» «
מגדל טוקיו
מגדל טוקיו
#על המגדל שעוצב בהשראת מגדל אייפל

הידעתם שאת מגדל אייפל אפשר לראות לא רק בפריז? - בלב העיר טוקיו תוכלו לחזות במגדל טוקיו (Tokyo Tower), או טוקיו טאואר". זהו מגדל תקשורת ותצפית מברזל, שנבנה בהשראת המגדל הפריזאי המפורסם ונחשב למגדל השני בגובהו בעיר.

מגדל טוקיו נחשב למגדל הברזל הגבוה בעולם, אייקון מקומי וסמן ברור של טוקיו המודרנית. גובהו 333 מטרים, 13 מטרים גבוה ממגדל אייפל, מה שאומר שאת המגדל הזה קשה להחמיץ, גם מרחוק.

אם מגדל אייפל הוא כהה, הרי שמגדל טוקיו צבוע בשילוב של צבע כתום עז, ביחד עם גוונים עדינים של לבן. המגדל הזה מושך אליו המוני מבקרים, הבאים בכדי לעלות ולצפות על בירת יפאן משתי התצפיות, בגבהים שונים של 150 ו-250 מטר, המעניקות נקודות מבט נהדרות על העיר.

אגב, בנוסף לתצפית מרהיבה על העיר מציע ה"טוקיו טאואר" גם מוזיאון הולוגרמות ומסתורין, אקווריום ענקי עם עשרות אלפי דגים קטנים ומוזיאון שעווה. בבסיסו תוכלו ליהנות מקניון ה-"FootTower", בן 4 הקומות, שבו חנויות, גלריות, מסעדות ומזנונים.


#תולדות מגדל טוקיו
ה"טוקיו טאואר", שעד שנת 2010 נחשב למגדל הגבוה ביפאן, נבנה בשנות ה-50 של המאה הקודמת. זה היה בעידן ההתאוששות שלאחר מלחמת העולם השנייה, בעת שיפאן החלה לשקם את מעמדה ולהתחיל להפוך למעצמה כלכלית.

הוא נבנה לצרכי רשת השידור הציבורית של יפאן NHK, שהחלה את שידוריה בשנת 1953 והייתה זקוקה למגדל שידור אזורי. אז הוחלט על מגדל שיהיה הגבוה ביותר בעולם, מעל בניין "אמפייר סטייט בילדינג", שהיה המגדל הגבוה ביותר של אותה תקופה. מחסור בחומרי בנייה ובמימון הביא להתפכחות ולבסוף נקבע גובהו של המגדל לפי צרכי חברת הטלוויזיה והשידור לאזור קאנטו, הרדיוס של 150 קילומטרים בלבד.

המגדל שנפתח בשנת 1958, תוכנן על ידי האדריכל היפאני טאשו נאיטו, ארכיטקט מפורסם שהתמחה בתכנון מגדלים. נאיטו, שחיפש השראה בעולם המערבי, בחר במגדל אייפל שבפריז, כהשראה למגדל השידור הזה.

המגדל מסוגל לעמוד ברעידות אדמה, בעוצמה כפולה מרעידת האדמה הגדולה שהתרחשה בשנת 1923, ובטייפונים עם עוצמת רוחות של עד 220 קילומטרים לשעה.

חלק מהפלדה שהובאה לבניית המגדל, שעל בנייתו עמלו כ-400 פועלים, הגיע מגרוטאות של טנקים אמריקאים, שנפגעו במלחמת קוריאה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/BRXj0ei9Kzg


וממעוף הרחפן:

https://youtu.be/WRgj-fDYmEY
פארק ריקוגיין
פארק רִיקוּגִיֵין
#מקום המפלט מההמולה של טוקיו

גן רִיקוּגִיֵין (Rikugien), עם דגש על ההברה הראשונה, הוא גן יפאני מקסים ורחב ידיים שבו תוכלו לחמוק לשעה קלה מההמולה, הצפיפות והעיר הסואנת. כאן תוכלו להשאיר מאחוריכם את מירוץ העיר ושאונה ולהיכנס לשעה קלה או יותר, של מנוחה יפאנית נעימה ורוגעת.

היכנסו אל הגן בשער העץ, ראו את דגי הזהב שבבריכת המים היפה, עמדו על גשרון האבן ושבו בבית התה הנעים והשליו. קחו שעה קלה של שלווה ואחר כך חזרו, מצוידים באנרגיה מחודשת, אל טוקיו הסוערת.

ריקוגיין ממוקם ליד תחנת הרכבת קומאגומה, שעל קו יאמאנוטה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/HkBlVYoQPbA


באביב:

https://youtu.be/NT5d95nmISo


ומבט לילי:

https://youtu.be/ThPSqPqJtq8
שינג'וקו גיואן
פארק לאומי שִינְג'וּקוּ גְּיוֹאֵן
#על הפארק הלאומי בטוקיו

טוקיו היא אמנם עיר מודרנית וטכנולוגית להפליא, אך לא פעם מסתתרים בין גורדי השחקים ומתחמי הטכנולוגיה החדשניים שלה פינות חמד וגנים ירוקים ונהדרים של ממש.

נוף נטול מגדלים, כבישים, בניינים, חלונות ראווה או שלטי פרסום ניתן למצוא בפארק הלאומי שִינְג'וּקוּ גְּיוֹאֵן (Shinjuku Gyoen National Garden) שהוא אחד הפארקים היפים בטוקיו. יש כאן שלושה סוגי גנים מקסימים - גן בסגנון היפאני המסורתי, גן אנגלי וגן צרפתי. בנוסף להם יש כאן מגוון ענקי של עצים, כולל 1,500 עצי דובדבן, שכל כך אוהבים אותם ביפאן ושפורחים כה יפה באביב.

בין השבילים, הגשרים, האגמים ועצי הדובדבן הירוקים שבו, לצד מבני העץ בסגנון המסורתי היפאני ועושר הנוף הציורי שלו - הופך המגוון הצבעוני והרב-תרבותי שלו את הפארק הזה לאחת הפינות משובבות הנפש ומרחיבות הלב שבבירת יפאן.

פארק שינג'וקו גיואן הענקי, בגודל של 600 דונם, נפתח בשנת 1949. מקורו בשושלת אריסטוקרטית יפאנית, שכן הוא נבנה במקום שבו עמדה בעבר הטירה הפרטית של לורד נָייטוֹ (Lord Naito) המקומי.

הסיור באזורי הפארק המגוונים והמטופחים שכאן מרגיע במיוחד ומעניק הנאה רבה ותענוג לעיניים ולנשמה. הוא יעניק לכם ריאה ירוקה ורחבה במרכז העיר, שברקע שלה תוכלו לראות כל העת את קו הרקיע עתיר הבניינים המודרנים של טוקיו.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Qp4B-NqhZVM


ופריחת הדובדבן בשינג'וקו:

https://youtu.be/edQ8SDZv-Nc


ועוד מהסאקורה:

https://youtu.be/bv50faIZr-g
אסאקוסה
אָסַאקוּסָה
#על האזור שמזכיר את טוקיו של פעם

אָסַאקוּסָה (Asakusa) הוא האזור שמסביב למקדש סנסוג'י (Sensoji), המקדש העתיק, הצבעוני ומהאהובים ביותר מבין מקדשיה של טוקיו. זהו אחד מהאתרים ההיסטוריים החשובים ביותר של טוקיו. האופי של אסאקוסה מזכיר את טוקיו של פעם ונעים לבלות בו ובמקדש והשוק שלידם, אפילו יום שלם.

כבר ברחוב נקמיסה דורי (Nakamise dori), הרחוב המוביל למקדש סנסוג'י, תראו את שוק נקמיסה, שמציע דוכנים וחנויות רבים, עם חפצי אומנות בסגנון אדו, בגדים יפאניים מסורתיים, פאות משלימות לקימונו והרבה מזכרות לתיירים.

בכניסה אל מתחם מקדש סנסו ג'י הבודהיסטי ניצב שער אדום דו-קומתי גדול, הנקרא "קאמינארימון" (Kaminarimon). פירוש שמו של השער הוא "אל הרעם". ואכן, על השער תוכלו לראות עיטורי דמויות של אלי הרוח והרעמים.

בקומתו השנייה של השער יש ספרייה שבה שמורים ספרי קודש בודהיסטיים ועתיקים. גם השער וגם הפגודות ושאר המבנים שבמתחם המקדש, נהרסו במלחמת העולם השנייה ושוחזרו בדייקנות אחריה.

אחרי שער הקמינרימון נכנסים אל הדרך שמובילה למקדש, דרך בת 300 מטרים ובה רחוב-שוק ססגוני ומרהיב עין. לאורכו של השוק הזה תראו מאות דוכנים צבעוניים ונעימים, שמציעים מזכרות מקומיות, מגלי עתידות ועוד הפתעות יפאניות מסקרנות.

הן אל מקדש סנסו ג'י והן אל השוק הגדול שצמוד אליו, הכניסה חופשית וללא תשלום.


#תולדות אסאקוסה
מחוז אסאקוסה הוא שריד לעידן היסטורי רחוק. בשיטוט כאן תוכלו לחוש כיצד הרגישו העוברים והשבים כאן, בעידן שבו פסעו כאן גיישות נעימות מראה, כשהן לבושות בלבוש מסורתי. ברחוב קאנונורה (Kannonura) תוכלו גם כיום לראות מעת לעת, נשים לבושות בבגדים כאלו.

בין המאות ה-17 וה-19, בעת שטוקיו הייתה בירת ממשל השוגונים הצבאי מבית טוקוגאווה, היה אזור אסאקוסה מוקד הבילויים שלהם.

כיום אסאקוסה הוא מהאתרים ההיסטוריים החשובים בטוקיו, מקום שמזכיר את טוקיו של זמנים אחרים, קדומים יותר.


#טיפים
הכניסה למקדש חופשית.


מבט מקרוב

https://youtu.be/NiEi1Vp7zcw


עוד מאסאקוסה:

https://youtu.be/RuCcoLw7omI


וטיול באזור כולו:

https://youtu.be/b5AurdhTcUc

אתרי חובה בטוקיו

הארמון הקיסרי של טוקיו
הארמון הקיסרי של טוקיו
#על ארמון הקיסר בטוקיו

קיומה של הקיסרות היפאנית בימינו היא לא עניין של מה בכך. התרבות המקומית של יפאן הצליחה לשמר את אחד מסממני השלטון העתיקים שלה עד ימינו. ומה מייצג את ההצלחה הזו יותר מארמונה הקיסרי של טוקיו (Tokyo Imperial Palace).

ארמון הקיסר הוא ארמון מוקף גנים שנמצא בלב טוקיו הבירה. כיום הוא משמש כמעון המגורים הרשמי של קיסר יפאן ובו נערכים הטקסים הרשמיים של הקיסר, שמאז מלחמת העולם השנייה הוא תפקיד ייצוגי במדינה. אגב, קיסר יפאן, שמתגורר בארמון כיום, הוא המונרך היחידי בעולם, שעדיין מחזיק בתואר "קיסר".

מדובר בארמון חדש יחסית, שנבנה ב-1968, לאחר שהארמון הקודם נהרס במלחמת העולם השנייה. הקיסר מתגורר עם משפחתו במתחם נרחב שסביבו תעלות מגן וחורשות מוריקות. בארמון עצמו נערכים טקסי קבלת שגרירים חדשים וכאן פוגש הקיסר מנהיגים של מדינות המבקרים בטוקיו.

הארמון של קיסרי יפן מוקף בתעלת מגן ומסביבה גנים, או פארקים, שמהווים את הריאה הירוקה הגדולה בטוקיו. הגודל שלה מרשים עוד יותר כשחושבים כמה העיר הזו צפופה וכמה שווה בה כל מטר בנוי.

הכניסה אל הארמון ואל חלק מהגנים המקיפים אותו אסורה, שכן הם משמשים את המשפחה הקיסרית של יפאן. לעומתם, חלק מהגנים המקסימים הללו פתוחים לקהל הרחב. במיוחד מוכר כאן גשר ניג'ובשי, הוא "הגשר הכפול" והמפורסם, שבכניסה לארמון הקיסרי.

בעונת האביב ובמיוחד בחודש אפריל, מגיעים רבים מתושבי העיר והמבקרים בה ליהנות כאן גם מפריחת הדובדבן המרהיבה.


#על הארמון
ארמון הקיסר הוא בעצם טירה מוגנת היטב, מוקפת תעלות מגן ומגדלי שמירה, ביחד עם חורשות עבותות.

הארמון מהווה ריאה ירוקה בלבה של טוקיו, כשמכלול אגפי הארמון והמבנים שבו משתרע על שטח של כ-3.41 קמ"ר. בגני הארמון הנרחבים תראו בין השאר גן של מאות עצי בונסאי ננסיים, חלקם בני מאות שנים ומגיעים עד ל-600 שנה.

הארמון נפתח למבקרים פעמיים בשנה - ביום הולדתו של הקיסר, שחל ב-23 בדצמבר וב-2 בינואר, בראש השנה החדשה. בשאר הימים יכולים מבקרים לבקר רק בגנו המזרחי של הארמון, מקום שבו יוכלו להיכנס למוזיאון המציג את האוספים הקיסריים.

בארמון עובדים כ-1,000 אנשי שירות ואמנים, כולל טבחים, סייסים, מוזיקאי חצר, דייגי הארמון, גננים המטפלים בין השאר בעצי הבונסאי המפורסמים של יפאן ואנשי המשמר המלכותי, אלה שתוכלו לראות בחילופי המשמר בשעריו.


#היסטוריית הארמון
הארמון שלפניכם יושב על חורבות ארמון שהוקם כאן במאה ה-17. אז הוא היה טירה ששמשה כמבצרם של השוגונים לבית טוקוגאווה ונקרא "טירת אֵדוֹ". ב-1869 עבר הקיסר מייג'י מקיוטו אל טירת אדו (השם המקורי של טוקיו) ומאז היא כונתה "ארמון הטירה".

במלחמת העולם השנייה נהרס הארמון בהפצצות בעלות הברית ובשנת 1948 הוקם ארמון אחר בגני הארמון של השוגון, באזור שהוא היום הגן המזרחי של הארמון. הארמון החדש, הנוכחי, נבנה בשנת 1968. על אף שסגנונו מודרניסטי, יש בו גם אלמנטים אדריכליים מהמסורת והאדריכלות היפאנית העתיקה.


#טיפים
הכניסה אל הגנים המזרחיים שבמתחם ארמון הקיסר היא חופשית ובחינם. הפארקים הפתוחים לקהל הרחב הם פארק קיטאנומארו (Kitanomaru), גני הארמון החיצוניים (Kokyo Gaien), והגינה המזרחית (Kokyo Higashi Guoen).

עלו למסעדה שבקומה ה-36 של מגדל מרונוצ'י (Marunouchi) הסמוך והשקיפו על נוף עוצר נשימה, שכולל את הארמון, הגנים המלכותיים והנוף המרהיב שמסביבם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/z1kf4yXfrUk


הגנים הנפלאים שמסביבו:

https://youtu.be/m3R7MC3aeUM


וחילופי המשמר בפתח הארמון:

https://youtu.be/UnHuFOh1nk8
פארק אואנו
פארק אוּאֵנוֹ
#על הפארק עם פריחת הדובדבן האביבית

פארק אוּאֵנוֹ (Uenoonshi Park), שברובע אואנו שבטוקיו, הוא פארק ציבורי רחב ידיים, שנמצא בסמוך לתחנת אואנו. יש כאן מקדשים, אגמים קטנים, אלפי עצים וגנים ירוקים ונפלאים. כל אלה לצד הטבע הירוק ומסלולי ההליכה הרגועים ומוקדי המשיכה המגוונים שבו.

בכניסה הדרומית של הפארק, הפתוח לקהל הרחב, תוכלו לראות את פסלו של הסמוראי המפורסם סאיגו טקמורי.

בתוך פארק אואנו תוכלו למצוא את גן החיות של טוקיו, מקדשים עתיקים, אולם קונצרטים וכמה מהמוזיאונים הטובים ביפאן. ביניהם נכללים המוזיאון הלאומי של טוקיו, על האוצרות הלאומיים הרבים שמוצגים בו ושנחשבים לחשובים של יפאן, מוזיאון המדע הלאומי, המוזיאון הלאומי לאמנות מערבית, המוזיאון לאמנות טוקיו מטרופוליטן ומוזיאון שיטמאצ'י.

פארק אואנו נבנה על שטח שבו שכן בעבר מקדש עתיק. בסמוך נמצא גם מקדש טושוגו (Toshogu) משנת 1651.

הוא נחשב לאחד המקומות הטובים ביפאן לחזות בפריחת הדובדבן שבאביב.

אם יש לכם זמן רק לפארק אחד בטוקיו, בואו לבקר בפארק הזה. הוא שווה כל רגע!


#טיפים
פארק אואנו, שפתוח בשעות היום והלילה, נוהרים תושבים ותיירים רבים. שיא היופי של הביקור כאן הוא בזמן הסאקורה, עונת פריחת הדובדבן שחלה בין מרץ עד תחילת מאי (התאריך משתנה בכל שנה).


מבט מקרוב:

https://youtu.be/LamO_5eeJEI


וביקור בעונת הסאקורה, פריחת הדובדבן:

https://youtu.be/VSbIHKs0gEQ
פארק יויוגי
פארק יוֹיוֹגִי
#על פארק ירוק עם אופנת רחוב צבעונית וחתרנית

פארק יוֹיוֹגִי (Yoyogi Park) הוא פארק יפהפה, מהפארקים הגדולים בטוקיו, המציע עצים וצמחיה מקסימים, לצד שבילי הליכה וריצה ומקומות לספורט עירוני פעיל. רבים רואים בו את ה"סנטרל פארק" של טוקיו.

ביויוגי תמצאו מדשאות נהדרות, לצד אגמים, שדרות של עצי דובדבן, ומקבצי עצים משובצים בספסלים, מזרקות ומבני עץ יפאניים.

בכל יום ראשון מגיעים לכאן המוני תיירים ומקומיים, ליהנות מהשלווה והקסם של יויוגי, ביחד עם תרבות ואופנת הרחוב של הצעירים, שבאים לכאן כדי לראות ולהיראות. הללו מתקבצים בפארק וברחוב טקשיטה דורי (Takeshita Dori) הסמוך, לבושים בבגדים ססגוניים, מסופרים בתספורות מסוגננות וחוגגים את האופנה המתקדמת ולא פעם הנועזת, החתרנית והצעקנית במיוחד שלהם.

עוד מופע רחוב מעניין בפארק הוא מופע ה"אלוויסים". מדובר בחבורה של חקייני אלביס פרסלי, שמזמרים ושותים בירה כמעט באותה מידה ועושים שמח, בכל יום ראשון ביויוגי.


#טיפים
הביקור כאן הכי יפה בזמן הסאקורה, היא עונת פריחת הדובדבן שמתרחשת בכל שנה בסביבות מרץ עד תחילת מאי.


מבט מקרוב:

https://www.youtube.com/watch?v=HB-Nb9FnsW8


יש כאן גם שוק פשפשים חמוד:

https://youtu.be/Gt5R0pGAiIA


הנה ה"אלוויסים" במופע:

https://youtu.be/u0EnARCOAvs
גשר ניג'ובשי
גשר ניג'ובשי
#על הגשר המצולם ביותר ביפאן


גשר ניג'ובשי (The Nijubashi Bridge) או ה"גשר הכפול" (Double Bridge) שבכניסה לארמון הקיסרי, הוא גשר הכניסה הפוטוגני של ארמון הקיסר בטוקיו. והאמת שלא רק בעיר - זהו אחד המקומות המוכרים והמצולמים ביותר בכל יפאן.

התפאורה הייחודית מהגשר בעל שתי הקשתות מציעה תצפית עוצרת נשימה, על ארמון הקיסר האימפריאלי ולעבר העיר העתיקה.

לציבור מותר לעבור בגשר האבן המפורסם רק פעמײם בשנה - פעם אחת בראש השנה ופעם נוספת ביום הולדתו של הקיסר.

הגשר נמצא במרחק דקה הליכה בלבד מתחנת הרכבת התחתית. לכו ממנה לאורך התעלה של הארמון והגיעו עד אל מול הגשר ושער הארמון.


#טיפים
ליד גשר ניג'ובאשי תוכלו לצפות בשומרי הארמון המתחלפים פעם בשעה וניצבים לאחר מכן בשערי הארמון.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/V1dgqRAEuBo


הוא יפה להפליא:

https://youtu.be/6Dsim6Hm4-Y


ותיירים מרבים להצטלם לידו:

https://youtu.be/TqwYta0Pz2M


רובע הרג'וקו
הַרַג'וּקוּ
#על רובע התחפושות הטרנדי של טוקיו

באזור הסובב את תחנת הרכבת הרג'וקו שבקו ימנוטה ברשת הרכבות של טוקיו, נמצא רובע הַרַג'וּקוּ (Harajuku), או הארג'וקו, הידוע באופנת הרחוב הפרועה והצבעונית שבו ובתרבות הרחוב הקיצונית שמככבת בו.

הודות לאופנת הרחוב הייחודית שלו, רובע הַרַג'וּקוּ נחשב לאחד ממרכזי האופנה העולמיים. מי לא שמע על הבנות המחופשות שבאות לכאן ועל תרבות הלבוש והפופ הקיצונית של הבנים? מי לא ראה איפשהו את המפגש החברתי בלבוש הכי צבעוני ויצירתי ביפאן? - בקיצור, כבר שנים שסגנון הרחוב שנולד, התפתח ומתעדכן כאן בכל שנה, מהווה השראה למעצבי אופנה ברחבי העולם.

במהלך סופי השבוע, מתעורר רובע הרג'וקו לחיים, כשבבוקר יום ראשון מגיעים אליו צעירי העיר, כדי לראות ולהיראות.

בכל יום ראשון הפארק הופך לתצוגת אופנה צבעונית ומטורפת של צעירים. תוכלו לראות כאן את אופנת המילה האחרונה, כשאין גבול לסגנונות הבגדים והלבוש ולמגוון התספורות הקיצוניות והצעקניות שלהם. זהו חלק מתת-התרבות של משחקי התחפושות המכונה בעולם וכאן "קוספליי" (Cosplay).

חוץ מהאופנה המרתקת שמככבת ברובע. ולצד ההפנינג ההמוני של הצעירים הלבושים בלבוש מטורף ומגוון בסגנונות האופנה שהם ממציאים, תחוו כאן בימי ראשון גם הופעות שונות ומשונות, אמני רחוב וקהל המרותק למגוון סגנונות הלבוש ושילובי הבגדים והטרנדים של צעירי טוקיו.

בכל יום ראשון הבגדים שלהם זוהרים ובוהקים במיוחד, מקושטים בסיכות ובבובות קטנות בצורה מוגזמת.

בפארק יויוגי נמצא גם מקדש מייג'י (Meiji Jingu) היפה, כמו גם מסלולי הליכה ומוזיאון נחמד.


#ההשפעות על אופנת הארג'וקו
לצעירים היפאנים ובמיוחד לאלה של טוקיו, יש אופנה מגוונת ומסעירה הרבה יותר מזו של צעירי המערב. בשיטוט בעיר תיתקלו לא פעם בצעירים צבועי שיער בגווני סגול או ורוד וכדומה, כאלה הלובשים חצאיות צעקניות וגרבונים בשלל צבעים וצורות, עם קוקיות מיוחדות וצבעוניות בשיער, או כאלה שחנוטים בחליפות מעוצבות ומסוגננות. התחושה בעיר היא שכל שעה טובה כאן ללבוש, מה שבכל מקום אחר בעולם היה נראה כמו תחפושת או חלק מהצגת תיאטרון.

אבל הכל מתגמד למול המראות האופנתיים של אזור תחנת הרג'וקו. האופנה כאן מטורפת. מהלוק הוויקטוריאני ועד המראה הגותי, ממראה הקאוואיי, של הדמויות החמודות בסגנון הפוקימונים והלו קיטי, דרך תחפושות של דמויות מסרטי מנגה יפאניים, ועד מראה צעירות הלוליטה - הכל ייראה כאן מסעיר ומסקרן מאד ולרגע לא משעמם.


#טיפים
מרכז העניינים הם רחוב Takeshita Dori ופארק יויוגי (Yoyogi Koen).

הצעירים כאן מודעים לאטרקטיביות של הלבוש וההופעה שלהם ולרובם אין בעיה להצטלם. אל תחששו לבקש!

הארג'וקו הוא גם מרכז קניות שבו תוכלו לקנות מותגים מקומיים ובינלאומיים, בעיקר לצעירים, בחנויות זולות יחסית ובסיילים שווים.

כמעט בסוף כל חודש, הצעירים מקיימים בימי ראשון תהלוכת אופנה ססגונית ומהממת. שווה!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/i1-5T2-a59s


ואופנת הצעירים שהם מלכי השכונה הזו:

https://youtu.be/Y1RC3KSLf-k
מקדש מֵייגִ'י
#על המקדש בטוקיו

מקדש מֵייגִ'י (Meiji Shrine) שברובע הרג'וקו במרכז טוקיו הוא מקדש שינטו, הדת הנפוצה ביפאן. מדובר בסמל לאומי שהוקם בשנת 1920 ונקרא על שם הקיסר מֵייגִ'י, הקיסר היפאני מהמאה ה-19 שנחשב לאבי יפאן המודרנית.

אבל מקדש מייג'י, שידוע ומפורסם בזכות חגיגות ראש השנה החדשה שנחגגות בו ברוב הוד, הוא בית מקדש פעיל ותוסס. במיוחד תוכלו לראות זאת בימי ראשון, כשהמוני בני אדם פוקדים את המתחם בן אלף הדונמים.

המקדש משמש ללא מעט חתונות מסורתיות, בסגנון יפאני. אם תיערך אחת בזמן שאתם כאן, תיהנו לראות את קרובות המשפחה בקימונו מסורתי ואת הגברים בחליפות מערביות.

מתחם המקדש כולל גנים יפים, שמגיעים לשיא יופיים בחודש יוני, בעת עונת הפריחה של האירוסים. למעשה, נמצא המקדש בפארק יויוגי (Yoyogi Park) ברובע הרג'וקו, הצעיר והססגוני. מספרים כאן שהצמחיה העשירה מבוססת על תרומות מעולים לרגל אל המקדש החשוב ביותר ביפאן למאמיני השינטו.

אף שאינכם מאמינים, לפני הכניסה למקדש היטהרו בבקשה בשוקת היפה שניצבת מול הכניסה. הזליפו מעט מים על הידיים ושיטפו את הפה בכוסיות המתכת שמוצבות בה. עכשיו אתם מוכנים להיכנס טהורים לתוכו.

בכניסה למקדש עצמו יש שולחנות מיוחדים שאליהם משליכים היפאנים מטבע, לתרומה. לאחר מכן הם מוחאים שתי מחיאות כף, כדי להסב את תשומת הלב של האלים. גם אחרי התפילה נהוג למחוא כף ולהודיע בכך שהתפילה הסתיימה.


#על דת השינטו
מקדש השינטו הזה נבנה בשנת 1920. הוא מפורסם בעיקר בחגיגות ראש השנה החדשה שמתקיימות בו שנים רבות. המקדש הוא מוקד עלייה לרגל והצמחיה העשירה שמסביבו היא כולה פרי תרומות של עולי רגל.

השינטו, הדת הבסיסית של יפאן, הייתה פעם דת המדינה כאן. כיום היא דת אישית, הנתונה להחלטתו של היחיד.

את מקדשי השינטו תמצאו ביפאן בכל מקום. לא פעם מקימים את המקדשים הללו כדי לציין הרים, נהרות, יערות, מפלים ותופעות טבע נוספות, שהן טובות ויפות במיוחד.


#טיפים
לאחר הביקור במתחם המקדש, ביום ראשון בבוקר, צאו לפארק יויוגי (Yoyogi Koen), שבו הוא נמצא וצפו באופנת הרחוב הצעירה והססגונית, לא פעם אפילו קיצונית ופרועה, של צעירי טוקיו. בין הצעירים הצבעוניחם בלבוש, השיער והאיפור שלהם, תוכלו גם ליהנות מהופעות רחוב מסקרנות.

לאחר המקדש כדאי לצאל לטיול רגלי בין בפארק שמסביב. יפה במיוחד לבקר כאן בחודש יוני, עונת הפריחה של האירוסים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ouq7GiYaP74
גן החיות של טוקיו
#על גן החיות שבו תוכלו לראות דובי פנדה

גן החיות של טוקיו (Tokyo Zoo) הוא גן חיות יפה שהאטרקציה המרכזית שבו הן פנדות מתוקות. למעשה, מרבית המבקרים כאן באים לגן החיות הזה רק כדי לראות אותם. המרחק אל דובי הפנדה הוא מזערי וההנאה רבה.

גן החיות אואנו, שנמצא בפארק אואנו שבטאיטו, נפתח בשנת 1882. הוא היה גן החיות הראשון מסוגו ביפאן ובאופן מעשי הוא נחשב לגן החיות העתיק ביותר במדינה.

בגן החיות של אואנו תמצאו את מספר המינים הגדול ביותר מכל גן חיות אחר ביפאן. יש כאן אלפי בעלי חיים, שנמנים על יותר מ-400 מינים שונים. ביניהם תמצאו בעלי חיים מרתקים, כמו מקוקים יפאנים, פינגווינים מלכותיים, גואנקו, יענים, ארנבות, עגורים אדומי כתר ועיטמים לבני-זנב.

גם אם גולת הכותרת בביקור כאן הן הפנדות, מצאו את טיגריס הסומטרה וגורילת השפלה המערבית, שנחשבים כאן לפופולאריים כמעט כמו הפנדות המקסימות.


#טיפים
הכניסה לגן החיות אואנו זולה מאד והכניסה לילדים עד גיל 12 חינם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/kMVsGEqlVns
שִינְג'וּקוּ
#על אזור הבילויים הלילי של טוקיו

רובע שִינְג'וּקוּ (Shinjuku), או סינג'וקו, קיים כבר מהמאה ה-17. כיום הוא מפורסם כמוקד הבילויים של טוקיו ודווקא אצל הצעירים. במיוחד לוהט בו קבוצ'י צ'ה, שהוא מרכז העניינים - המקום שבו מבלים בטוקיו, את הערב או הלילה...

כמו ביום, שמוקדש כאן לשופינג בחנויות המפתות, בשינג'וקו תוכלו לבלות את הלילה ואל תוך הלילה, בלי סוף וללא מגבלות. יש שיקראו לקבוצ'י צ'ה רחוב המאכלים או רחוב הבילויים, אחרים יראו בו אתר קניות או רחוב חטאים, אבל דבר אחד ברור - כשצעירים רוצים להיות בעניינים, לכאן הם מגיעים!

צעירים, יפים, מאופרים ומוכנים נוהרים צעירי טוקיו אל תחנת שינג'וקו, תחנת הרכבת העמוסה בעולם לפי ספר השיאים של גינס. אליהם מצטרפים התיירים וכולם זורמים אל מול שלטי ענק מנצנצים וגורדי שחקים מטורפים, אל שינג'וקו וקבוקיצ'ו, כשהם מחפשים בילויים ליליים וחוויות. כאן נמצאים המועדונים, החנויות, המסעדות והיכלי מכונות פצ'ינקו, אם עוד לא יצאו מהאופנה. ובשקט בשקט, או לא, מסתתר לו אפילו "רובע האורות האדומים", בסמטאות הקטנות יותר של האזור.

ואגב, אם אתם חלק מקהילת חובבי הקניות, הגעתם גם בערב למקום הנכון. מבחר החנויות כאן הוא מטורף ואם עוד לא סגרו אותן, תוכלו ליהנות בנוסף לבילויים "הרגילים", גם משופינג, סוג של בילוי לכשעצמו...


מבט מקרוב על שינג'וקו:

https://youtu.be/uRjgoYm9MxE


קבוצ'י צ'ה:

https://youtu.be/s3zbdngPiNQ


ועוד קצת מרובע שינג'וקו הססגוני והתוסס:

https://youtu.be/NiI7YUKYeDw
מעבר החצייה העמוס בעולם
#על נחיל האדם החוצה את מעבר החצייה ההומה בעולם

יתכן שראיתם כבר פעם את אחד מסרטוני מעברי החצייה העמוסים של בירות המזרח הרחוק. הם עמוסי אדם ומראה נהר האנשים החוצים בהם את הצומת באור ירוק הם מראה מטורף.

דוגמה קיצונית לכך, היא מעבר החצייה הגדול וההומה בעולם, אשר נמצא ברובע שיבויה, שבעיר טוקיו, מחוץ לתחנת הרכבת של הרובע. לכאן מגיעים תיירים רבים לצפות במחזה המהמם של נחילי האנשים העוברים במעברי החצייה הרבים, בשקט מופתי ובלא דחיפות או פגיעות זה בזה.

הנתונים הם מדהימים - בכל חצייה חוצים כאן את מעבר החצייה 2000 איש וביום חוצים בו מיליון בני אדם!

מעבר החצייה הזה הוא דוגמה מעולה לאורח החיים התוסס והתזזיתי של טוקיו, שאינה עוצרת לרגע. אבל היא גם הדגמה מצוינת לנימוס היפאני המדהים כל כך. איש אינו דוחף, כועס או פוגע באדם אחר. כולם חוצים בשקט וביעילות, תוך שמירת מרחק וכבוד לאחר.

ההתבוננות בנחיל האדם החוצה בצייתנות את מעבר החציה המפורסם היא לא פחות ממהפנטת. קראו בטיפים שלמטה כיצד לתפוס את המקום הטוב ביותר לצפייה במעבר החצייה החד-פעמי הזה. תיהנו!


#טיפים
מעבר החצייה הענקי נמצא ממש מול יציאת האצ'יקו שבתחנת הרכבת.

סניף סטארבקס, שתופס כמה קומות, מעל הצומת, מאפשר נקודת תצפית מעולה מלמעלה. כוס קפה והמתנה קלה למקום ליד החלון, יאפשרו לכם תצפית מעולה על הצומת העמוס בעולם.


מבט מקרוב על מעבר החצייה הענקי הזה:

https://youtu.be/tNevp2ZZzhU


והנה מעבר החצייה מלמעלה:

https://youtu.be/LlSPOnQw86A
רוֹפּוֹנְגִי
#על רובע הבילויים של הזרים בטוקיו

אזור רוֹפּוֹנְגִי (Roppongi Hills), שבמרכז טוקיו, הוא אזור עתיר מגדלים מודרניים ובניינים מרשימים, המציג בפני המבקרים בו את האדריכלות החדשנית בעיר, לצד מרכזי קניות, מהחדישים והלוהטים של טוקיו. בין לבין מפוזרים כאן פסלים מודרניים מלהיבים, בניינים מעוצבים ומעדניות עם מבחר מדהים של מאכלים ודברים מיוחדים, כמו אבטיחים מרובעים, עוגות בצורות כמו לב או נשיקה ועוד.

ברופונגי שולט כיום פרויקט רופונגי הילס, שהוא מרכז קניות ובילוי מהחדישים והמודרניים בעולם. לא כולם נלהבים מהאזור המודרני הזה, שנבנה על ידי אחד מעשירי יפאן, על גב שכונה ותיקה שהתאפיינה בבתים קטנים וישנים.

כיום רופונגי הוא לא רק אזור קניות עתיר חנויות יוקרה ואזור העסקים היקר של טוקיו, אלא גם מהמקומות המזוהים ביותר עם חיי הלילה של העיר. הרובע הפך עם השנים למקום הבילוי הלוהט של התיירים והזרים המתגוררים בטוקיו. כל זר כאן יודע, שאת השעות הקטנות של הלילה מעבירים בכיף במוקדי הבילוי של רופונגי.

זהו אחד המוקדים הפעילים והמגוונים של חיי לילה. יש בו מגוון של ברים, מועדוני לילה ומסעדות, הנחשבים למקומות איכותיים. תוכלו להעביר כאן ערבים מהנים בחברה קוסמופוליטית טובה ויוקרתית, עתירת דוברי אנגלית.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/yY7zEu345tc


וחיי הלילה שבו:

https://youtu.be/tdKH_6GSang
אַקִיהַבָּרַה
#על אזור ענקי שהוא חנות ממתקים לחובבי אלקטרוניקה

אַקִיהַבָּרַה (Akihabara), שכונת הגאדג'טים והחידושים הטכנולוגיים של טוקיו, היא חלומו של הגבר הממוצע ושל לא מעט מהנשים. כאן מבלים מי שאוהבים להתעסק בחידושי האלקטרוניקה, הצעצועים הממוחשבים והגאדג'טים, כמו גם מכורי האנימה והמנגה היפאנית, שנקראים כאן "אוטקו" (Otaku).

לחנויות האלקטרוניקה הרבות שכאן נוהרים בכל שנה מליוני לקוחות, כדי ליהנות מהגאדג'טים העדכניים ביותר, לרכוש במחירים נוחים את מוצרי החשמל, המחשוב והאלקטרוניקה הנחוצים להם ולדעת שמדובר בדור החדש ביותר של המוצרים והמילה האחרונה בעולם המחשוב.

עוד מאפיין של אקיהברה היא המרכזיות בו של האנימה, תת התרבות המפורסמת של האנימציה היפאנית המצליחה. ברחובות האזור ובעסקים שבו תוכלו לראות לא פעם מקומיים מחופשים או עובדים במסעדות המזון המהיר ובבתי הקפה שיגישו לכם את הזמנתכם, כשהם לבושים כדמות אנימה מוכרת.

אפשר לומר שאקיהברה הוא "מֶכָּה" (Mecca) של האלקטרוניקה. בואו לכאן, גם אם לא תרצו לקנות, והתרשמו מהחידושים הרבים ומהשפע הטכנולוגי שהיפאנים ממש התמכרו לו.

אבל לצד סמארטפונים ומחשבים, מוצרי חשמל לבית החכם ורובוטים לכל דבר, תוכלו להיכנס ולהתרשם כאן גם מהתרבות היפאנית הפופולארית. מחנויות המוקדשות לקומיקס המאנגה היפאני המצליח, דרך חנויות אחרות שבהן ספרים מכל הסוגים ולכל הגילאים, לצד סרטי אנימה יפאנית עם דמויות גדולות עיניים, ועד לחנויות הצעצועים שבהן תחזו במשחקים חדישים ומפתיעים, לצד רובוטים משעשעים לילדים.


#טיפים
אפשר למצוא הכל ברחוב הראשי של השכונה.

המלצות ספציפיות? - חפשו חנויות כמו לאוקס (Laox), סופמאפ (Sofmap), יודוברשי קמרה (Yodobashi Camera) ויאמאדה דנקי (Yamada Denki).


מבט מקרוב:

https://youtu.be/WCKM26VG6WY
רובע שִיבּוּיָה
#על מקום המפגש והבילוי הפופולארי של צעירי טוקיו

רובע שִיבּוּיָה (Shibuya), הרובע החביב על הצעירים, הוא מהאזורים האופנתיים, הרעשניים, ההומים והמהירים ביותר בטוקיו. כאן נקבעים הטרנדים הבאים של צעירי טוקיו, המתרוצצים בו בהמוניהם, מבזבזים ממון במתחמי הבילוי והקניות הענקיים והרבים מספור.

הפופולאריות העצומה של שִיבּוּיָה, בקרב הדור הצעיר ביפן, הביאה וגם התחזקה מבתי הכל-בו המפורסמים של שיבויה, המתמחים באופנה מודרנית. אחד מהם, למשל, הוא "שיבויה 109" - מרכז קניות ענקי שנמצא בסמוך לתחנת שיבויה. המרכז הזה הפך למרכזן של סצנות אופנה ייחודיות לטוקיו, כמו הקוגאל (Kogal) והגיארו (Gyaru).

למעשה, יש כאן שילוב מרהיב של בילוי וקניות ושלטי ענק המרצדים מעל הצומת הענקית שבו. כל אלה הופכים את שיבויה למעין "טיים סקוור" יפאנית בטוקיו.

אחד המקומות הנחשבים בכדי לתור אחרי אופנה מרתקת, הוא רחוב סנטר גאי (Center Gai), שלאורכו פועלות שלל חנויות אופנה ומעצבים ולידן גם חנויות תמרוקים, קוסמטיקה ועוד. כל אלה פועלים לצד אתרי בילוי, בתי קפה ומסעדות, חלקם פועלים לאורך מרבית שעות היממה, ולידם מגוון ססגוני של שלטים מוארים ומהבהבים.

בזכות התנועה הבלתי פוסקת שבו ועשרות אלפי האנשים המתנהלים בו בכל יום, זכה אזור שיבויה לשם בכל רחבי העולם. הוא מוכר מאד, במיוחד בזכות מעבר החצייה העצום והסואן שבו, שהוא אחד המקומות הנודעים ברובע ומציע את מעבר החצייה הסואן בתבל.

העסקים הרבים שבו וחברות הטכנולוגיה המציפות אותו, הביאו את רובע שיבויה, בסוף שנות ה-90, לזכות בכינוי "Bit Valley". זה היה שם הולם למקום שבו החלה מתרכזת סצנת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה של יפאן, בצל הפיכתה של שיבויה למרכז טכנולוגיית המידע.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/0d1CVdudbcc


הרובע המגניב של טוקיו בגירסת שיבויה של "סדר עולמי":

https://youtu.be/8pXFktAbx5Y


והרובע בהילוך מהיר:

https://youtu.be/cHel0LwRFlA


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.