» «

ארמון המלוכה בוורשה

הארמון המלכותי של ורשה
הארמון המלכותי
#על הטירה המלכותית של העיר ורשה

בכיכר הטירה היפה והצבעונית, נמצאת הטירה המלכותית של ורשה, שנבנתה במקור במאה ה-15. הטירה שימשה בתור בית מגוריהם של הנסיכים מבית מזוביה (Mazovian). לאחר שהפכה וורשה להיות הבירה של פולין, שמשה הטירה כמקום מושבו של המלך ושל הממשלה.

היא שופצה לא מעט פעמים בעבר, אך במלחמת העולם השנייה הטירה נהרסה לחלוטין, בעיקר על ידי הנאצים שזרעו בה הרס רב, הן במהלך דיכוי המרד של המחתרת הפולנית והן בעת תבוסתם.

בנייתה מחדש של טירת המלך התרחשה בין השנים 1971-1984 באמצעות השרידים שנותרו ממנה והריסותיה. היא שוחזרה לפרטי פרטים, כולל ציורי קיר ומרצפות מצוירות והוכנסו בה גם ריהוט עתיק, עבודות אמנות ונברשות מרשימות ואותנטיות.

היום תוכלו לראות אותה במלוא הדרה, כשבזכות המראה האייקוני וההיסטוריה הארוכה שלה היא מהווה את אחד מציוני הדרך הבולטים ביותר של ורשה.

תוכלו להיכנס לעשות סיור בטירה ולצפות בפריטים שנתרמו או שוחזרו, או להיכנס לתערוכות של יצירות אומנות שונות. שימו לב, מול הארמון ממוקמת כיכר הטירה ובלבה עמוד המלך זיגמונט. מגדל השעון, חלק ממתחם הארמון, הוא זה שפותח את הדרך אל העיר העתיקה.


מבט מקרוב על הארמון:

https://youtu.be/A2n1Jk4rLHA


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.