» «
נמל מנדראקי
נמל מנדראקי
#על הנמל של העיר רודוס

נמל מנדראקי (Mandraki Harbor) העתיק, אחד משלושת הנמלים של רודוס, הוא הנמל היחידי שיאכטות יכולות לעגון בו והנמל שממנו תוכלו לתפוס מעבורת לכל מקום.

זהו אחד מחמשת הנמלים העתיקים של רודוס. צורת הנמל היא עגולה, כשמשני צידיו הוא סוגר על פתח הנמל בשני עמודי אבן. צורה זו של הנמל, אגב, היא הסיבה לשם מנדראקי, שפירושו ביוונית "מכלאות הצאן". הסיבה? - צורתו העגולה של הנמל הזכירה לתושבי העיר את מכלאות הצאן העתיקות...

העמודים הללו שמשני צידי הכניסה לנמל, מסמנים את מקומו של הקולוסוס האגדי, שניצב כאן בימי קדם. הקולוסוס מרודוס היה פסל ענק של הליוס, אל השמש היווני. הפסל הענק הזה היה אחד משבעת פלאי תבל, של העולם העתיק. בימינו לא ניתן לחזות בפסל עוד, לאחר שקרס ברעידת אדמה.

על שני עמודי הענק, המסמנים בנמל את מיקומו המשוער של הקולוסוס, עומדים פסלים של איילי ארד גדולים. פסל אחד הוא של אייל ששמו אלפוס (Elafos) והפסל השני הוא איילה ששמה אלפינה (Elafina). פסלי הצבאים נבנו על ידי האיטלקים ונועדו לסמל את הצבאים שהובאו לעיר, כדי לטהר אותה מנחשים. צאצאיהם חיים עד היום בפארק רודיני ובימינו הם הפכו לסמליו של האי רודוס.

לאורך המזח של נמל מנדראקי תוכלו לראות גם 3 טחנות רוח מימי הביניים. הטחנות הללו הן חלק קטן ומשוחזר, מתוך טחנות רוח רבות שהיו על האי בעבר.

עוד בנמל ניצב מבצר, שנקרא מבצר הקדוש ניקולס. המבצר הזה הוא עדות לחשיבותו של הנמל בימי קדם ועד כמה חשוב היה להגן עליו באמצעות נוכחות של צבא מסודר באותם ימים.

במנדרקי נמצאת המרינה של העיר, בה עוגנות ומתארחות מדי יום יכטות ומפרשיות רבות. מכאן יוצאות מעבורות וספינות לאיים כמו סימי ולערי רודוס דוגמת לינדוס, העיירה הלבנה.

ראו ליד הנמל את מבנה השוק החדש. ציורי הדגים שעל המבנה הגדול מסגירים את עברו כשוק הדגים העתיק של העיר. המבנה מציע שלל דוכני אוכל, מסעדות ומעדניות נחמדות.


#טיפים
מנמל מנדרקי יוצאות מעבורות אל יוון עצמה ולאיים יווניים אחרים. יש אפילו מעבורת קבועה שמפליגה מכאן אל העיר מרמריס (Marmaris ) שבתורכיה, מרחק קילומטרים בודדים מכאן.

הילדים ייהנו מאד להפוך לפיראטים, בספינת השודדים הנהדרת, הבנויה מעץ ונמצאת בגן המשחקים החביב שנמצא ממש מול הנמל.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ztqXLzRhk7I


ביקור בנמל:

https://youtu.be/-Ua2oKZWqoQ


ורעיון לבנות את הקולוסוס מחדש כפסל שהוא מגדל בגובה 220 מטרים:

https://youtu.be/vM6_FoDrNeA
שבעת המעיינות
שבעת המעיינות
#על אתר הטבע עם האגם והמנהרה

עמק שבעת המעיינות, אֶפְּטָה פִּיֵיס (Epta Piges) הוא מקום ירוק לאוהבי טבע, המשלב אגם קטן, הניזון ממימי 7 מעיינות, עם בעלי חיים שחיים ומסתובבים בו בחופשיות. כל זאת בינות לצמחיה העבותה המציעה מקום נפלא לבילוי שליו ורגוע.

אֶפְּטָה פִּיֵיס שפירושו ביוונית “שבעה מעיינות”, הוא היום פינה טבעית, בוסתן ים תיכוני מהנה, אבל מקורו בסכר קטן, שבנה כאן השלטון האיטלקי, על מנת שיוכל להשקות את השדות של קולימביה.

אל אתר הטבע הזה תוכלו להגיע בקלות בתחבורה ציבורית. בכניסה אליו תראו טברנה קטנה שאחריה תוכלו להגיע לנביעה קטנה עם 7 מפלים זעירים ובהם שטים אווזים מעטים.

העמק הפסטורלי הוא נווה מדבר קטן שמעניק חוויה קרירה ונעימה, אפילו בקיץ החם של רודוס. המים הזורמים מהמעיינות יוצרים כאן אגם זעיר, שמגיעים אליו בהליכה בין העצים, או דרך מנהרה צרה וארוכה, שהיא מעין נִיקְבָּה, מוליך מים שנבנה על ידי האיטלקים, להולכת המים לשדות.


#אל המעיינות
כן, אל האגם תוכלו להגיע בשתי דרכים, לפי טעמכם: או בהליכה בדרך שעל שפת הנחל או בצעידה בתוך מים, בנִיקְבָּה החשוכה ובסגנון שמזכיר סצנה מסדרת הסרטים של "אינדיאנה ג’ונס".

אם תבחרו בצד ימין, בצידו של השביל המוביל לאגם הנעלם, תגיעו בהליכה פשוטה לאגם ולמעיינות, פינת הקסם של המקום. תוכלו לראות בדרך גם טווסים שמסתובבים כאן חופשי.

אם תבחרו בצד שמאל תגלו ניקבה, מעין מנהרה חשוכה (יש שלט Tunnel), שלאורכה ניתן ללכת כ-200 מטרים, לאור הפנס שתביאו אתכם. המים יגיעו לכם לא פעם עד הברכיים.

כך או כך, לאחר הליכה רגועה על שפת הנחל או בתוך הניקבה שנחפרה בלבו של ההר, תגיעו לאגם תכלכל, עם מים קרירים וטובים לשתייה, המוקף בעצי פרי ובערבה בוכייה. הסכר שבאגם נבנה על ידי האיטלקים, בכדי לספק מים מתוקים לקולימפיה הסמוכה.

יש כאן גם חיים רבים. כל העמק הוא יער אורנים שבו משוטטים טווסים. במי האגם תפגשו גם באווזים, ברבורים וברווזים, השוחים להם בחופשיות. במקום יש גם מתקני משחק לילדים וניתן לצאת בו לטיולים רגליים.

חובבי הליכה יכולים לצאת למסלול בסביבה, שמתחיל כ-3 קילומטרים לפני הניקבה, בכרם משפחתי עתיק. משם תמשיכו בטיפוס על ההר, אל מישור עתיר עצי אורן ומשם אל הנקבה, דרך סולם מוסתר. המתכוונים לצעוד כך - נא להיוועץ במלון, או במדריך מקומי ולהצטייד בהוראות מדויקות למסלול.


#טיפים
אם אתם מתכוונים לבקר במנהרה, הצטיידו בפנסים.

הנמיכו ציפיות. יש מטיילים שלא אהבו את המקום והתאכזבו מהאגם הצנוע. אחרים דווקא אהבו.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/0IGiuqkWsr4


הניקבה:

https://youtu.be/H4XUNY26InM?t=1m27s&end=2m11s
ארמון ראשי המסדר
ארמון ראשי המסדר
#על ארמון ימי הביניים המשוכפל

אם חשבתם ששכפול מקומות מפורסמים בעולם הוא המצאה חדשה שנולדה בסין, הרי שטעיתם בהחלט. "ארמון ראשי המסדר" (Palace of the Grand Masters), שבו אתם נמצאים, נבנה במאה ה-14, כהעתק של ארמון האפיפיורים שבעיר אַוִוינְיוֹן שבדרום צרפת.

הארמון, הממוקם ברובע האבירים בצפון העיר, הוא למעשה מצודה צלבנית מרשימה, ששימשה כמשכנם של אבירי מסדר ג'ון. אבל את מראהו המרשים, כפי שהוא כיום, קיבל הארמון, לאחר שיפוצו על ידי האיטלקים. הללו הכינו את הארמון, ששימש במהלך ההיסטוריה, גם כבית כלא עות'מני, להיות ארמון הקיץ של המלך האיטלקי של תקופתו ובהמשך של הדיקטטור מוסוליני.

סיור ברחבי הטירה יארך כשעה ויוביל אתכם דרך אלפי שנים היסטוריה. בתוך הטירה הענקית הזו תראו שרידים מתקופת ימי הביניים, לצד מוזאיקות מהמאה ה-1 לספירה, רהיטים מתקופת הרנסאנס ותבליטים ופסלים עתיקים שהובאו לרודוס מהאי קוס.

לסיום, טיילו על החומות המסיביות של הארמון והשקיפו מהן על העיר העתיקה כולה.


#תולדות הארמון
האווירה בארמון ראשי המסדר שברובע האבירים, בצפון העיר העתיקה, היא של ימי הביניים. הוא הוקם במאה ה-14 ושימש אז כמשכנם של אבירי מסדר סנט ג'ון, הצלבנים.

בשנת 1522, רודוס נכבשה בידי העות'מנים, לאחר מצור של כמה חודשים, תחת סולימן המפואר. בעת שלטון התורכים באי, שימש הארמון כבית כלא עות'מני. בשנת 1856 נהרס הארמון בהתפוצצות של מחסן תחמושת, שהחריבה אז את מחצית העיר.

ב-1912, נכבש האי בידי האיטלקים וב-1937 הארמון שופץ ביוזמתו של המושל האיטלקי האחרון באי. הארמון שופץ ועוצב מחדש על ידי האיטלקים, בכוונה שישמש כמעון קיץ למלך איטליה ולאחר מכן לרודן מוסוליני. לאחר שיפוצו בידי האיטלקים, זכה הארמון למראה הנוכחי והמרשים שלו. להיסטוריה יש את הדרכים המשעשעות שלה, כי בסופו של דבר לא המלך ויקטור עמנואל, שהמושל חלם שייהנה מבילוי חופשה בארמון הזה, ולא מוסוליני ששלט אחריו, איש מהם לא הגיע לכאן.

כך או כך, בשיפוץ שעשו האיטלקים, נוספו לארמון ציורי קיר מרשימים, רצפות פסיפס, ריהוט עתיק וגרמי מדרגות עשויים שיש איטלקי. את כל הפריטים הללו ניתן לראות במוזיאון הקטן שבארמון, לצד מוצגים רבים ונוספים מההיסטוריה העתיקה של האי.


#מה אפשר לראות כאן?
רבים רואים בארמון ראש המסדר את המבנה היפה ברודוס ואף באיי הדודקנס בכלל. כאן מרגישים ממש את ההיסטוריה.

הכניסה לחצר הארמון היא דרך שער אמבואז (Amboise) שבחומות העיר. בתוכו תראו פסיפסים שהובאו מהאי קוס, לצד פריטים מתקופות היסטוריות שונות, כמו תבליטים, פסלים, ורהיטים מתקופת הרנסנס.

בשיפוץ האיטלקי, שבו קיבל הארמון העתיק את מראהו המרשים והנוכחי, נוספו לו ציורי קיר מרשימים, המוצגים בקומה השנייה, לצד רצפות פסיפס יפות שהובאו מהאי קוס. יש כאן גם ריהוט עתיק וגרמי מדרגות משיש איטלקי. כל אלה מוצגים כיום במוזיאון לתולדות רודוס, ששוכן בארמון, לצד מגוון גדול של פריטים נוספים מההיסטוריה המפוארת של רודוס.

מחלונות המוזיאון תראו את הנוף הנהדר של העיר רודוס ואולי אף תהנו מבריזה עדינה של רוח ים קרירה ומרעננת. במוזיאון מוצגות גם תערוכות מתחלפות וזמניות, שהופכות כל ביקור בו לשונה מקודמיו.


#טיפים
בימי ראשון תוכלו לצפות כאן עם הילדים בשחזור לתיירים של קרב בין הצלבנים לעות'מנים.

צאו לטייל על חומות הארמון המרשימות והשקיפו על העיר העתיקה מלמעלה.

הכניסה חינם לילדים, לסטודנטים עם כרטיס סטודנט ולמבוגרים מעל גיל 65, בעלי אזרחות אירופאית.

בשטח הארמון יש קפה טוב, חטיפים וסנדביצ'ים, בדוכן שבו ניתן גם לקבוע נקודת מפגש.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/kbcLP_eQNQ0
פארק רודיני
פארק רודיני
#על הגנים הפסטורליים עם אמת המים הרומית

פארק רודיני (Rodini Park) הוא גן קריר ושקט, שנמצא כ-2.5 קילומטרים מהעיר רודוס, בצפון האי.

על השבילים המתפתלים בפארק שבפאתי העיר רודוס, תוכלו לראות טווסים וברווזים לאורך הנחל, המון מים והרבה ירוק. בגנים הירוקים והפסטורליים ועל גדות הנחלים הזורמים פה, מתהלכים עשרות טווסים יפים, המקשטים את הגן בנוצותיהם הארוכות.

בין גן השושנים המרשים ושיחי ההרדוף, בין עצי האדר וחורשות הברושים והאורן שפזורים בפארק רודיני, תראו איילים ואת הצבאים המפורסמים של רודוס המציצים פה ושם, כמעט תמיד בקבוצות ועדרים.

יש כאן גם עדות היסטורית אופיינית, לכיבוש של האי בידי הרומאים, בצורה של אמת מים מרשימה. במתחם פזורים מספר פסלים ושרידים מהתקופה ההלניסטית, כמו שרידיו של בית קברות קדום ושל מצבת פטולמי (Ptolemy) החרוטה בסלע.

באגמים שבפארק תוכלו לשכור סירות ולשוט בהנאה. עלו על הגשרים העתיקים הפזורים כאן והשקיפו מהם על פינותיו השונות של המקום. הילדים שביניכם יוכלו ליהנות בגן השעשועים הקטן ובפינת החי הקטנה ויפגשו צבים, ברבורים וכאמור, הרבה טווסים.


#טיפים
אל הפארק מגיע אוטובוס מספר 3, היוצא אחת לחצי שעה, ממרכז העיר רודוס.

בכל אוגוסט נערך בפארק רודיני פסטיבל יין.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/-XlkFfuKRGw

אטרקציות לילדים ברודוס

פארק רודוס
פארק רודוס
#על גן השעשועים לילדים

פארק רודוס (Passagio), שבקרבת העיר העתיקה וארמון ראשי המסדר, הוא פארק קטן עם גן שעשועים נחמד. תמצאו בו מתקנים מהנים לילדים, שאולי צריכים מעט שחרור מסיורים או מסעדות.

בין המתקנים שבו, יש בפארק רודוס נדנדות, מגלשות, טרמפולינה גדולה, רמפה נהדרת לסקייטבורדים וגם מסעדה קטנה, למי שעוד רעב בעיר הזו.
האקווריום של רודוס
האקווריום של רודוס
#על האקווריום של רודוס

אם אתם מאלה שאוהבים לצפות במגוון הדגים החי, שבדרך כלל רובנו פוגשים על הצלחת שלנו, תשמחו לבקר באקווריום של רודוס (Rhodes Aquarium), בו משתלבים אקווריום, מוזיאון ימי ומרכז למחקר ימי. המבנה הצהוב, המעוצב בצורה יפה ומעניינת, מתפקד גם כמוזיאון.

האקווריום של רודוס ממוקם בקצה הצפוני של האי, בסמוך לעיר העתיקה. הוא הוקם בשנת 1934 ושימש בתחילה כתחנה ההידרו-ביולוגית של האי. רק בהמשך הוא הפך לאקווריום שנפתח לציבור.

למעשה, זהו מוזיאון טבע ימי, שבו תוכלו לצפות בכ-40 מכלים ובהם מגוון גדול של זני ומיני דגים, כרישים, סרטנים, תמנונים, צבי ים ובעלי חיים ימיים רבים אחרים.


#מה רואים כאן?
באקווריום, השוכן בבניין ההידרוביולוגי שבצפון האי, תוכלו לראות מגוון של דגים ובעלי חיים ימיים האופייניים לים התיכון.

בחדר המרכזי שבו אפשר לראות סוגי ומיני דגים שונים ובעלי חיים ימיים דוגמת סרטנים וצבי ים.

לאחר מכן הולכים במנהרה שדפנותיה הן אקווריומים גדולים, שבהם שוחים דגי חרב וטריגונים ובקרקעיתם שוניות אלמוגים צבעוניות. בעת ההליכה בתוך המנהרה החשוכה, המבקרים מתפעלים בדרך כלל. הילדים כאן מוקסמים במיוחד, כשהאור המהפנט בוקע מהמים התכולים ומרתק אותם.

יש מיכל נוסף שנראה ריק ורק מבט דרך עדשות מגדילות, מעין טלסקופים, מציג אלפי בעלי חיים זעירים.

המים באקווריום מוזנים ומוחלפים אוטומטית, ישירות מהים ולאורך כל הזמן. כך יצרו כאן סביבת מחיה זהה לזו שבים.


#טיפים
הכניסה חינם עד גיל 4.

למשפחות עם 3 ילדים ויותר - יש הנחות.

בסמוך לאקווריום יש מרכז קניות, עם חנויות כלבו, מסעדות ועוד. גם במדרחוב שבין הרחובות Averof ו-Papagou, יש מגוון חנויות אופנה ותכשיטים ובתי קפה נעימים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/il0URtoj76I
פארק המים פליראקי
פארק המים פאלירקי
#על פארק המים הענק של רודוס

פארק המים פאלירקי (Faliraki Water Park) הוא אחת האטרקציות הפופולאריות באי. הפארק, שבמזרח האי, אחד מפארקי המים הגדולים באירופה ואולי אף הגדול שביניהם.

פארק המים המקסים נמצא בסמוך לעיירה פליראקי (Faliraki), שעל החוף המזרחי של האי ובמרחק של כ-20 קילומטרים מרודוס.

יש בפארק המים פלירקי את כל המתקנים המעולים של פארק מים מודרני. ממגלשות מים תלולות ומגוונות, מגלשות הקמיקזה המסעירות, מפלי אבובים, מסלולי ראפטינג וספינת פיראטים ועד לשיט אבובים ובריכת גלים לכל הגילאים.

חלק מפארק המים הזה תוכנן במיוחד לילדים ולגיל הרך. לצד בריכת הגלים הענקית שהילדים מאד אוהבים, הוא מציע גם מגלשות, שייט באבובים איטיים, בריכות לפעוטות ומתקנים שונים לילדים צעירים.

הפארק הזה שמור ונקי והתורים בו בדרך כלל, מסודרים. יש כאן מבחר מזנונים, מסעדות ובית קפה נחמד, לצד שטחים פתוחים לפיקניק ומנוחה.

מלבד פארק המים תמצאו כאן חוף ים מעולה, בו אפשר ליהנות, לצד השחייה והשיזוף, גם מספורט ימי לסוגיו.


#מה יש כאן?
מפעילויות רגועות ועד לפעילויות אקסטרים, מפעימות ועתירות אדרנלין - בתוך המגוון האדיר של מתקני המים לכל הגילאים, תמצאו בפארק המים הזה מגוון אדיר של חוויות מסעירות לכל המשפחה.

בין המתקנים המיוחדים שבפארק, תמצאו כאן את המגלשה הענקית, שגובהה כ-140 מטרים, את מפלי האבובים וספינת הפיראטים המסעירה.

אם אתם חובבים של מגלשות מים לסוגיהן, מהרגועות ועד האקסטרימיות, אל תוותרו על מגלשות הקמיקזי התלולות והמפחידות, על הנהר השחור ועל מסלולי ומגלשות הרפטינג מזריקי האדרנלין.


#טיפים
יש הסעות בחינם לפארק באוטובוסים שיוצאים מנמל מנדראקי (Mandraki) שבעיר רודוס.

המחירים עד 25 יורו לאדם, עם הנחות לילדים וכניסה חינם מתחת לגיל שלוש.

במקום תמצאו גם חדר כושר, מזנונים ומסעדות ואפילו שטחים פתוחים לעריכת פיקניק.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Lfhq_8p8-Mc


עוד ביקור:

https://youtu.be/7YaWNchxZy0
עמק הפרפרים
עמק הפרפרים
#על שמורת עמק הפרפרים של לינדוס

אחת האטרקציות הפופולאריות ברודוס היא עמק הפרפרים (Valley of Butterflies). זהו עמק עם נהר ומפלי מים קטנים, שבכל אביב מתמלא באלפי פרפרים, המעופפים או דבוקים לגזעי העצים.

העמק, "עמק פֶּטַלוּדֶס" (Petaloudes) שפירושו ביוונית “פרפרים”, הוא שמורת טבע ייחודית, שנמצאת במרחק 25 ק"מ מהעיר, במערב האי, בסמוך לכפר קלמונאס (Kalamonas). בכל שנה היא נשטפת בהמוני נקבות של פרפרים, המגיעות לכאן להטיל ביצים.

מה שמושך מדי אביב, במיוחד בסוף חודש מאי, את אלפי הפרפרים הצבעוניים אל העמק המיוער והיפה, הוא ריחו הייחודי של השרף הניגר מעצי הלִבְנֵה הרבים שבמקום. גם הבריכות והנחלים שבעמק הופכים אותו למקום נעים, שמושך גם מבקרים וגם פרפרים.

התוצאה היא עמק שכולו מכוסה בפקעות של פרפרים ובאלפי פרפרי עש ג'רזי מנומר צבעוניים, בלועזית פנקסיה קוודריפונקטריה (Panaxia Quadripunctaria).

אמנם גם בין יוני לאוגוסט תראו עדיין מעט מהפרפרים שהביאו לעמק את שמו, אבל חשוב לדעת שהמוני התיירים הפוקדים את שמורת הטבע הנפלאה הזו ומפרים כאן את השלווה, מביאים לכך שכל שנה מספרם הולך ופוחת.

היכנסו גם אל המוזיאון הקטן שבשמורה, בו תוכלו לראות תצוגה גדולה של פרפרים ושל החי והצומח שבה. המוזיאון מתאכסן בבית איטלקי משוחזר משנות ה-30 של המאה העשרים. במיוחד שווה לצפות בו במדגרה, בה הפרפרים מתרבים בסביבה אידיאלית, שלווה ומוגנת, המציעה תנאי אקלים מבוקרים.


#טיול בשמורה
בשמורה שבעמק הירוק והמרהיב יש שפע של עצים והיא נהדרת לטיול קצר. הנחל הזורם במרכזה הוא הפֶּלֶקָנוֹס (Pelekanos), שמקורו במפלים הקטנים. כל אלה הופכים אותו לאחד היעדים הפופולאריים והידועים ברודוס.

כאן תוכלו לא רק לחזות באלפי הפרפרים, אלא לעשות סיור שמתחיל בטיול אל הגשרים הקטנים שמעל הנחל, להירטב קלות מהמפלים קטנים וליהנות מצבי המים ומהסרטנים שבשמורה. זו חווייה לכל המשפחה, שגם ההורים אוהבי הטבע והשלווה יתחברו אליה וגם ילדים שוחרי פעילות ומשחקים.

אחרי הטיול בעמק הפרפרים שווה לעלות אל מנזר הבתולה מקָאלוֹפֶּטְרָה (Panaya Kalopetra), שעל ראש הגבעה המשקיפה אל העמק. המנזר הזה, שנבנה בשנת 1782, הוא נקודת תצפית נהדרת על האי.

ליד המנזר יש שולחנות פיקניק. הביאו מראש צידה ותוכלו לעשות פיקניק נעים ומהנה, אל מול הנוף המרהיב הנשקף ממנו.


#טיפים
הכי טוב לבקר בעמק הפרפרים בסוף חודש מאי, כשיש בו הרבה פרפרים. בין יוני לאוגוסט יש פחות ובשאר השנה - כמעט כלום.

אם אתם מבקרים באי בעונת התיירות החמה, בין יוני לאוגוסט, הגיעו לכאן מוקדם, בשעות הבוקר הקרירות, לפני שמתחילה הצפיפות הגדולה, שמבריחה את הפרפרים.

תוכלו להגיע לכאן באוטובוסים לתיירים היוצאים מכיכר רימיני (Rimini) שבמרכז העיר רודוס, מרחק של כ-25 קילומטרים.

כדאי להתחיל מגשרי השמורה, להמשיך אל הנחלים והמפלים, לצפות בהמוני הפרפרים ובבעלי החיים שבנחל ולסיים במוזיאון, עם תצוגת הפרפרים המרהיבה.

הכניסה לילדים עד גיל 12 - חינם. למבוגרים 3-5 יורו, בהתאם לעונה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/YACe-oSvHxw?t=4s


וארוך יותר:

https://youtu.be/c9SZ0yo8i5I


חוף פלירקי
חוף פלירקי
#על חוף המסיבות של רודוס

חוף פלירקי (Faliraki Beach) הוא החוף המאורגן ביותר ברודוס והפופולרי ביותר באי. זהו אחד מאזורי המלונות הגדולים ברודוס וחוף שתוכלו ליהנות ממנו פעמיים. אם ביום תהנו בו משחייה ושיזוף ורביצה בסגנון הבטן-גב, עם קוקטייל או בירה ביד ומתחת לשמשיות פסים גדולות, בלילה מבלים כאן חובבי המועדונים, המסיבות והריקודים, השתייה והכיף, בחוף המלא באורות ניאון צבעוניים ומסיבות מקפיצות.

גלישה, סקי מים, מצנחי רחיפה, קפיצות באנג'י ועוד - בחוף פלירקי תוכלו ליהנות מפעילויות מגוונות, שיסעירו אתכם וימלאו אתכם באדרנלין של ספורט אתגרי, אקסטרים וספורט ימי.

למשפחות עם ילדים שווה לדעת שחוף פלירקי נחשב לאחד החופים הבטוחים יותר לשחייה ברודוס. תודות לסטנדרטים הגבוהים שיש בו לבטיחות, הוא זכה בהרבה פרסים ואותות בטיחות ביוון.

בחוף נמצא גם פארק המים הגדול ביותר באירופה, שבו יש אזור מיוחד לילדים ולכל הגילאים האחרים.

גם הבטן תאהב את חוף פליראקי, המצטיין גם במסעדות גריל ומאכלי ים נהדרות ובטברנות חביבות וטעימות.


#טיפים
המקומיים מעידים שהכי מומלצות הטברנות שבין שולחנותיהן מסתובבים חתולים. לרוב, הם אומרים, החתולים מעידים על טיב האוכל במקום.


מבט מקרוב בחיי היום:

https://youtu.be/M4KE9tRk_BM


ובחיי הלילה של החוף:

https://youtu.be/qAtQFJDCkSM


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.