» «
ספינת הקליפר קאטי סארק
ספינת הקליפר "קאטי סארק"
#על הספינה של גריניץ'

ספינת הקליפר האייקונית "קאטי סארק" (Cutty Sark) היא סוג של מונומנט ימי שראוי לבקר בו כשנמצאים בגריניץ'. מדובר בספינה שבמחצית השנייה של המאה ה-19 נחשבה לספינת המפרשים המהירה בעולם.

הספינה הזו הפכה לאגדה כשנוצרה בעידן של מירוץ טכנולוגי שהתקיים אז בין חברות הספנות המובילות בבריטניה, מירוץ שמטרתו לייצר את הספינה המהירה ביותר בעולם. זה קרה לאחר שבוטל המונופול שניתן עד אז לחברה אחת ונפתח מאבק איתנים על יבוא של תה עבור חברת הודו המערבית.

מי שניצחה אז הייתה אכן ה"קאטי סארק", ספינת מפרש שיוצרה בסקוטלנד וגם זכתה לשם, שפרושו בשפה הסקוטית הוא... "תחתונית" או "חצאית קצרה". היא הייתה אמנם יפה ומרשימה, אבל לפני הכל היא הייתה מהירה ואיפשרה ליצרנית להשיג את חוזי היבוא הטובים ביותר, של תה מהודו.

בימינו ממחיש המוזיאון הימי הבריטי, באמצעות הקאטי, את עוצמתו ההיסטורית של הצי המלכותי של האימפריה הבריטית. במהלך הביקור ניתן לסייר בה וללמוד על חיי המלחים בספינות סוחר של אותם ימים ועבודתם בים. באוניה מוצג גם אוסף של חרטומי ספינות עתיקות מרחבי העולם.

לידה, אגב, מוצגת יאכטה בשם "ג'יפסי מאוס" שבה הקיף ספן בשם פרנסיס צִ'יצֶ'סְטֵר לבדו את העולם, כשהיה בגיל 65.


#טיפים
התשלום עבור הכניסה הכניסה כולל בדרך כלל גם הדרכה. בררו בקופה.


מבט מקרוב על הקאטי סארק:

https://youtu.be/FLYUyjVI2pA
הרכבל של האמירויות
הרכבל של האמירויות
#על הרכבל

הרכבל שעובר מעל התמזה נחנך מעט לפני פתיחת האולימפיאדה בשנת 2012. הוא נבנה באמצעות מימון פרטי של חברת התעופה Emirates, אך העומדים העיקריים מאחורי היוזמה הייתה עיריית לונדון. אנשי העירייה ניסו לפתור 2 בעיות במחיר אחד: גם לספק פתרון תחבורה ראוי וגם להוסיף אטרקציה תיירותית שווה למבקרים. הרכבל, שאורכו קילומטר, מחבר בין צפון גריניץ' לבין ה-Royal Docks בגדה הצפונית.

החברה השקיעה כ-56 מליון דולרים בבניית הרכבל, במסגרת הסכם חסות של 10 שנים.

ברכבל 34 קרוניות, המגיעות לגובה של 90 מטר והנוף הלונדוני המדהים הנשקף מהרכבל הוא חוויה אמיתית. הנסיעה לכל כיוון נמשכת כ-10 דקות. אם תתפסו יום שמשי, תוכל ליהנות מנוף מרהיב וגם לנצל את ההזדמנות לביקור באזור גריניץ'. חשוב להדגיש כי לא רואים מכאן את כל העיר, אלא את האזור והסביבה.

בכל קרון יש מקום ל-10 אנשים, אך בגלל שרוב הזמן אין עומס של מבקרים, סביר להניח שתוכלו לתפוס לעצמכם קרון משלכם. אם מזג האוויר סוער בחוץ (רוחות חזקות, סערות ברקים וכדומה), ייסגר הרכבל לפרקי זמן.

מבט מקרוב על הרכבל:
https://www.youtube.com/watch?v=TKqj8xPxanU
קידזניה לונדון
קידזניה לונדון
#על עיר הילדים בה הם מתפקדים כמבוגרים

בקניון ווסטפילד שבלונדון תמצאו את אחת האטרקציות החביבות שיש לילדים. קידזניה (kidZania) היא עיר ילדים, שבה משחקים הילדים בלהיות גדולים ולומדים על חיי המבוגרים.

בקידזניה מעין עיר קטנה וצבעונית לילדים, עם בנקים, שדה תעופה, משרד, מוסך, בית חולים, מסעדה, רופא שיניים ואפילו בניין שעולה באש, שעל הילדים למהר ולכבות.

זהו מקום חינוכי ונהדר, שבו ילדים מגיל 4 עד כ-15 גם נהנים ומשחקים וגם מתנסים לרגע בלהיות גדולים. הם יכולים להתנסות כאן במלאכות ועבודות של גדולים. בכל רגע שהילדים "עובדים" בקידזניה, הם "משתכרים" במעין כסף עבור עבודתם. בעזרתו יוכלו לרכוש דברים שהם רוצים בעיר קידזניה, או לחסוך וללמוד לנהל את ענייניהם.

בקידזניה הילדים יכולים להתנסות בכל מיני עבודות, להרוויח וכמובן להחליט מה יעשו בכסף שהרוויחו. בכל תחנה הילדים מקבלים הדרכה ותלבושת שמתאימה לכל מקצוע או עיסוק ורק אז הם נכנסים ל"עבודה”. בסניפי קידזניה בעולם יכולים ילדיכם לבחור לעבוד במפעל קוקה קולה, להיות כבאים, טייסים, רופאים, נהגי אמבולנס, פועלי בניין, קוסמים, כתבי טלוויזיה, טבחים, חלבנים ועוד.

יש גם אפילו הנאות מקצועיות קטנות, כי הטבחים מכינים פיצות והמבורגרים במזללה למזון מהיר ואז אוכלים אותם.

ההורים לא נכנסים למתחם עם הילדים. הם מבלים עם קפה ועוגה בלובי נפרד ויכולים להביט בילדים דרך חלונות גדולים.


#טיפים
הפעילות כאן מומלצת מאוד לילדים בגילאי 4-11. לפעוטות מתחת לגיל 4 אין כאן תעסוקה, אבל יש משחקיה לקטנטנים וטרקלין להורים.

השפה אינה בעיה והילדים מסתדרים בהדגמות סבלניות ותנועות ידיים של המדריכים.


הדרכה לקידזניה לונדון:

https://youtu.be/UjyHPdN2OtE
גן המשחקים על שם הנסיכה דיאנה
גן הנסיכה דיאנה
#על גן המשחקים על שם הנסיכה דיאנה


גן המשחקים על שם הנסיכה דיאנה (Diana, Princess of Wales Memorial Playground) הוא גן משחקים לילדים שהוקם בגני קנזינגטון. מיקומו לא נבחר באקראי. הגן נמצא ליד ארמון קנזינגטון שבמרכז לונדון, הארמון שבו התגוררה הנסיכה דיאנה.

גן הזיכרון נפתח לציבור בשנת 2000 כהרחבה של גן משחקים שהוקם בפארק על ידי מחבר הספר פיטר פן, הסופר ג'יימס מתיו בֵּרִי (James Matthew Barrie). זו הסיבה שהגן מכיל מתקנים ששאובים מהסיפור, כמו ספינת שודדי ים בגודל מלא, אוהלי אינדיאנים וכדומה. להם נוספו נדנדות, ארגזי חול, גן צלילים וגן ריחות.


#מי הייתה הנסיכה דיאנה?
דיאנה, הנסיכה מויילס, הייתה בת אצילים אנגלית שנישאה לנסיך ויורש העצר של אנגליה. בלי קשר לתפקידיה הסמליים ובזכות אישיותה, יופיה והכריזמה שלה, הפכה הנסיכה הבריטית דיאנה לאחת הדמויות המוכרות והאהובות בממלכה ובעולם כולו. התקשורת העולמית הפכה אותה לאייקון של ממש וההמונים התרגשו איתה בנישואיה, לידות הנסיכים, הדיכאון שעברה לאחר לידה והגירושין מבעלה הנסיך.

דיאנה, שזכתה לכינוי-החיבה "ליידי די" או "הנסיכה די", הייתה הפופולארית והאהובה בבית המלוכה והיא שסימלה את העידן שבו הטלוויזיה והתקשורת ממליכות מלכים משלהן, בלי קשר למסורת או לקשר הדם של העולם המסורתי.

בלטה במיוחד פעילות הצדקה של דיאנה והפעילות הנמרצת שעשתה נגד השימוש במוקשים נגד אדם בעולם כולו. היא גם סייעה רבות להפחתת החששות והיחס השלילי שגילו בעולם כנגד חולי איידס, מחלה שבשנות השמונים התפרצה והפכה למוקד חרדה בעולם כולו. דיאנה הייתה הדמות הציבורית הראשונה שהעזה לתת יד לחולה איידס מבלי לחשוש מהדבקה.

אבל הנסיכה דיאנה סיימה את חייה באופן טראגי. היא נהרגה ביחד עם בן זוגה בתאונת דרכים בפאריס שבצרפת, לאחר שניסו לחמוק מצלמי פפארצי שעקבו אחריה לכל מקום. כך נקברה נסיכת הלבבות ואהובת ההמונים, על אי קטן במרכז אחוזת משפחתה בנורת'האמפטונשייר שבאנגליה.

טקס האשכבה שלה היה אירוע עולמי. אובדנה היה במידה רבה פרידה מאייקון עולמי ומאדם אהוב ומסקרן את הציבור. הטקס שודר בשידור ישיר בטלוויזיה והיה לאחד האירועים הנצפים ביותר בהיסטוריה. צופים מכל רחבי העולם צפו בו, במספר שמוערך ב-2.5 מיליארד איש, שצפו בטקס כולו או לפחות בחלקו.


מבט מקרוב אל גן המשחקים על שם הנסיכה דיאנה:

https://youtu.be/XJ-s6VRskAw


הנה תמונות מחיי של הנסיכה דיאנה:

https://youtu.be/4yU7Gd1-HRU

אטרקציות לילדים בלונדון

דה גולדן היינד
דה גוֹלְדֶן הַיינְד
#על הספינה

על גדת נהר התמזה הדרומית, קרוב לגשר לונדון, תראו את ספינתו המשוחזרת של סר פרנסיס דרייק, שודד ים מפורסם מהמאה ה-16, שהיה גם האנגלי הראשון שהקיף את העולם.

הספינה הזו הפליגה מסביב לעולם בין השנים 1577-1580. היום היא מוזיאון, שניתן לבקר בחמש קומות הסיפון שלו. כשלא מתקיימים בה אירועים פרטיים, תוכלו לסייר בה עם מפה ולאתר את הסיפון, את מחסן הנשק, מתחמי המגורים של הצוות ועוד. אנשי הצוות כאן לבושים בבגדי מלחים מהתקופה האליזבתנית והם גם מקיימים הפעלות ליליות. בין ההפעלות אפשר להשתתף בערב בלשי שבו תתבקשו לפתור תעלומת רצח ובמסיבת פיראטית. אם תרצו תוכלו לאכול ארוחת ימאים בחדר האוכל של המלחים, לישון בלילה על סיפון התותחים, או לרכוש מזכרות כמו חולצות מלחים וכדומה.

על אף ששמה המקורי של הספינה היה "פֶּלִיקָן" (Pelican), באמצע ההפלגה החליף דרייק את שמה ל"גולדן היינד" ("איילת הזהב"). הסיפור הוא שדרייק רצה לכבד כך את סר כריסטופר הייטון, שהיה בין הממונים הראשיים על ההפלגה ושאיילה מוזהבת עיטרה את סמל האצולה של משפחתו.#סר פרנסיס דרייק

יורד הים סר פרנסיס דרייק, היה מה שנקרא "פיראט מורשה". דרייק החזיק את האוניה (אותה קיבל מרשויות השלטון) והוא קיבל אישור לתקוף אוניות אויב ולשדוד אותן. למרות שהתנהגותו הייתה כשל שודד ים, בעיני השלטונות הוא היה "יזם" ולכן קיבל את הכינוי "שודד הים של המלכה".

דרייק היה הנווט האנגלי הראשון שהקיף את העולם במסע אחד בו היה רב החובל הראשון ופיקד על המשלחת לכל אורכו. דרייק נחשב לגיבור בעיני האנגלים, אך הספרדים ראו בו פיראט מאיים וכינו אותו "דרקון". פליפה השני, מלך ספרד, אפילו הציע פרס בסך 20,000 דוּקָט (6.5 מיליון דולר) למי שיסגיר אותו לשלטונות.

את המסע מסביב לעולם התחיל דרייק כשהיחסים בין אנגליה לספרד היו ממש לפני פריצת מלחמה. דרייק שכנע את המלכה אליזבת' שהוא ייצא ללכוד אניות ספרדיות בעת יציאתן מנמלי פרו. לקצינים שיצאו למשימה נאמר כי הספינות יוצאות לגלות את יבשת אוסטרליה הבלתי נודעת, אך המעורבים האמיתיים בדבר, כלומר דרייק והמלכה, ידעו שהמטרה האמיתית היא לפגוע בנתיבי התחבורה של הספרדים ולשדוד את ספינות הזהב המפליגות מפרו לפנמה.

לאורך הדרך, בשל סופות ותקלות בספינות, נטשו שתיים מתוך שלושת הספינות שיצאו את המסע. דרייק נשאר לבדו עם הספינה ואנשי הצוות שעליה, למרות שלכל אורך הדרך היה משוכנע כי הן עדיין מפליגות בעקבותיו.

בשנת 1580 חזרה ה"גולדן היינד" לפלימות', על הסיפון שלה דרייק ו-50 מאנשי הצוות ששרדו, יחד עם תבלינים יקרים ושלל רב. דרייק התקבל בהתלהבות כ"אנגלי הראשון שהקיף את כדור הארץ". אחר כך המשיך את דרכו בפוליטיקה, כראש עיריית פלימות' וחבר פרלמנט.

מבט מקרוב על הספינה:
https://www.youtube.com/watch?v=S3gbFIuNEfM
מוזיאון התחבורה של לונדון
מוזיאון התחבורה של לונדון
#על המוזיאון

המוזיאון, המוקדש כולו לתיאור התפתחות התחבורה בלונדון, מצטרף לרשימה המפוארת של המוזיאונים הקשורים להיסטוריית העיר. הוא ממוקם בקובנט גרדן והילדים ימצאו בו סיור מרתק, הכולל נסיעת סימולציה באוטובוס ישן, ביקור ברכבת ישנה, אטרקציות ומשחקים. הקטנטנים ימצאו כאן הזדמנות חד פעמית לנהוג באוטובוס...

המוזיאון נפתח לקהל הרחב כבר בשנת 1980, אך בתקופה זו הציג רק מוצגים הקשורים לתחבורה הציבורית של לונדון. שמו המקורי היה "מוזיאון התחבורה לונדון". כאשר הוחלפה הנהלת המוזיאון בשנת 2000, המוצגים התרחבו לכלל התחבורה בלונדון. היום ניתן לראות בו מוצגים עתיקים ומודרניים, כולם עומדים אחד ליד השני: אוטובוסים ורכבות מפעם למול אופנועים חדשים ומידע כללי על התחבורה המודרנית של לונדון.

במוזיאון ניתן ללמוד גם על כלי רכב צבאיים. במסגרת הנושאים העולים במהלך הסיור במוזיאון יעלו גם אמצעי התחבורה העתידיים ואף ניתן לבחון את השפעת התחבורה על עיצוב ערים אחרות בעולם. במסגרת השינויים שחלו על המוזיאון במהלך השנים התווספו אגפים נוספים כמו אולם הרצאות. מרבית הפריטים במוזיאון לא מוצגים בגלל גודלם ומוחזקים בסניף נוסף של המוזיאון הממוקם באקטון שבלונדון.


מבט מקרוב על המוזיאון:

https://www.youtube.com/watch?v=UXfZGKXD_pY
מוזיאון הילדות V&A
מוזיאון הילדות ויקטוריה ואלברט
# על מוזיאון הילדים והצעצועים בלונדון

אופנת ילדים, סופרי ילדים ותולדות הצעצועים הם רק חלק ממה שתוכלו למצוא במוזיאון הילדות בלונדון. המוזיאון הוא בעצם אגף בתוך מוזיאון ויקטוריה ואלברט, המוזיאון הלאומי של הממלכה המאוחדת לאומנויות שימושיות. הוא ממוקם בבת'נל גרין, הנחשב לאזור עני במזרח לונדון.

המוזיאון נוסד בשנת 1872 והוצגו בו אוספים שונים וביניהם אוסף ואלאס. המבנה בנוי בסגנון ויקטוריאני והוא עבר שיפוץ רציני בסוף המאה שעברה.

בשנות ה-20 של המאה ה-20 חלה תפנית בנושאים שהוצגו במוזיאון והוא החל להתמקד בנושאים הקשורים לילדות וילדים, שמטרתו הוגדרה כ"למידה וחקירה של מוצרים שנעשו עבור ילדים ועל ידי ילדים".

במוזיאון שלושה אגפים: באגף הראשון תמצאו צעצועים נעים, באגף השני צעצועים ומשחקים שנועדו לפיתוח דמיון ויצירתיות ואגף שלישי מוקדש לילדות - בעבר והיום. בין לבין, תמצאו בו גם תערוכות מתחלפות. לצד המוצגים תוכלו לראות גם סרטים וללכת להפעלות וסדנאות שונות - יצירה ואמנות, שיעורי דרמה ועוד פעילויות עבור הילדים.

כמות הצעצועים במוזיאון עצומה ותוכלו למצוא בו: רכבות צעצוע, מכוניות, בובות דב ובתי בובות בגדלים שונים. הגדול מביניהם, אגב, הוא בן 16 חדרים...

גם בגינת המוזיאון תוכלו למצוא אטרקציות, כמו קרוסלה ורכבות. אם אתם מחבבים וינטג', תוכלו למצוא כאן העתקים של ספרי ילדים מהמאה ה-18 וה-19.

מרבית הפעילויות במוזיאון הן ללא תשלום. ביולי ואוגוסט מתקיימים במוזיאון פסטיבלים יצירתיים לילדים ולמבוגרים.


#טיפים
הכניסה למוזיאון חופשית.

מתמקדים כאן בצעצועים, החל מהמאה ה‭17-‬ ועד ימינו. מעל 8,000 בובות, 6,000 בגדים ותחפושות לילדים, מגוון עצום של משחקים והדגמת ייצור צעצועים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/bNGtxjVFL3g


ביקור במוזיאון הילדים:

https://youtu.be/fgisL9A6lEs


פינת בנייה בלגו:

https://youtu.be/1z3dHKk7J9s
מוזיאון התעלות הלונדוניות
מוזיאון התעלות הלונדוניות
#על המוזיאון

מוזיאון התעלות הלונדוניות, שבו אתם עומדים ברגעים אלו, נמצא בתוך מבנה ששימש בעבר כמחסן לאחסון קרח. זהו מוזיאון ותיק, חשוב והיסטורי. במוזיאון תוכלו ללמוד על התפתחות רשת התעלות המקיפות את לונדון והיו בעבר דרכי התחבורה העיקריות במדינה.

הסיור החוויתי במוזיאון כולל שיט קצר בסירה ששוחזרה ומנסה לדמות את השיט במאה ה-17, תוך האזנה לאינפורמציה מעניינת על חיי הספנים, הסוסים שהיו אחראים על משיכת הסירות ועל החיים שמתחת לעיר.

בגלל ההיסטוריה המעניינת של המבנה כמחסן לאחסון קרח, תוכלו למצוא בו גם מידע מרתק על ייבוא הקרח מארצות הכפור שבסקנדינביה. הוא מתאר את מסעם של גושי הקרח בספינות הענקיות, דרך הסירות הקטנות ששטו בסמטאות העיר היישר אל מחסני הקרח הענקיים.

מוזיאון התעלות מתאים לכל המשפחה וגם הילדים ימצאו עניין בחוויית הלמידה המעשירה.


מבט מקרוב על המוזיאון:

https://www.youtube.com/watch?v=1KPmkxw_sW8


לונדון איי
לונדון איי
# על גלגל הענק הגדול באירופה, העין שמביטה על לונדון

לונדון איי, הידוע בכינויו "גלגל המילניום", נפתח לרגל חגיגות המילניום ב-31 בדצמבר 1999. כבר בשנתיים הראשונות שלו, הוא זכה ל-8.5 מיליון מבקרים וללא כל ספק, עד היום מהווה הגלגל את אחד מאתרי התיירות המובילים ביותר בלונדון. גובהו 135 מטרים. הוא נמצא על הגדה הדרומית של נהר התמזה, צפונית לגשר ווסטמינסטר ואל מול ארמון ווסטמינסטר.

בניית הגלגל נערכה בשיתוף פעולה של מספר מדינות באירופה. הגלגל היה אמור לפעול רק למשך 5 השנים הראשונות, אך הוא קיבל אישור קבוע. משנת 2005 האזור של לונדון איי משמש אזור לחגיגות השנה האזרחית ומדי שנה תוכלו לצפות בעשרות זיקוקים מרהיבים הנשלחים מגוף הגלגל עצמו.

האדריכל ריצ'ארד רוג'רס אמר על הגלגל: "העין של לונדון עשתה לאנגליה מה שמגדל אייפל עשה לפריז. היא הפכה לסמל תרבותי ואפשרה לכל הציבור לטפס לתצפית על העיר ללא כל קשר למעמדם או מצבם הכלכלי".

בגלגל יש 32 קפסולות ממוזגות ונעימות ובכל אחת מהן נכנסים עד 25 אנשים. כל קפסולה כזו שוקלת 10 טון ומייצגת את אחת משכונותיה של לונדון. הנסיעה בגלגל איטית מאד. היא נמשכת כחצי שעה וניתן להשקיף ממנה על כל לונדון. העיר לונדון עצמה היא הרי שטוחה ואין בה גבעות או הרים. לכן בעלי הגלגל טוענים שביום שמשי ונעים ניתן לראות ממרומי הגלגל למרחק של 40 קילומטרים. בקפסולה תוכלו לשבת בנוחות על מושבים או לזוז ולהסתובב.

שמתם לב לדבר מעניין? - גם כשעולים אליו נוסעים חדשים, הגלגל הענק לא עוצר! הגלגל הענק של לונדון, העין של בירת בריטניה, ממשיך לנוע באיטיות, כל הזמן...


מבט מקרוב על הגלגל:

https://www.youtube.com/watch?v=Q0DSDUR5Ww4


בלילה:

https://youtu.be/8hygCya0-sY


חוויה על הגלגל:

https://youtu.be/nWLhCd9TMkc


בלוגרים:

https://youtu.be/4vP_EUxYSHE


הדרכה:

https://youtu.be/DIB_vr-txEs
ביג בן
#הביג בן בשיפוצים עד לשנת 2021


רבים נוטים לחשוב כי ה"ביג בן" הוא שמו של השעון מולו אתם עומדים. האמת היא, שהכינוי "ביג בן" ניתן בכלל לפעמון שנמצא מעל השעון.

אתם רואים אותו בקצה העליון של המגדל? - האמת היא, ששמו של השעון הוא The Great Bell, אך אפילו באתר הרשמי של הביג בן כבר הפסיקו להשתמש בו כי עדיף להשתמש בכינוי השגור בפי כל - "ביג בן".

השעון נקרא על שמו של סר בנג'מין הול, מי שהיה ממונה על עבודת התקנת הפעמון בשנת 1859. מספרים שבנג'מין היה אדם רחב וגדול ממדים ולכן חבריו לעבודה נהגו לכנותו "ביג בן".

פרויקט העלאת הפעמון, ששקל כ-12 טון ברזל יצוק, אל ראש המגדל, היה מורכב ודרש מאמצים רבים. בשל גודלו העצום, לקחו 30 שעות עד שהצליחו להעלות אותו למעלה. הם עשו זאת כאשר הפעמון הענקי מוטה לרוחב ולא לאורך. כשהצליחו למקם את הפעמון גדול הממדים בראש המגדל, היה טבעי לכנותו גם בשם "ביג בן".

מי היה מאמין ששמו של מנהל העבודה יהפוך לאחד מהסמלים הבולטים ביותר בממלכה?!


#האם הביג בן מתמוטט?
סקר שפורסם בשנת 2011 חשף שמגדל השעון של הפרלמנט הבריטי נוטה הצידה. המגדל, שבשיא גובהו מתנשא לגובה של 98 מטרים, זז ב-48 ס"מ לכיוון צפון מערב, עם נטייה של 0.26 מעלות (שישית ממידת הנטייה של מגדל פיזה).

בעבר, נטייתו של הביג בן הייתה שמועה בלבד והיה נראה כי רק המהנדסים מבחינים בכך. היום, אם תסתכלו טוב, תראו את זה במו עיניכם: המגדל "התכופף". הדעה הרווחת היא שההטיה ההדרגתית נגרמה בשל עבודות בנייה אינטנסיביות מסביב לבסיס המגדל, בניית חניון תת קרקעי בשביל חברי הפרלמנט, הכנסת קו ביוב שהונח בשנות ה-60 ורכבות תחתיות. כל אלה משפיעים על הקרקע שעליה עומד המבנה ועל יציבותו.

לפי מדידות המהנדסים, מאז 2003 המגדל נוטה בקצב של 0.9 מילימטרים בשנה. בדו"ח עולה כי בשנים האחרונות קצב התזוזה גבר. הדו"ח אף מגלה כי אירוע "מסתורי" כלשהו שהתרחש בין נובמבר 2002 לאוגוסט 2003, גרם לכך שהמגדל נטה הצידה ב-3.3 מילימטרים. אבל תוכלו להישאר רגועים - קטנה ככל שתהיה נטייתו הצידה, בקצב התזוזה הנוכחי, ייקח לביג בן לפחות 4000 שנה כדי ליפול!

מבט מקרוב על ביג בן:
https://www.youtube.com/watch?v=m4ZeLMPects
האקווריום של לונדון
#על עולם המים של לונדון

אם אתם מחפשים אטרקציה קצת מיוחדת לילדים בלונדון, ממש מתחת לגלגל הענק הלונדוני נמצא האקווריום של לונדון (Sea Life London Aquarium). ביקור באקווריום הזה מומלץ במיוחד ושווה כל רגע בחופשה שלכם.

ב"סי לייף לונדון אקווריום" תוכלו לראות מאות מיני דגים ויצורי ים. יש כאן כמעט כל מין מוכר לאדם של דגה. מדגים זעירים או מיוחדים, כמו דגי פירניה ודגי ליצן ועד כרישי ענק וחתולי ים. יש כאן גם אלמוגים ססגוניים, צמחי מים מרתקים, סוסוני ים, סרטנים זעירים ולובסטרים ענקיים.

כל אלה הובאו לכאן מהאוקיינוסים, האגמים, יערות הגשם, נהרות ואזורי ביצות בעולם כולו.

יש כאן גם פינת ליטוף ייחודית, שבה יוכלו הילדים ללטף דגים וחתולי ים ודגיגים ואף להאכילם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Si1twh8YQu8


הפינגווינים באקווריום של לונדון:

https://youtu.be/4D0coAjvxfY


והכרישים:

https://youtu.be/cOqMho1Zne0
פינת הנואמים בהייד פארק
#על פינת הנואמים שבהייד פארק

אחת הסיבות לכך שהייד פארק מוכר כיום בעולם, היא "פינת הנואמים" (Speakers' Corner), שבה נהגו בעבר ונוהגים עד היום להתכנס אנשים רבים ולנהל דיונים פומביים.

זה לא סתם פרלמנט רחוב. ב"פינת הנואמים" יכול כל אחד לעמוד על שרפרף ולנאום כרצונו. אנשים שנמצאים או מגיעים במיוחד אל הפארק מתקבצים מסביב לנואמים ומאזינים להם. יש המעירים לנואמים, קוראים קריאות ביניים או מוחים על דעותיהם. אחרים סתם מגחכים או מרותקים... דמוקרטיה במיטבה.

אלה לא רק היפסטרים או צעירים נלהבים. תראו כאן את כולם, מקשישים שרוצים "לחנך", דרך סטודנטים דעתניים, נוצרים ומוסלמים שמסבירים כמה שהדת שלהם טובה משל כולם והרבה בעלי עניינים פוליטיים.

חלק מהנואמים כאן, אגב, חכמים במיוחד. בפינה זו נאמו בעבר גם אישים שהפכו לאגדה, כמו קארל מרקס, ולדימיר לנין וג'ורג' אורוול. אבל מנגד, אחרים סתם עושים מעצמם צחוק ומעוררים ויכוחים ולגלוג...

מנהג הנאומים נשמר בחלקו עד היום, כשבכל יום ראשון תוכלו לשמוע כאן נואמים שונים שידברו על נושאים פוליטיים, כלכליים ועוד.


מבט מקרוב אל נואם דתי פינת הנואמים:

https://youtu.be/5G0v6NjsqZo


והדיון נמשך לעתים גם אחרי שהנאום הסתיים:

https://youtu.be/qiYVUdFoJSI
פארק גריניץ'
#על הפארק הגדול של לונדון

פארק גריניץ' (Greenwich Park) הוא הפארק הירוק הגדול ביותר בלונדון ואחד מהפארקים המלכותיים שבעיר. באורך של קילומטר ורוחב של כ-750 מטרים, לפארק צורה מלבנית. כמו כל האזור, המיושב למעלה מ-1100 שנים, גם הפארק נקרא על שם גְרֶנִיץ', כפר עתיק שנמצא בחלק הדרום-מזרחי של לונדון. פירוש השם גריניץ' בסקסונית עתיקה, הוא "כפר ירוק" - מה שאכן נכון עד היום.

לפארק שני חלקים. בצדו הצפוני נמצא החלק המישורי של הפארק, המשתפל אל נהר התמזה שעובר מצפון לפארק. במרכז הפארק ניצבת הגבעה שעליה מצפה הכוכבים של גריניץ', שנבנה על ידי המלך צ'ארלס השני בשנת 1675, במקום שבו ניצב בעבר מגדל שמירה של בית האחוזה של המפרי, דוכס גלוסטר, בעל השטח עד אז. באזור הדרומי של הפארק נמצא אזור גבוה מעט, שכולל גבעות רבות.

גבעת הפארק היא מהאזורים היפים בפארק גריניץ'. ניתן להשקיף ממנה לא רק על המרחבים והמישור של גריניץ' אלא גם על המבנים של העיר לונדון.

ניתן לראות שם גם הרבה טבע יפה, כולל פרחים מרהיבים, בריכות מים, הרבה סנאים ובעלי חיים קטנים וצעירים העוסקים בספורט ובמשחקי כדור.

בפארק גם שרידים רומיים ארכאולוגיים, כמו גם פסלו של הנרי מוּר, שנקרא "דמות קצה סכין ניצבת" ו"עץ האלון של המלכה" - עץ אלון ששרד מאז ימי המלכה אליזבת הראשונה.

עד המאה ה-15 היה השטח בו ניצב הפארק של היום שייך למנזר פטרוּס הקדוש שבגנט (St. Peter at Ghent). במאה ה-15הוא הפך לאזור הציד של המלך ומשפחת בית המלוכה האנגלי ובו התארחו אצילי הממלכה לציד עם המלך. במהלך המאה ה-17 שינו את מבנה הפארק, כשאת התכנון עשה ככל הידוע אדריכל הנוף אנדרה לה נוטרה. במהלך המאה ה-18 הפכו את השטח לפארק המאורגן של ימינו והתירו את כניסת הציבור אליו.


מבט מקרוב על פארק גריניץ':

https://youtu.be/MSYZup1d_TQ


ועוד מעט:

https://youtu.be/4eDvDJGEqjo
המוזיאון הימי הלאומי
#על המוזיאון

המוזיאון הימי המוביל בבריטניה ובעולם כולו הוא המוזיאון הזה, שמצליח לרתק בייחודיות שלו ולהמחיש את עוצמתה הגדולה של בריטניה כמעצמה ימית בעבר.

המוזיאון הימי הלאומי נמצא בגריניץ', בסמוך לפארק. מרבית המוצגים שלו מצויים גם באינטרנט, כך שמי שלא מצליח להגיע אליו, יכול עדיין לבקר בו גם מרחוק. המוזיאון שייך לשורת המבנים ההיסטוריים הנמצאים באתר המורשת הלאומית של גריניץ'.

במוזיאון תמצאו אוסף המתאר את ההיסטוריה הימית של בריטניה, כמו גם ארכיון ימאות וספנות, שחלקו נמצא במבנה בית המלכה שעומד כאן עוד מהמאה ה-17. במקום מגוון של פריטים היסטוריים מעניינים, כולל מדים ימיים, ציורים, מפות ועוגנים.

בקומה הראשון יש מפה ענקית, שעליה ניתן "לטייל" ולתת לילדים (וגם למבוגרים) ללמוד, להצטלם וליהנות יחד.

הגנים היפים של המוזיאון, תוכננו בשנות ה-70 של המאה ה-19. מתחת לגנים עוברת מסילת רכבת המקשרת את גריניץ' עם לונדון ולכן רק לאחר שהסתיימה בנייתה של המסילה, נשתלו הגנים מחדש, בסגנון האנגלי שאותו אתם רואים עכשיו.


#טיפים
המוזיאון פועל בחסות הממשלה. הוא מוגדר כגוף ללא מטרת רווח ולכן הכניסה אליו היא חופשית. לתערוכות המתחלפות משלמים דמי כניסה.


מבט מקרוב על המוזיאון:

https://www.youtube.com/watch?v=5v8O1i6TQPM
מוזיאון המדע של לונדון
#על המוזיאון למדע וטכנולוגיה בלונדון

מוזיאון המדע של לונדון מציג את עולם הטכנולוגיה והמדע באופן חוויתי ומרתק, שמתאים גם לילדים ומהווה אטרקציה חשובה בלונדון. המוזיאון ממוקם בקריית המוזיאונים. המוזיאון מעוצב בצורה צעירה, צבעונית ומזמינה למדי.

כשהוקם המוזיאון לראשונה, בשנת 1857, הוא הכיל מוצגים עודפים שנשארו מהתערוכה הגדולה, שהתקיימה בלונדון בשנת 1851. היום יש בו אוסף של 300,000 פריטים, ביניהם מנועי קיטור, מנועי סילון, מודלים של DNA ואב-טיפוס של שעון הנצח. במוזיאון יש גם מיצגים אינטראקטיביים וקולנוע תלת-ממדי, שבו מוקרנים סרטים דוקומנטריים.

בקומה הרביעית והחמישית אוצר המוזיאון גם פריטים שנאספו על ידי הנרי ולקום בתחום הרפואה.

בספריית המוזיאון, שעד שנות ה-60 הייתה הספרייה הלאומית של בריטניה, תוכלו לעיין בכתבי עת, ספרים ישנים וכתבים, שהרבה אנשים מסביב לעולם מוצאים בהם עניין רב.

במוזיאון מספר גלריות הקשורות למדע וטכנולוגיה: גלריית החלל, גלריית התעופה, הגלריה האינטראקטיבית ועוד.


מבט מקרוב על המוזיאון:

https://www.youtube.com/watch?v=Mqh7uqpu-sE
מצפה הכוכבים המלכותי של גריניץ'
#על מצפה הכוכבים והמקום שממנו מודדים את קווי האורך בעולם

מצפה הכוכבים המלכותי המפורסם של גריניץ' ניצב בראש הגבעה שבלב פארק גריניץ’. מצפה הכוכבים הוא שהעניק לגריניץ' את מיקומו הגאוגרפי הייחודי שנקרא "קו האורך 0º", שרבים מכירים בתור "קו גריניץ’". מצפה הכוכבים הזה משמש היום כמוזיאון. הוא נמצא בראש הגבעה בפארק גריניץ' וניתן להשקיף ממנו על נהר התמזה.

המצפה הוקם עבור צ'ארלס השני בשנת 1675. במקור הוא שימש כמקום עבודתו של האסטרונום המלכותי של הממלכה המאוחדת. האסטרונום, ג'ון פלמסטיד, תפקד כדירקטור מצפה הכוכבים והיה אחראי על אבחון מיקומם המדויק של הכוכבים, תיקון טבלאות תנועות השמיים ובכלל - כל מה שקשור ללמידה וחקר של נושא הניווט.

המבנה הזה היה הראשון שנבנה בבריטניה והוקדש לטובת מחקר מדעי וזה מסביר את חשיבותו הגדולה לתרבות המדע. לאחר מלחמת העולם השנייה, בשל זיהום אוויר רב בלונדון, הופסק השימוש במבנה. היום תמצאו במקום אטרקציות לכל המשפחה: חדרים עם טלסקופ ענק, מרכז אסטרונומיה חדשני ופלנטריום מתקדם.


#חצר המרדיאן
בחצר המוזיאון תמצאו את קו גריניץ' (קו האורך 0), המסומן כקרן לייזר ירוקה שיוצאת מהמבנה בכיוון צפון. מבקרים רבים אוהבים להצטלם משני עבריו של הקו (כאשר רגל אחת בצידו המערבי של כדור הארץ והרגל השנייה בצידו המזרחי) ומכוונים את השעונים בהתאם למה שמורה שעון גריניץ'.

על פי קו האורך 0° נקבע גם שעון גריניץ’, ששימש בעבר כשעון בינלאומי (GMT).

בכל יום בשעה 13:00, ניתן לראות את נפילת "כדור הזמן" האדום, מראש התורן. מטרתו של כדור הזמן, הנמצא על המצפה, היא לסמן את השעה המדויקת עבור ספני התמזה.


מבט מקרוב על המצפה:

https://www.youtube.com/watch?v=M0JvpVd8URU
מאדאם טוסו לונדון
#על מוזיאון השעווה הראשון של המאדאם

רשת מוזיאוני מאדאם טוסו נמצאת היום בכמה וכמה ערים מסביב לעולם והיא מוכרת לילדים ולמבוגרים גם יחד, אך המוזיאון הראשי והמקורי נוסד ממש כאן, בלונדון.

המוזיאון נוסד בשנת 1835 על ידי מאדאם טוסו בעצמה. טוסו הייתה פסלת שעווה צרפתייה שהיגרה ללונדון. את הכישרון והידע הרב שלה בפיסול שעווה למדה מאימה, שהייתה סוכנת בית של פסל אמן, שהתמחה בשעווה.

במוזיאון תמצאו פסלי שעווה לדמויות היסטוריות ומפורסמות מכל הסוגים: החל מפוליטיקאים מפורסמים כמו צ'רצ'יל, קנדי ואפילו שמעון פרס, דרך שחקנים וספורטאים, זמרים, אושיות תרבות וסלבריטאים נוספים.

מוזיאון מאדאם טוסו הוא אחד מאתרי התיירות המובילים בלונדון. תמצאו בו חוויות שונות, מצפייה וצילום של בובות השעווה המגוונות שבו, דרך משחקים אינטראקטיביים מתחלפים, ועד לסיור במרתף האימה, שבו תוכלו לראות דמויות של פושעים ותליינים, מוציאים להורג ושחקנים, שיתבלו את החוויה. תראו כאן תמונות מאירועי עבר חשובים בתולדות העיר, נסיעה ברכבת ועוד חלק שבו המבקרים הופכים לבובות קומיקס ידועות.

חלק מהדמויות במרתף האימה, אגב, הובאו מפריז לאנגליה על ידי מאדאם טוסו עצמה בתחילת המאה ה-19.


מבט מקרוב על המוזיאון:

https://www.youtube.com/watch?v=IrJLeWh3e8k


מוזיאון הקומיקס
#על המוזיאון הלונדוני לאמנות הקומיקס

במוזיאון הקומיקס המעניין הזה למעלה מ-1500 רישומים, 3000 ספרים ו-1,200 דימויים חזותיים מפרק זמן של 300 שנה, המציגים את המורשת הבריטית של הציור ההומוריסטי.

בקומה הראשונה ימצאו עניין בעיקר הילדים, בזכות דמויות הקומיקס והאנימציה. עם זאת, תוכלו למצוא פה גם דברים שיעניינו מבוגרים, כמו ציורי קומיקס שערורייתיים המתארים את מעלליהם של טוני בלייר וג'ורג' בוש. מבין היצירות באוסף המוזיאון תמצאו כמה מהקריקטורות המפורסמות ביותר שצוירו. כמו כן, יש כאן יצירות תלת ממדיות שהושאלו למוזיאון.
מצודת לונדון
#על המצודה

מצודת לונדון היא טירה מלכותית, הממוקמת על הגדה הצפונית של נהר התֶמְזָה, במרכז לונדון. היא הוקמה בשנת 1066 במסגרת כיבוש אנגליה על ידי הנורמנים. המצודה היא מתחם של כמה מבנים המוקפים בשתי חומות מגן בצורת טבעות.

המגדל הלבן שבו, הוא זה שנתן למצודה את שמה "Tower of London". הוא נבנה על ידי וויליאם הכובש, בסביבות שנת 1078. בתוך המגדל תמצאו את הקפלה של סנט ג'ון, אוסף כלי מלחמה ושריונים מימי הביניים ושלט תזכורת לפיגוע תופת שבוצע כאן בשנת 1974. בכניסה לחצר המצודה תוכלו לראות את "מגדל הדמים", שבו נרצחו ככל הנראה המלך אדוארד החמישי ואחיו הדוכס מיורק.

ליד "מגדל הדמים" ממוקם מגדל ווייקפילד שבו נשמרו תכשיטי הכתר. בבניין הנקרא "ג'ול האוס" תמצאו את התערוכה של תכשיטי הכתר ובקומת הכניסה תוכלו לראות את בגדי השריון, סמלי אצולה ואבירות, תכשיטים וכתרי מלכות.

בימי הביניים שימשה מצודת לונדון כבית סוהר. בבית הסוהר הזה נאסרו המתנגדים למלך ובדרך כלל גם נערף ראשם. עם הזמן זכתה מצודת לונדון למוניטין הקשור בעינויים ומוות. שבעה אנשים הוצאו להורג בגבעת המצודה ובמשך כ-400 שנים נערכו בה למעלה מ-100 הוצאות להורג. בין האסירים בכלא הייתה המלכה אליזבת הראשונה, שהצליחה להתחמק מההוצאה להורג.

המצודה שימשה גם כמקום מגוריהם של מלכי בריטניה. האמת היא, שהשלטון במצודה בעידן ההוא, היה קריטי בשביל כל מי שרצה לשלוט במדינה. אך היא לא הייתה רק בית מגורים, שכן היו לה הרבה שימושים - ממחסן נשק, דרך בית אוצר, גן חיות, מקום משכנה של המטבעה המלכותית, משרד למסמכים ציבוריים ומקום משכנם של תכשיטי הכתר של הממלכה המאוחדת.

כיום מהווה מצודת לונדון אתר תיירות בולט ופופולרי. היא עמוסה מאד במבקרים, שמגיעים לצפות במגדלים, בשומרים עם המדים האדומים ובעורבים.

בכל ערב בשעה 21:40 תוכלו לצפות ב"טקס המפתחות", המבוצע בידי השומרים. במהלך הטקס ננעלים שערי המצודה. את הטקס הזה מקפידים לבצע כך כבר 700 שנה!


# אימה במצודה

יש כמה סיפורים מצמררים לספר על מצודת לונדון. אבל האמת שזה לא מפתיע בהתחשב במה שהתרחש בין כותלי הקירות האלו. במשך מאות שנים התרחשו כאן עינויים, רציחות, הוצאות להורג, התאבדויות ואבל. אבל עד היום דומה שקול בכי חרישי מהדהד ברחבי המבנה העצום הזה, כנראה כדי להזכיר לנו שהעבר הוא עדיין חלק מההווה שלנו.

כל מי שגדל באנגליה, מכיר את סיפורי הרוחות שהופכים לחלק בלתי נפרד מהחיים. 40% מתושבי העיר מאמינים ברוחות ואחד מכל 7 אנשים יכול להישבע שהוא ראה אחת. בהיסטוריה רצופת שנים, מצודת לונדון היא אחד מהמקומות הבולטים ביותר לסיפורים מהסוג הזה.

לפרוטוקול, 2900 אסירים הוחזקו כאן במשך השנים שהמקום שימש בית סוהר. הם היו מפשוטי העם ועד האצילים המכובדים ביותר. אם תסתכלו אל הכיוון של המגדל הלבן, בו מוקם בעבר חדר העינויים, דעו כי לא מעט אנשים מתו כאן בייסורים. השומרים של המצודה, שנהגו לעשות פַטְרולים מסביב, סיפרו פעם על צעקות שנשמעו וחתכו את הדממה מכיוון דלת הבניין הלבן. הם הניחו שזוהי אן בּוּליין, אשתו השנייה של המלך הנרי השמיני. המלכה אן בּוּליין הוצאה לבסוף להורג, באשמת בגידה בבעלה.

מבט מקרוב וב-360 מעלות על המצודה:

https://www.youtube.com/watch?v=QfhbVmU4A-o
ארמון בקינגהאם
#על הארמון של מלכי בריטניה
ארמון המלוכה הוא הארמון המוכר ביותר בלונדון. זהו מקום מגוריה העיקרי של המלכה אליזבת השנייה. ארמון בקינגהאם הוא אחד מסמלי המונרכיה הבריטית, ביחד עם כיכר ויקטוריה הסמוך.

במקור נבנה הארמון עבור הדוכס הראשון מבקינגהאם, ג'ון שפילד, בשנת 1703. בשנת 1762 רכש אותו המלך ג'ורג' השלישי, שהרחיב והגדיל אותו. בשנת 1826 שכר המלך ג'ורג הרביעי את שירותיו של ג'ון נאש, בכדי שיהפוך את המבנה לארמון מפואר. בשנת 1837 הוא הפך לארמון העיקרי של בית המלוכה הבריטי והמלכה ויקטוריה עברה להתגורר בו.

החזית המזרחית, מולה אתם ודאי עומדים כעת, התווספה רק אחרי נישואיהם של המלכה ויקטוריה והנסיך אלברט. בשנת 1847, לאחר שיפוץ נוסף, התווסף לארמון אגף שתוכנן בידי אדוארד בלור. הוא יצר את הצורה הריבועית המוכרת, מהחצר שבמרכז הארמון. בסיום השיפוץ הארמון הכיל 19 חדרי אירוח, 52 חדרי שינה מלכותיים, 188 חדרי שינה למשרתים, 92 משרדים ו-78 חדרי אמבטיה. חזית הארמון עברה שיפוץ נוסף ונבנתה אנדרטה למלכה ויקטוריה בשנת 1912.

כמו מבנים רבים בבריטניה, גם ארמון בקינגהאם נפגע בתקופת הבליץ בזמן מלחמת העולם השנייה.


#תיירות
בשנים הראשונות של הארמון, למרות שאירח אמנים וסלבריטאים מוכרים (החל מאנשי שלטון ועד מלחינים מפורסמים), לא היה פתוח לציבור הרחב. הסיבה שנפתח היה בשנת 1992, כשנשרפה טירת ווינדזור, המלכה הייתה צריכה לממן את שיפוצו. היא הסכימה לאפשר ביקור מבקרים בארמון תמורת תשלום שיממן את השיפוצים הנדרשים.

מאז שנפתח לציבור בשנת 1993, הארמון מושך אליו המוני מבקרים. שימו לב שרק 18 מתוך 600 החדרים שבארמון פתוחים לקהל, לכן רק ניתן לדמיין את גודלו האמיתי של הארמון. רק 100 מתוך אוסף בן 7000 ציורי שמן שברשות המלכה מוצגים לציבור. אתם ודאי יודעים גם שזהו רק אחד מהבתים והארמונות של המלכה.

שימו לב, שאם דגל המלוכה מונף זהו סימן לכך שהמלכה נמצאת בארמון. בימים שבהם המלכה בארמון, הוא יהיה סגור לביקורים, אך תוכלו להביט עליו מבחוץ.


#טקס חילופי המשמר
המון מבקרים אוהבים להמתין לטקס חילופי המשמרות של שומרי הארמון בחזיתו המזרחית. השומרים הם חיילים השייכים ליחידות צבאיות הכפופים לבית המלוכה. הם לובשים מדי צבא מסורתיים, מרהיבים ובולטים, שכיום אינם עוד בשימוש של הצבא הבריטי. החיילים מתחילים צעידה הנמשכת כחצי שעה, מלווה על ידי תזמורת צבאית מארמון סיינט ג'יימס ועד ארמון בקינגהאם. הצעידה מרשימה, מלכותית ואלגנטית. לאחר שקבוצת השומרים החדשה מגיעה לפתח הארמון, מתבצע החילוף עצמו, בו הם מצדיעים זה לזה.

בסוף החילוף מתמקמת הקבוצה החדשה במקומה בפתח הארמון והקבוצה הישנה עושה את דרכה בחזרה לארמון סנט ג'יימס. אם אתם רוצים להבטיח מקום תצפית טוב, כדאי להגיע לפחות שעה לפני הטקס ולתפוס מקום כרצונכם.


#טיפים
הצפייה בטקס חילופי המשמר היא בחינם.

הטקס מתחיל ב-11:00.

הקדימו מעט בכדי לתפוס מקום.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/18Z7BC6rEIg


ב-360 מעלות:

https://youtu.be/FtGN2wK9g_s


חילופי משמר:

https://youtu.be/p8Y8rhLirRw
המוזיאון להיסטוריה של הטבע
#על המוזיאון לטבע של בירת בריטניה

המוזיאון להיסטוריה של הטבע הוא אחד משלושת המוזיאונים הנמצאים בדרך התערוכות בלונדון, ביחד עם מוזיאון המדע ומוזיאון ויקטוריה ואלברט. מרחוק נראה המוזיאון כארמון עם צריחים. המבנה הוויקטוריאני שלו כולל עיטורים לבנים בצבעים שונים ופסלים של חיות על הקירות. כבר בכניסה למוזיאון יקבל אתכם פסל בצורת שלד של דינוזאור ענק - הדיפלודוקוס.

המוזיאון מציג מוצגים מתחומי מדעי החיים ומדעי כדור הארץ ותוכלו למצוא בו כ-70 מיליון מוצגים שונים. בוטניקה, חרקים, דינוזאורים, גאולוגיה וזואולוגיה הם רק חלק מהנושאים שאותם תמצאו ותוכלו להכיר כאן. אחד מאוספי המוצגים המרתקים והידועים שבמוזיאון הוא אוסף שלדי הדינוזאורים המאובנים שלו, אך יש בו כל כך הרבה דברים מעניינים נוספים, כמו חקר החושים, חקר החי, המערכת האקולוגית בכדור הארץ ועוד.

המוזיאון מצליח, באמצעות חוויות ואטרקציות ובין היתר גם במשחקים עם הקהל, לקרב את הידע אל המבקרים ולגרום לו להיות ברור ונגיש. צורת ההצגה של המוצגים שכאן מלמדת את המבקרים כיצד לחקור ולהתבונן בהם. כדי להקל על המבקרים ולאפשר להם להסתובב בו בנוחות, המוזיאון מתחלק לחמישה חלקים המסומנים בצבעים שונים.


מבט מקרוב על המוזיאון:

https://www.youtube.com/watch?v=98Y0U3HS_tA
חנות הצעצועים המלי'ס
אצטדיון האמירויות
הייד פארק
המוזיאון הבריטי


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.