» «

בניין קראון

בניין קראון
בניין קראון
#על הבניין עם הכתר שצריך לראות בלילה

בניין קראון הוא נכס שמשמש לכל מיני מטרות. בשנת 1923 הוא שימש כמבנה הבית של המגזין American Mercury. בשנת 1929 הוא הפך למשכנו הרשמי של המוזיאון לאמנות. לאורך השנים שימשו הקומות הראשונות כחדרי תצוגה והקומות הגבוהות יותר למשרדים. בשנת 1981 הבניין נרכש על ידי נשיא הפיליפינים פרדיננד מרקוס, מה שהפך את הבניין למוקד לתביעות משפטיות שונות, לאחר נפילת משטרו של מרקוס. התובעים טענו כי מרקוס רכש אותו בכסף לא שלו ושזכויותיו שייכות לממשלת הפיליפינים. הגורמים המעורבים הסכימו למכור את הבניין ולפצל את התמורה.

בשנת 1991 רכש את הבניין ברנרד שפיצר בעבור 95 מיליון דולר. בנו ומי שהיה בעבר מושל מדינת ניו-יורק, אליוט שפיצר, השתלט על הנכס לאחר מות אביו בשנת 2014. בסוף 2014 היה אמור הבניין, להימכר במכירה פומבית. מחירו היה עתה 1.75 מיליארד דולר, עבור המגדל וקומת הקרקע שיועדה למסחר.

בניין קראון ממוקם בפינת רחוב 57 והשדרה החמישית בניו יורק, רחובות שנחשבים לשטחי המסחר והמשרדים היקרים ביותר בארצות הברית. בניית הבניין הושלמה בשנת 1921 והוא בנוי מ-26 קומות. גובהו הכולל הוא כ-120 מטרים. את השם "בניין קראון" הוא קיבל בשנת 1983, בזכות חלקו העליון, דמוי הכתר, בעת שהוא מואר בלילה.

בגלל היוקרה של השטחים המסחריים באזור זה, לובי הבניין קטן יחסית. ממנו, אגב, ניתן לצפות על הסנטרל פארק. בשנת 2015, נרכש הבניין שוב, תמורת 1.8 מיליארד דולר, אחת הרכישות הגדולות בהיסטוריה של הנדל"ן בניו יורק. לאחרונה שופץ הנכס והוסב לדירות יוקרה.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.