» «

גלריה אומברטו אונו

גלריה אומברטו אונו
גלריה אוּמְבֶּרְטוֹ אוּנוֹ
#על מרכז הקניות המפואר מהמאה ה-19

גלריה אוּמְבֶּרְטוֹ אוּנוֹ (Galleria Umberto 1), בעברית גלריית המלך אומברטו הראשון, הוא מרכז קניות אלגנטי, שנבנה בשנת 1887. ארמון הקניות הזה מהווה מקום מפגש פופולארי בקרב תושבי העיר. כאן נוהגים בעלי הזמן שביניהם לשבת ולשתות קפה תוך צפייה או בהייה בעוברים והשבים.

בגלריה נמצאים חנויות אופנה ובתי קפה רבים, לצד חנויות יוקרה מרכזיות בעיר נאפולי. יש כאן גם מסעדות ואפילו משרדים. אבל לפני הכל מהווה הגלריה המעוצבת, שהיא בכלל קניון ארמוני מדהים, מקום מפגש לתיירים ולתושבי נאפולי המקומיים.

הגלריה המסוגננת הזו מזכירה את אחותה שבעיר הצפונית מילאנו. ממש כמוה, גם כאן תוכלו לעשות שופינג מוצלח למדי, על אף המחירים הגבוהים. בעיקר שווה לקנות כאן מציאות, בזמן הסיילים הגדולים, עם הנחות החגים ומכירות סוף העונה, כשהמחירים כאן צונחים.


#תולדות הבניין
גלריית המלך אומברטו הראשון בנאפולי נחנכה כאן בשנת 1892. היה זה במהלך ההתחדשות העירונית של העיר, לאחר הניצחון על מגיפת הכולירה הקשה, שתקפה אותה בשנת 1885.

לאחר ההשתלטות על מגפת הכולירע בעיר, הוחלט לחדש את האזור. כך נבנה הבניין המפואר, בכדי לשקם את השכונה ולנקותה מבניינים עלובים ששכנו כאן אז ושהיו לא ראויים למגורים.

התוצאה הייתה אז הגלריה הזו, מעין סוג מפואר של אולם כניסה מרשים ויאה, לתיאטרו סן קרלו, בית האופרה הסמוך והמפורסם.


#אדריכלות הגלריה
גלריית המלך אומברטו הראשון שבנאפולי נחנכה כאן בשנת 1892. היא מהווה שילוב יפה ומרשים של חומרים יוקרתיים וחדשניים לזמנם. יש כאן מיזוג מרתק בין שיש, פסיפס, זכוכית וברזל.

הקניון היוקרתי, שעבר מן הסתם שיפוץ ורענון מודרניים מאז, בנוי כרחוב מקורה בצורת צלב. יש לו גג מקומר, עשוי זכוכית וברזל. מעניין כאן הוא השילוב שבין חזית הבניין, שתוכננה בסגנון הרנסאנס, לבין התקרה המקומרת והיפה וכיפת הברזל והזכוכית העצומה שבמרכזה. גובה הכיפה הזו, אגב, הוא 56 מטרים.

הביטו מתחת לקִמְרוֹן הזכוכית השקוף, אל החנויות והפאר הרב, שבמידה רבה ניבא, כבר בסוף המאה ה-19, את עולם הקניונים המודרניים שלנו. הגלריה הזו הייתה מהראשונים שבמקדשי הקניות הנפוצים כל כך בימינו, מקדשי צריכה, שאליהם עולים לרגל המוני קונים, עם מנחות בצורת כרטיסי אשראי.

שימו לב לרצפת הקניון המפוארת. משובצים לא מעט פסיפסים, בסגנון שאפיין את ארמונות הפאר של שלהי המאה ה-19.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/P-ofmzf1hRA


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.