» «

אסאקוסה

אסאקוסה
אָסַאקוּסָה
#על האזור שמזכיר את טוקיו של פעם

אָסַאקוּסָה (Asakusa) הוא האזור שמסביב למקדש סנסוג'י (Sensoji), המקדש העתיק, הצבעוני ומהאהובים ביותר מבין מקדשיה של טוקיו. זהו אחד מהאתרים ההיסטוריים החשובים ביותר של טוקיו. האופי של אסאקוסה מזכיר את טוקיו של פעם ונעים לבלות בו ובמקדש והשוק שלידם, אפילו יום שלם.

כבר ברחוב נקמיסה דורי (Nakamise dori), הרחוב המוביל למקדש סנסוג'י, תראו את שוק נקמיסה, שמציע דוכנים וחנויות רבים, עם חפצי אומנות בסגנון אדו, בגדים יפאניים מסורתיים, פאות משלימות לקימונו והרבה מזכרות לתיירים.

בכניסה אל מתחם מקדש סנסו ג'י הבודהיסטי ניצב שער אדום דו-קומתי גדול, הנקרא "קאמינארימון" (Kaminarimon). פירוש שמו של השער הוא "אל הרעם". ואכן, על השער תוכלו לראות עיטורי דמויות של אלי הרוח והרעמים.

בקומתו השנייה של השער יש ספרייה שבה שמורים ספרי קודש בודהיסטיים ועתיקים. גם השער וגם הפגודות ושאר המבנים שבמתחם המקדש, נהרסו במלחמת העולם השנייה ושוחזרו בדייקנות אחריה.

אחרי שער הקמינרימון נכנסים אל הדרך שמובילה למקדש, דרך בת 300 מטרים ובה רחוב-שוק ססגוני ומרהיב עין. לאורכו של השוק הזה תראו מאות דוכנים צבעוניים ונעימים, שמציעים מזכרות מקומיות, מגלי עתידות ועוד הפתעות יפאניות מסקרנות.

הן אל מקדש סנסו ג'י והן אל השוק הגדול שצמוד אליו, הכניסה חופשית וללא תשלום.


#תולדות אסאקוסה
מחוז אסאקוסה הוא שריד לעידן היסטורי רחוק. בשיטוט כאן תוכלו לחוש כיצד הרגישו העוברים והשבים כאן, בעידן שבו פסעו כאן גיישות נעימות מראה, כשהן לבושות בלבוש מסורתי. ברחוב קאנונורה (Kannonura) תוכלו גם כיום לראות מעת לעת, נשים לבושות בבגדים כאלו.

בין המאות ה-17 וה-19, בעת שטוקיו הייתה בירת ממשל השוגונים הצבאי מבית טוקוגאווה, היה אזור אסאקוסה מוקד הבילויים שלהם.

כיום אסאקוסה הוא מהאתרים ההיסטוריים החשובים בטוקיו, מקום שמזכיר את טוקיו של זמנים אחרים, קדומים יותר.


#טיפים
הכניסה למקדש חופשית.


מבט מקרוב

https://youtu.be/NiEi1Vp7zcw


עוד מאסאקוסה:

https://youtu.be/RuCcoLw7omI


וטיול באזור כולו:

https://youtu.be/b5AurdhTcUc
מקדש אסאקוסה
מקדש אָסַאקוּסָה
#על המקדש של בוני המקדש הסמוך

מקדש אָסַאקוּסָה (Asakusa Shrine) הוא מקדש שנבנה בשנת 1649, בתקופת טוקיו העתיקה, תקופת אדו (Edo Period). המקדש, הידוע גם כסנג'ה סאמא (Sanja-sama), שפירושו "היכל שלושת האלים", הוא נכס תרבותי מרכזי ביפאן וחלק מאוסף גדול של מבנים מקודשים באזור.

במקדש אסאקוסה נערך פסטיבל ה"סנג'ה מצורי" (Sanja Matsuri), שהוא אחד משלושת הפסטיבלים השנתיים הגדולים של העיר ומהאירועים הססגוניים והמרהיבים ביותר של טוקיו.

מקדש אסאקוסה מעוצב בסגנון גונגן-זוקורי (gongen-zukuri). יש בו גם קבר שינטו קדוש, שהוקדש לשלושת הגברים שבנו את המקדש הבודהיסטי השכן, מקדש "סנסו-ג'י" (Senso-ji Buddhist temple).

את המקדש תראו בצד המזרחי של מקדש סנסוג'י, ברחוב המסומן בשער גדול. שימו לב, אגב, לשער הזה. השער שבכניסה למקדש נקרא ביפאנית "טוֹרִיאִי" (Torii). זהו שער מסורתי יפאני העשוי אבן, שכמותו ניתן למצוא בכניסה למקדשי שינטו רבים.


#טיפים
הכניסה למקדש חופשית.

שעות הפתיחה זהות מקדש סנסוג'י - ימי שני עד ראשון, בשעות 9:00 עד 16:30.


מבט מקרוב על מקדש אסאקוסה:

https://youtu.be/DQ3l1graG5Y


הפסטיבל השנתי "סנג'ה מצורי" שמתקיים כאן:

https://youtu.be/dAw2uUFC1K8
מקדש סנסו-ג'י
מקדש סֵנְסוֹגִ'י
#על המקדש העתיק ביותר בטוקיו

על אף שהוא נראה חדש לחלוטין, מקדש סֵנְסוֹגִ'י (Sensoji), או מקדש סֵנְסוֹ-גִ'י, הוא המקדש העתיק ביותר מבין מקדשיה של טוקיו. הוא שוחזר לאחר שנהרס במלחמת העולם השנייה והיפאנים גאים בו ובעמידתו בקשיים, שמסמלת את עמידותם שלהם בקשיים ההיסטוריים שחוו.

האגדה מספרת ששני אחים הקימו אותו, בשנת 645, לאחר שעל אף שהשיבו אותו אל הנהר, הם מצאו את עצמם דגים מהנהר שוב ושוב את פסל אלת הרחמים, בוסאצו קאנון (Kannon). בעל אדמות ששמע על כך, סיפר לאחים בהתרגשות על בודהה והם הפכו לבודהיסטים מסורים. השלושה בנו את המקדש והציבו בו את פסל האלה, שחזר ועלה ברשתם שוב ושוב.

אגב, שלושת בוני המקדש קבורים היום במקדש אסקוסה, שנקרא על שמם "היכל שלושת האלים".

מבנה מקדש סנסוג'י הקיים, שברובע אסקוסה (Asakusa), הוא שחזור של מקדש עתיק, שהוקם כאן במאה ה-7 לספירה, שהיה ידוע גם בשם אסאקוסה קנון (Asakusa Kannon), שנהרס במלחמת העולם השנייה. כיום, לאחר שעבר שיפוץ שהחזיר אותו לימי ההוד שלו, עומד המקדש בן 1,400 השנים על תילו.


#מה במקדש
בכניסה למקדש תראו את שער קאמינארימון (Kaminarimon), על שם אל הרעם המקומי. זהו שער אדום גדול, שאותו מעטרות דמויות אלי הרוח והרעמים.

בחצר המתחם שימו לב לכד הקטורת הגדול, שניצב בחוץ. לכלי הזה יש, לפי האמונה, סגולות מרפא. האמונה הבודהיסטית קושרת את ריח הקטורת אל האוויר שהאלים נשמו. כאן תוכלו לראות כיצד באמצעות הידיים, היפאנים מוליכים את ריח הקטורת לעבר גופם. הם מכוונים אל האיבר החולה או הפגוע בגופם והתקווה היא לריפוי.

עיקר העניין במקדש הוא ניבוי העתיד. תשלום סמלי וזעום יאפשרו לכם למשוך מקל שנראה כמו צ'ופסטיק ארוך, עם נבואה שמופיעה עליו כציור קטן. ניתן להשוות את הציור שעל המקל לציור שעל אחת ממגירות העץ שבמקדש. באותה המגירה ימתין לכם הסבר, או סוג של נבואה לגבי הגורל הצפוי לכם. חוברת עם התרגום לאנגלית תוכלו לקבל מהנזירים המקומיים שבמתחם. מי שקיבלו גורל ורוד יוצאים משם מחויכים ומי שלא - נוהגים לקשור את הנבואה אל חוטים מיוחדים שמוכנים לשם כך בסמוך.

בסמוך למקדש תראו את רחוב נקאמיזה (Nakamise), שבו מגוון דוכנים וחנויות ססגוניות, בהם תוכלו לרכוש מזכרות וחטיפים יפאניים.


#טיפים
הכניסה היא בחינם, גם אל מקדש סנסו ג'י וגם לשוק הגדול שצמוד אליו.

שעות הפתיחה - בימי שני עד ראשון, בשעות 9:00 עד 16:30.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/fcZ6VF22tr8


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.