» «
מרכז התגליות של סינגפור
מרכז התגליות של סינגפור
#על המקום שבו עוסקים בעתיד של סינגפור

מרכז התגליות של סינגפור (Singapore Discovery Centre) הוא מוזיאון מודרני וחדיש המשתמש בתצוגות אינטראקטיביות, אמצעי המחשה ומערכות מולטימדיה, בכדי לסקור את העבר, ההווה והעתיד של סינגפור.

במוזיאון קולנוע עם מסך ענקי המקרין הן סרטים רגילים והן סרטי תלת מימד. אבל את אחת האטרקציות המשמעותיות כאן מציע ה"ויז'יונריום" (Visionarium). זהו מעין אולם הקרנה ועיצוב, השוכן בכיפה ענקית שקירותיה מכוסים במסכים. בכיפה האינטראקטיבית הזו הצופים הם שבוחרים כיצד ייראו את פניה העתידיות של סינגפור.

הצופים עוברים כאן דרך תולדות סינגפור ועורכים ניסויים טכנולוגיים מעניינים. יש כאן שימוש גם במשחקי מציאות מדומה ובתיאטרון iWERKS, שבו מוקרנים כל מיני רעיונות ואינטראקציות עם הצופים, על גבי מסך ענק בגובה של 5 קומות. בנוסף, יש כאן גם לא מעט משחקים אינטראקטיביים נוספים ומעניינים, כמו המטווח והסימולטור הפעיל שבמקום.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/jhhguttMBTk


ביקור במקום:

https://youtu.be/pk2PdjgVC4o


הדרכה:

https://youtu.be/bGNDKWzkRFE


בלוגרים:

https://youtu.be/aORk9LWBtqM
הגלגל הענק של סינגפור
הגלגל הענק
#על הגלגל הענק של סינגפור

הגלגל הענק של המרינה ביי, הידוע כ"סינגפור פלייר" (Singapore Flyer), הוא גלגל ענקי מאד, הממוקם על הטיילת באזור שיובש מן הים.

על ה"סינגפור פלייר" תלויות 28 גונדולות, שמהן נשקף נופה המרהיב של העיר. הגלגל עצמו מסתובב לאט מאד, חוויה מיוחדת שהופכת אותו למעין תצפית כמעט סטטית אך מהפנטת.

אחת החוויות היקרות כאן היא האפשרות במהלך הסיבוב, להנות מסעודה פרטית בתא המסתובב, כשהנוף פרוש לרגליכם. בתיאבון!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/u5kJyji4cXo


מהאוויר:

https://youtu.be/BLY5Rfa1hAY


ביקור במקום:

https://youtu.be/_ogwKFCUOHg


הדרכה:

https://youtu.be/uaudqK6XDRE
מרינה בארארג'
מרינה בארארג'
#על מפעל המים שהוא גם פארק משפחתי

מרינה בארארג' (Marina Barrage) היא מפעל מים שמתפקד באופן מקביל גם כאזור בילויים מטופח, בו ניתן לערוך פיקניק על הדשא, או להטיס עפיפונים.

המקום הזה, שממנו תצפית נהדרת על העיר כולה, מדגים היטב את אחד העקרונות הנהוגים בתכנון בסינגפור. עיר-המדינה הקטנה, הסובלת ממצוקת שטח מתמדת, נאלצת לעשות שימוש יצירתי בשטחיה, המשתנה לאורך ימי השבוע.

כך, משמש המקום במהלך שבוע העבודה, כמפעל מתוחכם להתפלת מים, כסכר לוויסות ולמניעת שטפונות, שבו מאגר מים פעיל. בכל סופ"ש הוא הופך לאיזור בילוי לכל המשפחה, מקום בו עורכים המקומיים פיקניקים על הדשא ומעיפים עפיפונים ברוח.


#טיפים
הכניסה למקום בחינם. רכישת עפיפונים אפשרית בחנות שבמקום.

הגיעו בשעות אחר הצהריים של סוף השבוע ותיהנו מתצוגת עפיפונים מרהיבה ברוח הנעימה וגם מתצפית בשעות השקיעה, ביום ובלילה.

בסיום הבילוי כאן, ניתן לסעוד בפוד קורט הסמוך "סאטאי ביי דה ביי (Satay by the bay).


מבט מקרוב:

https://youtu.be/8CwFuR9fiQk


ביקור במקום:

https://youtu.be/tHnvrzV5-9U


מהאוויר:

https://youtu.be/M0Z-tjOI7Gw


הדרכה:

https://youtu.be/f6mnTvIKZK8
חוף סילוסו
חוף סילוסו
#על החוף הארוך עם החול הזהוב בסנטוזה

באורך של כ-3.2 קילומטרים, חוף סילוסו (Siloso Beach) הוא חוף הים הארוך ביותר באי סנטוזה ובסינגפור בכלל וזה שמזוהה בחול הזהוב והמנצנץ שבו. אגב, זה קצת אירוני, כי פירוש שמו של החוף במלאית, חוף סילוסו, הוא "סלע" או חוף הסלע...

זהו חוף ברוחב עם רצועת חוף נהדרת, ברוחב של כ-30 מטרים. כאן נעשה מה שהטבע לא עשה כאן, אלא השקעה כספית גדולה, שהביאה לכאן כמות אדירה של חול זהוב. החול הנקי הזה יובא לכאן מחו"ל ויצר בחוף הזה את אחת הפינות הנעימות והייחודיות, מבין שלושת חופי האי בסנטוזה.

אבל לחוף הזה יש יתרונות גדולים אחרים. את החוף אוהבים מי שאוהבים ספורט חופים, כמו הכדורעף וכדורסל, או ספורט ימי כמו החתירה בקאנו, או על הטיילת שלידו, בה אפשר לרכוב על אופניים או לגלוש על רולרבליידס.


#טיפים
בסמוך לחוף יש מקומות נהדרים לשופינג, למעוניינים בתחביב הלאומי כאן גם ליד חוף הים.


בלוגריות מקומיות:

https://youtu.be/LnbdNlt6L-c?t=229


ריזורט - מועדון חוף צמוד:

https://youtu.be/fEVRRRYMsEQ?t=2

אטרקציות לילדים בסינגפור

גן החיות של סינגפור
גן החיות של סינגפור
#על גן החיות המתקדם וללא כלובים, של סינגפור

גן החיות בסינגפור (Singapore Zoo) הוא לא רק אחד מגני החיות הטובים והיפים בעולם, אלא גם נחשב מקום נהדר לבעלי החיים המוצגים בו. במקום לכלוא אותם בכלובים, חלק גדול מבעלי החיים כאן מסתובבים חופשיים, בסביבה הדומה לסביבתן הטבעית.

בגן חיות המרווח והנעים ייהנו משפחות עם ילדים מלא מעט אטרקציות מוצלחות. באזורים רבים במקום ניתן ליצור אינטראקציה עם בעלי החיים, לדעת ולהתבונן ממש מקרוב, דבר נדיר במקומות אחרים.

בגן חיות גם פארק מים גדול, גני שעשועים ומתקנים רבים ומגוונים, כולל שיט באגם מלאכותי ועוד.

בגן מתקיימים מופעי בעלי חיים, יש פינות ליטוף לילדים והאכלת בעלי החיים.


#מה תראו כאן?
בין השאר מוצגים בגן החיות של סינגפור מעל 3,000 בעלי חיים, ביניהם טיגריסים לבנים, דרקוני קומודו, דובי קוטב וקופי אורנג-אוטאן, לצד חיות "רגילות", כמו אריות, זברות, קנגורו וכדומה.

בין בעלי החיים שכאן, יש לא מעט מפתיעים ולא מוכרים, כולל פלאי אבולוציה כמו שועלים קטנים ומעופפים, עם כנפיים דמויי אלה של העטלף, או קופי חוטם (proboscis monkey), עם חוטמים ארוכים ואף מצחיקים.

בפינות הליטוף והמגע שכאן תוכלו ללטף ולהאכיל בעלי חיים שונים ואפילו לאחוז קופי אוראנג אוטאן בזרועותיכם.

הגן עצמו הוא גם מקום מרהיב וירוק, המשתרע על פני אזור עצום, צופה אל הים ובעל גן סחלבים, צמחיה נהדרת ומגוונת ויערות המזכירים יער גשם ענקי.


#טיפים
הביאו מים ושתייה מראש כי המחירים כאן גבוהים מאוד.

שימו לב לזמני ההאכלה של החיות. חווייה לילדים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/7Tp8g7AlwLI


ביקור במקום:

https://youtu.be/vOKqvpLTZTU


בלוגרים:

https://youtu.be/7Q2HhEj4mUY


ועוד:

https://youtu.be/DrFpYN3yOUM
חוף פאלאוון
חוף פלאוואן
#על החוף הנפלא של סנטוזה

מי שרוצים בחופשה בסינגפור גם זמן שיזוף ושחייה הים, ימצאו את מבוקשם בחוף פלאוואן (Palawan Beach) שבאי סנטוזה, האי שעליו נמצאים כל חופי הרחצה הקרובים למרכז העיר.

החוף הזה מצטיין בפשטותו ואין בו תחכומים או שכלולים מיותרים. רק חול לבן על החוף, עם שמשיות נאות, ים טורקיזי, לא עמוק, מעט צל שנותנים הדקלים ומספר טווסים המסתובבים בין הנופשים בו.

בחום הכבד של הקיץ כאן, בין השופינג ושלל האטרקציות והעמידה בתורים ובחום הכבד, החופים של סנטוזה נותנים פסק זמן קריר ונעים.

על החוף תוכלו לצאת להליכה ואף לעבור דרך גשר החבלים, אל האי הזעיר "פולאו פלאוואן" (Pulau Palawan), עם מגדל התצפית. בו נמצאת מה שנקרא "הנקודה הדרומית ביותר של יבשת אסיה" (Southernmost Point of Continental Asia).


#טיפים
אם תשמעו פתאום צלילי אזעקה עולים ויורדים, מדובר בהתראה על סערה טרופית שעומדת להתחיל. על המתרחצים לצאת מיידית מהים.

בסמוך לחוף מרכז חנויות קטן, עם מסעדות וחנויות. מאחוריו יש שירותים, מקלחות ותאי הלבשה - כולם ללא תשלום.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/bauxcIoEyFc


תצפית מהמגדל:

https://youtu.be/UTvkJzedHJI


ביקור במקום:

https://youtu.be/wN4cMpjIEfE


בלוגרים:

https://youtu.be/stpGBjKAMJI
מרכז המדע של סינגפור
מרכז המדע של סינגפור
#על המוזיאון המדעי הנהדר של סינגפור

מרכז המדע של סינגפור (Science center Singapore) הוא מוזיאון מדעי, שבו מתחם גדול של מוצגים אינטראקטיביים, המציעים שעשועים, המחשות לימודיות שונות, התנסויות, סרטים והדגמות מרשימות של עקרונות מדעיים שונים.

יש כאן גם אולם קולנוע, בעל מסך ענק בגובה של 5 קומות. גם מי שביקרו במוזיאוני מדע דומים בעולם ייהנו כאן.

במרכז המדע הזה יש קומה שלמה המוקדשת לעולם הים. זה קורה באמצעות אקווריומים ענקיים, עם מבחר יצורי ים נדירים ודגים מרהיבים ומעניינים. אפילו חובבי אקווריומים שראו את הטובים שבהם יימצאו כאן עניין ומחוץ לבניין יש מתחם של שעשועי מים, שמוסיפים לידע גם חווייה.


#טיפים
הצטיידו בבגדי ים או בגדים להחלפה - למתחם שעשועי מים.

ביציאה מהמוזיאון שווה להציץ בגן הסיני הסמוך והנהדר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/OkbxedJN0x8


ביקור במקום:

https://youtu.be/dj7_FXMUOtE


הדרכה:

https://youtu.be/7DLydxkST_s
קידזניה
קידזניה סינגפור
#על עיר הילדים שבה הם לומדים להיות גדולים

קידזניה (kidZania) היא מעין עיר קטנה וצבעונית לילדים, הכוללת בנק, שדה תעופה, משרד, מוסך, בית חולים, מסעדה, רופא שיניים ואפילו בניין שעולה באש, שצריך למהר ולכבותה...

זהו מקום חינוכי ונהדר, שבו ילדים מגיל 4 עד כ-15 גם נהנים ומשחקים וגם מתנסים לרגע בלהיות גדולים. הם יכולים להתנסות כאן במלאכות ועבודות של גדולים. בכל רגע שהילדים "עובדים" בקידזניה, הם משתכרים מעין כסף שנקרא KidZos עבור עבודתם. עם הכסף הזה הם יוכלו לרכוש דברים שהם רוצים בעיר, או לחסוך וללמוד לנהל את ענייניהם.

קידזניה סינגפור מאפשרת לילדים להתנסות בכל מיני עבודות, להרוויח וכמובן להחליט מה יעשו בכסף שהרוויחו. בין המשימות שילדים יבצעו כאן תמצאו מלאכות כמו להטיס מטוס נוסעים, לייצר גלידה במפעל, לככב בסרט קולנוע, או לחקור מי הפושע מבין החשודים בזירת הפשע המדומה...

אלו הם גם מעין לימודי כלכלה לילדים. את הכסף שהרוויחו, יכולים הילדים להוציא כרצונם, אם זה על הפתעות חמודות בחנות המזכרות של קידזניה, או התייפות בסלון היופי שבמקום. כמובן שחלקם יפקיד את הממון שצבר בחשבון הבנק המיוחד שלהם שבמתחם.

ההורים לא נכנסים למתחם עם הילדים. הם מבלים עם קפה ועוגה בלובי הנפרד ויכולים להביט בילדים דרך חלונות גדולים.


#טיפים
הפעילות כאן מומלצת מאוד לילדים בגילאי 4-11. לפעוטות מתחת לגיל 4 אין כאן תעסוקה, אבל יש משחקיה לקטנטנים וטרקלין להורים.

השפה אינה בעיה והילדים מסתדרים בהדגמות סבלניות ותנועות ידיים של המדריכים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/DOfXGVqWLV8


חוויות:

https://youtu.be/EpcbT9hVHZ0


התנסויות:

https://youtu.be/0NeJNZNcpko


והמטוס השלם במקום:

https://youtu.be/t5alZO5zDbk


סיור אמפיבי בסינגפור
סיור אמפיבי בסינגפור
#על האוטובוס ששט במים

שייט אמפיבי בסינגפור (Amphibious Tours Singapore), מציע סיור בתוך אוטובוס שמגיע למים הופך לסירה ובהמשך יוצא מהמים ושב להיות כלי רכב רגיל וחוזר חלילה.

האוטובוס האמפיבי יעשה לכם סיור משעשע בכל האטרקציות המרכזיות של העיר-מדינה סינגפור.

מאד כיף כשהאוטובוס נכנס למים במהירות ומשפריץ לכל עבר ולא פחות מרגש - כשהוא מטפס אל החוף ושב להיות אוטובוס תיירים כרגיל. זה סיור נהדר לוותיקים וללא ספק חוויה נהדרת, לילדים ולמי שעוד לא התנסו בטיול או בסיור אמפיבי בעבר.


דוגמה לחוויה:

https://youtu.be/g3aak9H9dPs


ועוד אחת:

https://youtu.be/ofJqLvs-Cq4
מזח הסירות ונהר סינגפור
#על מזח הסירות והשיט על נהר סינגפור

אל מזח הסירה (Boat Quay) תוכלו להגיע, כדי לגלות את נהר סינגפור (Singapore River). כאן תוכלו לקחת שייט לאורך הנהר.

הנהר הוא נהר סינגפור, עורק החיים של העיר. הוא היה מקור הקיום והפרנסה של המהגרים הראשונים שבאו לסינגפור ועזרו לה להתפתח מכפר דייגים קטן לאחד מנמלי הים החשובים באסיה.

השייט המהנה בנהר סינגפור יאפשר לכם פסק זמן בטיול בעיר. לפניכם תוכלו לראות את הנוף הנהדר של קו הרקיע של העיר הנשקף מולכם.

במהלך השייט תראו, אלה בצד אלה, את הישן מול החדש, את המגדלים המרהיבים, המיתמרים לשמיים של סינגפור ולצידם מבנים קולוניאליים יפים, שרידים לימים עברו. בין השאר תוכלו לראות במהלך השייט את רציף קלארק, את פסל המרליון, את רציף רוברטסון ואת המרינה ביי.

אם תרצו ליהנות מטיול על הנהר, עשו זאת במעגן מתחם ה"ראפלס" שמאחורי בית הפרלמנט, או בפארק מרליון (Merlion) הקרוב למוצא הנהר.

חוויה נחמדה היא הביקור בחנויות הממוקמות במחסני הסחורות המשופצים ובדוכנים שברחוב מזח קלארק.

בשעות הערב, כשאוויר הערב מעט מתקרר, שבו במזח הסירה (Boat Quay), או במזח קלארק (Clarke Quay), שבהמשך הנהר, ותהנו מארוחה טובה או בירה צוננת באחת המסעדות או הברים שבמקום.

בכל מקרה, הנהר הזה הוא לא רק אטרקציה מרכזית, אלא גם דרך נהדרת לגלות את סינגפור, מזווית מעט שונה.


#טיפים
את השייט עדיף לעשות בשעות הערב.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/9tUbJJ0Af7g


ביקור במקום:

https://youtu.be/vuhM1lPj4cY
פארק החוף המזרחי
#על אתר הפיקניק הפופולרי בעיר והפארק הגדול בסינגפור

פארק החוף המזרחי, או ה"איסט קוסט פארק" (East Coast Park), הוא הפארק הגדול ביותר בסינגפור ואחד הפופולריים שבאתרי הפיקניק, אצל המקומיים. יש בו מתקנים לגריל ודשאים להשתרע עליהם ביום נעים.

המקום עשיר במתקני ספורט ואזורי רכיבה על אופניים, שחייה, סקייטבורד, גלגיליות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/zsZ0RrVCX4M


ביקור במקום:

https://youtu.be/i2y_lQRleHE
האי סנטוזה
#על אי הבילויים המלאכותי של סינגפור

האי סנטוזה (Sentosa Island), או סנטוסה, הוא אי קטן ועתיר אטרקציות, שנועד בעיקר לבילויים ונופש. הוא נולד ככפר דייגים קטן, שהיה לאזור תיירותי ומאז מתפתח במהירות מסחררת. אין הרבה מקומות, ודאי לא בחלק זה של העולם, שיש בהם כה הרבה אטרקציות בשטח כה מרוכז.

תמצאו כאן, לצד חופים יפים שעליהם חול שהובא לכאן במיוחד, שלל אטרקציות תיירות, מסעדות, מלונות וחוויות שונות. האי הזה מעולה למשפחות ולילדים וניתן לראות בו את גן השעשועים של עיר העסקים המודרנית סינגפור ומקום מפלט ממנה.

האי הקטן הזה שוכן מדרום לאי סינגפור, במרחק של כרבע שעה נסיעה ברכבת, או דרך הגשר המחבר בין השניים. יש בו שלל אטרקציות, החל מפארק יוניברסל, על רכבות ההרים, דמויות מהסרטים ומתקני שעשועים נפלאים.

סנטוזה הוא אבן שואבת לתיירות שבאה להונג קונג ואומרים כאן שאליו מגיעים הכי הרבה תיירים באזור.


#מה תראו כאן?
בסנטוסה יש כל כך הרבה אטרקציות וסוגי בילוי, שאין סיכוי שנוכל כאן לפרט אפילו את רובם. נתמקד יותר בדברים שאינם מסחריים או שגרתיים.

מעבר למוזיאונים ולפעילויות של תיירים, כמו התצפית מראש הסמל הבלתי מוכתר של סינגפור - פסל המרליאון המפורסם, או שחייה עם דולפינים בלגונת הדולפינים שב-Underwater World, יש כאן לא מעט פעילויות שהן חלק מהבילויים של המקומיים.

למשל, המון מהפעילויות כאן הן ספורטיביות ומתאפשרות תודות לחופים, לגנים היפים ולמסלולי הליכה ורכיבה על אופניים שניתן למצוא בשטחי היער שכאן.


#תולדות האי בקצרה
האי סנטוסה הכיל בעבר רק כפר דייגים פשוט. כששלטו כאן הבריטים הם השתמשו בו לצרכים צבאיים. לאחר שעזבו והוא הוחזר לסינגפור העצמאית, החליטו השלטונות להפוך אותו לאתר של נופש ובילויים לתושבי העיר סינגפור. הם השקיעו בו אז הון עתק והצליחו ליצור את אחד מהאתרים הפופולריים ביותר בסינגפור.

כיום יש כאן ריכוז מרשים של מסעדות יוקרה, מלונות פאר, מרכזי ספא, חופים נהדרים ומגוון גדול של אטרקציות לתיירים ולמקומיים.


#מה יש כאן?
בסנטוזה תוכלו ליהנות מאינספור דברים, אטרקציות ובילויים. החל ממופעי רחוב, דרך סימולטורים לכל מיני חוויות כמו טייס, ריחוף, ביקורים מדומים באמזונס וסימולציה של גלישת גלים, מגרשי מיני גולף, צניחה חופשית, גלישה בקרוניות וכדומה.

יש כאן גם פארק פרפרים וחרקים (Butterfly Park & Insect Kingdom), סגוויי לרכיבה, בתי קולנוע של סרטי תלת-ממד או קולנוע ארבעה-ממדים, הראשון ביבשת אסיה ועוד.

בחלק גדול מהאי יש יער גדול, שבו תמצאו את "מסלול הדרקון" (Dragon Trail), מסלול הליכה ירוק יפה בן קילומטר וחצי ביער. חוויות ירוקות וטיולים יש כאן גם במקומות כמו "גן הסחלבים" (Sentosa Orchid Gardens), "גינת התבלינים" ו"גן המזרקה" (Fountain Gardens.


#טיפים
אל האי סנטוזה ניתן להגיע בהליכה רגלית קצרה מקניון ה-Vivo City.

ניתן גם להגיע אליו ברכבל "סנטוזה אקספרס" שיוצאת מקומה 3 בקניון זה.

לחזור אפשר באוטובוס חינם או ברכבת, אם הגעתם לאי ברכבל.

יש מס כניסה לאי של דולרים בודדים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/qBCqolpRMsU


הדרכה:

https://youtu.be/8DBAdi2-7oU


בלוגרים:

https://youtu.be/wfHWfkp9A5Q


על האטרקציות באי:

https://youtu.be/KCa2gvc5gP0


מה תראו כאן:

https://youtu.be/ol1ao9L1j4g
צ'אנגי סיטי פוינט
#על הקניון המעוצב והסמוך לשדה התעופה

צ'אנגי סיטי פוינט (Changi City Point) נחשב לאחד הקניונים המעוצבים בסינגפור וזכה בפרסים המעידים על כך.

הקניון הזה ממוקם דקות ספורות בלבד מנמל התעופה של צ'אנגי. מדובר בקניון מעולה להשלים בו את הקניות לפני הטיסה.

יש כאן את כל המותגים המקומיים והבינלאומיים הצופים, כולל שמות דוגמת נייקי, אדידס, אלדו, אסיקס, באטה, קונוורס, קלארקס, פוסיל, פילה ועוד.


ביקור במקום:

https://youtu.be/2uxu5CBzTCw?t=38s


מתחם מים לילדים:

https://youtu.be/ugr0kIgcKQo


האוכל במתחם המזון:

https://youtu.be/mHfrDBERMIs


בלוגרית טועמת:

https://youtu.be/qwG05onF6LU
מקדש סרי מריאמן
#על המקדש ההינדי העתיק בסינגפור

מקדש ההינדו סרי מריאמן (Sri Mariamman Temple), או מקדש סארי מאריאמה, הוא המקדש ההינדי העתיק בסינגפור. זהו מקדש הינדי מקסים וצבעוני במיוחד, שהוקם כאן בשנת 1827.

הגג של מקדש סארי מאריאמה מפורסם במיוחד במאות פסלוני הדמויות ההודיות המעטרות אותו בשלל צבעים.

כל המיקס הססגוני הזה, של האלילים והקדושים שעל הגג יפה להפליא, נמצא בצ'יינה טאון, הרובע הסיני של סינגפור.

עוד דבר שבו מפורסם המקדש הזה הוא פסטיבל ההליכה על גחלים שמתקיים בו אחת לשנה. הפסטיבל המיוחד הזה מושך לסארי מריאמה המונים בכל שנה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/dKJCqrhhlr4


ביקור חשוב:

https://youtu.be/OfB6FV4F3Pk


ביקור במקום:

https://youtu.be/eEkQQ9luOus
וילה האו-פאר
#על פארק המיתולוגיה הסינית של סינגפור

וילה האו פאר (Haw Par villa), בתרגום חופשי "בית הנמר והטיגריס", מציע את אחת האטרקציות הפרועות והמטורפות בסינגפור. המקום הצבעוני, מטופח ויפהפה, מתבסס על מיטב המסורת והפולקלור הסיניים ועל האגדות והמיתוסים שבהם. אלה משתמשים בפסלים צבעוניים ודמויות ססגוניות, בכדי לתאר כאן את ההיסטוריה והמיתולוגיה הסינית.

במקום, שנבנה ב-1937, יש יותר מאלף פסלי דמויות ובעלי חיים. לצידם עשרות פסלים של גיבורי המיתולוגיה הסינית ומעל מאה דיורמות, תצוגות של מיתוסים ואירועים חשובים בתרבות הסינית. בין 1,000 הדמויות שכאן תמצאו דמויות, החל מהבודהה הצוחק, דרך גורילת ענק ועד תיאורי קרבות מההיסטוריה של סין.

את הפארק, שבמקור נקרא "גני טייגר באלם" (Tiger Balm Garden), בנו בשנת 1937 שני אחים סיניים, שהגיעו לכאן בשנת 1926 מבורמה. בהקמתו של הפארק רצו השניים להנחיל לדורות הבאים את מורשת האגדות, הסיפורים והמיתוסים הסיניים.

במקום יש מספר מפלסים, שכל אחד מהם מוקדש לנושא או לתקופה אחרים בתרבות הסינית. חובבי הפולקלור יאהבו אותו מאד וגם הצילומים ממנו יהיו מעולים.

בין הפינות השוות כאן תמצאו את "עשרת מדורי הגיהינום", המציג באופן מרשים ועל פי המסורת הסינית, את מדורי הגיהינום שבדרך לטהרה. יש עליו תשלום קטן.


#טיפים
הכניסה חופשית.

הביאו מצלמה או צלמו בטלפון!

יש במקום מסעדות, אבל תוכלו להביא אוכל ושתייה אתכם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/64aqnp5WaJ4


ביקור במקום:

https://youtu.be/X4VtNC68PHg


הדרכה:

https://youtu.be/-5ydJmtcW3c


בלוגרים:

https://youtu.be/tjvUub-35fk


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.