» «
ארוחת בוקר עם אורגנאוטן
ארוחת בוקר עם אוֹרַנְגְּאוּטָן
#לסעוד בוקר ביחד עם קופי אדם ענקיים

האם תמיד חלמתם על בילוי עם קופי האדם הענקיים? - רק בגן החיות של סינגפור תוכלו ליהנות מארוחת בוקר עם קופי אורנגאוטן, או לפחות בסביבתם. קופי האדם הגדולים הללו הם חלק משמעותי מתכנית גידול האורנגאוטן של גן החיות הזה, אחד המצליחים והטובים בעולם.

כאן תוכלו ליהנות ממזנון ארוחת בוקר בג'ונגל, בחברת משפחת האורנגאוטנים הגדולים. ארוחת הבוקר היא בצורת בופה בסגנון בינלאומי, במסעדת Ah Meng של גן החיות.

במקביל לאוכל או אחריו, תוכלו לצלם תמונות. זה יקרה בזמן שקופי האורנגאוטן משחקים מסביב לבית הגידול שלהם.

לאחר ארוחת הבוקר יוצאים כולם לסיור בנסיעה בגן החיות. הסיור מלווה בהדרכה ומציג את מגוון בעלי חיים שבגן החיות, תוך צפייה בגן החיות המתעורר ובאלפי החיות שבו.

בתיאבון ותיהנו!


הנה החוויה במקום:

https://youtu.be/NVham9iCfBI
פיר 39
מזח 39
#על המזח עם מושבת כלבי הים הנפלאה

אם אתם אוהבים בעלי חיים אז מזח 39 (Pier 39), או אז פיר 39, יהיה אחד המקומות המרגשים ברציף הדייגים של סן פרנסיסקו.

כי במזח 39 שברציף הדייגים אסור לפספס את מושבת אריות הים שחיה בו. המראה הזה נהדר וייחודי למקום, בעיקר בזכות המפגש הנדיר והמיוחד עם עשרות אריות הים השמנמנים הללו. אלו משתזפים על המזח להנאתם, מחזה נדיר ומרתק, מה עוד שהוא לא מחייב להרחיק במסעות רחוקים.

המושבה הזו הגיעה למזח הזה בשנות ה-80 של המאה הקודמת ומאז היא פורחת כאן ולא מוטרדת מההמולה סביבה. בימי הקיץ, אגב, יש כאן הרבה פחות אריות ים מאשר בעונות המעבר.

חפשו בפיר 39 את הקרוסלה הנפלאה, המצועצעת והחמודה כל כך, שבאמצע המזח. הקרוסלה הזו היא מקום נפלא לצילומים נפלאים.

לא הרחק משם גם המדרגות המוסיקליות, בצורת קלידי פסנתר. כשדורכים על כל אחת מהמדרגות הללו, הן מפיקות צלילים שונים. למעשה, הן מנגנות את מה שאתם צועדים...


#טיפים
כרטיס ה-Pier 39 Attraction Pass יאפשר ליהנות ולחסוך המון בשלל האטרקציות שברציף הדייגים, במזח 39 ובעיר כולה. בדקו את כולן בקישור שלמטה.מבט מקרוב:

https://youtu.be/uxWTLNHPvOY


ביקור במקום:

https://youtu.be/K1Xzyh4wob0


אריות הים:

https://youtu.be/O24-EkVJd0k


בלוגרים:

https://youtu.be/REvNTEPJKaU


הדרכה:

https://youtu.be/KTpnBCMdpPQ
גן החיות של סן פרנסיסקו
גן החיות של סן פרנסיסקו
#על גן החיות של העיר

גן החיות בסן פרנסיסקו (San Francisco Zoo) ממוקם בצידה הדרום-מערבי של העיר, בין אגם מרסד והאוקיינוס השקט, לאורך הכביש המהיר הגדול (the Great Highway).

בגן החיות מגוון רחב של בעלי חיים, כולל יותר מ-200 מינים וסוגים שונים של בעלי חיים. ביניהם תמצאו גורילות, דובים, ציפורים וקואלות. הכניסה אליו היא מהשדרה ה-45 והוא מציע תצוגה של יותר מ-1,000 בעלי חיים שונים.

בין האזורים המעניינים ביותר בגן תמצאו את עולם הגורילות, מרכז התגליות, אזור אוסטרליה הכולל את הקואלות והפנינה לצעירים ופעוטות - גן החיות לילדים.

בגן גם פינות האכלה וליטוף לילדים, אזור של בעלי חיים בסכנת הכחדה ועוד. כאן, אגב, נולדה הגורילה המפורסמת קוקו. היא למדה לזהות מעל 1,000 סימנים בשפת הסימנים האמריקאית והייתה מסוגל להבין כ-2,000 מילים באנגלית מדוברת.


#טיפים
הביקור כאן מעניין, אבל אם קצר הזמן והייתם בגן חיות גדול בארה"ב, במיוחד לאחרונה, אפשר לוותר.

הכניסה חינם עד גיל 3.

הכניסה הראשית לגן החיות היא מהצד של האוקיינוס, בצד המערבי של גן החיות.

בגן החיות סיורים מודרכים. בררו באתר שלמטה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/xH9ZvruYTr0


מאכילים את הג'ירף הצעיר:

https://youtu.be/jpNVkRmwtpQ


רכבת לילדים:

https://youtu.be/zhXI8-gFe7M
פארק הפרפרים וממלכת החרקים
פארק הפרפרים וממלכת החרקים
#על חממת הפרפרים והחרקים

פארק הפרפרים וממלכת החרקים (Butterfly Park & Insect Kingdom) היא חממת ענק מקסימה, שבה תפגשו מעל 1,500 פרפרים צבעוניים ומרהיבי עין, מתוך לפחות 50 מינים שונים.

מחוץ לפרפרים הססגוניים יש כאן גם מאות חרקים ממינים וסוגים שונים. תוכלו לראות כאן חרקי ענק שירגישו לכם כמו חיות מחמד קטנות. לידם תפגשו מקלונים דקיקים, המשתלבים היטב בין עלי העצים ועוד ועוד.

אל תחששו להרים אליכם חרקים גדולים שיזחלו על גופכם, ממש כמו חיות מחמד.

מסביב, ישוטטו בכלובים שאליהם תיכנסו המוני פרפרים, שמאכילים אותם כאן מפרוסות הדרים שהונחו על צלחות.

יהיו כאן גם תוכים שייתייצבו בשמחה על זרועכם וזוחלים שממתינים לטרף מעולם החרקים הסובב אותם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/986p-Xx72rE


ביקור במקום:

https://youtu.be/1k9X3TpmJDw?t=42s


בלוגרים:

https://youtu.be/FA2XT22eczE


ותמונות מהפארק:

https://youtu.be/R5RZQ42QE4s

בעלי חיים

המרכז להצלת חמורים של קורפו
המרכז להצלת חמורים
#על עזרה אנושית ואהבה לחמורים שנפגעו

לא הרבה יוצא לנו לעשות מעשה טוב במהלך חופשה או טיול בעולם. אבל כשניתן לנו להפגין אנושיות וחמלה, אנו מתמלאים בסיפוק והנאה. לתרום את חלקנו לעתיד טוב יותר ולשמירה על בעלי חיים היא זכות גדולה. איזה כיף שיש היכן!

המרכז להצלת חמורים בקורפו (Corfu Donkey Rescue) הוא מקום שבו לקחו על עצמם מתנדבים מאז 2004, להציל ולשקם מאות חמורים תשושים, נטושים או כאלו שטופלו לא כראוי והיום חיים בו.

יש משהו מרומם נפש להתגייס למען מטרה כל כך חשובה בזמן חופשה. כל החיות מטופלות היטב, אבל אין כאן מספיק כוח אדם לקחת אותם לטיול. בביקור כאן תוכלו אתם לקחת את אחד החמורים לטיול, למעט בשעת ההאכלה.


#טיפים
הכניסה חופשית. המעוניינים יוכלו לתרום למען הטיפול בחמורים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/BspnIZcq5rw


ביקור במקום:

https://youtu.be/MBhNGOs8eJ0


הדרכה:

https://youtu.be/nEoptCT1TLs?t=21s
הונג קונג דולפין ווטש
הונג קונג דולפין ווטש
#על מרכז המחקר הימי של הונג קונג

הונג קונג דולפין ווטש (Hong Kong Dolphinwatch), שבחצי האי קאולון, הוא מרכז מחקר המוקדש לזן הנדיר והמיוחד של הדולפינים הוורודים. הזן מצוי כאן בריכוז מסוים, דווקא במים הלא נקיים, הסמוכים לחופים של הונג קונג. הזן הנדיר הזה נמצא בסכנת הכחדה.

שיט לאזורי המחייה של דולפינים ורודים הוא חוויה נחמדה, בלתי נשכחת ומומלצת לכל המשפחה, בדגש על ילדים. אמנם לא בטוח, אך יש סיכוי ממשי לראות אותם.


#טיפים
יש להזמין מקום מראש


מבט מקרוב:

https://youtu.be/QljKK0Stpho


עוד מבט:

https://youtu.be/aWAm3BuIWNQ


הדרכה:

https://youtu.be/4qds3GBHqMU
ביתן הפרפרים הקיסרי
ביתן הפרפרים הקיסרי
#על ביתן הפרפרים של הקיסרים


בית הפרפרים הקיסרי (Das Schmetterlinghaus) נמצא במרכזה של וינה, בגן הארמון הקיסרי (Burggarten), קרוב מאוד לבית האופרה. למעשה, מי שהקים את ביתן הפרפרים הזה היה הקיסר והוא עשה זאת בגן הפרטי שלו, שהיום יש לכולם גישה אליו, אל גני בורגרטן. כשתיכנסו אליו תוכלו להתנתק משאון העיר ולהיכנס למקום רגוע ושליו. אבל כאן העניין הוא פרפרים ותוכלו לחזות בביתן הפרפרים בכל עונה ותקופה בפרפרים אחרים.

בבית הפרפרים תוכלו להתבונן בפרפרים אקזוטיים וכיצד הם חיים. בכל רגע נתון תוכלו לראות כמעט 500 פרפרים פעילים, המעופפים בחופשיות בחלל הביתן, כשהסביבה נשמרת עם נתונים טרופיים טיפוסיים, כמו טמפרטורה קבועה של 26 מעלות ולחות של 80%. בתוך ארונות זכוכית מיוחדים מוצגים כאן אוספי פרפרים גדולים מכל רחבי העולם.

לעתים תוכלו לראות ממש כיצד בוקע הפרפר מהגולם, מה שמאפשר להתחקות אחר מחזור חיים שלם של חיי הפרפר. האווירה בחממת הזכוכית הזו היא של טבע מתוק, עם פכפוך המים שיורדים במפלים הקטנים והפרפרים הרבים המעופפים מסביב.

לאחר שביליתם כאן, תוכלו לצאת אל גני בורגרטן, הגנים היפים שסובבים את ארמון הופבורג.


קבלו מבט מקרוב על בית הפרפרים:

https://youtu.be/OWaGcDjdK2g
האקווריום הטבעי
האקווריום הטבעי
#על חוות צבי הים הנפלאה של זנזיבר

במשך מאות שנים ניצודו צבי הים שחיים סביב זנזיבר, הן בשביל שריוניהם היפים והן לאכילת בשרם. עד היום נתפסים צבי ים רבים ברשתות הדייגים המקומיים וסובלים מפציעות קשות. ארגוני סביבה שונים חיפשו דרך להציל את הצבים, לטפל בהם ולהחזירם לאחר מכן אל הים, לסביבתם הטבעית.

ואכן, בשנת 1993 נפתח באי, בעידוד וסיוע של גופי שימור של ביולוגים ימיים וארגוני טבע, האקווריום הטבעי מנאראני (Mnarani). כאן נערכים למבקרים סיורים מודרכים וניתן לצפות בצבי הים הגדולים, ללמוד על חייהם של הצבים בטבע ולסייע בעצם הביקור למאמצים הגדולים שעושים כאן, בכדי לסייע להם לשרוד.

"Mnarani" משמעותו בסוואהילית היא "מקום המגדלור". מיקומו של האקווריום, בסמוך למגדלור שבקצה הצפוני של האי זנזיבר, הוא שהקנה לו את שמו.

האקווריום שבו גדלים ומטופלים הצבים נוצר סביב בריכת גאות טבעית וגדולה, בסלע האלמוגים. הוא הוקם במקור על מנת לשקם ולחקור צבים שנתפסו ברשתות הדיג של דייגי האי. עם הזמן הוא הורחב בכדי להבטיח הגנה לצבים הצעירים שנולדים בחוף נונגווי, מקום הקינון הקבוע של צבי הים.

את הצבים הצעירים מגדלים כאן עד גיל של 10 חודשים, שאז סיכויי ההישרדות שלהם גדלים משמעותית. בשלב זה הם משוחררים לים הפתוח, ביחד עם הצב הגדול ביותר מבריכת האקווריום.

למרות שהוא אינו יותר מבריכת סלעים לא גדולה, האקווריום ממלא תפקיד כפול בהישרדות מין הצבים הזה. כי זו לא רק השמירה על הוולדות ושמירתם עד לגיל שבו סיכויי ההישרדות שלהם גדלים משמעותית, אלא גם חינוך של האוכלוסיה המקומית, ששמירה עליהם כדאית גם לכלכלת האי ושהמסחר בשריוניהם היפים אינו כדאי לטווח הרחוק.


#טיפים
כדאי להגיע לכאן שעתיים לפני הגאות (בסוואהילית maji kujaa), שעה בה המים הם הכי צלולים.

עבור 10 דולר תוכלו לשחות עם צבי הים הנהדרים וגם להאכילם. לטפו אותם בצוואר - הם מאד נהנים מזה!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/_Rqt50ibTy4


עמק הפרפרים
עמק הפרפרים
#על שמורת עמק הפרפרים של לינדוס

אחת האטרקציות הפופולאריות ברודוס היא עמק הפרפרים (Valley of Butterflies). זהו עמק עם נהר ומפלי מים קטנים, שבכל אביב מתמלא באלפי פרפרים, המעופפים או דבוקים לגזעי העצים.

העמק, "עמק פֶּטַלוּדֶס" (Petaloudes) שפירושו ביוונית “פרפרים”, הוא שמורת טבע ייחודית, שנמצאת במרחק 25 ק"מ מהעיר, במערב האי, בסמוך לכפר קלמונאס (Kalamonas). בכל שנה היא נשטפת בהמוני נקבות של פרפרים, המגיעות לכאן להטיל ביצים.

מה שמושך מדי אביב, במיוחד בסוף חודש מאי, את אלפי הפרפרים הצבעוניים אל העמק המיוער והיפה, הוא ריחו הייחודי של השרף הניגר מעצי הלִבְנֵה הרבים שבמקום. גם הבריכות והנחלים שבעמק הופכים אותו למקום נעים, שמושך גם מבקרים וגם פרפרים.

התוצאה היא עמק שכולו מכוסה בפקעות של פרפרים ובאלפי פרפרי עש ג'רזי מנומר צבעוניים, בלועזית פנקסיה קוודריפונקטריה (Panaxia Quadripunctaria).

אמנם גם בין יוני לאוגוסט תראו עדיין מעט מהפרפרים שהביאו לעמק את שמו, אבל חשוב לדעת שהמוני התיירים הפוקדים את שמורת הטבע הנפלאה הזו ומפרים כאן את השלווה, מביאים לכך שכל שנה מספרם הולך ופוחת.

היכנסו גם אל המוזיאון הקטן שבשמורה, בו תוכלו לראות תצוגה גדולה של פרפרים ושל החי והצומח שבה. המוזיאון מתאכסן בבית איטלקי משוחזר משנות ה-30 של המאה העשרים. במיוחד שווה לצפות בו במדגרה, בה הפרפרים מתרבים בסביבה אידיאלית, שלווה ומוגנת, המציעה תנאי אקלים מבוקרים.


#טיול בשמורה
בשמורה שבעמק הירוק והמרהיב יש שפע של עצים והיא נהדרת לטיול קצר. הנחל הזורם במרכזה הוא הפֶּלֶקָנוֹס (Pelekanos), שמקורו במפלים הקטנים. כל אלה הופכים אותו לאחד היעדים הפופולאריים והידועים ברודוס.

כאן תוכלו לא רק לחזות באלפי הפרפרים, אלא לעשות סיור שמתחיל בטיול אל הגשרים הקטנים שמעל הנחל, להירטב קלות מהמפלים קטנים וליהנות מצבי המים ומהסרטנים שבשמורה. זו חווייה לכל המשפחה, שגם ההורים אוהבי הטבע והשלווה יתחברו אליה וגם ילדים שוחרי פעילות ומשחקים.

אחרי הטיול בעמק הפרפרים שווה לעלות אל מנזר הבתולה מקָאלוֹפֶּטְרָה (Panaya Kalopetra), שעל ראש הגבעה המשקיפה אל העמק. המנזר הזה, שנבנה בשנת 1782, הוא נקודת תצפית נהדרת על האי.

ליד המנזר יש שולחנות פיקניק. הביאו מראש צידה ותוכלו לעשות פיקניק נעים ומהנה, אל מול הנוף המרהיב הנשקף ממנו.


#טיפים
הכי טוב לבקר בעמק הפרפרים בסוף חודש מאי, כשיש בו הרבה פרפרים. בין יוני לאוגוסט יש פחות ובשאר השנה - כמעט כלום.

אם אתם מבקרים באי בעונת התיירות החמה, בין יוני לאוגוסט, הגיעו לכאן מוקדם, בשעות הבוקר הקרירות, לפני שמתחילה הצפיפות הגדולה, שמבריחה את הפרפרים.

תוכלו להגיע לכאן באוטובוסים לתיירים היוצאים מכיכר רימיני (Rimini) שבמרכז העיר רודוס, מרחק של כ-25 קילומטרים.

כדאי להתחיל מגשרי השמורה, להמשיך אל הנחלים והמפלים, לצפות בהמוני הפרפרים ובבעלי החיים שבנחל ולסיים במוזיאון, עם תצוגת הפרפרים המרהיבה.

הכניסה לילדים עד גיל 12 - חינם. למבוגרים 3-5 יורו, בהתאם לעונה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/YACe-oSvHxw?t=4s


וארוך יותר:

https://youtu.be/c9SZ0yo8i5I
יער ג'וֹזָאנִי
#על שמורת הטבע שמציגה את קופי קולובוס המיוחדים

אם תרצו לבקר ביער קסום ולראות בזנזיבר חיות בר בסביבה הטבעית שלהם, מגוון פרפרים צבעוניים ונופי פרא ירוקים להפליא, הגעתם למקום הנכון.

יער ג'וֹזָאנִי, שמורת ג'וֹזָאנִי, או הפארק הלאומי ג'וֹזָאנִי צ'וואקה (Jozani Chwaka Bay National Park) הוא יער עצי מהגוני קטן, שנמצא מדרום למרכז האי. עם עצים גבוהים וסבך של צמחייה, היער הוא פנינת טבע אמיתית ומהשרידים הבודדים שנותרו מיערות הגשם שכיסו בעבר את זנזיבר.

מדובר בפארק הלאומי היחיד בזנזיבר. גודלו כ-50 קילומטרים רבועים, בהם תוכלו לצפות בקופי הקולומבוס הנדירים, לצד בעלי חיים מרתקים ונדירים אחרים. ביניהם תמצאו את שפני העץ, אנטילופת ה"דיק דיק" הקטנה, קופי סייקס וגלגו, צמחי מים ומיני ציפורים שונים המקננים במנגרובים - העצים הגדלים במים.


#בעלי החיים שביער ג'וזאני
בפארק ג'וזאני ניתן לצפות בקופי הקולובוס אדומי הגב, זן נדיר שחי בזנזיבר בלבד. קופי הקולובוסים האדומים הם קופים קלי תנועה ושוכני עצים, שונים לגמרי מקופי הבבון, שוכני הקרקע. לקופי הקולובוס מראה עדין ומוצדק, שכן הם אינם אלימים.

חוץ מקופי הקולובוס, ניתן לצפות ביער ג'וזאני גם בקופי סייקס (Sykes monkey) וקופי גלגו (Bush babies). בנוסף להם ניתן למצוא כאן את שפן העץ הלילי שהזואולוגים סבורים שהוא שפן סלעים שהתאקלם ביער והוא בעל 4 בהונות ברגליו הקדמיות ו-3 באחוריות.

עוד בעל חיים מעניין שתוכלו לפגוש בשמורה הוא ה"דיק דיק", מין של אנטילופה קטנה. בנוסף לו יש כאן גם מעל 50 מיני פרפרים, וכ-40 מיני ציפורים.

השמורה כוללת גם צמחי מים ומנגרובים, עצים החיים במים. מדובר ב-3 מינים ואלפי עצים, שחיים במי ים ורק בשעת השפל, נחשפים שורשי האוויר שלהם.

באזור הרבייה והמחייה של שמורת המנגרובים חיים דגים ובעלי חיים ימיים, כמו צבי הים. כמו כן, מהווים עצי המנגרוב אזור קינון מעולה לציפורים. אתם תוכלו לשוטט בשמורה ולצפות בהם, מעל גבי שביל עץ עילי שמתוח מעל סבך השורשים המתפתלים.


#על קופי הקולובוס של זנזיבר
בשמורת ג'וזני חיים קופי גונון שהבולטים מהם הם הקלובוסים האדומים. קופים אלה הם מין אנדמי לזנזיבר, מה שאומר שניתן לראותם רק כאן.

קופי הקולבוס האדומים הם אחד המינים הנדירים באפריקה. הם מעט ביישנים ונוטים להימצא בעיקר על צמרות העצים. באופן כללי הקולובוסים חיים על העצים וידועים בזריזות מעוררת ההתפעלות שבה הם מקפצים מענף לענף.

קופי הקולובוס ניזונים מפירות ועלים. אין להם בוהן נגדית, מה שהיקנה להם את שמם "קולוב" (Colob), בלטינית "נכה". שימו לב שהם יורדים מצמרות העצים כשראשם מופנה תמיד כלפי מטה.

הם מזכירים את קרוביהם מיבשת אפריקה, הקולובוסים ארוכי השיער ובעלי הפרווה השחורה-לבנה, שניצודו באלפיהם בשל פרוותם שהייתה מבוקשת באירופה.

ממש כמוהם, היו עד לפני מספר שנים גם קופי הקולובוס האדומים בסכנת הכחדה, בשל ציד פרוע לחלוטין. תודות למבצע שימור נרחב, הם ניצלו והפכו למין מוגן מאוד. החל מאמצע שנות ה-90, הם הוגדרו כזן הדגל לשימור בזנזיבר.

כיום מתגוררים באי אלפי קופים ממין זה, שאינם חוששים מנוכחות בני אדם. ניתן למצוא אותם מדי פעם גם על הקרקע והם אף באים במגע עם אנשים, מה שמאפשר לצפות בהם מקרוב וליהנות מזה מאד.

אגב, הקופים הללו ידועים גם בכינוי ההיסטורי שלהם, "קולומבוס האדום של קירק (Kirk's red colobus). כינוי זה ניתן להם על שמו של סר ג'ון קירק, בריטי שחי בסוף המאה ה-19 בזנזיבר וזכור כמי שחשף בפני העולם המדעי את דבר קיומם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/icFT4mrQMwU


וחברות שבאו לבקר ולהצטלם איתם:

https://youtu.be/oAGwFhBBaZY
מרכז הפרפרים של זנזיבר
#המקום שבו תוכלו ללמוד על עולם הפרפרים

מרכז הפרפרים של זנזיבר (The Zanzibar Butterfly Centre) הוא פרויקט סביבתי קהילתי שנמצא בכפר פִּיט (Pete village). המרכז מלמד את הכפריים בכפר פִּיט לגדל את הפרפרים. הם מוכרים לו את הגלמים של הפרפרים ומתפרנסים מפעילות סביבתית חשובה.

בגן הטרופי הזעיר שכאן נמצאת אחת מתצוגות הפרפרים הגדולות באפריקה, אבל היא עצמה די קטנה בהשוואה למקומות דומים בחצי הכדור הצפוני.

נעים לטייל במקום, כשמאות פרפרים מתעופפים מסביבכם בחופשיות. במרכז הפרפרים מתקיימים סיורים מודרכים ומעניינים, עם מידע על המרכז. כאן תראו מגוון מיני פרפרים ובסביבת הגידול הטבעית שלהם תקבלו הסבר על מחזור החיים של הפרפר (זחל, גולם וכן הלאה). המדריכים גם מספרים אנקדוטות נחמדות על עולם הפרפרים.

ההכנסות מדמי הכניסה למקום תומכות במרכז הפרפרים עצמו, במיגור העוני באזור ובשימור היער המקומי.

המרכז נמצא בכפר פִּיט, ק"מ אחד לפני פארק "יער ג'וזאני". תחוו כאן שעה קלה של טבע, שלווה ומראות ייחודיים של אינספור פרפרים.


#טיפים
עלות הכניסה 6 דולר.

הקצו לביקור חצי שעה.


מבט מקרוב במרכז הפרפרים של זנזיבר:

https://youtu.be/waIp-BvuOCE
פארק הקופים
#על הפארק של הקופים בטנריף

פארק הקופים בטנריף (Zoo Tenerife Monkey Park) הוא גן חיות יחסית קטן, אבל תמצאו בו חיות מעניינות במיוחד. צבי ענק ואיגואנות גדולות, תוכים ושפע קופים במגוון גדלים - החל מקופיפים, שימפנזים ועד גורילות ענקיות. בנוסף יש כאן גם אוסף של נחשים וציפורים אקזוטיות.

המבקרים יכולים לגעת בחיות ואף להאכיל אותן. היכנסו לכלובים עם הקופים הקטנים, הם ינהלו איתכם אינטרקציה של ממש!


#טיפים

בכניסה לפארק עושים ביקורת על האוכל שהבאתם מהבית ואם הבאתם ממתקים - לא תוכלו להיכנס איתם לפארק.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/3JoUpjn7iAs
מוזיאון רנדל
#על המוזיאון שמסייע לחיות לשרוד

אחד ממוזיאוני הילדים המיוחדים בעיר הוא מוזיאון רנדל (Randall Museum). הוא ממוקם על גבעה באזור הקסטרו ונשקף ממנו נוף נהדר של העיר סן פרנסיסקו.

במוזיאון שלל תצוגות אינטראקטיביות, כולל תצוגת רכבות חשמליות, תערוכה על רעידות אדמה (נושא רלוונטי בעיר סן פרנסיסקו שידעה כמה כאלה), תצוגת חיות בר ועוד.

במוזיאון שוכנים מעל 100 בעלי חיים, שנולדו בשבי ואינן יכולות לשרוד בטבע, או נפצעו, שוקמו ולא יוכלו לחזור בחזרה, מחשש לחייהן. המוזיאון הוא הבית היחידי שלהן והמבקרים יכולים לראותן בתצוגה העוסקת בחיות בר והסביבה העירונית.

הילדים מאד אוהבים את תצוגת הרכבות החשמליות העצומה והנהדרת שכאן. בעבר היא הייתה מוצגת במגבלות שהציב מועדון מקומי שהקים אותה, אבל כיום, לאחר השיפוץ שנעשה כאן עד 2018, ניתן לראותה ללא הגבלה.

יש כאן מעבדות וסדנאות לכל המשפחה, שבהן ניתן ללמוד ולעשות הדפסים דיגיטליים ועבודות עם חיתוך עץ, פיסול וכדרות בקרמיקה וחימר ועוד.

שווה לשים לב לפסל הקינטי השטוח והחום, שעל קיר אחד המבנים. הפסל מושפע מהרוח ויוצר צורות שונות ומשתנות כל הזמן לפי הרוח וזרמי האוויר.


#טיפים
הכניסה למוזיאון בחינם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/fEWVCZxLKu0


הפתיחה מחדש:

https://youtu.be/8lSvAFfRH-I?t=23


הדרכה:

https://youtu.be/-HTm6pEZy4E


פסל הרוח הקינטי:

https://youtu.be/baTH2VIHLVs


הנוף מהמוזיאון:

https://youtu.be/IUDxQK3a4dk
תיאטרון החתולים של מוסקבה
#על הקרקס הזעיר של החתולים

רבים טוענים שלא ניתן לאלף חתולים, אבל הרוסים הוכיחו שגם זה לא מדויק. בתיאטרון החתולים של מוסקבה (Fallen Monument Park), הידוע בעיר כ"תיאטרון קוקלישב" (Kuklachev Theater), מופיעים בעלי החיים האלה בשלל תרגילים וטריקים מדהימים, שלא מביישים חיות קרקס המשתפות פעולה בקלות רבה.

כ-120 חתולים שותפים להופעה המרשימה שמתרחשת כאן. המייסד הוא ליצן לשעבר בשם יורי קוקלישב ב-1990 והוא הצליח עם אנשיו להביאם לעשות טריקים מרהיבים, מצעידה ושיווי משקל בהליכה על חבל, דרך הולכת עגלות בחיקוי של בני אדם, הפגנת מיומנות עם כדורים ועוד.

לא פעם הואשם הקרקס של החתולים באכזריות לבעלי החיים הללו, אבל נראה שהטענות הללו הופרכו. מצד שני לא מובן בדיוק כיצד מצליחים לעשות זאת אנשי הקרקס, הטוענים אגב שהוא היחיד מסוגו המאלף כך חתולים. בעבר יתכן שזה היה נכון, אם כי כיום נראה שזה אינו עוד המצב, עם הולדת מתחרים במקומות אחרים בעולם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/FAPX5iztZVE


בלוגרים:

https://youtu.be/PuNoO1UBUbc


המתחרים מעבר לים:

https://youtu.be/7mfUJTF5zYI
פארק הציפורים בפאפוס
#על גן החיות בפאפוס


בעבר היה פארק הציפורים בפאפוס (Pafos Bird Park) מוקדש לציפורים ונחשב לפארק הציפורים הגדול ביותר בקפריסין. כיום הוא הפך לגן חיות של ממש וניתן לבקר בו במסגרת הביקור בגן החיות הגדול של פאפוס.

לפרטים, ראו בתגית "גן החיות של פאפוס".
שוק הציפורים יואן פו
#על מקום המפגש של בעלי הציפורים

הגברים של הונג קונג, בעיקר הפנסיונרים שבהם, מאד אוהבים לגדל ציפורים. רבים כאן מאמינים שהן מביאות מזל טוב. לכן הם מטפחים אותן ויוצאים בכל בוקר וערב לטיולים בשכונה, כשבידיהם הציפור בתוך כלוב או התוכי על הכתף.

בשוק הציפורים יואן פו (Yuen Po Street Bird Garden) תוכלו לראות המוני ציפורים צבעוניות, המזמרות ומקשקשות בכלובים מהודרים ומצועצעים. בין הציפורים המוצעות למכירה, בולטים התוכים הצבעוניים, המציצים מהכלובים או מוצבים על כתפי המבקרים, לשעשוע או לצילומים.

ואכן, הציפורים כאן מקבלות מהמבקרים תשומת לב רבה. המוכרים נהנים להפגין את יכולותיהן ולהראות תרגילים שונים ומגוונים שלימדו את הציפורים והתוכים.

למעשה, שוק הציפורים (Hong Kong Bird Market) הוא בעיקר מקום מפגש לבעלי הציפורים, שבאים לשאול, להחליף עצות וחוויות, לרכל ולדבר על תחביבם. לצד הציפורים, מוצעים כאן למכירה כלובים, ציוד ומזון, כמו גרעינים, חרגולים על מקלות אכילה, זחלים וצרצרים חיים או מיובשים, הנחשבים למעדני הגורמה של הציפורים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/KavkFcXslA4


אווירה נהדרת:

https://youtu.be/83vflY4clqI


ביקור במקום:

https://youtu.be/69ZM88gE0TU
רציף הדייגים
#על רציף הדייגים שהוא אטרקציה תיירותית

רציף הדייגים (Fisherman's Wharf) בסן פרנסיסקו הוא אחד מאתרי התיירות ששווה לפקוד בעיר. הוא נולד בשנותיה הראשונות של סן פרנסיסקו, כשחלק מהמתיישבים האיטלקים בעיר החלו לדוג כאן סרטנים. עם השנים גדל אזור המזח והיה למרכז תעשיית הדייג המקומית. בתקופת השיא יצאו מכאן יותר מ-400 סירות דייגים והרציף הזה הפך לשוק דייגים, שבו הם מכרו את שלל הדיג שלהם.

גם כיום שווה לבוא לרציף הדייגים, על אף היותו מקום תיירותי ופופולרי מאוד, מה שהופך אותו לפעמים צפוף מדי. נוף המפרץ מכאן הוא נפלא ומפצה על ההמולה וגם מגוון אמני הרחוב שפועלים בו, מנעימים את הזמן כאן.

הרציף הזה הוא אחד האתרים המתויירים והפופולריים ביותר בעיר סן פרנסיסקו. יש בו שפע של מסעדות דגים, בתי קפה נחמדים, חנויות מגוונות ואתרי בילוי שווים. אבל האטרקציה האמיתית תהיה רק בהמשך. רמז: היא קשורה באריות ים. לא פחות...

הרציף ממשיך מכאן אל הפארק הימי (Aquatic Park) ואל כיכר ג'יראדלי (Ghiradelli). רואים ממנו את גשר שער הזהב, את נופו המרהיב של מפרץ סן פרנסיסקו ואת האי אלקטרז. מהרציפים הסמוכים יוצאות ספינות לסיורים במפרץ ובאי הכלא אלקטרז.


#פיר 39
אם תפנו למזח 39 שברציף הדייגים, לא תצטערו. אסור, פשוט אסור, לפספס את המושבה של אריות הים שאפשר לראות כאן. המראה הזה נהדר וייחודי לו, בעיקר בזכות המפגש הנדיר והמיוחד, בלי להרחיק במסעות רחוקים, עם עשרות אריות הים השמנמנים הללו, המשתזפים על המזח להנאתם. המושבה הזו הגיעה לכאן בשנות ה-80 של המאה הקודמת ומאז היא פורחת כאן ולא מוטרדת מההמולה סביבה. בימי הקיץ, אגב, יש כאן הרבה פחות אריות ים.

חפשו בפיר 39 את הקרוסלה הנפלאה, המצועצעת והחמודה כל כך, שבאמצע המזח. הקרוסלה הזו היא מקום נפלא לצילומים נפלאים וכמוה גם המדרגות המוסיקליות, בצורת קלידי הפסנתר. כשדורכים על המדרגות הללו, הן מפיקות צלילים שונים ומנגנות את מה שאתם צועדים...


#מה עוד יש כאן?
אטרקציות נוספות לאורך המזח הן ה-USS Pampanito, שהיא צוללת מימי מלחמת העולם השנייה, הממוקמת ברציף 45.

חובבי השווקים ירצו לבקר בשוק האיכרים (The Ferry Building Marketplace), שבאזור הרציפים, בסמוך לנמל המעבורות.

במקום מתקני שעשועים לילדים ומספר אטרקציות המתאימות לכל המשפחה.

באזור Gus כמה אטרקציות שמתאימות במיוחד לילדים כמו מוזיאון ריפלי (Ripley's Believe It or Not! Museum) ומוזיאון השעווה.

לאורך הרציף מופיעים לאורך כל שעות היום אמני רחוב לכל המשפחה.

עוד ברציפים השונים (בהתאם לחברה המפעילה) פועלות נקודות יציאה של ספינות המציעות את השייט אל גשר הזהב ואל האי אלקטרז.


#טיפים
כרטיס ה-Pier 39 Attraction Pass יאפשר ליהנות ולחסוך המון בשלל האטרקציות שברציף הדייגים, במזח 39 ובעיר כולה. בדקו את כולן בקישור שלמטה.

אם תגיעו לכאן בשעות הבוקר המוקדמות, תיהנו גם מצפייה בדייגים שעל המזח וגם מדגים טריים, היישר מהדייגים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/LIVurP6WT0o


מהאוויר:

https://youtu.be/bTe5ODY-JDU


ביקור במקום:

https://youtu.be/zoPemPasoWw


סרטנים לאכילה:

https://youtu.be/DglW_sE0jwU


הדרכה:

https://youtu.be/fYC8gBG44BA


גן החיות אתיקה
#על מוזיאון ההיסטוריה והתרבות של יוון

גן החיות אתיקה (Attica Zoological Park), או גן זואולוגי אתיקה, הוא גן החיות הגדול ביותר של יוון. יש בו למעלה מ-350 מינים של חיות והוא יכול להעניק חוויה נפלאה לכל אוהבי החיות, בדגש על ילדים.

מדובר בגן חיות גדול ומגוון, שיש בו הרבה מינים וסוגים של יונקים, ציפורים וזוחלים. בואו לצפות בלמורים, קופים, צבים, קנוגורו ומגוון ציפורים נדירות. שווה לברר מהן שעות האכלת החיות - דבר שהילדים ייהנו ממנו מאד.

האטרקציות הבולטות ביותר בגן הזואולוגי הם מופעי הדולפינים ובריכת פילי הים. אלו רק חלק מהיונקים הימיים שיש בגן הזואולוגי הזה.

הגן הזואולוגי של אתיקה נמצא במרחק של כ-45 דקות נסיעה ממרכז אתונה. הגן נמצא מחוץ לאתונה, בטבע ממש.


#טיפים
גן החיות פתוח בימי ראשון, מה שהופך אותו לאפשרות מעולה לבילוי בסופשבוע, כשחלק ניכר מהחנויות והאטרקציות בעיר, סגור למבקרים.

אפשר לבלות כאן עד 3 שעות עם הילדים.

5 דקות מגן החיות יש אאוטלט גדול עם מתחם משחקים לילדים וגם חנות Jumbo, שמוכרת צעצועים בזול מאד. עם ילדים צעירים תוכלו לבלות יום כיף שלם בשניהם.


ביקור במקום:

https://youtu.be/oxb12kqQytw


ובמופע הדולפינים שמתקיים בו:

https://youtu.be/EgDP4hkT2Co?t=50s
גן החיות של סינגפור
#על גן החיות המתקדם וללא כלובים, של סינגפור

גן החיות בסינגפור (Singapore Zoo) הוא לא רק אחד מגני החיות הטובים והיפים בעולם, אלא גם נחשב מקום נהדר לבעלי החיים המוצגים בו. במקום לכלוא אותם בכלובים, חלק גדול מבעלי החיים כאן מסתובבים חופשיים, בסביבה הדומה לסביבתן הטבעית.

בגן חיות המרווח והנעים ייהנו משפחות עם ילדים מלא מעט אטרקציות מוצלחות. באזורים רבים במקום ניתן ליצור אינטראקציה עם בעלי החיים, לדעת ולהתבונן ממש מקרוב, דבר נדיר במקומות אחרים.

בגן חיות גם פארק מים גדול, גני שעשועים ומתקנים רבים ומגוונים, כולל שיט באגם מלאכותי ועוד.

בגן מתקיימים מופעי בעלי חיים, יש פינות ליטוף לילדים והאכלת בעלי החיים.


#מה תראו כאן?
בין השאר מוצגים בגן החיות של סינגפור מעל 3,000 בעלי חיים, ביניהם טיגריסים לבנים, דרקוני קומודו, דובי קוטב וקופי אורנג-אוטאן, לצד חיות "רגילות", כמו אריות, זברות, קנגורו וכדומה.

בין בעלי החיים שכאן, יש לא מעט מפתיעים ולא מוכרים, כולל פלאי אבולוציה כמו שועלים קטנים ומעופפים, עם כנפיים דמויי אלה של העטלף, או קופי חוטם (proboscis monkey), עם חוטמים ארוכים ואף מצחיקים.

בפינות הליטוף והמגע שכאן תוכלו ללטף ולהאכיל בעלי חיים שונים ואפילו לאחוז קופי אוראנג אוטאן בזרועותיכם.

הגן עצמו הוא גם מקום מרהיב וירוק, המשתרע על פני אזור עצום, צופה אל הים ובעל גן סחלבים, צמחיה נהדרת ומגוונת ויערות המזכירים יער גשם ענקי.


#טיפים
הביאו מים ושתייה מראש כי המחירים כאן גבוהים מאוד.

שימו לב לזמני ההאכלה של החיות. חווייה לילדים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/7Tp8g7AlwLI


ביקור במקום:

https://youtu.be/vOKqvpLTZTU


בלוגרים:

https://youtu.be/7Q2HhEj4mUY


ועוד:

https://youtu.be/DrFpYN3yOUM
מוזיאון החזירים
#על המוזיאון שמוקדש לחיה הוורודה

ה"שוויינה מיוזיאום" (SchweineMuseum) הוא מוזיאון החזירים של שטוטגרט. כן, יש כאן מקום ייחודי שכולו מוקדש לחזירים, עם מעל 45 אלף פריטים, פסלים, ציורים ודברי אמנות המתמקדים בחזירים.

למעשה זהו מוזיאון החזירים הגדול בעולם. הוא נמצא במה שהיה בעבר משחטה, או בית מטבחיים ל... חזירים. לאחר שנים שבהם היה המקום השחקן המרכזי בייצור של בשר חזיר, החליטו בבית השחיטה כאן לפנות לכיוון ההפוך ולהתחבר לחזירים שאותם נהגו לשחוט לאורך שנים רבות.

כך הפך המקום למוזיאון של תולדות החזיר וכל האמנות הקשורה בו. הוא מתמקד בחיות החווה וגידול החזירים המבויתים. לחובבי ומעריצי דמויות חזירים מפורסמות בתרבות ולאוהבי בשר הבייקון, הוא מספר על ההיסטוריה של החזירים, החל מביות חזירי הבר, אי שם בטורקיה של לפני 9,000 שנה, ועד ימינו.

כיום המקום מציג את האוסף הגדול ביותר של חפצים ומוצגים הקשורים בחזירים. יש בו כ-25 חדרי נושא, בהם האורחים יכולים לפתוח פתחים קטנים וללמוד על היבטים שונים של עולם החזירים.

על אף שחלק מהחדרים מיועדים לילדים, כולם יכולים ליהנות מדימויים ואזכורים נוסטלגיים, המשלבים פסלוני חזירים זהובים ומסתובבים.


#טיפים
המסעדה שבקומת הקרקע מתמקדת באופן טבעי בבשר חזיר. בתיאבון!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/rtTlLGoQhs4


ביקור במקום:

https://youtu.be/oMtOaqoW3ms


הדרכה:

https://youtu.be/-95G08ji9wk
אקווריום שינאגאואה
#על האקווריום הטוב בטוקיו

האקווריום של שינאגוואה (Shinagawa Aquarium) מציע למבקרים את שלל בעלי החיים הימיים, דוגמת הדגים, צבי הים, הטריגונים ושאר שוכני השוניות והמעמקים.

אטרקציה מיוחדת כאן היא התעלה התת-ימית, מעין צינור זכוכית רחב ידיים, שאורכו כ-20 מטרים ועובר ממש במרכז האקווריום הגדול ביותר. המעבר בצינור הזכוכית של האקווריום מאפשר לכם להביט על העולם התת-ימי המרהיב, כאילו הייתם בתוכו, כשבעלי החיים עוברים מצד, מעל ומתחת לכם!

במופעי ראווה למבקרים, שמתקיימים כאן ארבע או חמש פעמים ביום, תוכלו לחזות בדולפינים, כלבי ים וכרישי נמר, המבצעים שלל פעלולים ותרגילים מרהיבים.


#טיפים
התעדכנו מראש בזמנים של מופעי הדולפינים וכרישי הנמר, המושכים קהל גדול ורצוי להגיע אליהם בזמן ולתפוס מקום.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/E3Y0WgprTH4
פארק הציפורים של סינגפור
גן החיות בקרקוב
ספארי וורלד
האקווריום העירוני נאפולי
גן החיות בוספורוס


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.