בצייתנות את מעבר החציה המפורסם היא לא פחות ממהפנטת. קראו בטיפים שלמטה כיצד לתפוס את המקום הטוב ביותר לצפייה במעבר החצייה החד-פעמי הזה. תיהנו!


#טיפים
מעבר החצייה הענקי נמצא ממש מול יציאת האצ'יקו שבתחנת הרכבת.

סניף סטארבקס, שתופס כמה קומות, מעל הצומת, מאפשר נקודת תצפית מעולה מלמעלה. כוס קפה והמתנה קלה למקום ליד החלון, יאפשרו לכם תצפית מעולה על הצומת העמוס בעולם.


מבט מקרוב על מעבר החצייה הענקי הזה:

https://youtu.be/tNevp2ZZzhU


והנה מעבר החצייה מלמעלה:

https://youtu.be/LlSPOnQw86A
מוזיאון התופים בטוקיו
מוזיאון התופים בטוקיו
#על מוזיאון התופים של יפאן

מוזיאון התופים של טוקיו (Drum Museum) הוא מוזיאון פרטי אך מרשים, שהוקם על ידי חברה לייצור של תופים יפאניים. הוא קיים כבר מעל 150 שנה, מאז שנת 1861.

כמו שוודאי הבנתם, המוזיאון הזה מוקדש כולו לקצב ולצליל. לתופים יש תפקיד מרכזי בתרבות היפאנית. זה בעיקר בזכות תפקידיהם של תופים בפולחן הדתי הנהוג ביפאן. היפאנים, מסתבר, מחשיבים את התוף לכלי שיש בו מידה רבה של קדושה.

ומוזיאון התופים של טוקיו מציג סוגי תופים רבים, מכל פינות העולם ומתקופות שונות. לכל תוף יש את סגנונו המיוחד, העיצוב שלו, החומרים שמהם הוא מיוצר וכמובן - הצליל האופייני שלו. וההפתעה היא שעל רוב התופים תוכלו להקיש כרצונכם!

אגב, אם יהיה לכם מזל, תזכו לצפות באחד ממופעי התיפוף המרהיבים שמתקיימים במוזיאון.


#טיפים
בשל ההתייחסות היפאנית אל התוף, נהוג לכבד את המקום.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/3m8E70McwwM


ילדים ותופים במוזיאון:

https://youtu.be/H6deg3m1lvU


מוזיאון הצעצועים בטוקיו
מוזיאון הצעצועים בטוקיו
#על המוזיאון של הצעצועים בטוקיו

מוזיאון הצעצועים של טוקיו (Tokyo Toy Museum), שנמצא בבית ספר לשעבר, הוא מוזיאון מגוון ומעניין, גם לילדים וגם להורים ומבוגרים סנטימנטליים. המוזיאון מציג לצד הצעצועים היפאניים, גם צעצועים מתרבויות ומדינות שונות ברחבי העולם וצעצועים מתקופות וזמנים שונים בהיסטוריה.

בחדרי המוזיאון, שהיו פעם כיתות לימוד בבית הספר, תוכלו לסקור קטגוריות שונות של צעצועים. זה מתחיל מצעצועים יפאניים קדומים ועתיקים, דרך צעצועים מסורתיים, משחקי קופסא מעניינים וחדרי צעצועים ממקומות רחוקים.

המוזיאון הזה אוהב תינוקות ומקל על הורים. בנוסף לתצוגות הצעצועים, מכיל המוזיאון גם חלל התרגעות נעים, חללי הנקה, פינות החתלה וטיפול בתינוקות, חנות מזכרות הכרחית ועוד.


#טיפים
כדאי ללמוד באתר המוזיאון על התערוכות המתחלפות והאירועים שיתקיימו בו בזמן שהותכם בעיר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/LezpN_PowVE
פָּאלֶט טאון
#על הקניון עם גלגל השעשועים הענקי

פָּאלֶט טאון (Palette Town) הוא מתחם קניות ובילויים באי אודאיבה שבמפרץ טוקיו והוא מכיל כמה מהאטרקציות הנחמדות באי המלאכותי הזה.

יש כאן, בין השאר, את מרכז הקניות בסגנון האיטלקי של המאה ה-18 ושמו "ונוס פורט" (מצודת ונוס). יש את מרכז התצוגה והטכנולוגיה הענקי של יצרנית הרכב "טויוטה". תוכלו להכיר את ההיסטוריה של כלי הרכב של טויוטה ולהכיר את הדגמים החדשים שלה, ללמוד על מושגים בעולם הרכב, על אביזרים מתקדמים ועל לא מעט טכנולוגיה חדשנית שלה. הכניסה חינם.

באזור השעשועים והנאות החיים הפשוטות, יש ב"פאלט טאון" גם גלגל ענק, שהוא אחד מהגדולים בעולם. בסיבוב שאורכו כרבע שעה תוכלו לקבל תצפית מרהיבה על טוקיו, על המפרץ ועל האזור כולו. יש כאן גם מתחם בילוי גדול ועתיר משחקים ושעשועים, עם מגוון גדול של מכונות משחק, מכוניות לילדים, קריוקי שהומצא ביפאן וידוע כתחביב היפאני הלאומי, בית רוחות, בית נינג'ה, טניס שולחן ובאולינג.

כמובן שכל המרכז הגדול הזה מכיל לא מעט מסעדות ומזנוני אוכל. רעבים, אנחנו מבטיחים, לא תשארו.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/q1tnj_UVquY


הגלגל הענק שכאן היה בשנות ה-90 הגדול בעולם:

https://youtu.be/8DrGfUsfi-s
טויוטה מֵגַה וֶובּ
#על מתחם חברת טויוטה המלהיב שבאי אודאיבה

טויוטה מֵגַה וֶובּ (Toyota Mega Web)שבאי אודאיבה הוא מרכז התצוגה של ענקית הרכב טויוטה. האמת היא שההגדרה הזו לא מגדירה את החוויה שמקבלים כאן המבקרים, כי טויוטה ווב הוא מתחם עתידני, שבו מציגה חברת טויוטה את מיטב החידושים הטכנולוגים שלה. מטכנולוגיות חדשניות שהיא מפתחת, דרך כלי הרכב החדישים ביותר שלה, חלק מהם דגמי קונספט ואחרים שנמצאים בשלבי פיתוח שונים.

תוכלו ליהנות כאן מסימולטורים שידמו בעזרת משקפי תלת מימד ומציאות מדומה, את הנסיעה במצבים שונים, מתנאי עבירות קשים ועד מצבים מדומים לחלוטין. יש כאן שלל חוויות נוספות, גם לילדים, ביניהן רכבי קארטינג ותחרויות מרוץ מכוניות, אתגרי בטיחות בדרכים ושיעור נהיגה לילדים, שבסופו יקבלו הילדים "רישיון נהיגה מקומי". אגב, זו הפעילות היחידה שהיא בתשלום כאן, אבל המחיר סמלי והשיעורים הללו מחייבים הרשמה מוקדמת.

כדאי לבקר במוזיאון שימור המורשת והשחזור של רכבי טויוטה וכלי רכב אחרים. תוכלו לראות כאן כיצד משחזרים מכוניות ישנות ועתיקות ומכינים אותן לתצוגה ולצרכים שונים של היצרנית המצליחה. חובבי רכב יאהבו במיוחד את המכוניות המשוחזרות מכל פינות העולם. ה"פריקים" של ממש ימצאו עניין גם בספריית טויוטה, שבה אפשר לעיין בכמעט כל מגזין או ספר שתורם מידע על רכבי החברה.


#טיפים
יש בטויוטה מגה ווב סיור של שעתיים עם הדרכה באנגלית - ללא תשלום.

ניתן להירשם לסיור החל מ-3 חודשים ועד שבועיים לפני הסיור, בקישור שלמטה.

הרשמה מראש הכרחית לשיעור הנהיגה לילדים והיא מחייבת תשלום סמלי.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/HfjI70lfXS0


והמכוניות המוצגות שם:

https://youtu.be/CineZ5vw1Vo
מִירָאִיקַן, המוזיאון
#על המוזיאון שמציג את מה שקורה בעולם ובעתידנו בו

מִירָאִיקַן (Miraikan), שנמצא על האי אוֹדָאִיבַּה, הוא המוזיאון להמצאות ומדעי העתיד של טוקיו. המוזיאון נועד להיות המוזיאון היפאני למדע העולמי ולשינויים שעובר העולם בעידן האינטרנט, ההתחממות ועוד תופעות מרתקות, המוצגות כאן בדרך חדשנית.

במוזיאון מיראיקן מוצגות שלל תצוגות ותערוכות אינטראקטיביות על חלל, אינטרנט, רובוטים, גנטיקה, אסטרונומיה ועוד. תוכלו להכיר וללמוד כאן כיצד פועלים ומתרחשים תהליכים מדעיים, פיתוחים טכנולוגיים ומערכות חדשניות. מההתחממות הגלובלית ועד לדרך שבה פועל האינטרנט - כאן לומדים ומתנסים בתהליכים וחידושים טכנולוגיים מתקדמים ומעוררי עניין, באנושות, מדעי החיים, מדע, עתיד, סביבה, גבולות ועוד.

כבר בכניסה ניצב גלובוס בעל קוטר של 6 מטרים שעליו 800,000 נורות לד, שמאפשרות להציג בזמן אמת את שינויי האקלים שעל פני כדור הארץ.

בהמשך תוכלו להכיר כאן גם את החידושים שתורמת יפאן לעולם, כמו הרובוטים המפורסמים שלה, עם הרובוט "אסימו", את רכבת ה"מגלב" המהירה בעולם ועוד.


מבט מקרוב במיראיקן - המוזיאון למדע עולמי מתפתח:

https://youtu.be/CGuaL1M4RHk
שוק אַמֶיוֹקוֹ
#על השוק המקומי, השמח והצבעוני

שוק אַמֶיוֹקוֹ (Ameyoko) הוא "שוק הממתקים" הססגוני של העיר. זהו הוא אחד המקומות שכל המשפחה תאהב. השוק הוא שוק עממי, שבו קונים בעיקר המקומיים ופחות התיירים. המוכרים מוכרים כאן בהתלהבות, תוך הכרזה קולנית על הסחורה שלהם ודומה שמוכרים כאן הכל, במחירים טובים ושווים.

אפשר למצוא כאן דברים יוצאי דופן, אבל זהו שוק ענקי שיש בו הכל מהכל. מבגדי מעצבים מזויפים, דרך אביזרי אופנה, קוסמטיקה, תיקים, זיופי מותגים, תרמילים ופיצ'יפקעס ועד לממתקים מכל הסוגים, חטיפים יפאנים, פיצוחים טעימים וזולים להפליא, דגים ומאכלי ים טריים או מיובשים, ירקות, פירות, מצרכים לבישול של אוכל יפאני ועוד.

כדאי לבוא לכאן רעבים, כי בשוק אַמֶיוֹקוֹ יש גם מסעדות שוק אותנטיות, טעימות וזולות. לצידן פועלים כאן לא מעט דוכני משקאות כמו בתאילנד, עם מיצים טבעיים ושלל פירות חתוכים יפה ומגרים את העין.

כצפוי, תפגשו כאן לא מעט דוכני מזכרות יפאניות ודברים לתיירים. כאן תוכלו לקנות לא מעט מהמזכרות היקרות שראיתם והתאפקתם, במקדשים ובמוזיאונים היקרים כל כך. בין המתנות היפאניות, האותנטיות והזולות שתוכלו למצוא כאן יהיו כלי אוכל יפאניים, חלוקי "יוקטה" (Yokata) מסורתיים, המפיות עם ההדפסים האופייניים ועוד מוצרים קסומים להביא הביתה.

האווירה בשוק, למרות הצפיפות, נעימה מאד ואפילו שמחה. הרוכלים נחמדים ובניגוד ליפאן הרגילה, כאן מותר להתמקח על המחיר. אפילו רעש הרכבות החולפות למעלה לא מעיק ומתמזג היטב עם קריאות הרוכלים וההמולה הכללית.

בשוק הזה כיף להסתובב, לאכול טוב ולקנות מציאות מגוונות. תהנו!


#טיפים
בואו עם דרכונים, כי ברוב החנויות מוכרים Tax Free בקניות של מעל 5,000 ין או יותר. שווה!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/nAxQ4iorMXQ
מופע האורות של גונדאם
#על הרובוט הענקי שמאיר בטוקיו

מופע האורות של גונדאם (Gundam) הוא מופע של רובוט עצום, בגובה של כמעט 20 מטרים, הניצב בפתח חנות "The Gundam Base" שבטוקיו. גם מי שלא מטורפים על גיבורי-על מצוירים מהסוג של "גונדאם", ייהנו כאן מעוד חוויה שהיא מאוד יפנית ומאוד טוקיו.

במופע האורות תוכלו לחזות בפלא של רובוט ענקי, העומד בכניסה למרכז הקניות, כשהוא מהבהב בשלל צבעים מתחלפים, מאחוריו ניצב מסך ענק, המחליף צבעים גם הוא ומציג תפאורות משתנות.


#טיפים
הצפייה במופע היא בחינם.

לחוויה המלאה של מחזה האור הססגוני, מומלץ להגיע בערב.

אך המופע חוזר על עצמו, כ-8 פעמים ביום, בין השעות 12:00-21:00.

אורכו של המופע משתנה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/eSTbMjJ4AF0


ביקור במקום:

https://youtu.be/CZyMOJgVn6A


חנוכת המופע:

https://youtu.be/XCQsvfaWGiM


בלוגרים - על הרובוט הענקי ועל חנות צעצועי הגנדאם הענקית שליד:

https://youtu.be/Wh77DMD4gxE
בניין סוני בגינזה
#על המקום בו תכירו את כל החידושים וההמצאות מבית סוני

בניין סוני (Sony Building) נמצא בשכונת גינזה שבטוקיו והוא מקום התצוגה המרתקת של ענקית האלקטרוניקה היפאנית, שבו היא מציגה את מגוון מוצריה. כאן תוכלו להתנסות בחינם ולגעת בכל המוצרים החדישים של החברה היפאנית, שבמשך שנים רבות הנהיגה את תעשיית האלקטרוניקה הבידורית העולמית.

בניין סוני, שנפתח בחודש אפריל 1966, הוא מבנה גבוה בן 6 קומות, שעוצב על ידי האדריכל היפאני יושינובו אשיארה בסגנון פוסט-מודרניסטי.

אם תעלו בו אל הקומה השישית, תוכלו להתחיל את הביקור במיצג מולטימדיה קצר ומשם לרדת, קומה אחר קומה, ולהתנסות במוצרים החדישים ביותר של החברה. חובבי הגאדג'טים יחגגו כאן ויוכלו אף לרכוש כאן ממגוון המוצרים של סוני, כמו סמארטפונים, מצלמות, מערכות קול, אוזניות, ואפילו טלוויזיות ומקרני וידאו.

כאן תראו, בנוסף למוצרים המוכרים שכבר יצאו לשוק, גם מוצרי קונספט שהם בחזקת אפשרויות לעתיד, לצד לא מעט מוצרים חדשים, שאולי עוד לא היכרתם.

רוצים חוויות ושעשוע? - בבניין סוני יש גם לא מעט משחקי מחשב ושעשועים חדשניים של מציאות מדומה, שמציעה החברה להנאת המבקרים.

אל הבניין ניתן להיכנס היישר מיציאה B9 שבתחנת הרכבת בגינזה.


#טיפים
הכניסה חינם.

ב-31 בדצמבר וב-1 בינואר סגור!


תערוכת המוצרים בבניין סוני בגינזה:

https://youtu.be/BEQ-4yxMoFo


ומבט מקרוב:

https://youtu.be/eXtEhyZBsW0
סאנשיין סיטי
#על מתחם הבילויים לכל המשפחה בטוקיו

סאנשיין סיטי (Sunshine City) הוא אחת מהאטקרציות המפורסמות באיקבוקורו (Ikebukuro). זהו מתחם ענקי שנפתח ב-1987 ומציע מקום בילוי ענקי לכל גיל, עניין ותקציב. הוא ממוקם בגורד שחקים, הכולל פארקי שעשועים, בתי קולנוע, מרכז תרבות, מרכז קניות ענקי עם מאות חנויות ארקייד, פלנטריום ועוד.

אל סאנשיין סיטי מגיעים מכל רחבי יפאן אנשים שפוקדים את העיר כדי ליהנות מהדברים המדהימים שהוא מציע. מדובר ב"עיר בתוך העיר", שבה ניתן לבלות שעות רבות ויותר. יש כאן אפילו בתי מלון, בשביל מי שלא רוצים לצאת מכאן במשך ימים...

יש כאן, בין השאר, מספר פארקי שעשועים ומתחמים, באווירה של משחקי מחשב, מאנגה ופוקימון סנטר. האחרון, אגב, מציע גם מוזיאון גלידה עם טעמים מוזרים כמו תמנון, לשון בקר, מי מלח וקארי הודי. עוד בסמוך למתחם, חנות האנימה הגדולה בעולם בשם "אנימייט", שכוללת 9 קומות של אנימה!

אפשר לבקר גם בסאנשיין אקווריום (Sunshine Aquarium) לצפייה בדגים ושוכני מעמקים, ביניהם דגי השמש השוקלים טון, ניזונים ממדוזות ונחשבים לדגים הגדולים ביותר בים.

יש במתחם גם פלנטריום להיכרות עם החלל שכולל כיפת שמיים מרהיבה, עם טכנולוגיה עילית ומשם לתצפית ה-Sunhsine 60 הרומנטית, שמציעה לצפות בעיר מהקומה ה-60 בתשלום, כשהמעלית לשם תטיס אתכם לתצפית בגובה של 240 מטרים, בתוך חצי דקה!


#טיפים
הסאנשיין סיטי ממוקם במרכז טוקיו, מה שמבטיח הגעה קלה וגישה נוחה ומהירה אליו וממנו לכל מקום בעיר.


מבט מקרוב על פוקימון סנטר:

https://youtu.be/gB0szy8fECo


הסאנשיין אקווריום:

https://youtu.be/dBlijEKBtis


והקניון האינסופי:

https://youtu.be/Y6YdxyULcso
אַקִיהַבָּרַה
#על אזור ענקי שהוא חנות ממתקים לחובבי אלקטרוניקה

אַקִיהַבָּרַה (Akihabara), שכונת הגאדג'טים והחידושים הטכנולוגיים של טוקיו, היא חלומו של הגבר הממוצע ושל לא מעט מהנשים. כאן מבלים מי שאוהבים להתעסק בחידושי האלקטרוניקה, הצעצועים הממוחשבים והגאדג'טים, כמו גם מכורי האנימה והמנגה היפאנית, שנקראים כאן "אוטקו" (Otaku).

לחנויות האלקטרוניקה הרבות שכאן נוהרים בכל שנה מליוני לקוחות, כדי ליהנות מהגאדג'טים העדכניים ביותר, לרכוש במחירים נוחים את מוצרי החשמל, המחשוב והאלקטרוניקה הנחוצים להם ולדעת שמדובר בדור החדש ביותר של המוצרים והמילה האחרונה בעולם המחשוב.

עוד מאפיין של אקיהברה היא המרכזיות בו של האנימה, תת התרבות המפורסמת של האנימציה היפאנית המצליחה. ברחובות האזור ובעסקים שבו תוכלו לראות לא פעם מקומיים מחופשים או עובדים במסעדות המזון המהיר ובבתי הקפה שיגישו לכם את הזמנתכם, כשהם לבושים כדמות אנימה מוכרת.

אפשר לומר שאקיהברה הוא "מֶכָּה" (Mecca) של האלקטרוניקה. בואו לכאן, גם אם לא תרצו לקנות, והתרשמו מהחידושים הרבים ומהשפע הטכנולוגי שהיפאנים ממש התמכרו לו.

אבל לצד סמארטפונים ומחשבים, מוצרי חשמל לבית החכם ורובוטים לכל דבר, תוכלו להיכנס ולהתרשם כאן גם מהתרבות היפאנית הפופולארית. מחנויות המוקדשות לקומיקס המאנגה היפאני המצליח, דרך חנויות אחרות שבהן ספרים מכל הסוגים ולכל הגילאים, לצד סרטי אנימה יפאנית עם דמויות גדולות עיניים, ועד לחנויות הצעצועים שבהן תחזו במשחקים חדישים ומפתיעים, לצד רובוטים משעשעים לילדים.


#טיפים
אפשר למצוא הכל ברחוב הראשי של השכונה.

המלצות ספציפיות? - חפשו חנויות כמו לאוקס (Laox), סופמאפ (Sofmap), יודוברשי קמרה (Yodobashi Camera) ויאמאדה דנקי (Yamada Denki).


מבט מקרוב:

https://youtu.be/WCKM26VG6WY


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.