» «

אנגלוקסטרו

אנגלוקסטרו
אַנְגֵלוֹקַסְטְרוֹ
#על הטירה הביזנטית שהביסה את הטורקים

שמה של הטירה שבה אתם עומדים הוא אַנְגֵלוֹקַסְטְרוֹ (Angelokastro) והיא נחשבת לאחד מפלאי האדריכלות באי קורפו. זוהי טירה ביזנטית מהמאה ה-13, הנמצאת על פסגת ההר הגבוה ביותר באי ובפינה הצפונית-מערבית של קורפו. לטירה הזו, שמשמעות שמה ביוונית היא "טירת המלאכים", יש תפקיד משמעותי בהיסטוריה של קורפו והתפקיד הזה הוא הרבה יותר מסתם להיות על הגובה, או אפילו הכי גבוה מכולן.

ביחד עם טירות גַּארְדִיקִי וקַסְיוֹפִּי, טירת אַנְגֵלוֹקַסְטְרוֹ היא חלק ממשולש ההגנה ההיסטורי של האי קורפו. היא מהווה קומפלקס מבוצר ונבנתה על ידי הקיסרים הביזנטיים, כדי להגן על האי מפולשים. הטירה הזו עשתה זאת עד כדי כך טוב, שהיא שימשה כבירת האי בתקופה מסוימת, תקופה שבה אף התגורר בה מושל האיים היוניים.

למרות שעמדה תחת מצור פעמים רבות ובניגוד לטירות האחרות שעל האי, אַנְגֵלוֹקַסְטְרוֹ מעולם לא נכבשה. למעשה, בזכות הכישלון העות'מני לכבוש אותה, נכשלו הטורקים לגמרי בקורפו ובסופו של דבר ספגו מפלה באי.

בטירה יש גומחות ששימשו ככל הנראה לקבורה, כנסייה ומסעדה פעילה, עם מרפסת הצופה אל הנוף. לתצפית הנהדרת אל הנוף המרהיב של הים האדריאטי הדרומי, הייתה פעם חשיבות אסטרטגית עצומה והיום היא נקודת המשיכה העיקרית של הטירה בעיני התיירים המגיעים לבקר בה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/sIOZuqT62kU


ביקור במקום:

https://youtu.be/kIO9U0_Jieg


ומלמעלה:

https://youtu.be/m3RhfiDGXqQ


והנוף הנשקף:

https://youtu.be/lXQANaDM4UA


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.