» «

ארמון קאפודימונטה

ארמון קאפודימונטה
ארמון קַאפּוֹדִימוֹנְטֶה
#על מוזיאון האמנות של נאפולי

בעבר היה ארמון קַאפּוֹדִימוֹנְטֶה (Capodimonte), בעברית "ראש ההר", ארמונו של המלך שארל השלישי לבית בורבון. הארמון שוכן על גבעה ירוקה בצפון נאפולי, בתוך פארק יפה ורחב ידיים.

הארמון הוא חיקוי ברור של ארמון הצרפתי טריאנון, שנמצא בוורסאי. כיום הוא משמש כמשכנו של מוזיאון האמנות הלאומי (Museo Nazionale di Capodimonte), שילוב מוצלח של מוזיאון וגלריה חשובה לאמנות.

במוזיאון מוצגות יצירות רבות של אמנים איטלקיים, מתקופות שונות. חלק נכבד מהאוסף שבגלריה מתבסס על אוסף פרטי של פארנזה, שמבוסס על העזבון של שושלת בורבון. שושלת זו הייתה השליטה של נאפולי לאורך מאות שנים.

בתצוגה בולטים ציורים חשובים פרי מכחולם של ציירים דגולים, בני המאות ה-12 עד ה-18. ביניהם בולטים גדולי האמנות כמו קַארַאוָואג’וֹ, בּוֹטִיצֵ’לִי, רפאל וטיציאן.

שווה לחפש ולצפות כאן ברישומי ההכנה לציורי הקיר שהותירו הציירים הגדולים מיכלאנג'לו ורפאל. מרתק לראות כיצד עבדו המוחות של כמה מגדולי האמנות.

עוד תרצו אולי להציץ באוספי הנשקייה המלכותית, כמו גם בחדרים המלכותיים שבקומתו הראשונה של המוזיאון ובחדר הפורצלן, עם העבודות המרהיבות שבו.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Bc7rPDwrTbQ


ואהבת האמנות שכאן:

https://youtu.be/eyhgFIC8p4A


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.