» «

בילויים במוסקבה

קרקס ניקולין
קרקס ניקולין
#על הקרקס המוסקבאי הישן

קרקס ניקולין (Moskovskiy Tsirk Nikulina) הוא קרקס אמיתי שאפשר ושווה לבקר בו עם הילדים.

קרקס ניקולין נחשב הקרקס המרכזי והידוע במוסקבה. יש לו ביקוש גבוה מאד, הן בקרב התיירים המבקרים במוסקבה, והן אצל המקומיים.

הקרקס הזה, הממוקם ליד תחנת המטרו "Tsvetnoy bulvar", נבנה בשנת 1880 ונקרא גם "הקרקס המוסקבאי הישן". הוא נחשב לאחד הקרקסים העתיקים ברוסיה. הצופים הראשונים במופעיו היו חלק מבני משפחת הצאר הרוסי.

זהו קרקס כמו פעם, במובן הטוב ביותר של המילה. מקום שמציע את חוויית הקרקס הקלאסית, או במילים אחרות, כל קשת האטרקציות הקרקסיות - מאקרובטיקה מרשימה, דרך בעלי חיים מאולפים, לוליינים בעלי יכולות מרשימות וכמובן - הליצנים המתבקשים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/fXa1dZ6zJJU


ביקור במקום:

https://youtu.be/vy8Cpqd9fYg


להטוטן:

https://youtu.be/8dBZ8_ewvKI


ומופע חתולים:

https://youtu.be/ODKNlhVW_GU
תיאטרון החתולים של מוסקבה
תיאטרון החתולים של מוסקבה
#על הקרקס הזעיר של החתולים

רבים טוענים שלא ניתן לאלף חתולים, אבל הרוסים הוכיחו שגם זה לא מדויק. בתיאטרון החתולים של מוסקבה (Fallen Monument Park), הידוע בעיר כ"תיאטרון קוקלישב" (Kuklachev Theater), מופיעים בעלי החיים האלה בשלל תרגילים וטריקים מדהימים, שלא מביישים חיות קרקס המשתפות פעולה בקלות רבה.

כ-120 חתולים שותפים להופעה המרשימה שמתרחשת כאן. המייסד הוא ליצן לשעבר בשם יורי קוקלישב ב-1990 והוא הצליח עם אנשיו להביאם לעשות טריקים מרהיבים, מצעידה ושיווי משקל בהליכה על חבל, דרך הולכת עגלות בחיקוי של בני אדם, הפגנת מיומנות עם כדורים ועוד.

לא פעם הואשם הקרקס של החתולים באכזריות לבעלי החיים הללו, אבל נראה שהטענות הללו הופרכו. מצד שני לא מובן בדיוק כיצד מצליחים לעשות זאת אנשי הקרקס, הטוענים אגב שהוא היחיד מסוגו המאלף כך חתולים. בעבר יתכן שזה היה נכון, אם כי כיום נראה שזה אינו עוד המצב, עם הולדת מתחרים במקומות אחרים בעולם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/FAPX5iztZVE


בלוגרים:

https://youtu.be/PuNoO1UBUbc


המתחרים מעבר לים:

https://youtu.be/7mfUJTF5zYI
הקרקס הגדול של מוסקבה
הקרקס הגדול של מוסקבה
#על הקרקס הגדול של מוסקבה

מאז 1880 מציע הקרקס הגדול של מוסקבה (Great Moscow State Circus) לקהל המגיע אליו, מופעי קרקס מרהיבים.

כאן מציגים לוליינים מיומנים שלל תרגילי אקרובטיקה עוצרי נשימה. זו חוויית קרקס אמיתית וגדולה מהחיים, כמו שמעט קרקסים בעולם יודעים עדיין להציע.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/8eHBQIbv7EI


ביקור במקום:

https://youtu.be/hygCo-Xfk7o


לוליינית:

https://youtu.be/ycSn3YUSifo
תיאטרון בולשוי
תיאטרון בולשוי
#על התיאטרון הרוסי המפורסם בכל העולם

תיאטרון הבולשוי (Bolshoi Theatre) הוא אחד מתיאטראות הבלט העתיקים בעולם. בולשוי פירושו ברוסית “גדול” והוא מצדיק את משמעות שמו, לפחות עם הנברשת המרשימה שבאולם שלו, שהיא הנברשת הכי גדולה בעולם.

תיאטרון הבולשוי נחשב כבר שנים רבות לאחד מסמליה הבולטים של רוסיה. הוא זכה לתפקיד הנכבד תודות לתרומה העצומה שלו להיסטוריה האמנותית של רוסיה.

זהו התיאטרון הלאומי של רוסיה והתיאטרון המפורסם ביותר במדינה. כאן מעלים ומציגים קונצרטים, אופרות ומופעי בלט. כאן בוצעה לראשונה יצירתו של צ'ייקובסקי "אגם הברבורים" ב-1877.

מופע בלט בתיאטרון ההיסטורי הוא חוויה בלתי נשכחת לכל תייר המגיע לעיר. מדובר באחד המבנים המזוהים ביותר עם העיר מוסקבה.

הבולשוי שוכן בכיכר התיאטרון (Teatralnaya ploshchad), הסמוכה לכיכר האדומה ומצפון לקרמלין. זהו מבנה ניאו-קלסי מרהיב ומרשים, שנבנה כאן לאחר חורבן הבניין הקודם בשרפה הגדולה של מוסקבה, שנגרמה בעת כיבוש העיר בידי נפוליאון.

במשך תקופה ארוכה, אחרי המהפכה, ירד התאטרון מגדולתו, אך שיפוץ מקיף בבניין והבראת המוסד כולו, החזיר את להקת הבלט לקדמת סצנת הבלט בעולם כולו. להקות הבלט והאופרה של הבולשוי נמנות כיום על המובילות בעולם. להקת התאטרון, למשל, כוללת מאות רקדנים, מעל 300 זמרים וחברי מקהלה ועוד מאות נגנים.


#מה תראו כאן?
במבנה שלושה אולמות - האולם הישן, שהוא ההיסטורי והמרשים ביותר, האולם החדש ואולם הקונצרטים שנקרא על שם המלחין לודוויג ואן בטהובן.

בחזיתו תראו את פסל מרכבת הסוסים של אפולו.

בתיאטרון הבולשוי יש גם בית ספר, המכשיר מאות תלמידי ריקוד וזמרה. בית המלאכה של המקום מייצר עצמאית את התפאורות והתלבושות למופעים ומעסיק לשם כך מעל 500 עובדים ובעלי מקצוע נוספים.


#תולדות התיאטרון
בבוקר ה-28 במרץ שנת 1776, חתמה יקטרינה השנייה אישור, או "פריבילגיה" לנסיך פיוטר אורוסוב, לקיים במשך 10 שנים הופעות, נשפים, מסיבות מסיכות ועוד שעשועים ומופעי בידור ואמנות במה. זה היה היום שבו נולד תיאטרון הבולשוי.

בשנת 1812 הבניין נשרף, במהלך פלישתו של צבא נפוליאון למוסקבה. אבל התיאטרון שרד והמבנה הנוכחי שלו הוקם בשנת 1824, לאחר שבעליו לא הצליחו לבנות אותו מחדש ונאלצו להעבירו לידי המדינה.

התאטרון החדש זכה לשם חדש, התאטרון האימפריאלי (Imperial Theater). בתקופה שבה נבנה האולם הענקי בן 2,200 המושבים, הוא היה שני בגודלו בעולם אחרי בית האופרה במילאנו.

עד שנת 1890 התאטרון המשיך להתקיים בצל התאטראות הגדולים של סנט פטרבורג. הנהלה חדשה שמונתה לו בתחילת המאה ה-20, הביאה אותו לתקופה של פריחה.

המהפכה הבולשביקית של 1917 הביאה ימים קשים לתאטרון הבולשוי. תקציב התאטרון, שנתפס על ידי הבולשביקים כסמל לבזבזנות של השלטון הישן, קוצץ באופן קשה על ידי הבולשביקים.

בתקופה של אחרי מלחמת העולם השנייה זכה התאטרון לעדנה מחודשת. לבולשוי יצא אז שם של חממת כוכבים ובאותה תקופה הוא הפך ברחבי העולם לשם נרדף לבלט.

עם פירוק ברית המועצות בשנת 1991, חזרו ימיו הקשים והמקוצצים של התאטרון. המצב הפך דומה לעידן של אחרי המהפכה. בתקציב מקוצץ נטשו אותו הכוכבים הרבים שלו, שזכו להצעות מעולות ולתנאים מצוינים במערב.

בשנת 2005 החלה הממשלה הרוסית לשפץ את התאטרון ולהחזיר אותו לימיו הגדולים ובשנת 2011 הבולשוי נפתח מחדש והחלו להעלות בו מופעים מקומיים ובינלאומיים שונים. בהדרגה החל הבולשוי לחזור לימיו הגדולים. כיום הוא שומר על מעמדו כתיאטרון בלט ואופרה בעל שם עולמי ואחת האטרקציות הטובות למבקרים בעיר, במיוחד בקרב שוחרי התרבות.


#טיפים
המופעים מתקיימים כאן בתדירות של שניים בשבוע. בכל עונה עולים כ-4 מופעים חדשים, המתווספים למופעים הוותיקים של הבולשוי.

כרטיסים כדאי לרכוש מראש. הסיכויים קטנים למצוא ביום המופע, אבל לעיתים ניתן למצוא כרטיסים של הרגע האחרון ואף במחירים זולים יותר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/pfrSBgnUYIw


הדרכה:

https://youtu.be/Y0zq4p8nb9A


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.