» «

בית החולים לבובות של ליסבון

בית החולים לבובות של ליסבון
בית החולים לבובות
#על בית החולים שמטפל בבובות

אמבולנסים עוד אין להם, אבל בבית החולים המפורסם לבובות (Hospital de Bonecas) שבליסבון מטפלים בבובות ממש כמו בחולים אנושיים.

האגדה מספרת שבית החולים לבובות נוסד בשנת 1830, על ידי הגברת קרלוטה. היא הייתה קשישה, שנהגה לשבת בפתח של חנות בשוק ולתפור בובות. ילדים שעברו עם הוריהם בדרך לקניות, עצרו מעת לעת ליד גברת קרלוטה וסיפרו לה על ה"מחלות שמהן סבלו הבובות שלהם". היא נהגה לטפל באותן בובות ולתקנן. מאות שנים אחרי, ממשיכה החנות הקטנה של גברת קרלוטה לתפקד כמקום שבו מרפאים בובות.

וממש כמו בבית חולים, כל בובה שמובאת לכאן, עוברת בדיקה כללית וזוכה לגיליון רפואי ומיטה שבה היא מאושפזת. כאן מטופלות בובות חרסינה, עץ ונייר, מתקנים להן את השיער, משתילים אברים, מחליפים עיניים או גפיים שבורות ומתקנים את הביגוד, הנעליים והכובעים שהתבלו.

יש כאן שירותי תיקון ושיפוץ גם לבתי בובות ומיניאטורות וטיפולים מיוחדים לצעצועי פח ולצעצועי אנטיקה אחרים.

כמובן שלצד בית החולים של הבובות, מבינים כאן שבעולם של חד פעמי קטן הביקוש לתיקון בובות ולכן המקום מציע גם חנות לבובות מיוחדות, בתי בובות ובגדי וינטג' לבובות.

יש כאן גם מוזיאון קטן ונחמד לבובות וצעצועים נוסטלגיים. מוצגות בו מאות בובות, בצבעים, גדלים וחומרים מגוונים ובמצבים רפואיים שונים ומשונים. משעשע ומקסים, גם אם קצת "קריפי" לפעמים...


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Yud5RGUUp8I


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.