» «

אל פואבלו דה לוס אנג'לס

אל פואבלו דה לוס אנג'לס
אל פואבלו דה לוס אנג'לס
#הפארק שמנציח את ההיסטוריה של עיר המלאכים

אז נכון, הרבה מהתיירים שמגיעים ללוס אנג'לס נמשכים באופן טבעי לחלקים הנוצצים יותר של האזור. אבל האמת היא, שגם בדאון טאון לוס אנג'לס יש נקודות ששווה להתעכב עליהן. אחת מהן היא הפארק ההיסטורי אל פואבלו דה לוס אנג'לס (El Pueblo), המשתרע על פני 180 דונם.

בפארק תוכלו ללמוד על ראשית ימיה של העיר המפוארת, אז הייתה עדיין ישוב צנוע ולא מטרופולין ענק ועוצמתי. תוכלו לראות כאן את המבנים ההיסטוריים שנשמרו מהימים הראשונים של העיר, שנוסדה למעשה בשנת 1781. 44 מתיישבים אמריקאים הגיעו לכאן לאחר מסע של יותר מ-1600 ק"מ (מצפון מקסיקו) והקימו את הקהילה החקלאית שעתידה להיות העיר לוס אנג'לס. היום תוכלו ללמוד כאן על התרבויות השונות של היידים האמריקאים, הספרדים, האנגלוסקסים, המקסיקנים, הסינים, האיטלקים והצרפתים - כל אלו שתרמו להיסטוריה המוקדמת של העיר. שימו לב לסגנון המקסיקני ששולט בעיצוב ותכנון הבניינים.

אחד ממוקדי המשיכה המרכזיים של האזור הוא אולברה סטריט (Olvera Street). זהו רחוב צר וקטן ששוחזר בשנת 1930 והפך לשוק מקסיקני. הרחוב כולו מלא בחנויות ודוכנים עם עבודות יד מקסיקניות - מחגורות עור ותיקים ועד כלים מקסיקניים מעוטרים. במתחם תוכלו גם לראות כמה כנסיות, את בניין מכבי האש, תיאטרון ועוד.


#מבט מקרוב על הפארק:

https://www.youtube.com/watch?v=2mn1Pt0FJ_Y


#רחוב אולברה:

https://www.youtube.com/watch?v=Rm1PawagrWA


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.