» «
ברצלונה
העיר ברצלונה
#על העיר ברצלונה

ברצלונה היא עיר הנמל הגדולה ביותר לחוף הים התיכון. מספר תושבי המטרופוליטן שלה מעל ל-3 מיליון. ברצלונה היא אטרקציה לא רגילה. בהיותה הרבה יותר אירופית משאר הערים בספרד.

ברצלונה היא בירת חבל קאטאלוניה. הקאטאלונים הם הרבה יותר חרוצים, ליברלים וקוסמופוליטים משאר בני ספרד, והם שומרים עד היום על האופי היחודי שלהם, למול השלטון המרכזי במדריד.

העיר גאה מאד על האמנים והיוצרים המפורסמים שיצאו ממנה. ביניהם ניתן למצוא את הציירים פיקסו וחואן מירו, בני העיר שעשו חיל בעולם האמנות וזכו לפרסום בינלאומי. אבל לא פחות מכך העיר מנציחה וגאה ביצירותיו האדריכליות של אנטוני גאודי, האדריכל והאמן המפורסם, בן העיר שאהב אותה כל כך והותיר בה אינספור מבנים מקסימים, פסלים ואלמנטים עיצוביים מרהיבי עין. גאודי פעל בסגנון אמנותי ואדריכלי שנקרא "מודרניסטה". המודרניסטה הוא בעצם הגרסה הקאטלאנית של סגנון האדריכלות והאמנות הפלסטית שנקרא בצרפתית "אר-נובו". על אף שלא היה היחיד שיצר בסגנון המודרניסטה, גאודי הפך כל כך מזוהה איתו, עד שמכל העולם באים לברצלונה כדי לראות את הבתים, הגנים ופריטי האמנות והעיצוב שהותיר אחריו, כולם בסגנון זה.

ליד ברצלונה משתרע אחד החופים היפים של ספרד: קוסטה בראורה ובהפלגה לא ארוכה אפשר להגיע ממנה גם לאי המקסים פאלמה דה מיורקה.

ראו את כל האטרקציות בעיר בתגית "ברצלונה".


#לינה
לצעירים בתקציב נמוך, שאין להם בעיה עם מעט רעש וצפיפות, שווה ללון בשכונת אל רוואל, שבמרכז ברצלונה. היא מרכזית וזולה ועדיין - עדיף למצוא לינה בקרבת שדרות הראמבלס, בצד המזרחי, בו יותר נעים להיות, במיוחד לנשים.

בעלי רכב שכור - לינה באזור סאנטס מונז'ואיק, בצפון האישמפלה, או ליד שכונת גראסיה, הסמוכה לפארק גואל.


#אתרי חובה
רוצים לראות את המקומות הכי פופולריים בעיר? - היכנסו לתגית "אתרי חובה בברצלונה".


#עם ילדים
טיול לכל המשפחה? - היכנסו לתגית "אטרקציות לילדים בברצלונה".

https://www.youtube.com/watch?v=ruUwmU4fms8


# אוכל
ארוחה בלתי נשכחת? - ראו בתגית "מקדשי אוכל בברצלונה".


#תשר
ברוב מדינות אירופה, משום שלרוב דמי השירות כבר נכללים בתוכו, נהוג לתת כטיפ 2 יורו, בלי קשר לגובה החשבון עצמו.


#קידומת ספרד
+34


#חסכון
מסעדות - הזמינו ארוחת צהריים מהתפריט הקבוע menu del dia.
סופרמרקט - רשתות Aldi ו-Lidl הן זולות אך מציעות בעיקר מוצרי יסוד, רשת Caprabo פחות זולה אבל מגוונת.
תחבורה ציבורית - קנו כרטיסיה של עשר נסיעות לתנועה בעיר.
אתרים - בררו באתר של כל מקום, מה השעות שבהן הכניסה חופשית.
אוטובוס - הוא דרך נהדרת להכיר את ברצלונה.


#שופינג
ראו מקומות מומלצים לקניות בעיר בתגית "שופינג בברצלונה".


#בילויים
רבים מהתיירים שמגיעים לברצלונה, באים ליהנות מחיי הלילה והמועדונים הנהדרים שלה. רוב המועדונים הטובים הם באזור La Zona Alta שמצפון למרכז העיר. בולט Razzmatazz המעולה ופאצ'ה ברצלונה. עוד מוכרים הם רחבת הריקודים הפתוחה במונז'ואיק La Terrrazz, עם היפים והיפות של ברצלונה, Marula Cafe, שבבארי גותיק וחזק אצל צעירים, מועדון ה-Moog עם טכנו ואלקטרוניקה, Antila BCN הלטיני קובני, Ocana שמככב בסופי שבוע, ה-Sala Apolo עם האוס וטכנו וה-Jamboree עם המון מוסיקה היפ הופ וfאנק.

למקומות בילוי מעולים בעיר ראו תגית "בילויים בברצלונה".


#חיבורי חשמל (Power plugs)
התקעים האפשריים הם Type F, E ו-C.


טעימה מהנסיעה המתקרבת? - הנה סרטון שיציג לכם את העיר במלוא יופיה:

https://youtu.be/uOzwwZxjPRs
מוזיאון חואן מירו
מוזיאון חואן מירו
#על המוזיאון שמוקדש ליצירותיו של הצייר יליד העיר

אחד המוזיאונים המקיפים ביותר, המציגים את עבודתו של חואן מירו באירופה, ב-20 השנים האחרונות לחייו, נמצא ממש כאן, בעיר הולדתו ברצלונה. ואכן, חואן מירו נולד בברצלונה בשנת 1893. מרכז מירו ממוקם בתוך כנסייה ישנה, בסמוך לכיכר שהחל משנת 1979 קרויה על שמו. לכאן מבקרים יכולים להגיע וללמוד על חייו ויצירותיו של מירו.

אמנם יצירותיו של מירו מפוזרות ברחבי ברצלונה, אך המוזיאון הזה נוסד על ידי האמן עצמו. מטרתו העיקרית הייתה להציג את יצירותיו ולעודד את הפצתן, אך הוא תכנן גם להביא למודעות הציבור את האמנות העכשווית על כל מרכיביה.

המוזיאון נפתח בשנת 1975, על פסגת הר המונז'ואיק (Montjuic) וסביבו גנים ופסלים. הר היהודים, אתם כבר יודעים, קיבל את שמו מכך שבימי הביניים היהודים קברו כאן את מתיהם, שכן לא הורשו לקבור אותם בעיר, ביחד עם הנוצרים.

את הבניין עיצב האדריכל ז'וסף יואיס סֶרְט (Josep Lluís Sert), שהיה ידידו של מירו אך גם אחד האדריכלים המובילים בתחום.

במוזיאון תוכלו לראות 225 ציורים וכ-150 פסלים של האמן מתקופות שונות שבהן יצר. גם סקירה של חיי מירו מובאת כאן לידי ביטוי, מאז לידתו בברצלונה בשנת 1893 ועד מותו. בסה"כ במוזיאון 14,000 עבודות, רובן לא גמורות, המוצגות בשלוש קומות מלאות.

במוזיאון תראו גם יצירות של אמנים נוספים מהמאה העשרים. שימו לב שבקומת הכניסה מוקדש מקום מיוחד לאמנים צעירים.

בשל מיקומו המצוין של המוזיאון בראש ההר, המרפסת שלו מהווה נקודת תצפית מרהיבה על העיר וניתן לראות ממנה פסלים נוספים של האמן.


#על חואן מירו
חואן מירו נחשב לאחד האמנים המקוריים והמעניינים ביותר במאה ה-20. הוא נולד בשנת 1893 בברצלונה. בגיל 27, לאחר שכשל בלימודי העסקים שאליהם דחף אותו אביו, הוא נסע לפריז ללמוד אמנות. לברצלונה הוא חזר בשנת 1940, בזמן מלחמת האזרחים. מירו הושפע ביצירותיו מזרמי אמנות שונים - הקוביזם, הפוֹבִיזְם ומהתנועה הסוריאליסטית.

יצירותיו, הנראות לעתים ילדותיות, לא הולמות את חזותו הרצינית ואופי עבודתו הקשה. ציוריו ופסליו מוכרים מאד, במיוחד בזכות הצבעים החזקים והצורות הגאומטריות שבהם. ביצירותיו השתמש מירו בחומרים מגוונים, כולל צבעי מים, דיו וצבעי פסטל, אך גם בחומרים כמו חול וזפת.


#על הסוריאליזם

מירו היה מושפע מאד ביצירותיו מזרם הסוריאליזם. מהו הזרם הזה?

משמעותו של זרם הסוריאליזם באמנות היא "מעל למציאות". זהו זרם שבו האמנות משלבת חוסר הגיון והפתעה. ביצירות סוריאליסטיות משולבות תמונות חלום בלתי הגיוניות, עם דמיון מפתיע. אנדרה ברטון הוא שייסד את התנועה ואימץ בשבילה את השם "סוריאליזם", שנתן המשורר גיום אפולינר ב-1917.

במקום להתבונן החוצה אל העולם החיצוני שמחוץ לחלונו של האמן, הסוראליזם מבקש לשנות את כיוון ההסתכלות ולהתבונן פנימה, אל תוך המחשבה האנושית, ואל תוך נפש האדם. הזרם הזה הרבה להשתמש בחלומות, בדמיונות ובתת-המודע, כמקור להשראה אמנותית.

התנועה נולדה כתגובה להלם העולמי שאחז את האמנים בעקבות מלחמת העולם הראשונה. המלחמה הגדולה הזו הולידה תחושת כישלון קשה של ההיגיון והסדר, שהיו נהוגים עד אז. לכן באו הסוריאליסטיים וניסו להוליד זרם חדש של אמנות, כזה שפועל ללא היגיון, סיבה וסדר, אלא מתוך אקראיות, יצירתיות ותיקון לבעיות הנפש והקשיים של בני-האדם. השפיעו על הסוריאליזם גם רעיונותיו של זיגמונד פרויד לגבי הלא-מודע.


#טיפ:
נסו לא לוותר על הסרטון המוקרן בקומה התחתונה, אורכו 15 דקות והוא שווה כל רגע.


מבט מקרוב על המוזיאון:

https://www.youtube.com/watch?v=Vaayenk9meY
הרובע הגותי
הרובע הגותי
#על הרובע ההיסטורי של ברצלונה ומהיפים שבה

תחילתו של הרובע הגותי, הבריו גותיק, שהוא עד היום אחד מהמרכזים, היפים והנעימים שבעיר העתיקה של ברצלונה, הייתה במאות ה-14 וה-15. מכיוון שהוא נבנה על עיירה בשם ברסינו, כשתסתובבו ברובע תוכלו להיתקל בשרידיה ההיסטוריים. עיירה זו, שסיפקה לברצלונה את שמה, בעצם סמלה את תחילתה של ברצלונה. שימו לב ברובע במיוחד לכיכר רמון ברנגר, שבה ניתן לראות שרידים מהחומה הרומית שעמדה כאן בעת ההיא.

בשנים שלאחר מכן, עד גירוש ספרד, הרובע הפך למרכז חייהם של היהודים שהיו מדינאים, רופאים ואנשי מדע. מומלץ מאד לטייל באזור שבו היה ה“קאל“ - הרובע היהודי העתיק. עוד שרידים מתקופת היהודים ניתן לראות בבית הכנסת "מאיור". הרובע הגותי מושך אליו לא רק חובבי אדריכלות, כיוון שניתן למצוא בו גם פסלים, שלטים מיוחדים ופסיפסים מרהיבים.

ברובע הזה תמצאו סמטאות צרות ואפלוליות, המרוצפות באבן. יש כאן לא מעט מבנים גותיים, ארמונות וכנסיות. אופיו של הרובע מושפע מאמנות ומאמנים שונים שציירו את נופיו ורחובותיו, במהלך השנים, ביניהם שמות מפורסמים מאד, כמו פיקאסו וחואן מירו. הכיכרות העתיקות, השווקים, חנויות הבגדים וגלריות האמנות, בשילוב עם אמני הרחוב, הנגנים והליצנים - כל אלה מקנים למקום אווירה ציורית, שהופכת אותו ליעד חובה בביקור בברצלונה.

ברובע יש כמה מקומות ששווה לבקר בהם. ביניהם מומלץ להיכנס אל הקתדרלה הגותית והחצר המיוחדת שלה, אל כנסיית סנטה מריה דל מאר, למוזיאון פיקאסו, אוניברסיטת ברצלונה ובית הכנסת מאיור. תהנו!


#שופינג ברובע
בריו גותיק הוא אחד מאזורי הקניות הטובים של ברצלונה. לצד חנויות של הרשתות הגדולות, יש בו גם לא מעט חנויות מעצבים חמודות.

בכיכר Placa de Sant Jaume שבמרכז הרובע, אל מול קתדרלת אולליה הקדושה, תמצאו את השוק העירוני של ברצלונה. בסופי שבוע, משעה 12:00 בצהריים, רוקדים שם את הסרדנה, הריקוד הקטלוני המפורסם.


מבט מקרוב על הרובע:

https://www.youtube.com/watch?v=MT8Ea7pE5WM
סנט פאו דל קאמפ
סנט פאו דל קאמפ
#על הכנסייה

רוב הכנסיות הרומנסקיות של ברצלונה נהרסו עם השנים, רק בודדות מהן תוכלו לראות היום. כנסיית סנט פאו דל קאמפ, מהעתיקות בברצלונה, נבנתה במאה ה-10. היא ממוקמת ברובע אל ראבאל וממשיכה לפעול עד ימים אלו. היא מעט כמו פנינה שקטה באמצע העומס, האורבניות ושאון העיר הגדולה.

בחזית המבנה תוכלו לראות גמלון ובתוכו חלון עגול. על קיר הכנסייה תראו עיטור של תבליט אבן המסמל את השילוש הקדוש ודמויות מכונפות המקשטות את הפתח. שער הכניסה בנוי מקשת חצי עגולה, מאפיין מאד בולט באדריכלות הרומנסקית, אדריכלות הרומים.

בתוך הכנסייה, העיצוב יחסית פשוט אך חצר המנזר מיוחדת וקסומה. לאורך קירותיה של החצר גומחות מעוטרות ובתוכן תבליטי אבן.

ברצלונה

המוזיאון הימי
המוזיאון הימי
#על המוזיאון

אם אתם חובבי היסטוריה אך במיוחד היסטוריה ימית, המוזיאון הזה מושלם עבורכם. כאן תוכלו להכיר מקרוב את חייהם של יורדי הים וכלי השיט שלהם.

המבנה המיוחד שבו אתם עומדים כעת שימש בעבר כמספנות מלכותיות, בהן נהגו לבנות, לתקן ולאחסן ספינות. המוזיאון הראשון שהוקם כאן, נוסד בשנת 1929. מטרתו הייתה להמחיש את השיעורים בבית הספר הימי הישן. באותה העת, המוזיאון והספרייה אספו חפצי אמנות שונים מבתי ספר ימיים בערים נוספות. בשנת 1935 החליטו הארגונים בברצלונה להקים מוזיאון ימי גדול, שיעזור לתעד ולהנציח את חשיבות ענף השיט והפעילות הימית של העיר.

בתוך החלל הענק מקורה הקשתות, שהיום מהווה המוזיאון הימי של ברצלונה, תוכלו לראות דגמים של סירות ולקרוא על סיפורים של יורדי הים. תוכללו ללמוד כאן על ההיסטוריה הימית העשירה של קטלוניה ולראות תערוכות שונות הקשורות לניווט וספינות. המוזיאון מתאים לילדים, אבל לא פחות - גם להורים.

שימו לב במיוחד לדגם הספינה המשוחזרת "גאלי" - אוניה שטוחה המונעת באמצעות משוטים או מפרשים, שהופעלו אז בידי אסירים או עבדים. ספינה זו הובילה את הצבא הספרדי לניצחון גדול בשנת 1571, כנגד ספינות הטורקים.

עוד חוויה מושלמת לילדים היא הספינה השטה, שנמצאת באחת מהאולמות ותוכלו להרגיש את התזוזות שלה כתוצאה מהרוחות המנשבות מסביבה. תנו לילדים לעלות על הסיפון ולהפליג בדמיונם ללב ים.

תמצאו כאן גם חלקי ספינות מהתקופה הרומית, תבליטים מהתקופה הערבית, רהיטים של ספינות נוסעים, תערוכה המוקדשת להתפתחות ספינות הקיטור ועוד המון נושאים מרתקים. גם מפות ימיות, עתיקות ונדירות, הן חלק בלתי נפרד מהמוצגים שכאן.

מבט מקרוב:

https://www.youtube.com/watch?v=Ff4GUActZPs
טירת שלושת הדרקונים
טירת שלושת הדרקונים
#על המוזיאון הזואולוגי

"טירת שלושת הדרקונים", שנקראת היום גם "המוזיאון הזואולוגי", הוקמה לראשונה בעבור התערוכה העולמית של ברצלונה (1888). כל המבנים שנבנו בזמנו בעבור התערוכה נפתחו היום לציבור ומשמשים כמוזיאונים.

המוזיאון עוצב על ידי האדריכל לואיס דומנק אי מונטאנר (שעיצב כבר כמה מהמקומות המוכרים בברצלונה). בתקופת התערוכה הגדולה הוא שימש כמסעדה לקהל הרחב. במוזיאון תוכלו לראות פוחלצים של חיות, ציפורים, עצמות של דינוזאורים ועוד. בסמוך למוזיאון תמצאו אוסף מרשים של גבישים.
אלס אנקאנטס וייס
שוק הפשפשים אנקאנטס
#על שוק הפשפשים הכיפי של ברצלונה

אוהבים לפשפש? - הגעתם למקום הנכון. אם הבאתם אתכם מזוודה נוספת למה שתרכשו כאן, יש סיכוי שכמה שעות של חיטוט וחפירה בדוכנים ינפיקו לכם מלאי מצוין של בגדים ומציאות במחירים שווים!

כי שוק הפשפשים, ששמו הרשמי "אלס אנקאנטס וייס", הוא מתחם גדול ומזמין, שבו יש מגוון אדיר של מציאות אופנתיות, במחירים זולים ושווים לכל כיס. יש כאן כ-300 דוכנים מסודרים בשורות, מוצגים על ידי רוכלים שמציגים את מרכולתם העתיקה והדברים שנשלפו מהבוידם של סבתא. לידם יהיו לא מעט מעצבים צעירים, המגיעים לכאן ומוכרים פריטי לבוש שעיצבו, או אובייקטים מעניינים אחרים שיצרו. האמת היא, שתוכלו למצוא כאן ממש הכל, ישן יותר או פחות, חדש או מודרני.

בשוק תמצאו רהיטים, מכשירי חשמל, בגדים, ספרים ועתיקות. אתם בהחלט יכולים להתמקח על המחירים השונים, אבל נסו לעשות זאת בעדינות, מכיוון שישנם דוכנים שבהם זה מתקבל בעין פחות יפה. ככלל, ככל שהדוכן "מתוקתק" ונקי יותר, ככל הנראה המוכר לא ימהר לעשות לתת הנחות ולנהל משא ומתן.


#טיפים
ימי שבת הם כמובן העמוסים ביותר. אם אתם מגיעים לכאן באמצע השבוע, נסו להגיע לפני השעה 15:00, שכן בשעה זו המוכרים הולכים ל"סייסטה" הספרדית, מנוחת הצהריים הידועה של הספרדים.

אם תצליחו להשכים, בשעה 7:00 בבוקר נערכות מכירות פומביות של עתיקות. בשעה 12:00 נערך סבב נוסף, כאשר כל המוצרים שלא נמכרו קודם, מוצעים במחירים נמוכים יותר. ליד השוק יש גם אולם גדול, שבו מוצעים רהיטים רבים למכירה. שווה הצצה!


מבט מקרוב על השוק:

https://www.youtube.com/watch?v=q2BkIsXa_Yg
מנזר פדרלבס
מנזר פדרלבס
#על המנזר מימי הביניים של ברצלונה

מנזר פדרלבס, שנבנה בשנת 1327, הוא אחת מהדוגמאות הבולטות ביותר לסגנון הגותי-קטלאני ויאפשר לכם הצצה קסומה לחיים שהתנהלו כאן לפני מאות שנים.

המנזר נוסד בשנת 1326, על ידי המלך ג'יימס השני מאראגון עבור אשתו אליזנדה דה מונטקאדה (Elisenda de Montcada). אראגון הייתה קהילה אוטונומית שישבה בצפון-מזרח ספרד. המבנה שימש את המסדר הפרנציסקני, שהורכב בעיקר מבנות אצולה. המלכה סיפקה למנזר שורה של זכויות יתר ופריבילגיות. בעבור אליזנדה נבנה גם ארמון שסופח למנזר, שם היא התגוררה לאחר מות בעלה בשנת 1327. כעבור 40 שנה, היא מתה שם בשנת 1367. שרידיו של הארמון התגלו בשנות השבעים.

במהלך המרד הקטלני (1640) גורשו הנזירות, אך מאוחר יותר הן חזרו. עד היום מספר לא גדול של נזירות עדיין מתגוררות במתחם. אחד החדרים המקסימים שפתוחים לביקורי תיירים הוא התא היומי של המלכה - המקום שבו היא למדה, התפללה, תפרה והעבירה את רוב שעות היום. המנזר הוכרז כאנדרטה לאומית בשנת 1991.

החל משנת 1993 הפך המנזר לביתו של אוסף הציורים "טייסן בורנמיזה" (Thyssen-Bornemisza). במוזיאון תוכלו ללמוד על סיפורי החיים של הנזירות שחיו בו בעבר. לראות את הרהיטים בהם השתמשו, כלי האוכל, חפצי הקדושה, הציורים, הפסלים, המסמכים ועוד. היום המוזיאון מציג אוספים ממוזיאון ההיסטוריה של ברצלונה סיטי.

אם שמתם לב לריצוף שבור ברצפה, דעו שכנראה נשבר על ידי תותח כבד בזמן הכיבוש של נפוליאון בשנת 1809. המנזר היה מוגן במקור על ידי שורה של קירות, אך היום נותרו בו רק שני מגדלים ושער אחד.

כדאי לשים לב גם לגנים היפים שמחוץ למנזר ולמזרקה שעומדת במרכז החצר שלו.

מבט מקרוב על המנזר:
https://www.youtube.com/watch?v=ps5wuPqXunc


קאישה פורום ברצלונה
קאישה פורום ברצלונה
#על הגלריה לאמנות

בניין הקאישה ממוקם על "הר היהודים". זהו בניין מרהיב ביופיו, המוקדש לתערוכות מתחלפות ומהווה גלריה לאמנות. המבנה נבנה בין השנים 1908-1913. בשנת 1918 הוא נסגר, אך נפתח מחדש בתור מחסן בשנת 1929. אחר כך, בשנת 1940 שימש הבניין את המשטרה הלאומית הספרדית, עד שבשנת 1963 הוא נרכש על ידי בנק "לה קאישה".

החל משנת 2002, המקום נפתח מחדש כמוזיאון. הוא שוחזר לפני פתיחתו ונבנתה לו כניסה חדשה, שתוכננה על ידי האדריכל היפני אַרָאטָה אִיסוֹזָאקִי (Arata Isozaki), מי שנחשב כיום לארכיטקט הבולט של יפאן.

המרכז משמש כמתחם לתערוכות מתחלפות, כנסים, סדנאות, קורסים ועוד. במוזיאון כמעט שלושה דונם של חלל תצוגה, ספריית מדיה, אודיטוריום, כיתות ומסעדה. תוכלו למצוא כאן מידע רלוונטי במגוון תחומים: צילום, ציור, פיסול ועוד. הכניסה למוזיאון בחינם וכל מי שמתעניין באמנות בכלל יוכל למצוא כאן עניין.

הבניין הוזמן במקור בתור בית חרושת לטקסטיל. כבר מבנייתו הוא היה מבנה מעניין ומרשים ותוכנן על ידי האדריכל המפורסם יוזף פויג קאדאפאלץ'. בנייתו הושלמו בשנת 1911 וכבר באותה השנה זכה המבנה בפרס מועצת העיר על הבניין התעשייתי הטוב ביותר.

מבט מקרוב על הגלריה:
https://youtu.be/Cqgax5CC4ac?t=14s
המוזיאון לאמנות עכשווית של ברצלונה
#על המוזיאון המודרני של ברצלונה

המוזיאון לאמנות עכשווית הוא בעצם החלק המודרני של המוזיאון לאמנות של ברצלונה. חובבי אמנות שמחפשים לא רק יצירות קלאסיות אלא מגוון רחב יותר של אמנות, ימצאו בו הרבה מאד עניין. יש בו שלוש קומות שבהן מוצגות תערוכות מתחלפות של אמנות מודרנית, מעשה ידי אמנים שונים, שיצרו החל מהמחצית השנייה של המאה ה-20. במוזיאון יש תערוכות מתחלפות של אמנים מכל העולם, אך גם תערוכות ארוכות טווח של אמנים קטלאניים, ספרדיים וזרים.

המוזיאון נפתח בשנת 1995 והייחודיות הארכיטקטונית שלו באה לידי ביטוי כבר בכניסה. השילוב של הבנייה המעוגלת והישרה גם יחד, תקרת הזכוכית המאפשרת לראות את סוליות נעלי המבקרים שמתהלכים בקומה למעלה, הקירות הנעים והמדרגות הייחודיות - כל אלו יוצרים מבנה מרתק, מסקרן ומפתיע.

בכניסה למוזיאון תוכלו לצפות במבקרים שמנצלים את הרחבה הגדולה לרכיבה על סקייטבורד ורולרבליידס. הם מכנים את האזור הזה "הפיל הלבן" ואתם יכולים לנצל את דקות המנוחה עד הנקודה הבאה בצפייה בלולייני האופניים המתאמנים כאן. תיהנו!

מבט מקרוב על המוזיאון:
https://youtu.be/sDHHMDT1ZC0?t=1m8s
מוזיאון ההיסטוריה של ברצלונה
#על המוזיאון
במוזיאון ההיסטוריה של ברצלונה תוכלו ללמוד ולחקור את המורשת ההיסטורית של העיר ברצלונה, החל מהתקופה הרומית ועד היום. המוזיאון ממומן על ידי עיריית ברצלונה. הוא ממוקם בפלאסה דל ריי (Plaça del Rei) שברובע הגותי של ברצלונה.

המוזיאון אחראי על כמה אתרים היסטוריים ברחבי העיר, רובם אתרים ארכאולוגיים. הוא הוקם בשנת 1943 והמנהל הראשון שלו היה ההיסטוריון אגוסטי דוראן סאנפר (Agustí Duran i Sanpere).

במוזיאון תוכלו לראות הריסות של ברצלונה העתיקה, מהתקופה הרומית ומימי הביניים. הוא ממוקם בתוך ארמון שעומד כאן החל מהמאה ה-10, בחדר שעד המאה ה-18 שימש כמקום מושבו של הפרלמנט הקטלאני.

רוב התערוכות המוצגות כאן מורכבות בעיקר מחפירות ארכאולוגיות של שרידים בעלי היסטוריה רבת שנים, החל מהמאה הראשונה לספירה ועד השביעית. בין השרידים תראו כאן מפעל דגים עתיק, מפעל לייצור יין, שרידי כנסיות ועוד.

החפירות הארכאולוגיות במוזיאון משתרעות על שטח של כ-4,000 מטרים רבועים.
כנסיית סנטה מריה דל מאר
#על הכנסייה

הכנסייה הקתולית הזו מוקדשת למריה הקדושה. היא נבנתה בסגנון גותי בזמן תור הזהב של קטלוניה. "תור הזהב" הוא התקופה שבה העיר שגשגה בזכות מסחר, בעיקר המסחר הימי שלה. על בניית המבנה הוחלט בשנת 1324 ובשנת 1329 הונחה אבן הפינה, בחזית הפונה כלפי כיכר דֵה לֶס מוֹרֵרֶס (Fossar de les Moreres). בשנת 1379 פרצה שריפה בכנסייה ופגעה בעבודות הבנייה. זו גם הסיבה לכך שהבנייה הושלמה רק בשנת 1383.

גם בשנת 1428 חל מאורע לא נעים: רעידת אדמה קשה גרמה לנזק ולמוות של מתפללים בכנסייה. היא אף הרסה את חלון הרוזטה שהיה בחזית המערבית. בשנים 1459-1460 הוחלף החלון בחדש. משני צידי השער המערבי תראו את הפסלים של פטרוס ופאולוס.

בתוך הכנסייה 3 אגפים, מרווחים ומוארים על ידי אור רב שחודר דרך החלונות הגבוהים של המבנה. גם בשנת 1936 פרצה שריפה במבנה, בתקופה של מרד נגד הכמרים. יצירות אמנות רבות בתוך הכנסייה נהרסו ונכחדו לעד. ביניהן גם לוח המזבח הבארוקי שהיה כאן.

הכנסייה "סנטה מריה דל מאר" משחקת תפקיד מרכזי ברומן המפורסם "הקתדרלה ליד הים", שנכתב על ידי אִילְדֵפוֹנְסוֹ פַלְקוֹנֶס (Ildefonso Falcones).
מיני קטלוניה
#על הפארק
ממש כמו מיני ישראל שלנו, גם בברצלונה תוכלו ללכת לראות את פארק הדגמים המוקטנים של קאטאלוניה. הפארק נמצא במרחק של חצי שעה נסיעה מהעיר ותוכלו לראות בו מבנים ואתרים מוקטנים מרחבי קטלוניה.

במגוון המבנים המיניאטוריים המוצגים בפארק תוכלו לראות החל מכנסיות ועד למפעלים ונמלי ים, המספקים דרך מרתקת ללמוד ולהכיר את קטלוניה. תוכלו לראות בו הרבה מהמבנים המוכרים של גאודי וברצלונה, שבה אתם נמצאים.

מטבע הדברים, הילדים ייהנו כאן במיוחד.

מבט מקרוב על הפארק:
https://www.youtube.com/watch?v=OA0p3yCsb4g
המוזיאון הלאומי לאמנות של קטלוניה
#על המוזיאון
בראש גבעת הר היהודים, בתוך מבנה הארמון הלאומי הגדול, תוכלו לראות את המוזיאון לאמנות של קטלוניה - פנינה אמנותית ותרבותית אמיתית. הוא נפתח בשנת 1990 ומוקדש לאמנים קטלאניים, אמנים מרחבי ספרד ובכלל.

במוזיאון הזה 70 אולמות תצוגה, שבהם מגוון יצירות וחפצים, בעיקר מהמאות ה-11 ועד ה-18. יש כאן ציורים, פסלים, חפצי אמנות, תחריטים, מטבעות ועוד. תמצאו כאן גם עבודות אמנות מהתקופה הרומנסקית והגותית. אחד מהאוספים המעניינים מביניהם הוא אוסף הפרסקאות מהתקופה הרומנסקית, ציורי פרסקו, שלוקטו מקירות הכנסיות המתפוררים של קטלוניה.

לאחר השיפוץ שעבר בשנים האחרונות, תמצאו במוזיאון גם אוספים משני המוזיאונים שאוחדו: המוזיאון לאמנות מודרנית (שהועבר מפארק הסיוטאדלה) והמוזיאון ההיסטורי לאמנות קטלאנית.

בחצר המוזיאון תוכלו למצוא נקודת תצפית מרהיבה על הנוף ועל מזרקת הקסם, שבה מתרחש בכל חצי שעה מופע אורות ומוזיקה מדליק. מזרקת הקסם פועלת לאורך השנה בערבי שישי ושבת ובקיץ גם בערב יום חמישי.

מבט מקרוב על המוזיאון:
https://www.youtube.com/watch?v=yunrxhtuM2Q
אנדרטת קולון
#על האנדרטה לזכר קולומבוס

אחת מהאנדרטאות המפורסמות בברצלונה נבנתה לכבודו של כריסטופר קולומבוס, האיש שגילה את אמריקה. היא נמצאת בכיכר פלאסה דה קולון, שאף היא נקראת על שמו של מגלה הארצות הנודע וממוקמת בסמוך למקום שאליו הגיע קולומבוס עם ספינותיו לאחר מסעו הראשון לאמריקה.

האנדרטה נבנתה בשנת 1888, לקראת תערוכת האקספו של ברצלונה. פסל בדמותו של קולומבוס העומד על עמוד אבן גבוה ומרשים. הוא עשוי ברונזה וגובהו קצת יותר מ-7 מטרים. ידו של קולומבוס מצביעה לכיוון מערב, אל עבר העולם החדש, שהיה הכיוון שאליו שט קולומבוס, לאיים הקריביים ולמה שיתגלה כאמריקה. הַפַּסָּל שפיסל אותו היה רָפָאֵל אָטְצֵ'ה (Rafael Atche).

בראש העמוד יש תצפית, שאליה ניתן לעלות, בקבוצות של עד 12 איש בו-זמנית. לכן יהיו כאן תורים ארוכים.

ליד האנדרטה יש גם שחזור של אחת מספינותיו של קולומבוס. תוכלו להיכנס אליה וללמוד על הפרטים הקטנים שקשורים בספינות כאלה ובתקופה שבה הוא חי ופעל.

בבסיס של האנדרטה נמצאים כמה פסלים, דמויות נשיות ותבליטים, המתארים חלקים ממסעותיו של קולומבוס ועוד המון תיאורים ודמויות. אם אתם חובבי היסטוריה, סקירת האנדרטה תעניין אתכם מאד. מסביב לאנדרטה מוצבים פסלי אריות.
המוזיאון המצרי
#על המוזיאון לאמנות מצרית של ברצלונה

במוזיאון המצרי הייחודי בברצלונה תוכלו לצפות באוספים המובילים באירופה לאמנות מצרית וממצאים שהובאו ממצרים העתיקה. המוזיאון המצרי ממוקם ליד מרכז העיר ותוכלו ללמוד בו המון על התרבות המצרית. גודלו של המוזיאון יותר מ-2000 מ"ר ותוכלו גם לסייר באולמות הקריאה והספרייה שבו ובהם אוסף של מעל 10,000 מסמכים.

במוזיאון חלוקה לעשרה תחומים עיקריים מהתרבות המצרית ותוכלו לראות במסגרת התערוכה שבו לא פחות מ- 1000 פריטים. ביניהם מוצגים סרקופגים, מומיות, תכשיטים וקמעות, שכל אחד מהם מספר את סיפור חייהם של הפרעונים. התערוכות הקבועות והמתחלפות מתאימות גם לילדים ולבני נוער ולכן כדאי ואף רצוי להגיע לכאן עם כל המשפחה.

במוזיאון סיורים קלאסיים, או סיורים צבעוניים יותר, כמו סיורי לילה בהדרכת שחקנים מחופשים למצרים, סיור שנותן הצצה למטבח המצרי, כולל טעימת מוצרי דיאטה של מצרים העתיקה ועוד.

מבט מקרוב על המוזיאון המצרי:
https://www.youtube.com/watch?v=VeQfT9wfnqw
פואבלו אספניול
#על הכפר הספרדי עם העתקים בגודל טבעי של מבנים מכל הסגנונות שבספרד

הפואבלו אספניול הוא כפר ספרדי מדומה, שנבנה בשנת 1929 לטובת היריד העולמי שנערך בברצלונה. בגלל שתפס תאוצה והפך לפופולרי במיוחד, הוא נשאר גם לאחר התערוכה ואפילו שופץ. היום הוא מהווה מוזיאון לאמנות ולבנייה הספרדית. הכפר נמצא במעלה גבעת מונז'ואיק, "הר היהודים". על קירות הבניינים בכפר תוכלו לראות מפות שיעזרו לכם להתמצא במקום.

בכפר עצמו תוכלו לראות 117 מבנים, רחובות וכיכרות בגודל טבעי, שעוצבו בסגנון ספרדי ומטרתם הייתה לחקות בצורה מדויקת את המבנים הבנויים באזורים שונים בספרד, כל אזור, חומרי הבנייה והסגנונות האופייניים לו. זהו מדגם של האדריכלות הספרדית המגוונת, באזורים השונים שלה.

בכפר תראו גם חנויות ובתי קפה, מסעדות ודוכני מזכרות. בערב נפתחים גם הפאבים והמועדונים, שבהם תוכלו לחטוף בירה קרה, או סתם להקשיב לתזמורת שמנגנת למטיילים.

בבתי המלאכה המפוזרים בכפר, תוכלו לפעמים לראות את בעלי המלאכה עובדים בגילוף, שזירה, נגרות ועוד. בסדנאות האמנים ובסטודיו שלהם, תוכלו לראות עבודות יד מרשימות ויצירות אמנות. אחד מהמבנים המרשימים בכפר, ששווה ללכת לראות, הוא האוטבו (Utebo) מאזור סאראגוסה, אבל מעניינים לא פחות גם מבנים מאזורים כמו סגוביה, סביליה, מדריד, ברצלונה ועוד.

למעוניינים ללמוד על האמנות העממית של ספרד, כדאי להגיע בתוך הכפר אל מוזיאון האמנויות העממיות (Museo de artes Populares), שמשקיף על פלאזה מאיור (Plaza Mayor).


#הכפר לתיירים
היום אני נמצאת בפואבלו אספניול, כפר ספרדי מדומה ואחת מהאטרקציות הייחודיות של ברצלונה. פואבלו אספניול הוא כפר אותנטי מוקף בחומה, הממוקם על גבעה המשקיפה על כל ברצלונה היפה. הכפר עוצב בעבור התערוכה העולמית של 1929 והפך מאז לאחת מהאטרקציות הפולריות ביותר באזור. 80 שנה מאוחר יותר, זה עדיין מקום נפלא לספוג בו אווירה מגוונת של אמנות, ארכיטקטורה, תרבות ואוכל - כולם באותו היום.

אוהבי ארכיטקטורה ייהנו מטיול באזורים הספרדיים השונים בעלי המאפיינים הארכיטקטוניים המעניינים. אתם בטיול משפחתי? - תוכלו להעביר בכפר יום מהנה במיוחד, אם תרכשו שם עבור הילדים את המדריך הסודי לכפר (Secret guides to the village), שבאמצעותו ועם העזרים וכתבי החידה שבו, הם יוכלו לגלות מקומות מעניינים בכפר ולחוות המון פעילויות מלאות הנאה.

הכפר ידוע גם בזכות האומנים הרבים שנמצאים בו שמציגים לראווה את עבודות היד שיצרו. תוכלו להיכנס לצפות בהם בזמן העבודה בבתי המלאכה שלהם. גם בחנויות תמצאו לא מעט פיסות אמנות אותם תוכלו לרכוש, כמו גם להסתובב בין המסעדות ובתי הקפה ולטעום את המטעמים והקינוחים הייחודיים שנמכרים שם. כל המשפחה תהנה כאן והכפר בהחלט שווה ביקור!# סיפור הקמת הכפר
ברוכים הבאים לפובלה אספניול, הכפר הספרדי הממוקם בראש הר המונז'ואיק. הכפר הקטן הזה הוא ממש כמו נווה מדבר בלב ברצלונה. בעת הכניסה, תרגישו איך אתם עוברים ברגע אחד מהנוף העירוני המודרני לכפר ייחודי, אותנטי והיסטורי. בכפר תוכלו להיחשף לארכיטקטורה, תרבות, סגנון חיים ואמנות מהאזורים השונים של ספרד, המתערבבים יחד בהרמוניה ונותנים תחושה של עיירה אמיתית. אם אתם רוצים ללמוד על ספרד בזמן קצוב, זה המקום המושלם לעשות זאת.

הכפר המדומה נבנה במקור עבור התערוכה העולמית של שנת 1929, כאשר הרעיון שעמד מאחורי היוזמה היה לתת למבקרים סקירה פשוטה, חווייתית וייחודית של דרכי החיים השונות של אזורי ספרד המגוונים.

הכפר תוכנן על ידי שני ארכיטקטים ספרדיים מוכרים, שני אמנים. בכדי להשיג את המראה הכולל של הכפר, נסעו האדריכלים בכל רחבי הארץ, החל מאזור אנדלוסיה שבדרום ועד אסטוריאס שבצפון, על מנת לאסוף חומרים שהם צריכים. בסך הכל עברו השניים ביותר מ-1600 ערים וכפרים, כדי לאסוף מאות תמונות, פתקים וציורים, שעזרו להם לבחור את המרכיבים המתאימים ביותר לתכנון ויצירת הכפר המדומה. בכפר יש מעל 100 מבנים ספרדיים מסורתיים.

התכנית המקורית הייתה לבנות את הכפר כמיצג זמני ולהרוס אותו בסוף התערוכה. אבל הכפר הפך להצלחה כה מסחררת בקרב התיירים, שהשלטונות החליטו להשאירו.

במהלך מלחמת האזרחים של ספרד, בשנת 1930, הכפר חדל לקבל מבקרים בשל המציאות הקשה שפקדה את תושבי ספרד. באותו הזמן, שימש הכפר כמרכז הקבורה של האזור. אחרי המלחמה, הכפר שופץ ונפתח שוב לציבור. בשנת 1988, במהלך ההכנות לקראת האולימפיאדה של 1992, שמו דגש בכפר גם על אמנות ותרבות, מה שהביא אותו לאיך שהוא נראה היום.

מבט מקרוב על הכפר:
https://www.youtube.com/watch?v=jEOa4EpXKT4


קאזה וִיסֶנְס
#על הבית הראשון שיצר גאודי בברצלונה

קאסה וִיסֶנְס הוא עוד אחת מיצירות המופת של גאודי, למעשה, זוהי הראשונה מיצירותיו בברצלונה. בבניין ניתן לראות את ההשפעה המזרחית על גאודי בשנים האלו - קווים פשוטים, בנייה מאבן ולבנים אדומות חשופות, קירות מצופים באריחי קרמיקה היוצרים פסיפסים צבעוניים ועיטורי פרחים, על פני תקרתם של חדרי הבית. קירות המבנה חלקם ישרים וחלקם מעוגלים. על הגג ארובות ומגדלים קטנים בצורת מקדשים. רבים מרהיטי הבית שבתוך המבנה עוצבו גם הם על ידי גאודי.

הסיפור המצחיק הוא שבגלל השימוש הרב באריחים (גם בקירותיו הפנימיים של הבית), פרשה לה השמועה כנפיים ורבים טעו לחשוב כי וִיסֶנְס, בעל הבית שבשבילו הוא תוכנן, היה יצרן אריחים.

ואכן, בית המגורים הזה, קאזה וִיסֶנְס, נבנה בעבור התעשיין מנואל וִיסֶנְסאי מונטַנֵר (Manuel Vicens i Montaner) בין השנים 1883-1888. לא סתם ארכו העבודות 5 שנים. בעל הבית נתקל בקשיים כלכליים, שעיכבו את העבודה. הבניין, כמו הרבה מבניניו של גאודי, בנוי בסגנון המודרניסטה. יש בו ארבע קומות - הראשונה משמשת מחסן, השנייה והשלישית משמשות למגורים והרביעית היא עבור המשרתים. בשנת 1899 נמכר הבית בידי אלמנתו של וִיסֶנְס. בשנים שלאחר מכן הוא שופץ לא פעם.

בשנת 2005 הוכרז הבית כאתר מורשת עולמית. בשנת 2017 נפתח הבית ומשמש כמוזיאון פתוח למבקרים. במקור הביא הבית לידי ביטוי את הסגנון האוריינטליסטי, שמאד מזוהה עם גאודי של תחילת הדרך. חשוב לציין שבדרך כלל מבנים בבעלות פרטית, גם אם תוכננו על ידי אדריכלים מוכרים מאד, אינם פתוחים לציבור. אך זהו אחד המבנים יוצאי הדופן שבהם.


#מהו סגנון המודרניסטה?
סגנון המודרניסטה הוא בעצם הגרסה הקאטלאנית של סגנון האדריכלות והאמנות הפלסטית שנקרא בצרפתית "אר-נובו". הוא מאופיין בהשראה חזקה מהצומח, דגש על צבעוניות רבה, על קווים טבעיים ומעוגלים ועל חומרים פשוטים ומקומיים. האדריכל הכי מפורסם במודרניסטה היה גאודי, שהסגנון ממש מזוהה איתו. הוא השתמש בעקרונות הסגנון שוב ושוב והשתמש במוטיבים כמו הקירות המעוגלים והמזכירים גלים והימנעות כמעט קבועה ממשטחים ישרים. הוא לא היחיד שעיצב בסגנון המודרניסטה - היו אדריכלים נוספים שכיכבו בסגנון זה בברצלונה, כמו ז'וזף פואיג אי קאדאפאלק ולואיס דומנק אי מונטאנר.

מבט מקרוב על הבית:
https://www.youtube.com/watch?v=zD5l6RxiTN0
קאמפ נואו
#על האצטדיון של בארסה

גבירותי ורבותי - הגעתם אל בית המקדש של הכדורגל האירופי. הגעתם למעונה של בארסה, קבוצת הכדורגל המהוללת של ברצלונה. ואם כבר בארסה - כולם יודעים שאין בארסה בלי קאמפ נואו. כאן תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של אחת מקבוצות הכדורגל האהודות בעולם והפופולרית ביותר בקרב חובבי הכדורגל אצלנו.

אצטדיון הכדורגל של קבוצת מועדון הכדורגל ברצלונה הוא הקאמפ נואו, "המגרש החדש". יש בו כמעט 100,000 מקומות ישיבה ושטחו הכולל הוא 55,000 מטרים רבועים, מה שהופך אותו לאצטדיון הגדול ביותר באירופה ואחד האצטדיונים הגדולים בעולם.

בשנת 1954 נערך הטקס הראשון בקאמפ נואו. אז הגיע אליו קהל של 60,000 צופים ומאז הוא המשיך להתרחב עוד ועוד. במשחק הבכורה של ברצלונה באצטדיון כבר הגיעו 90,000 צופים וכמות המושבים רק הולכת וגדלה. כמות המושבים כיום כבר הגיעה ל-99,354 מקומות ישיבה.


#סיור במוזיאון של בארסה
באצטדיון נמצא גם המוזיאון הרשמי של מועדון הכדורגל ברצלונה, הידוע בשמו "בארסה". אם תזמינו סיור בקאמפ נואו תוכלו לבקר במוזיאון של המועדון, עם מבחר המזכרות והפריטים ההיסטוריים שבו, באולם הגביעים, חדר המולטימדיה, חדר ההלבשה, מנהרת הכניסה למגרש, העליה ליציעים, הירידה לכר הדשא המפורסם וכן, גם כניסה, כנהוג בקרב עדות התיירים, לחנות הרשמית שבמקום.

מעבר לאירועי הספורט הגדולים שמתקיימים כאן, יש פה גם לא מעט אירועי תרבות - הופעות של אמנים מפורסמים וקונצרטים של נגנים מוכשרים.

במהלך הסיור באצטדיון תוכלו לבקר גם במוזיאון הספורט. זהו מוזיאון חדשני עם מערכת אור קולית ותצוגה אינטראקטיבית. יש בו שתי קומות שבהן מוצגים פריטים נוסטלגיים הקשורים במועדון. בקומה הראשונה תראו בעיקר פסלים וחפצים מהענפים השונים ובקומה השנייה רישומים ותמונות של כל שחקני "בארסה" לדורותיהם וסרטי וידאו.


#עיצוב חדש

בשנת 2007, המועדון פתח בתחרות בינלאומית שמטרתה הייתה לעצב את האצטדיון מחדש, כך שיתאים לצרכים החדשים של המועדון. מעל 80 אדריכלים הגישו רעיונות לאצטדיון החדש ולבסוף נבחר העיצוב של פוסטר ושות', שעיצבו גם את אצטדיון וומבלי. לעיצוב הוקצבו 250 מיליון יורו והיו 2 תנאים חשובים: האחת היא לכבד את המבנה המקורי של האצטדיון והשני - לסיים את העיצוב בזמן הקצר ביותר ולהמשיך לקיים משחקים גם בזמן השיפוצים. בסופו של דבר התכנית ירדה מהפרק בשל חוסר יכולתה של הקבוצה לממן את זה.

7 שנים אחר כך, בשנת 2014, הוחלט לשפץ אותו בכל זאת ונבנתה תכנית הכוללת את הרחבת מקומות הישיבה ל-105,000, החלפת המושבים, קירוי היציעים, הוספת תאי VIP וחידוש החזית החיצונית של האצטדיון. העבודות יסתיימו ב-2021.

מבט מקרוב על הקאמפ נואו:
https://youtu.be/huOQ_IHXcy8
שוק קונספסיון
#על השוק המקורה והנעים ברחוב דיאגונל
שוק האוכל והפרחים שנמצא במזרח רחוב דיאגונל הוא אטרקציה קולינרית של ממש. השוק נפתח בשנת 1888 והוא נבנה בתוך מבנה שגודלו 40 על 100 מטרים. אם אתם בטיול רומנטי או בירח דבש, אז בשוק הפרחים הסמוך אליו, תוכלו לרכוש פרחים מהמגוון העצום במשך כל שעות היממה...

במהלך השנים שופץ השוק והיום ניתן למצוא בו דוכני אוכל מגוונים, דוכנים למוצרי בית ואלקטרוניקה ודוכני פרחים וזרעים. תוכלו למצוא בו גם פירות, ירקות, פרחים ועוד.

המוכרים בשוק אדיבים והשירות בכלל מעולה. אתם יכולים להגיע לכאן, כדי למצוא מתנה מפנקת לבן הזוג, או לקניית מצרכים לארוחת יין וגבינות משובחת.

מבט מקרוב על השוק:
https://www.youtube.com/watch?v=ldBRP91jFko
אָנֵלָה אולימפיקה
#הפארק האולימפי של ברצלונה
בזמן שברצלונה אירחה את המשחקים האולימפיים בשנת 1992, היא הפכה לעיר הבירה העולמית במשך שבועיים ותפסה מקום מרכזי בזיכרונותיהם של המבקרים באירוע. הפארק האולימפי (Anella Olimpica) שבו אתם עומדים עכשיו, ממוקם בגבעת המונז'ואיק. הוא היה האתר המרכזי של אולימפיאדת הקיץ של 1992.

באותה התקופה, הטבעת האולימפית המרשימה שאתם רואים מולכם, הייתה גולת הכותרת של החגיגות. היום המשמעות שלה גדולה יותר מאשר סתם מקום להנצחת הישגים ספורטיביים נוסטלגיים.

באזור, האהוב מאד על ידי המבקרים בו, תמצאו שורה של שירותים המשמשים את תושבי העיר.

ליד האצטדיון תמצאו מרכז ספורט ומגדל תקשורת מרשים, שתוכנן על ידי המהנדס הוולנסיאני והאדריכל סנט ג'ורדי. גובהו של המבנה, בעל שיפוע הפלדה, הוא 136 מטרים. בסיסו מזכיר גוף של אתלט, המכוסה אריחי פסיפסים שבורים. זוהי כמובן מחווה לשיטות היצירה של גאודי, היוצר הבולט בעיר ברצלונה.

אבל למה אנחנו ממתינים? - בריכת השחייה הנמצאת כאן, המכון הלאומי לחינוך גופני ואולם הספורט פאלאו סנט ג'ורדי - כולם כאן מהווים נקודות מפגש בעבור כל מי שרוצה לשמור על כושר.

אז לכו להתאמן!
מוזיאון המדע קוסמו קאיישה
מוזיאון פיקאסו
כיכר קטלוניה
שער הניצחון בברצלונה
דונה אי אוסל


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.