» «
מקדש השן של בודהה בסינגפור
מקדש השן של בודהה
#על המקדש ששומר על השן של בודהה

מקדש השן של בודהה (Buddha Tooth Relic Temple) בסינגפור, הוא מקום קדוש במיוחד. כאן נשמרת, החזיקו חזק, שן אמיתית של בודהה.

זהו מבנה רב-קומתי, בן מספר קומות, שבו כאלף פסלוני בודהה קטנים. מתפללים רבים כאן מביאים מנחות מושקעות לבודהה.

בתפילות כאן תוכלו לראות עשרות תלמידים, היושבים ביחד עם מוריהם ומשננים קטעי דת, בקול רם. התרחשות די עוצמתית, לפחות ביחס לאווירה התיירותית במקום.


#טיפים
עלו גם לגינת הגג המקסימה של המקדש. פנינה שרבים מפספסים.

שם יש גם גלגל תפילות ענקי וקדוש, שהמאמינים מסובבים עוד ועוד.

הכניסה בחינם

עליכם להתכסות בכניסה בצעיפים, שבהם תתכסו כשתהיו במקום, אם תגיעו בגופיה או במכנסיים קצרים.

שימו לב שבקומה השנייה יש אזור, שיש להסיר את הנעליים בכניסה אליו.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/S2OldrJ-pjU


ביקור במקום:

https://youtu.be/5gHIyxY0E1o
מקדש ג'וגיה סה
מקדש ג'וגייה-סָה
#על המקדש הגדול והחשוב בסיאול

מקדש ג'וגייה-סָה (Jogyesa Temple) הוא המרכז של כת בודהיסטית, שנחשבת לגדולה ביותר בקוריאה. המקדש הוא למעשה המרכז המנהלי והרוחני של הזרם המרכזי בבודהיזם הקוריאני.

מהאולם הראשי עם פגודת שבע הקומות נפתח מקדש מרשים ויפה להפליא. הוא מעוטר כולו בפסלי בודהה, קטורת ומנורות נייר ססגוניות, שתמיד שוהים בו שלל מאמינים קוריאנים ובודהיסטים. לצידם התיירים מגיעים לכאן בהמוניהם. אגב, בשל מגבלה דתית, מי שאינם מתפללים לא יכולים להיכנס כאן לאולם התפילה עצמו.

במקדש נערכים במהלך השנה מספר פסטיבלים, הכוללים טקסים מסורתיים רבי רושם. בתקופות אלה המקדש מקושט באופן מיוחד.

ליד המקדש תוכלו לראות מוזיאון בודהיסטי נחמד ואת בניין הדואר הראשון של קוריאה. המבנה, בסגנון פביליון מסורתי, נבנה בסוף המאה ה-19.


#טיפים
המקדש פתוח לאורך כל השנה.

הגיעו למקדש בשעות אחר הצהריים ותוכלו לחוות אותו גם בשעות האור וגם בחשיכה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/YojdwPuf6S8


הצצה למקדש:

https://youtu.be/b9dzlFx3MLk


וביקור במקום:

https://youtu.be/dWJm46lat4A
מקדש השיש
מקדש השיש
#על המקדש המפואר של בנגקוק

מקדש בנצ'אמאבופיט (Wat Benchamabophit), או מקדש השיש, הוא מהמפוארים שבמקדשים הבודהיסטים בבנגקוק. לשם מקדש השיש (Marble Temple) הוא זכה תודות לשיש הקררה היוקרתי מאיטליה, שעוטף את כולו מסביב.

את בניית המקדש החלו בשנת 1899, בהוראת המלך ראמה החמישי. גם שמו של המקדש "בנצ'אמאבופיט", נגזר מהפירוש שלו, שהוא "המקדש של המלך החמישי". גם רצונו של מלך תאילנד במקדש כאן לא היה מקרי. לאחר שבנה את ארמונו החדש באזור והקים את רובע דוּסִיט הסמוך, הוא רצה במקדש שישמש אותו ואת משפחת המלוכה.

במנזר הבודהיסטי הסמוך למקדש, שהוא בית ספר דתי לנזירים בודהיסטים, לומדים ומרחיבים רבים מהנזירים כאן את הידע שלהם בבודהיזם. כאן, אגב, למד ורכש את השכלתו הדתית, גם מלך תאילנד הנוכחי, עוד לפני שהוכתר למלך.


#אדריכלות המקדש
המקדש בעל ההשפעות האירופיות נבנה לכבוד המלך ראמה ה-5, שאפרו טמון בו. הבונה היה אחיו למחצה של המלך, הנסיך נראי (Prince Narai). יש בו אוסף של פסלי בודהה מברונזה, לצד שלל פרטי כמורה אירופאיים.

חלקו החיצוני והמודרני של המקדש מושפע מהסגנון האירופאי של הבנייה בסוף המאה ה-19, אם זה בשיש או במגוון חלונות הוויטרז' הצבעוניים ששולבו בו. כל אלה מוזגו בלא מעט אלמנטים אדריכליים מסורתיים של הבנייה התאילנדית הקלאסית.

בנצ'אמאבופיט בוהק לא רק לובן השיש של קירותיו הבהירים. נראה שהכל כאן עשוי שיש, מעמודי השיש המרשימים, דרך זוג אריות השיש הגדולים ששומרים על הכניסה ועד לחצר השיש המדהימה של המקדש המפואר.

פנים המקדש מציע פאר גדול, שמודגם היטב בקורות הזהב שבו. בתוך נישות רבות בתוכו ניתן לראות ציורי נזירים חשובים בהיסטוריה של הבודהיזם בתאילנד. בחצר מעל 50 דיוקנאות של הבודהה.

כמו כן בגינת המקדש ומסביבו יש שלל פינות התרגעות ומנוחה קרירות ונעימות.


#טיפים
לבוש - הקפידו להגיע בלבוש צנוע.

​מומלץ להגיע לכאן בטוק טוק או במונית. האוטובוסים בבנגקוק לא מספיק מסודרים וברורים לתיירים ואתם עלולים להסתבך בדרככם לכאן באוטובוס.

אל תתפתו לנוכלים שיציעו לכם אבני חן מזויפות בסמוך למקדש. זוהי תרמית!

שעות פתיחה: 8:00-17:00


מבט מקרוב:

https://youtu.be/l4-gCEBYmrA
מקדש וואט פו
מקדש וָואט פּוֹ
#על מקדש הבודהה השוכב של התאילנדים

מקדש וואט פו או וָואט פּוֹ (Wat Pho), שרבים מכירים כ"מקדש הבודהה השוכב", הוא הגדול והעתיק שבין מקדשי בירת תאילנד.

בוואט פו ניתן לצפות בפסל בודהה עצום ושכוב, שאורכו 46 מטרים וגובהו בשכיבה 15 מטרים. פסל הבודהה השוכב מצופה בזהב וכפות רגליו הענקיות מכוסות בציורים משובצי פנינים. למעשה, בנוסף לכפות רגליו המעוטרות באם הפנינה, גם עיניו משובצות בפנינים.

רבים מהמבקרים סבורים שהבודהה הגדול ישן, אבל האמת היא שהוא נמצא במצב של נירוונה, או כפי שמכנים זאת בבודהיזם התרוואדי "ניבאנה" (Nibbana). זהו פסל הבודהא השוכב הגדול ביותר בתאילנד.

וזה לא רק הבודהה הזה שנמצא כאן. מקדש הבודהה השוכב מכיל את מספר פסלי הבודהה הגדול ביותר בתאילנד. בשטח המקדש נמצאים מעל 1000 פסלים כאלו. רובם הובאו לכאן מהריסות המקדשים של ערי הבירה הקודמות של תאילנד.

מדובר גם בעתיק מבין מקדשי בנגקוק. הוא עתיק יותר מהעיר עצמה ונבנה לראשונה כ-200 שנה לפני שבנגקוק הפכה לעיר הבירה. בתקופת המלך ראמה ה-1 הוא נבנה כמעט כולו מחדש. זה היה כשבנגקוק הפכה לבירת סיאם, הממלכה שברבות הימים תקבל את השם תאילנד.


#מהו הבודהה השוכב? - באדיבות האנציקלופדיה אאוריקה
הבודהה השוכב הוא פסל ענקי של בודהה, שאורכו 46 מטרים וגובהו 15 מטרים. הוא מכוסה בעלי זהב וכפות הרגליים שלו משובצות באם הפנינה. סביבו 108 קערות שמייצגות את 108 התכונות של מי שנועד להיות בודהה ולתוכן נוהגים המאמינים להטיל מטבעות, מטבע לכל קערה!

מקדש וואט פהו, שבו הוא שוכן, בשמו הפופולארי "מקדש בודהה השוכב", הוא המקדש הבודהיסטי הגדול ביותר בבנגקוק בירת תאילנד. הוא גם המקדש העתיק ביותר בעיר ותיירים רבים נוהרים אליו כדי לפגוש את הבודהה הענקי והמפואר שבו.

שימו לב לענקי הגרניט שבחצר הפנימית של המקדש. אלו הוסעו לתאילנד בימי קדם, כדי לייצב ספינות סיניות, שהגיעו ריקות לתאילנד. כששבו הספינות עמוסות סחורה לסין, הושארו גושי הגרניט בבנגקוק והפכו עם השנים לפסלים גדולים. חלקם מדגימים תנוחות יוגה לריפוי ואחרים מציגים לוחמי עבר ופילוסופים. על אחד מהם מספרים כאן שהוא מציג את מרקו פולו.


#על התפקיד החינוכי של המקדש
קשה אולי להאמין אבל היותו מקדש לא מפריע לוואט פו להיות גם האוניברסיטה הראשונה של תאילנד ובית הספר הראשון בתולדות המדינה למסאז' תאילנדי.

מוזר ככל שיהיה הדבר, כאן ניתן להזמין לא רק קורסים למסאז' ברמות משתנות אלא גם טיפולי מסאז' מסורתיים ומענגים.

למעשה, המקדש הוא לא ממש אוניברסיטה אלא יותר משהו כמו מרכז חינוך ציבורי ראשון במדינה. יש בו מגוון גדול של ציורי קיר שבאמצעותם לימדו לא מעט אנשים בעבר על נושאים שונים ומגוונים, בעיקר בתחום הרפואה העממית והעיסוי, אך גם תחומים כמו אסטרונומיה וגיאולוגיה ועד ארכיאולוגיה, מדיטציה, מסאז' תאילנדי ואפילו ספרות.


#טיפים
הקפידו להגיע בלבוש צנוע. אין להכנס למקדש במכנסיים קצרים ובגופיה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/rifGqCrxSKw

בודהיזם

מוזיאון ארוואן
מוזיאון ארוואן
#על המוזיאון בצורת פיל עם שלושה ראשים

מוזיאון ארוואן (Erawan Museum) מזוהה כבר מרחוק, בזכות הפיל התלת-ראשי הענק המתנוסס מעליו. למעשה, הפיל בעל 3 הראשים (Chang Sam Sean) הוא מבנה ענק, שבתוכו מוזיאון קטן ומקדש, מרהיבים ומהממים.

אגב, הפיל הזה כלל איננו פיל, אלא האל ההינדי ארוואן, או איראוואטה (Airavata), שצורתו צורת פיל בעל שלושה ראשים.

המוזיאון נולד כיוזמה פרטית של איש עסקים תאילנדי, בשם לק ויריאפאנט (Lek Viriyapant). האיש, אספן אמנות מסורתית, רצה לבנות אכסניה ראויה לפריטי האמנות העתיקים שצבר ולהציגם לציבור, תוך כדי המחשה של העושר הרוחני של דתות דרום מזרח אסיה. אבל גם הוא לא שיער עד כמה המקום יזכה לחשיבות דתית וכמה רבים יגיעו אליו בכדי להתפלל.

בגובה של 29 מטר ורוחב של 39 מטרים, יש במבנה הענקי הזה 250 טון של ברונזה טהורה. הוא מציע מפגש מושלם בין השלווה הדתית של המקדש הבודהיסטי, לבין הסוריאליזם האמנותי והססגוני.

במוזיאון ארוואן ריכוז של מוצגים, שהוא כה מרהיב וחשוב מבחינה דתית, עד שהפך את המקום למקדש תפילה, בעל משמעות דתית לתאילנדים. המעלית במבנה מבטיחה שלא יידרש מאמץ פיזי כדי לנוע בין קומותיו השונות. הוא גם כולו ממוזג והשהייה בו נעימה בכל מזג אוויר.

שלוש קומותיו של מקדש ארוואן מייצגות את שלושת העולמות של האמונה הבודהיסטית התאית. הקומה הראשונה מייצגת את העולם התחתון, השנייה את העולם האנושי, והעליונה את העולם השמיימי.

בתום הביקור צאו לגינת המוזיאון היפהפיה, שבה צמחים אקזוטיים, בריכות מים קטנות, פסלים, מפלים, תעלות וספסלי ישיבה. רוצים להתרגש? - השיטו פרח לוטוס, כמנהג המקומיים, במי אחת הבריכות שבמקום והביעו משאלה, בתקווה שתתגשם.

אל תפסידו את הביקור כאן, שתיירים רבים ציינו כחוויה בלתי נשכחת, לכל מי שמתעניין בדת ובתרבות עולמית.


#מה תראו כאן?
מוזיאון ארוואן מוקדש כולו למיתולוגיה הבודהיסטית. בשלושת קומותיו תראו שלל חפצי דת, אמונה ומסורת היסטוריים. אלו הם פריטים נהדרים ומיוחדים שקובצו לכאן מכל קצוות תאילנד ונאספו לאורך שנים רבות ובממון רב. הריכוז כאן הוא כה מרהיב וחשוב מבחינה דתית, עד כדי הפיכת המקום למקדש תפילה, בעל משמעות דתית לתאילנדים.

בקומה הראשונה, המייצגת את ה"עולם התחתון", יש מוזיאון עתיקות קטן המציג עתיקות יקרות ערך וממצאים מיוחדים שנאספו במשך שנים.

בקומה השניה, המייצגת את מרכז העולם לפי הבודהיזם, תראו אולם מרהיב ביופיו, שבו מייצגים 4 עמודי ברונזה, את 4 הדתות הראשיות בעולם. על העמודים שלל סמלים דתיים, כל עמוד והדת שהוא מייצג.

הקומה העליונה היא בעצם מקדש ססגוני בגווני זהב ותכלת, שנמצא בבטן הפיל שמעל המבנה. כאן אתם במעין "גן העדן", לפי הבודהיזם (Tavatimsa Heaven). שימו לב לגג העולם, מערכת השמש, הכוכבים והמזלות, המצויירים על תקרת הזכוכית המקומרת שלו.


#טיפים
הביקור במקום לוקח 45 דקות עד שעה.

אם יירד גשם, יאפשרו לכם להצטייד במטריות.

בסביבה תוכלו ליהנות גם מה"עיר העתיקה" (Muang Boran), חוף השחפים (Bang Poo),
ומקדש הבודהה השוכב הגדול בתאילנד (54 מטר). גם חוות התנינים וגן החיות באיזור.


מבט מקרוב ב"מקדש הפיל" על שלושת הראשים שלו:

https://youtu.be/2T7ZV9X0XIg


שיטוט במוזיאון:

https://youtu.be/cYLS15snN1E
וואט פראיון
וָואט פְּרָאיוּן
#על מקדש בתי התפילה הזעירים של בנגקוק

וָואט פְּרָאיוּן (Wat Prayoon) הוא מקדש עם מגוון בתי תפילה מיניאטוריים. זהו מתחם שמקיף מקדש בודהיסטי מהמאה ה-19, הנמצא בסמוך לגשר הזיכרון בבנגקוק.

המקדש עצמו נחשב למקדש מהרמה השנייה של המקדשים המלכותיים ולכן הוא פחות מפואר ומפורסם ופחות תיירים מגיעים אליו בקבוצות, אבל הוא מעניין מאד וכיף לבקר בו.

האוסף הייחודי של בתי התפילה הקטנים והפסלים הזעירים שמוצגים בו, אולי לא מתחרים בבודהה העצום של וָואט פּוֹ, או בבודהת האִזְמַרגָד של וָואט פָּרָה קֵאוֹ, אבל הם בהחלט יפים ומעניינים לשוחרי תרבות.

מקדש וואט פראיון נבנה בשנים 1824-1851. זה היה בזמן שלטונו של המלך ראמה השלישי, שעמד בראש ממלכת ראטאנאקוסין של סיאם. אותו ראמה השלישי היה האח הבכור של מונגקוט, מי שהיה מלך סיאם אחריו ובשנת 1851 היה למלך ראמה הרביעי. אגב, אותו ראמה הרביעי, זכה שנים אחר כך לפרסום עולמי, לאחר שהוצגה דמותו במחזה ובסרט המפורסם "המלך ואני".


#טיפים
הכניסה חינם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/pZR6PrNL7pY


הגינה עם הסטופות עם אפר המתים:

https://youtu.be/VTpHCXbl5L4
וואט טראימיט
וואט טְרַאִימִיט
#על המקדש שהסתיר את הבודהה המוזהב

מקדש טְרַאִימִיט (Wat Traimit) לא נחשב לאחד המקדשים המרהיבים או הגדולים בבנגקוק. מוקד המשיכה העיקרי שלו הוא פסל מרשים, עשוי זהב טהור ונוצץ, של בודהה. המקדש, המכונה גם "מקדש הבודהה המוזהב", מאחסן פסל שגובהו 3 מטרים ומשקלו 5.5 טון.

הפסל היפה יושב בתנוחת לוטוס נינוחה והתאילנדים נוהרים אליו בהמוניהם. מיקומו במקדש, שממוקם ברחוב Yaowarat שבשולי צ'יינטאון, הרובע הסיני של בנגקוק, הפך אותו לאחד היעדים הפופולריים בשכונה האהובה כל כך, גם על תיירים.

גילו המשוער של פסל הבודהה המוזהב, מוקד המשיכה של המקדש, הוא כ-800 שנה. במשך מאות שנים הוא הוסתר בתוך ציפוי גבס, שהפך אותו לפסל גדול יותר, אבל פחות אטרקטיבי לבוזזים. את הציפוי הוסיפו לו התאילנדים ככל הנראה במאה ה-18, לקראת המלחמה עם הבורמזים. לאחר המלחמה בוששו הסיאמים להסירו וקשה אולי להאמין, אבל פסל הזהב שבפנים פשוט נשכח.

רק 200 שנה אחר כך, משהועבר הפסל בשנת 1955 אל המקדש הנוכחי, וואט טראימיט, הוא נפל ממנוף בתוך מתחם המקדש, נחבט ונסדק. לעיני כל התגלה אז האוצר המדהים שהוא הסתיר בתוכו. הפלא, שלא לומר הנס של בודהה, נחשף.

חוץ מהפסל הענק והמרשים, כדאי לטייל בגן הנעים שמקיף את המקדש.


#טיפים
לבוש - הקפידו להגיע למקדש בלבוש צנוע.

כדאי להגיע למקדש על הבוקר, בכדי להימנע מהמוני התיירים. בהמשך תוכלו לטייל לצ'יינה טאון הנהדר שמסביב.

שעות פתיחה 17:00-8:00

הביקור בבודהה הוא חינם ומחיר הכניסה למוזיאון 40 באט.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/q6oD_YhEGxQ
וואט סאקט
גבעת הזהב במקדש וָואט סאקט
#על הגבעה המלאכותית עם המקדש

עד שנות ה-60 הייתה גבעת הזהב (The Golden Mount) שבמקדש וָואט סאקט (Wat Saket) המקום הכי גבוה בבנגקוק. זוהי גבעה מלאכותית בגובה 78 מטר שמעליה ניצב מבנה מחודד צריח ומוזהב. האמונה אומרת שבתוכו שמורים שרידיו של בודהה.

המקדש והגבעה הם אתרי תיירות פופולאריים ומסמלי העיר בנגקוק. הטיפוס אל מרומי הגבעה נחשב כאן ל"טאם בון", מנהג בודהיסטי לצבירה של מעשים טובים. אלו מעניקים למאמין נקודות זכות שייסייעו לו להיוולד שוב לגלגול טוב. זו אחת הסיבות שוָואט סאקט, הידוע כאן כ"מקדש גבעת הזהב" הוא מוקד עלייה לרגל של בודהיסטים רבים בתאילנד ובבנגקוק עצמה.

מפסגת הגבעה נשקף הנוף של בנגקוק העתיקה. במקדש פזורים המון פעמונים, עם צלילים נהדרים, שבחלקם הגדול אתם מוזמנים לצלצל. יש כאן גם גנים נפלאים, עם פרחים בשלל צבעים ומינים, מפלים נאים ונזירים שפוסעים בשבילים ובמורד המדרגות, בשלווה רוגעת. האווירה כאן רוחנית ומעט מסתורית, אולי מפני שהמבקרים יודעים שקרקע הגבעה המלאכותית מכילה את אפרם של 60 אלף מתים.


#על המקדש
מקדש "גבעת הזהב", או בשמו התאי וואט סאקט, הוא מקדש בודהיסטי שהוקם בתקופת איוטהאיה. אז קראו לו וואט סאקאה. הוא נולד כשהמלך ראמה השלישי החליט להקים כאן מבנה צ'די גדול ממדים. אבל התמוטטות המבנה ההולך ומוקם, בשל אדמת הביצה הרכה שעליה הוא נבנה, הותירה אותו נטוש כשעליו גדלים עשבים, מה שהביא לכינוי "גבעה".

המקדש שופץ על ידי מלך תאילנד, כשבנגקוק הפכה לבירת הממלכה. אז גם שונה שמו לוואט סאקט. בזמן שלטונו של ראמה הרביעי הוא החל בהקמת מבנה צ'די על הגבעה. את הבנייה השלימו רק בתקופת שלטונו של ראמה החמישי. אז גם הביאו אל הצ'די שכאן את שרידיו של בודהה.

בשנות ה-40 של המאה ה-20 בנו את קירות הבטון שמקיפים את הגבעה המלאכותית, בכדי לחזק ולייצב את המקדש שעליה ולשמור עליו מהתמוטטות.

כיום מתקיים כאן בכל נובמבר, טקס שכולל תהלוכה לאור נרות במעלה הגבעה.


#טיפים
בואו בלבוש צנוע ולא במכנסיים קצרים ובגופיה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Tlhu7swjejA


מהאוויר:

https://youtu.be/ljkIjqwnkTo


ביקור במקום:

https://youtu.be/dfUhGM8do3k


שוק הקמעות
שוק הקמעות, וואט מאהאתאט
#על שוק הקמעות והרפואה העממית שליד המנזר


מנזר וואט מאהאתאט, מרכז המדיטציה ושוק הקמעות שלידו הם מקום נהדר כדי לראות את המנהגים היומיומיים של הבודהיסטים התאילנדים. נראה שהם הצליחו לשמור על אותנטיות אפילו יותר מהמקדשים המתויירים לעייפה של בנגקוק. אולי יתרונו של המקדש הזה, הוא דווקא בצניעותו האדריכלית וההיסטורית היחסית והעובדה שהוא מקום לפולחן והשכלה דתית, יותר מאשר לביקורי קבוצות תיירים.

וואט מאהאתאט, שהוקם בתקופת ממלכת איוּתאיָה, הוא בעל תפקיד חשוב בחיי היומיום של קהילת הנזירים והמאמינים שבבנגקוק. ליד המנהגים הדתיים מתקיימים כאן, פורחת במקדש פעילות של הגות, לימוד ועיון מתמידים בעקרונות הבודהיזם והפילוסופיה שלו. לצד המאמינים, באים למתחם המון מטיילים זרים, כדי לקבל שיעורי מדיטציה הנערכים כאן באופן יומיומי.

אבל לא פחות מהמדיטציה היומית והפולחן הדתי של הנזירים כאן, ההוגים בכתבי קודש במשך שעות ארוכות, בולטת בוואט מאהאתאט האמונה בקמעות הנפרשים כאן לעיני המבקרים בשוק הקמעות המקומי, שוק הקמעות מביאי המזל והמגינים ממזל רע.

המנזר הזה הוא מהמרכזיים שבמנזרי הבודהיזם בתאילנד ושכנותיה. העובדה שהוא כה חשוב תרמה להיווצרותו של שוק הקמעות הגדול שכאן. נמכרים כאן מגוון קמעות, עם הבטחה להגנה מרוחות רעות וממזל גרוע. האווירה בשוק, המתקיים ליד שערי המקדש, קצת מזכירה שוק פשפשים, אבל החפצים שנמכרים כאן הם בעלי חשיבות פולחנית והבודהיסטים מתייחסים אליהם בכבוד ואמונה גדולים.


#האוניברסיטה הבודהיסטית שבמנזר
למקום המרכזי בחשיבותו של המנזר לבודהיסטים בדרום מזרח אסיה אחראית במידה רבה גם האוניברסיטה הבודהיסטית מאהאתאט ראגאווידיאלאיָה (Rajavidyalaya Mahathat), השוכנת בשטחו. לומדים בה נזירים רבים מתאילנד עצמה, לצד כאלה שבאו מווייטנאם, לאוס וקמבודיה השכנות.

תיירים רבים לא מסתפקים בשיטוט בסמטאות של מנזר וואט מאהאתאט וסביבתו, אלא גם לומדים ומתרגלים כאן מדיטציה מדי יום, בהנחיית הנזירים.


#טיפים
כאן תוכלו להשתתף בשיעורי מדיטציה באנגלית, המתקיימים כאן מדי יום.

בהמשך לביקור תוכלו לסעוד כאן, במסעדות הסטודנטים החסכוניות הצופות אל הנהר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/eRLRsrdMypU


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.