» «

גני ואן דוזן

גני ואן דוזן
גני ואן דוזן
#על הגנים הבוטניים הנהדרים של ונקובר

במרכז העיר ונקובר, על אדמה שהייתה שייכת לחברת הרכבות ובהמשך שימשה כמגרש גולף, נמצאים היום גני ואן דוזן (VanDusen Botanical Garden). אלו גנים בוטניים מרהיבים, שבהם צמחייה עשירה, אקזוטית ומגוונת. יש כאן מעל 250 אלף צמחים, מתוך יותר מ-7,000 זני צמחים ועצים, חלקם נדירים ביותר, ממקומות שונים בעולם.

שטחם של הגנים הללו 223,000 מ"ר. הם הוקמו בשנת 1975, על הקרקע של חברת הרכבות הקנדית, שעליה תכננו לבנות מגדלי מגורים. לאחר מחאה והפגנות של תושבי האזור ועם תרומתו הנדיבה של אחד מהם, ואן דוזן (W. J. VanDusen) שמו, חזרה בה חברת הרכבות ושינתה את יעוד המקום לגנים בוטניים.

בגני ואן דוזן שילבו כמעט 8,000 זני צמחים, שנאספו ממדינות רבות. יש כאן גם 65 זני ציפורים ולא מעט בריכות נחמדות ופסלי שיש יפים. בכל קיץ פורחים כאן הוורדים, בסתיו נצבעים הגנים בגווני אדום-כתום ובכל אביב פורחים כאן שושנים אלפיניות ואלפי נרקיסים.

מגוון הצמחים בגנים הללו מדהים. יש כאן המון הפתעות מכל קצוות עולם. תוכלו לראות כאן מעל 24 זני מייפל שונים, דרך עצי סקויה ענקיים מצפון קליפורניה, חזזיות זעירות שנאספו וגדלות כאן היום ועד פרחים מתוך גנים מאזור ההימלאיה.

אטרקציה מיוחדת שאין להפסיד במקום היא של מבוך צמחים בסגנון אליזבתני. ניתן לראות כמה כאלו בצפון אמריקה, אבל נראה אתכם יוצאים מהם...


#טיפים
בגנים אפשר לסייר לבד ובאופן עצמאי, או לטייל בקבוצה עם מדריך ללא תשלום.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/_EdYqWZTIhQ
הגן הבוטאני של האוניברסיטה
הגן הבוטני של האוניברסיטה
#על הגן הבוטאני של ונקובר

הגן הבוטאני של האוניברסיטה (UBC Botanical Gardens) הוא גן נפלא ששייך לאוניברסיטת בריטיש קולומביה, בראשי תיבות UBC. הוא נמצא בקצה הדרומי של הקמפוס ונחמד מאד לביקור.

בגן הבוטני שלפניכם תוכלו לראות מעל 7,000 זני צמחים מכל העולם. יש בו גן אלפיני, גן אסיאתי, גינת ירק, גן צמחי חורף, גינה של צמחי מרפא ואפילו יער גשם.

זהו הגן הבוטני האוניברסיטאי הוותיק ביותר בקנדה. הוא נפתח בשנת 1916 על ידי הבוטנאי הראשון של האוניברסיטה, ג'ון דווידסון. מטרתו המקורית הייתה לשמש מקום מחקר של הפרחים בקולומביה הבריטית, אך כיום הוא מציג צמחים ופרחים מכל העולם ומשמש זירת מחקר, לימוד, שימור והצגה של צמחים מרחבי תבל.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/cBVIX7wLCCo


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.