» «

ארמון הברון אמפן

ארמון הברון אמפן
ארמון הברון אמפן
#על הארמון הנטוש ורדוף הרוחות בהליופוליס

מה דעתכם על ארמון רדוף רוחות המציג לא מעט מיתוסים מרתקים ושוכן באחת השכונות העשירות והנחשבות בקהיר?

ארמון הברון אמפן (The Baron's Palace), או אמפיין, ידוע בקהיר באגדות הרבות שסובבות אותו ועוסקות במוות והיסטוריה. הארמון, שברחוב סלאח סאלם, נבנה על ידי הברון הצרפתי אדואר אמפן, מי שיזם וניהל את הקמתו של הרובע הנחשב הליופוליס.

זה היה בתחילת המאה ה-20, כשבנה הברון במדבר, כ-10 ק"מ מקהיר, את הארמון בסגנון ההודי שלו. המשפחה העשירה חיה בו זמן מה בשקט ובשמחה, אבל הטרגדיות החלו לפקוד אותה בזו אחר זו. למרבה הצער, נפגעה בתו של הברון מנפילה בגרם המדרגות הלולייני ומרהיב העין, שתוכנן על ידי הברון עצמו. הוא שגרם, לפי האמונה הרווחת, למותה של הנערה. גם אימה מתה זמן מה אחר כך ומותן בארמון, של אשתו ובתו של הברון, יצר אגדות וסיפורים על המבנה. אירועים מוזרים צוינו בקשר אליו, רובם נוטים לעל-טבעי וקשורים בשמועות על רוחות, קולות והתרחשויות מפחידות.

היום קבור הברון אמפן בכנסיית הבזיליקה הקתולית, הנמצאת ברחוב אל-אהראם, אחד האתרים הבולטים בהליופוליס.


#אגדות הארמון המכושף
מספר מיתוסים נקשרו עם השנים לארמון, ליושביו ולמתיו. היו שם פנטזיות כמו זו שהארמון כולו בנוי על בסיס המסתובב סביב צירו, כך שהבארון יוכל לצפות בכל העיר בלי צורך לקום ממקומו.

מיתוס אחר דיבר על מנהרה סודית המחברת בין הארמון לכנסיית הבזיליקה, שבה נהג הברון להתפלל ובה גם נקבר לאחר מותו. הייתה אפילו שמועה שרכב מיוחד לקח את הברון מצד אחד של המנהרה לצידה השני. המלחששים ידעו אף לספר על חדר שינה בארמון, שאליו לא הורשו בתו ואחותו של הברון להיכנס. לפי הסיפורים, היה זה חדר השינה הוורוד שבמרתף הארמון, שבו נמצאה הדלת הסודית אל המנהרה ואל הבזיליקה.

המיתוסים והשמועות רדפו גם את בת הברון, מרים, שגדלה עם שיתוק מלידה ולא חסרו לה בעיות פסיכולוגיות. היו הסיפורים על אביה הקר והתקיף שלא פעם כלא אותה בחדרה. סופה של מרים לא היה ממש ברור. יש המספרים שמצאו אותה מתה במעלית השירות של המטבח, אחרים מספרים על ניסיון התאבדות, אחרי רומן עם המשרת של המשפחה. לבסוף, האמונה הרווחת היא שגרם המדרגות הלולייניות הוא שגרם את מות הבת, לאחר שנפלה אל מותה בבסיס המסתובב של הארמון. אגב, לאחר מות הברון, יש סיפורים על כך שהמראות בחדר הוורוד שבמרתף, הפכו אדומות...

רבים מאמינים שארמון הברון הוא מקום רדוף מאוד, שבו משוטטים רוחות רפאים, עטלפים וילדים מתים. אחרים מאמינים כי רוחה של בת הברון מהלכת בארמון והיו שסיפרו על צלילי מוסיקה מסתורית שמנוגנת מהמסיבות שנערכו בארמון של אותם ימים.

מה שבטוח הוא שהארמון הוא חגיגה למבקרים חובבי מסתורין. אם בעבר פקדו אותו שוב ושוב גנבי רהיטים, כיום הוא משופץ ומתכונן לביקור הסקרנים הרוצים לגעת באימה, לראות רוח המהדסת בחדרים, או לצפות במדרגות הספירליות היפות והמפורסמות שלו.


ביקור במקום:

https://youtu.be/7fLK2OFwRUg?t=3m22s


משפחת הברון שחיה כאן בעבר:

https://youtu.be/pilngWF3KnY


ותמונות הארמון כיום:

https://youtu.be/KRO62tbbo6U


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.