» «
הקתדרלה של סנט ג'ונס
הקתדרלה של סנט ג'ונס
#על הקתדרלה המיסיונרית של הונג קונג

הקתדרלה של סנט ג'ונס (Saint John's Cathedral) היא מהכנסיות האנגליקניות הוותיקות באסיה. היא בנויה בצורת צלב וממקומת בתוך גן טרופי קטן, בין מגדלי הענק שבאזור הפיננסי של הונג קונג.

הקתדרלה, שנבנתה בשנת 1847, נחשבת לאחד המבנים הגותיים הוויקטוריאניים העתיקים ביותר בהונג קונג. גם אם במונחים עולמיים, יש לא מעט כמוה, קתדרלת סיינט ג'ון היא מקום נעים שכדאי במיוחד להגיע אליו ביום ראשון בבוקר. בתום הבילוי הרוחני בה, היא מאפשרת נקודת התחלה מעולה להמשך של יום טיול בהונג קונג ובסביבה. זאת במיוחד לאור מיקומה, בסמוך לחשמלית העולה לפיק (Peak tram).


#טיפים
השתדלו לבוא לקתדרלה ביום ראשון. הטקס האנגליקני ב-11:40.

הכנסייה פתוחה מדי יום מהשעה 07:00 בוקר ועד 18:00 לפנות ערב לתפילה ומדיטציה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/w4UxSOONtB0?t=10s


ביקור במקום:

https://youtu.be/Fxn9PEtpyI4
חצי האי קאולון
חצי האי קאולון
#על חצי אי עם חדק של פיל

חצי האי קאולון (The Kowloon Peninsula), הנמצא מצפון לאי הונג קונג, הוא חצי האי הגדול ביותר בסין. הוא הסתפח להונג קונג בשנת 1860 וכיום הוא מהווה את המרכז המסחרי שלה.

בקאולון שפע של חנויות, מסעדות, מלונות מפוארים, מקומות בילוי ומרכזי קניות תוססים, כמו גם דרך נתן (Nathan Road), רחוב הקניות המפורסם של הונג קונג. רובם מתרכזים ב"חדק הפיל" (Tsim Sha Tsui), אזור שנמצא בקצה הדרומי של קאולון ומבחינת התיירים הוא האטרקציה המרכזית בחצי האי.

אהובה במיוחד בחצי האי הטיילת המזרחית של צים שא צוי (Tsim sha Tsui East Promenade), שעל שפת מפרץ ויקטוריה. רבים גורסים שהיא נקודת התצפית הטובה ביותר על גורדי השחקים של הונג קונג. הטיילת הנהדרת הזו נמתחת לאורכו של נמל ויקטוריה, מהצד של חצי האי קאולון.

בין קאולון לאי הונג קונג מחברת מעבורת סטאר (Star Ferry), שיוצאת מהמזח שעל הטיילת ומפליגה לאחד הרציפים בנמל ויקטוריה. המעבורת הזו היא אטרקציה בפני עצמה. בשייט רואים בה נהדר מצד אחד את קו הרקיע של קאולון ומצד שני את הונג קונג.


#אגדת תשעת הדרקונים
השם "קאולון", שפירושו "תשעה דרקונים", ניתן לחצי האי במאה ה-13. לפי האגדה, זה קרה לאחר שדי פינג, הקיסר הילד משושלת סונג, ברח מסין. היו אלה המונגולים ששטפו את סין מצפון וגרמו לו לברוח במהירות.

באותה תקופה, שהה הקיסר בחצי האי לזמן קצר. האגדה מספרת שהוא הביט סביבו וראה 8 רכסי הרים. נהוג להאמין בסין שבתוך ההרים שוכנים דרקונים. כיוון שהקיסר נחשב גם הוא לדרקון, הנה הם תשעת הדרקונים, שמאז נקרא הקצה הדרומי של חצי האי על שמם - קאולון, שפירושו "תשעה דרקונים".


#טיפים
מחיר המעבורת לקאולון הוא זול להפליא.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/GO7TY4OTEgI
המוזיאון להיסטוריה של הונג קונג
המוזיאון להיסטוריה של הונג קונג
#על המוזיאון שמספר את הסיפור של הונג קונג

המוזיאון להיסטוריה (Hong Kong Museum of History) הוא מוזיאון המציג את ההיסטוריה והמורשת התרבותית של הונג קונג, מהתקופה הפרהיסטורית ועד ימינו.

במוזיאון, הסוקר את כל תולדות הונג קונג בתקופותיה השונות, תוכלו ללמוד על ההיסטוריה, הארכיאולוגיה והאתנוגרפיה של הונג קונג. זה כולל את העת העתיקה, ימי השלטון הבריטי ועד ימינו.

במוזיאון תערוכות קבע ותערוכות מתחלפות בנושאים של היסטוריה, תרבות ופולקלור. ילדים ייהנו כאן מדגמי ספינות עתיקות, תלבושות מימים עברו ועוד. שימו לב לשחזור הנפלא של רחוב סיני עתיק, ששוחזר בגודל טבעי.

בעזרת ממצאים ארכיאולוגיים, סרטים, תמונות, מונוגרמות ופסלים, מוצגות כאן 6,000 שנות ההיסטוריה של האזור, מאז התקופה הניאוליטית. יש כאן גם הצגה של פריטים ומסמכים מאירועים היסטוריים ידועים פחות או יותר, כמו הכיבוש היפאני של הונג קונג, בימי מלחמת העולם השנייה והחזרתה מבריטניה לסין בשנת 1997.

המוזיאון ממוקם בצים שא צוי מזרח, בצמוד למוזיאון המדע של הונג קונג. הוא הוקם בשנת 1975 עם התפצלותם של מוזיאון העיר והגלרייה לאמנויות לשני מוזיאונים: המוזיאון לאמנות והמוזיאון להיסטוריה.


#טיפים
המוזיאון מתאים לילדים גדולים יחסית ובני נוער ומבוגרים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/axJHaodGwog


ביקור במקום:

https://youtu.be/ddeEaplhn84
בית פלגסטאף
מוזיאון בית התה של פלאגסטאף
#על המוזיאון שמתמחה בעולם התה

בית פלגסטאף (Flagstaff) או בשמו המלא "Flagstaff House Museum of Tea Ware" הוא מוזיאון שמתמחה בכל הקשור לתה, לטקס הסיני המסורתי שנלווה אליו ולכלי הגשה והכנה של תה. כאן תוכלו ללמוד על ההיסטוריה והצד הספרותי של התה בתרבות הסינית.

המוזיאון שוכן בווילה קולוניאלית ואלגנטית, שנמצאת בתוך פארק הונג קונג. הווילה, שהוקמה בשנת 1840, שימשה בעבר כמשרדו של מפקד הכוחות הבריטיים בהונג קונג. ב-1984 היא הפכה רשמית למוזיאון התה.

במוזיאון תערוכה מקיפה על תולדות התה, הטקסים והתרבות הקשורים בו ונושאים בחקר התה. יש כאן תצוגה מרשימה של כלי תה מגוונים, כולל כלי חרסינה עתיקים שבהם השתמשו בני השושלות הסיניות ההיסטוריות. תוכלו לראות אפילו כלים פרהיסטוריים, שיתכן ששימשו להכנת המשקה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Gg8ueDbFyUE


הדרכות:

https://youtu.be/zCnCx2rX6FQhttps://youtu.be/Lnw4CgqmKZ4

אתרי חובה בהונג קונג

הסוהו של הונג קונג
הסוהו של הונג קונג
#על האזור הצעיר והאיני של הונג קונג

כמו מתחמי סוהו רבים בעולם, גם אזור הסוהו (Soho) בהונג קונג הוא שיקי וטרנדי במיוחד. במסעדות, בתי הקפה והברים היוקרתיים שבו, יושבים רבים מתושבי האי מדי ערב ומבלים בשתיית קוקטיילים, אכילה של מעדנים ורכילות עסקית על הנפשות הפועלות בבירת העסקים של אסיה.

למעשה, הסוהו נמצא מסביב למדרגות הנעות הארוכות בעולם. הן כוללות 14 דרגנועים שעולים ויורדים מגובה של 800 מטר ומקלים על עומס התחבורה בעיר. המדרגות הנעות מורידות בכל בוקר אנשים מאזור המגורים שבמרכז ההררי של האי, אל אזור העסקים והמסחר שלמטה, ליד הים.

אזור הסוהו הצעיר והשיקי נבנה למעשה, סביב המדרגות הנעות הללו. הטופוגרפיה של האי היא שהפכה את הסוהו למרכז ההיפסטרי של הונג קונג, כשאזור הבילויים התפתח סביב הדרגנועים העמוסים.

וכך, לפני שהמקומיים כאן עולים הביתה, מיום עמוס במשרד ואחרי בירה של אחר-הצהריים על המדרכה, מצטיידים כאן המקומיים בקניות שהם צריכים. לכן תמצאו מסביב לא מעט אוכל רחוב שווה, לצד חנויות שיקיות, גלריות אמנות ואומנות ושוק פעיל וחביב.


#טיפים
מרכז העניינים הוא מתחת לגרם המדרגות הנעות הראשון.

לסוהו מומלץ להגיע גם לבירה של אחר הצהריים.

לבית קפה ומסעדה טובים נסו את TeaWood Taiwanese Café & Restaurant. אוכל רחוב שווה תוכלו למצוא כאן ב-Max's Noodle, שמציעים דים סאם ודאמפלינג מצוינים.


ביקור במקום:

https://youtu.be/fbeXvsHFDQk
פסגת ויקטוריה
פסגת ויקטוריה
#על נקודת התצפית הפופולארית של הונג קונג

אחד היעדים המתוירים ביותר בהונג קונג הוא פסגת ויקטוריה, הידועה כ"ויקטוריה פיק" (Tai Ping Shan), או פשוט "דה פיק", זוהי פסגה ירוקה בגובה של 544 מטר מעל העיר. יש בה נקודת תצפית מרהיבה, המאפשרת לצפות מלמעלה על קו האופק המרהיב של הונג קונג, על מקבץ המגדלים העצום, הים המקיף את האי ואיי ים סין הדרומי.

זהו מקום שממנו רואים היטב את הניגודים שבעיר המעניינת הזו. המקום, פעם מקום מגורים אקסקלוסיבי לאירופאים העשירים של העיר והיום התצפית המפורסמת ביותר של העיר, מציע מבט לשני כיוונים. מצד אחד של התצפית תוכלו לראות את גורדי השחקים האימתניים של העיר המודרנית הזו ועד לנמל של העיר, בעוד מהצד השני שולט הטבע, כשנפרס לפניכם הים הסיני הדרומי, על חלק מ-263 האיים שבו.

נקודת התצפית שבפסגה היא הנקודה הגבוהה והטובה ביותר לצפייה על האי הונג קונג. זהו מקום שלא כדאי לפספס וההרגשה כאן היא כמו על גג העולם. אם תגיעו לפני השקיעה, תרוויחו גם את התצפית בחשיכה, שהיא נפלאה וממנה מתפעלים גם מי שפחות מתחברים לנופים אורבניים.

בפסגה עצמה ניצב בניין ה"פיק טאואר", בניין בעל צורה ייחודית, המציע בתשלום את התצפית הטובה ביותר למטה. יש בו גם מסעדות, חנויות למזכרות ואולם משחקי וידאו הומה.


#מה רואים מכאן?
כבר בעליה אל הפסגה עם החשמלית, תוכלו ליהנות מצפייה בנוף המרהיב של הונג קונג כולה. מכאן תוכלו לצפות מלמעלה על הונג קונג ב-360 מעלות.

תראו מכאן את נמל ויקטוריה המפורסם, את המפרץ, חצי האי קאולון והאזורים הירוקים שבטריטוריות החדשות. אחריהן נמצאים האי לאמה והאי לאנטאו. בימים בהירים ניתן לראות מכאן למרחק של עשרות קילומטרים, לכל הצדדים.

קו הרקיע ההונג קונגי מהזווית הזו הוא עוצר נשימה ומראה שאין דומה לו בעולם. בשעות הלילה מתכסה הונג קונג בשמיכת אורות ססגונית, המשתקפת על פני המים ומציעה תמונה מרהיבת עין.

על ההר, בקומה הראשונה של המגדל, גם מוזיאון מאדאם טוסו ובו מעל 100 בובות שעווה.

משלימים את החוויה כאן גם המוזיאון של ריפלי (Ripley's Believe it or not) והסימולטור החווייתי שבקומות 2 ו-3, חנויות מזכרות, מסעדות ומרכז קניות קטן.

אוהבי הטיולים יוכלו למצוא מסביב כמה מסלולי טיול בחורש הירוק.


#טיפים
כדאי לעלות לפסגה כשעה לפני השקיעה וליהנות מהנוף גם ביום, גם בשקיעה וגם בלילה, עת גורדי השחקים של הונג קונג מוארים באור צבעוני ונפלא.

ארוחת ערב מול הנוף המרהיב היא תענוג רומנטי וחוויה מיוחדת!

עליה אל הפיק בטראם - כ-8 דקות של חוויה בלתי נשכחת. זוהי עליה נופית ממרכז העיר (Garden Road) לפסגת ויקטוריה. עולים בחשמלית פוניקולר (Peak Tram), בת יותר מ-100 שנה, שיוצאת מ-Garden Road ועולה מעל 370 מטר וזווית של 40 מעלות במעלה ההר.

טיפוס ברגל - מומלץ שעה לפני השקיעה. מרוויחים את הנוף המשתנה משעות היום, אל השקיעה ואל הערב. העלייה לא קשה מאד, אם כי יש בה גם טיפוס מדרגות של כ-7 דקות.

לתצפית חינם - גשו למרכז הקניות שבפיק (Peak Galeria) והגיעו לאזור התצפית החופשי.


מבט מהיר:

https://youtu.be/aiyJ16t-hS4


ביקור במקום:

https://youtu.be/XQbv6-VpcvI
המוזיאון לאמנות של הונג קונג
המוזיאון לאמנות של הונג קונג
#על המוזיאון לאמנות סינית של הונג קונג

במוזיאון לאמנות של הונג קונג (Hong Kong Museum of Art), הנחשב למוזיאון המרכזי לאמנות בעיר, תוכלו לצפות בכ-14 אלף יצירות מהאמנות הסינית, הן אמנות היסטורית והן אמנות סינית והונג-קונגית בת זמננו.

בתוך המבנה הקובייתי של המוזיאון תמצאו את אחד המוזיאונים היפים בהונג-קונג. כאן מוצגות גם תערוכות מתחלפות של ציורים, רישומים, עבודות קליגרפיה מעניינות, פסלים, כלי חרס ויצירות מגוונות של אמנים מקומיים.

במוזיאון גם שלל מוצגים מרתקים נוספים. ביניהם יש תמונות היסטוריות, ציורים סיניים, עתיקות מקומיות, רישומים, ציורי שמן וליטוגרפיות מהונג קונג הישנה. בנוסף, יש גם אמנות עכשווית מהונג קונג. בין מוצגי המוזיאון תוכלו לפגוש גם כלי תה עתיקים, אגרטלים וכלי קרמיקה עדינים, לצד גילופי עץ ואבן ירקן ועוד סוגי אמנות ואומנויות סיניות עתיקות.


#טיפים
להגעה למוזיאון הגיעו לתחנת טסים שה טסואי.
פארק הונג קונג
פארק הונג קונג
#על פארק שהיה בסיס בריטי בלב הונג קונג

פארק הונג קונג (Hong Kong Park), שנמצא במרכז הונג קונג, הוא פארק מלאכותי גדול, ששטחו עולה על 32 קמ"ר. הפארק הזה, שנבנה בשנת 1991, מציע שילוב נהדר בין מבנים קולוניאליים ששירתו את הצבא הבריטי, לבין העיצוב העכשווי של המתקנים המודרניים שאתם רואים וממול העיר, על גורדי השחקים הרבים שלה.

בפארק עתיר הטבע הירוק, המהווה ריאה ירוקה בתוך העיר, יש מפלים ובריכות דגים, גן טאי צ'י, מסעדה צמחונית, שלל מתקני שעשועים לילדים, כלוב ציפורים גדול ומרכז ספורט.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/CDvGgyiP94Q


ביקור במקום:

https://youtu.be/zYaOw0D_WcY


מסלול הפיק המעגלי
מסלול הפיק המעגלי
#על מסלול הליכה נהדר בפסגה

בפסגת ויקטוריה, ויקטוריה פיק (Victoria Peak), יש מסלולי הליכה. המוצלח והארוך מהם מקיף את הפסגה ומאפשר ליהנות גם מאוויר פסגות נעים וגם מהנוף המהמם שלמטה

המסלול, באורך של כ-3.5 קילומטרים, נקרא "פיק סירקל" (Peak Circle Walk). הוא יוצא ומסתיים במרכז הקניות שבראש ההר "גלריה".

תוך הליכה תוכלו להתרשם מהסביבה הירוקה שבה מתגוררים עשירי הונג קונג וליהנות מהליכה באזור טבעי של ממש, שניות בקו אוויר מאחת ההרים הצפופות והמיושבות בעולם.


#טיפים
אם תצאו לסיבוב ההליכה הזה כשעה וחצי לפני השקיעה ובכיוון ההפוך (מתחילים ב-Harlech Rd ולא ב-Lugard Rd), תוכלו ליהנות ממראה הצד הדרומי של האי באור של אחר הצהריים. ההפתעה תגיע עם שקיעה, בה תקבלו את המראה הנפלא של הונג קונג בדמדומים המרהיבים והמיוחדים ואל האורות הנדלקים בעיר הענקית, לקראת חשיכה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/tozzAjXY3mQ


ביקור במקום:

https://youtu.be/hD66g45Aea8
מנזר פו לין
#על המנזר המודרני עם בודהת הענק

המנזר הבודהיסטי פו לין (Po Lin Monastery) הוא מנזר שנמצא בנגונג פינג (Ngong Ping Plateau), בגובה של 518 מטרים.

המנזר מכיל את פסל הבודהה העשוי ברונזה, הגדול ביותר באסיה ומפסלי הבודהה הגדולים בעולם. הפסל מסמל את היחסים ההרמוניים שבין המשולש של האדם, הדת והטבע. הוא מושך אליו תיירים רבים.

במנזר, המהווה מוקד מרכזי לתיירים, נמצא גם מקדש, הממוקם למרגלות פסל הבודהה הענק. המנזר עצמו הוקם ב-1906, קיבל את שמו בשנת 1924 ונפתח לביקורים בשנת 1970.


#טיפים
הכניסה למנזר והעליה אל הפסל היא חופשית.

ביקור במקדש שמתחת לבודהה - בתשלום סמלי.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/yp4oBvjoVL0


ומהאוויר:

https://youtu.be/UHuj0P76g24
פסל הבודהה הגדול
#על פסל הבודהה מהגדולים בעולם

פסל הבודהה הגדול, או בשמו המדויק "בודהה טיאן טאן" (Tian Tan Buddha) נמצא על האי לנטאו. זהו פסל בודהה ענקי עשוי ברונזה, שממוקם על ראש גבעה באי. עד לפני מספר שנים היה הבודהה היושב הגדול בעולם וגם כיום הוא אחד מפסלי הבודהה הגדולים בתבל.

הפסל, השוקל כ-250 טון, נבנה בסין, בתרומת מאמינים מכל העולם. מוצג בו הבודהה אמוגסידהי, כשהוא יושב בנינוחות על עלי פרח הלוטוס, במרכזו של מבנה בן 3 קומות.

מבחינה דתית, מסמל הבודהה טיאן טאן, את יחסי הגומלין ההרמוניים שבמשולש של האדם, הדת והטבע.

הפסל, שהושלם בשנת 1993, הוצב בסמוך למנזר פו לין שבאי לנטאו. כמעט מהרגע הראשון הוא הפך לאתר תיירות אהוב, המושך תיירים מרחבי העולם, בעיקר בזכות גודלו ומיקומו המרשימים.

אל האי הועבר הפסל כשהוא מפורק ל-102 חלקים. לאחר שהורכב כאן לגובה של 34 מטר, הוא הפך לאחד הגדולים והמרשימים מסוגו.

מראה פסל הבודהה הגדול הוא מרשים מאד מקרוב, אך מרשים לא פחות הוא המראה שנשקף ממנו, כשצופים אל היער הענקי שמסביב על האי.


#טיפים
מעבורת לאי - קחו מרציף 7 במזח "Outlying Islands" בסנטרל. מהמזח שעל האי עצמו יש אוטובוס לבודהה.

אל הפסל, המושך אליו תיירים רבים מכל העולם, מגיעים באוטובוס או ברכבל ולאחר טיפוס על 268 מדרגות.

הכניסה לפסל הבודהה חופשית.

הכניסה לתערוכה שמתחת לבודהה היא בתשלום סמלי.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/oebopaol9zM


ומהאוויר:

https://youtu.be/zHDdfc8AWLA
מוזיאון החלל של הונג קונג
#על המוזיאון העוסק בחלל ואסטרונומיה

מוזיאון החלל של הונג קונג (Hong Kong Space Museum) הוא מוזיאון חווייתי שמתאים במיוחד למשפחות ולילדים חקרנים וסקרנים, הצמאים לידע. יש כאן עיסוק יפה במדע וטכנולוגיה, משלל זוויות ותחומים, עם מיקוד ותערוכות, הנותנים ידע ומידע על המחקר בתחומי האסטרונומיה והחלל.

במספר אולמות תצוגה, פלנטריום ובית קולנוע שלם במוזיאון, תראו מבחר תצוגות מרתקות, סרטים והתנסויות. הכל תוך מפגש עם מאות מוצגים מתחומים כמו חלל, מחשבים, רובוטיקה, תקשורת, אנרגיה ופיזיקה.

במוזיאון, בעל הכיפה דמוית הביצה, תוכלו ללמוד ולחקור את עולם האסטרונומיה. בפלנטריום תזכו בתצפית מרתקת על מערכת השמש והכוכבים בגלקסיית שביל החלב. יש כאן, בין השאר, דגמים של מערכת השמש, של מעבורת החלל, כמו גם מידע ותצוגה של תכנית החלל הסינית.

אחת החוויות המיוחדות כאן היא סימולציה של הליכה על הירח. באמצעות מערכת קפיצים הנקשרים לגוף, מדמים כאן את משקל הגוף על הירח, שהוא כ-1/6 מהמשקל שלנו בכדור הארץ.

עוד חוויה חביבה היא הטלסקופ הסולארי שבאולם מדעי השמש. ממנו תוכלו לצפות לעבר השמש, ללא חשש.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/F6pRNQAKozo
פארק קאולון
#על הפארק שפעם היה שכונת עוני

בפארק קאולון (Kowloon Park) הוא פארק עירוני, גדול, נאה ופופולארי מאוד בקאולון, הן בקרב תושבי הונג קונג והן בין התיירים.

יש שלל מתקנים שמאפשרים ליהנות בו מאד. בזכות מזג האוויר הנוח של הונג קונג, יכולים תושבי המקום והתיירים שבעיר ליהנות כאן משלל פעילויות ובילוי ירוק בטבע עירוני נעים.

בפארק, המעוצב בסגנון סיני מסורתי, שלל אטרקציות מגוונות לכל הגילאים. תוכלו למצוא כאן אזורי נוף מדהימים, גינות רבות, מגוון רחב של פרחים, עצים, דשאים וציפורים. יש כאן גם אגם קטן, תחנה לצפייה בציפורים, גן שעשועים, מבוך, פינות משחק, גן סיני מקסים, פסלים ופסלונים, חממות ועוד.

פארק קאולון, שנמצא באזור בו שכנה בעבר אחת משכונות העוני של קואלון, מציע כיום למבקרים חוויות של טיול בין גנים שונים בתוכו.

יש בפארק גם לא מעט אפשרויות של ספורט אקטיבי ואתגרי, החל ממסלולי הליכה וריצה ועד למרכז כושר הכולל מגרשי כדורסל וסקווש, שולחנות פינג-פונג, חדר כושר ובריכות שחייה חיצוניות ומקורות.


#טיפים
שעות הפעילות בפארק בכל ימות השבוע הן: 5:00-00:00.

כל יום א' בסביבות 16:30-14:30 תוכלו לצפות בגן הפסלים במופע קונג פו מרהיב - ללא תשלום!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/V8y2OajFvI4


ביקור במקום:

https://youtu.be/Jt67euxmFVU?t=1m10s
דיסנילנד הונג קונג
#על ממלכת האגדה והפנטזיה בהונג קונג

הדיסנילנד הונג קונג, הדיסנילנד של הונג קונג (Disneyland Hong Kong), הוא פארק שעשועים פופולרי, שנפתח בשנת 2005 וממוקם באי לנטאו (Lantau Island). הפארק, שבנייתו עלתה מעל 2 מיליארד דולר, הוקם למעשה על 1,300 מ"ר שיובשו מהים.

כמקובל בפארקי השעשועים של דיסני, דיסנילנד הונג קונג מדמה ביקור בממלכת האגדות והפנטזיות שעיצב וולט דיסני עוד בחייו. כאן בהונג קונג, נוסף לו גם עולם המחר העתידני.

הפארק שכאן הוא אמנם קטן וצנוע, יחסית לפארקים האופייניים של ענקית השעשועים. אבל אם אתם משפחה עם ילדים קטנים, תוכלו לבלות כאן יום נהדר ומשפחתי, כמו מיליוני מבקרים הבאים לכאן מדי שנה.

דיסנילנד הונג קונג הוא אמנם של חברת דיסני, אך מיקומו בהונג קונג חייב את החיבור שלו לתרבות ולמסורת המקומיים. במטרה למנוע התנגדות תרבותית, כמו שאירע בפתיחת הדיסנילנד בצרפת, הכניסו כאן דמויות וחוויות, בהשפעת סיפורים מקומיים. העיצוב כאן הוא ברוח הפנג שווי. הוא כולל הרחקה של רוחות רעות. בתכנון הפארק גם שינו המתכננים את מיקום הכניסה לפארק, כדי למנוע מהצ'י לברוח ממנו...


#מה תראו כאן?
בפארק תוכלו לפגוש את הדמויות האהובות של דיסני וליהנות משלל האטרקציות ומתקני שעשועים וחוויות. כל אלה הם ברוח סיפורי האגדה והפנטזיה של דיסני, לצד חוויות מעולם המחר ומהתרבות הסינית.

כבר בכניסה ילווה אתכם מיקי מאוס, אל המתקנים המוכרים של הפארק. בנוסף להם, תוכלו לחזות כאן בתהלוכות מרהיבות של דמויות מעולם האגדות המוכר של דיסני ומאגדות סיניות מקומיות.

ארבעת האזורים העיקריים שבפארק הם אזורי ההרפתקאות, הפנטזיה, העתיד והאזור הראשי.

כל מתחמי הפארק כוללים את הרחוב הראשי (Main Street), ארה"ב (USA), ארץ הפנטזיה (Fantasyland), ארץ ההרפתקאות (Adventureland), ארץ המחר (Tomorrowland), גוץ הגריזלי (Grizzly Gulch), נקודת המסתורין (Mystic Point) וארץ ה"טוי סטורי" (Toy Story Land).

לצד חנויות המזכרות והמסעדות שבפארק השעשועים תמצאו כאן גם את אתר הנופש דיסני הסמוך, שכולל בתי מלון ומרכזי בידור וספורט שונים.


#טיפים
יותר מאשר לחובבי אקשן, מרבית המתקנים כאן מתאימים לילדים קטנים.

כדאי לרכוש כרטיסים מראש באתר המקום, במחירים מוזלים וללא תור - ליום, יומיים או לשלושה ימים.

מומלץ לבוא לכאן ביום שמש.

השתדלו להגיע בסביבות השעה 10:00, עם הפתיחה. כמה שעות מאוחר יותר יהיה צפוף מאד.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/0QEx9bRdJxo


ביקור במקום:

https://youtu.be/yF0zs3JL58U
אושן פארק הונג קונג
#על פארק השעשועים עם האקווריום הגדול בעולם

עולם המים (Ocean Park), או האושן פארק של הונג קונג, הוא קומפלקס הבידור והשעשועים הגדול ביותר בדרום מזרח אסיה. זהו פארק עצום ומרגש, שמהווה מקום נהדר לבילוי בהונג קונג, למשפחות עם ילדים. למעשה, גם ילדים וגם מבוגרים ייהנו ממנו.

האושן פארק ממוקם על צלע ההר, בצד הדרומי של הונג קונג. רכבל מחבר בין חלקיו.

האושן פארק, הנחשב לפארק השעשועים הגדול בדרום האי הונג קונג, כולל פארק שעשועים, עם מתקנים רבים ומלהיבים, בחלקם עוצרי נשימה של ממש. בנוסף לשלל רכבות הרים ומתקני מים מגוונים, תמצאו כאן את האקווריום הגדול בעולם.

פארק השעשועים הגדול הזה משתרע על שטח של 650 דונם. כללית, הוא מחולק לשני אזורים. הראשון הוא האקווריום הענקי, מהגדולים בעולם, שבו מתקיימים מופעי דולפינים ואריות ים, לצד מתקנים ופעילויות מים מגוונות. לצידו פועל השני - פארק שעשועים מלא ומגוון ביותר, המציע שלל מתקנים ענקי.


#מה תראו כאן?
בשני חלקיו העיקריים, מציע ה"אושן פארק", עולם המים, שלל פעילויות שונות באופיין. יש כאן טעימות מ"עולמות" שונים, ביניהם עולם הילדים, עולם המים והצצה אל ההיסטוריה הסינית בתקופת הממלכה התיכונה.

בחלק הצעיר, לילדים קטנים יותר, תוכלו בין השאר, לצפות בדובי פנדה, בתנינים, במגוון מיני ציפורים או בפרפרים. יש כאן האכלה של דולפינים וכלבי ים, פגודה עם דגי זהב, בית פרפרים, מופעי אריות ים וצפייה באקווריום כרישים ענקי. במקביל יש כאן מתקני שעשועים ופעילויות רבות לגיל הרך, כולל דוכני משחקים, פינות יצירה ומופע קסמים.

בחלק השני והמאתגר יותר, יש שלל פעילויות ומתקני אקסטרים, כמו מעליות נופלות, רכבות הרים וראפטינג בסירות במים סוערים. לטובת מי שבאמצע יש גם פעילויות פחות מפחידות כמו גלגל ענק ורכבל ארוך.

חובבי המים, ילדים ומבוגרים כאחד, ייהנו כאן מאד. חוץ מהאקווריום הענק, שבנוי כריף אלמוגים, מציע האושן פארק מעין מצפה תת ימי באקווריומים אדירים בגודלם. התחושה היא שהמבקרים נמצאים בתוך המים, לצד בעלי החיים הימיים.

גם אזורי המשחק ומתקני השעשועים, משובצים בגנים יפים ומטופחים. דרגנוע נהדר מעלה ממפלס למפלס, וכלי רכב מיוחדים לילדים, מאפשרים חוויית נהיגה ומעט אקשן. אבל השיא הוא הרכבל דמוי הגונדולה, שיעלה אתכם בתוך כמה דקות אל פסגת ההר ואל האקווריום הגדול בעולם.

בעולם הסיני שבפארק, זה של הממלכה התיכונה, יש מופעים נהדרים שכוללים ריקודים מסורתיים, אקרובטיקה וג'אגלינג.


#טיפים
הזמינו כרטיסים מראש ותוכלו לדלג על התור.

כדי להימנע מעומס התיירים, תזמנו את ההגעה ל"אושן פארק" לשעות הפתיחה.

לשילוב עם פסגת הר ויקטוריה, שווה לצאת ב-15:00 אל תחנת החשמלית וממנה לתצפית מרהיבה מה"פיק" למטה, אל העיר המהממת - לפני, במהלך ואחרי השקיעה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/NOQS9g1k0hg?t=1m22s


אטרקציות שוות בפארק:

https://youtu.be/zjdf5IAxmOM


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.