» «
גן החיות של סינגפור
גן החיות של סינגפור
#על גן החיות המתקדם וללא כלובים, של סינגפור

גן החיות בסינגפור (Singapore Zoo) הוא לא רק אחד מגני החיות הטובים והיפים בעולם, אלא גם נחשב מקום נהדר לבעלי החיים המוצגים בו. במקום לכלוא אותם בכלובים, חלק גדול מבעלי החיים כאן מסתובבים חופשיים, בסביבה הדומה לסביבתן הטבעית.

בגן חיות המרווח והנעים ייהנו משפחות עם ילדים מלא מעט אטרקציות מוצלחות. באזורים רבים במקום ניתן ליצור אינטראקציה עם בעלי החיים, לדעת ולהתבונן ממש מקרוב, דבר נדיר במקומות אחרים.

בגן חיות גם פארק מים גדול, גני שעשועים ומתקנים רבים ומגוונים, כולל שיט באגם מלאכותי ועוד.

בגן מתקיימים מופעי בעלי חיים, יש פינות ליטוף לילדים והאכלת בעלי החיים.


#מה תראו כאן?
בין השאר מוצגים בגן החיות של סינגפור מעל 3,000 בעלי חיים, ביניהם טיגריסים לבנים, דרקוני קומודו, דובי קוטב וקופי אורנג-אוטאן, לצד חיות "רגילות", כמו אריות, זברות, קנגורו וכדומה.

בין בעלי החיים שכאן, יש לא מעט מפתיעים ולא מוכרים, כולל פלאי אבולוציה כמו שועלים קטנים ומעופפים, עם כנפיים דמויי אלה של העטלף, או קופי חוטם (proboscis monkey), עם חוטמים ארוכים ואף מצחיקים.

בפינות הליטוף והמגע שכאן תוכלו ללטף ולהאכיל בעלי חיים שונים ואפילו לאחוז קופי אוראנג אוטאן בזרועותיכם.

הגן עצמו הוא גם מקום מרהיב וירוק, המשתרע על פני אזור עצום, צופה אל הים ובעל גן סחלבים, צמחיה נהדרת ומגוונת ויערות המזכירים יער גשם ענקי.


#טיפים
הביאו מים ושתייה מראש כי המחירים כאן גבוהים מאוד.

שימו לב לזמני ההאכלה של החיות. חווייה לילדים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/7Tp8g7AlwLI


ביקור במקום:

https://youtu.be/vOKqvpLTZTU


בלוגרים:

https://youtu.be/7Q2HhEj4mUY


ועוד:

https://youtu.be/DrFpYN3yOUM
גן החיות של קופנהגן
גן החיות של קופנהגן
#על גן החיות של העיר קופנהגן

גן החיות של קופנהגן (Zoologisk Have) הוא גן החיות העתיק והגדול ביותר בסקנדינביה. המקום יפה, ירוק ונעים ומציע בילוי נחמד ביותר עם הילדים, של עד חצי יום.

עם למעלה מ-3,000 בעלי חיים מכל העולם, זהו אחד מגני החיות הגדולים והיפים באירופה. הוא מחולק למספר איזורים. כל אחד מהם מותאם לאזור המחיה הטבעי של בעלי החיים שנמצאים ומוצגים בו למבקרים.

במרכז גן החיות גינת משחקים גדולה ונעימה ואזור לפיקניק משפחתי. כמו כן תוכלו לצפות, בשעות שונות, בהאכלה של החיות.


#מה תראו כאן?
גן החיות מחולק לאזורים המציגים את אזורי המחיה של החיות בטבע:

בתצוגות השונות תראו כאן מגוון של בעלי חיים, לשעות ארוכות של חוויה ראשונית של ילדים ולהורים שכבר ראו גני חיות בעבר.

שוות כאן תצוגות דובי הקוטב, יער הגשם הטרופי המציע ציפורים אקזוטיות, קופים ותנינים, תצוגת חיות הכיס של אוסטרליה ולצידן ציפורים וזוחלים.

בגן עוד תצוגות מעניינות מאד, כמו תצוגת הפילים המרשימה, לצד הטורפים והחיות הגדולות של אפריקה ואסיה, תצוגת פרפרים נהדרת ואקווריום מקסים עם שלל דגים, אלמוגים ובעלי חיים ימיים.

לטובת הפעוטות תמצאו בגן החיות הזה גם את פינת החי הגדולה באירופה. כאן יוכלו הילדים ללטף ארנבות ועזים קטנות ואפילו נחשים גדולים ולא מסוכנים. בבוקר ובצהריים תוכלו לצפות עימם בהאכלה של אריות ים, כלבי ים, שימפנזים וטורפים. הקטנטנים ממש, ישמחו לראות כאן אפילו כיצד חולבים פרות.


ביקור במקום:

https://youtu.be/U1p2NDrgyWM
גן החיות של קרקוב
גן החיות בקרקוב
#על גן החיות שליד קרקוב

גן החיות של קרקוב (Ogród Zoologiczny) מצוי ביער לאס וולסקי (Las Wolski), כ-10 ק"מ ממערב למרכז העיר. זהו מקום בילוי נפלא לילדים ומבוגרים כאחד.

גן החיות קיים משנת 1929. הוא גדול, מטופח ושקט מאוד, נעים ונוח להסתובב בו והשילוט מקל בו את ההתמצאות.

הגן מוקף בגינה גדולה, עם 260 מינים ומעל 1,500 בעלי חיים. יש בו ג'ירפות, פילים, טיגריסים, פנתר שחור ועוד. כלובים ענקיים מכילים את החיות וכמעט לכל חיה יש חלל פנימי וחיצוני.

הגן נמצא בראש גבעה והחניה למגיעים ברכב היא בדרך. ממנה יש שאטל בתשלום סמלי, אל הכניסה.


#טיפים
השתדלו להגיע מוקדם, במיוחד בעונת התיירות. מאוחר יותר יש תורים גדולים למקום.

בגן החיות יש אזור ליטוף לילדים.

ניתן לצפות בהאכלה של חיות בין השעות 13:00 ל-15:00.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Uf7Im3jKi4U


ביקור במקום:

https://youtu.be/5gsR2-tvtwA


מהאוויר:

https://youtu.be/Crv3ZsMawuY
וילהלמה
וילהלמה
#על גן החיות הבוטאני של שטוטגרט

וילהלמה (Wilhelma) הוא שילוב של גן חיות עם גנים בוטניים. הוא ממוקם בליבה של שטוטגרט ומתפרש על פני שטח ענקי, השווה לכ-40 מגרשי כדורגל. זהו השילוב הגדול ביותר באירופה והיחיד מסוגו בגרמניה. מדובר בחוויה ענקית וייחודית לכל המשפחה.

המקום הוקם באמצע המאה ה-19, על ידי הקיסר וילהלם הראשון מווירטמברג (Wilhelm I of Wuerttemberg). מאז הקמתו, בין השנים 1853-1842, הוא היה לאטרקציה אזורית ולאומית לחובבי בעלי חיים וטבע ובימינו הוא מושך אליו יותר מ-2 מיליון מבקרים בשנה.

וילהלמה הוא הגן הזואולוגי-בוטני היחיד מסוגו בגרמניה ונחשב כיום מהיפים מסוגו בכל אירופה. יש כאן צמחייה מרהיבה ומגוונת, הכוללת אוסף אורכידיאות נדיר ו-7,500 מיני צמחים. לידם מעל 9,000 בעלי חיים מתוך כ-1,200 מינים שונים.

חוץ מגן החיות והגן הבוטני הענק, תראו כאן גם חממות נהדרות, מבנים היסטוריים מפוארים, מרבדי דשא ענקיים ואין סוף ירק מעוצב וצמחיה רבה ומגוונת. גם ילדים וגם מבוגרים ימצאו בווילהלמה עניין רב וייהנו בו מאוד.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/dzI0m_PCCYI


ביקור במקום:

https://youtu.be/MzFt-NC581A


ועוד:

https://youtu.be/MZEijhwvWJA

גני חיות

גן החיות המוסקבאי
גן החיות של מוסקבה
#על גן החיות במוסקבה

גן החיות המוסקבאי (Moscow Zoo), שנפתח בינואר 1864, הוא אחד מגני החיות העתיקים באירופה והגדול בגני החיות ברוסיה.

בגן החיות הזה יש לא פחות מ-5,000 בעלי חיים. כבר מהכניסה תוכלו להבחין שהמקום כולו בנוי כמו טירה מהאגדות. בהמשך תגיעו אל החלק העתיק של גן החיות, בו תפגשו את הטורפים והחתולים הגדולים, כמו טיגריסים, פנתרים ונמרים, לצד בריכות הפינגווינים ואריות הים שתראו מלמעלה.

במקורו הוקם גן החיות במוסקבה על ידי האגודה הרוסית הקיסרית. מטרתו העיקרית מאז היא להציג לציבור את הטבע הרוסי, בדגש על בעלי החיים האופייניים לרוסיה. יש כאן תצוגה טובה של עולם החי הרוסי, הכולל דובים, שועלים, זאבים, סמורים, גיריות, ברווזים ונמיות, לצד סנאים, ארנבות ואיילים. יש כאן נציגות לעופות דורסים כמו נץ, בז ודורסי הלילה דוגמת הינשופים.

ממקום שבמקור הציג חיות אקזוטיות ובודדות, כמו יגואר, שני אריות, קרנף, זוג נמרים ותנין, גן החיות של העיר מוסקבה הפך בימינו לביתם של אלפי מינים ומגוון אדיר של בעלי חיים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/umNkSYjBMTE


ביקור במקום:

https://youtu.be/p-Gm73nSoO4


בלוגרים:

https://youtu.be/oFZVk0KtkWk


ועוד:

https://youtu.be/WahgAawDLDw
גן החיות התנ
גן החיות התנ"כי
#על גן החיות התנ"כי

גן החיות התנ"כי (Jerusalem Biblical Zoo) הוא גן החיות של ירושלים. גן חיות זה, שמציג אוסף חיות ארץ-ישראליות, שחלק מהן הוזכרו עוד בתנ"ך, ממוקם על המדרונות הצפוניים של נחל רפאים. ייחודו התנ"כי של גן החיות מושך אליו לא מעט מבקרים מרחבי הארץ כולה.

בגן החיות מוצגים בעלי חיים מהמחלקות הזואולוגיות השונות, החל מיונקים, זוחלים, עופות ודו-חיים ועד לדגים, רכיכות וחרקים. יש בו מעל 250 מינים שונים. הם הגיעו לכאן מרחבי העולם ומבתי גידול רבים ומגוונים.

גן החיות התנ''כי שוכן כיום בשני מפלסים על מורדות ההר, שלאורכם נמצאות תצוגות בעלי-החיים. יש במפלסים השונים מערכת בריכות, אגם גדול ומוקף משטחי דשא גדולים, מגוון פינות חמד מוצלות, מפלים ובעיקר - שבילים המקשרים בין המפלסים.

מסלול תנועת המבקרים בגן החיות הוא מעגלי כשהאגם שבגן החיות, אגב, הוא מלאכותי ומימיו מטוהרים וממוחזרים.

גודל העמק שבו שוכן גן החיות התנ"כי הוא כ-250 דונם שניתן להרחיבם עד ל-400 דונמים.


הנה גן החיות התנ"כי בירושלים:

https://youtu.be/lYND8a_k5Uk
ספארי וורלד
ספארי וורלד
#על פארק הספארי הגדול בתאילנד

פארק ספארי וורלד (Safari World), "עולם הספארי" שבבנגקוק הוא פארק הספארי הגדול ביותר בתאילנד. יש בו אלפי חיות והיצע מסחרר של אטרקציות.

למעשה יש במתחם הספארי וורלד שני אזורים. באזור הראשון, "ארץ הספארי", תחוו טיול ושיט במעין ג'ונגלים וסוואנות בנוסח אפריקה. זהו אזור בפארק שמדמה את עולמם של בעלי החיים בטבע. כאן תוכלו, ממש כמו בספארי אמיתי, ליהנות מאווירת אפריקה הכמעט פראית, בנסיעה במסלול בן מספר קילומטרים, שבו תצפו בבעלי חיים כמו אריות, נמרים, אנטילופות, פילים וזברות.

ב"ארץ הים", האזור השני, תפגשו בבעלי חיים ימיים, כמו הכרישים, כלבי הים והדולפינים, החיים בבריכות גדולות. זהו מעין אקווריום וגן חיות ימי, שמעבר למבט קרוב בחיות הים, כמו הכרישים המסקרנים, מציע גם מגוון אטרקציות רחב.

חוץ מחיות ים אפשר לצפות כאן במופעי דולפינים, אריות ים, ציפורים ומופע איגרוף של קופים. כאן תוכלו לצפות במופעים המרהיבים שעורכים עימם מאמניהם המיומנים. תוכלו גם לראות כיצד מאכילים אריות ונמרים, להאכיל בעצמכם פילים וג'ירפות ולשוט במעין נהר טרופי ביער ובתוך מערה שורצת בקופי פרא.

בספארי וורלד יש גם מספר מופעים שאינם קשורים לטבע ונועדו לחוויה נטו. אם זה מופע המערב הפרוע, מופע מלחמת הכוכבים, מופע של כפילים או פעלולים קולנועיים מרהיבים, כמו בהוליווד.

הפארק הזה נמצא במרחק של כ-40 דקות נסיעה ממרכז העיר ושווה למצוא בשבילו מעט זמן, במיוחד אם יש לכם ילדים בטיול.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/lRtdXzpi8qI
צו
צוֹ, גן החיות של ברלין
#על גן החיות במערב ברלין

צוֹ - גן החיות של מערב ברלין (Zoologischer Garten), ממוקם בשכונת שרלוטנבורג המערבית. זהו גן החיות הראשון של ברלין ואחד המגוונים בעולם. הברלינאים מכנים אותו בגרמנית "צוֹ" ("Zoo"), קיצור של צואולוגישר גארטן.

הצוֹ גדול יותר מגן החיות שבמזרח העיר ופופולרי הרבה יותר, גם תודות למיקומו המרכזי, שהופך אותו נוח מאד לביקור. גן החיות הזה הוא חובה למי שמגיעים לברלין עם ילדים.

הוא נוסד ב-1955 ונחשב לשיאן בתחומים שונים. עם מעל 1500 מינים ויותר מ-20 אלף חיות, הוא מציע את מספר המינים הגדול בעולם ומספר בעלי חיים ככל הנראה הגדול בתבל. אל הצוֹ מגיעים בכל שנה מעל 3 מיליון מבקרים והוא משתרע על שטח של 350 דונם.

גן החיות הזה ידוע בתכנית הייחודית שלו לרביית פילים, שמיוצאים מכאן לגני חיות בעולם כולו.

בתחומי ה-Zoo תמצאו גם את האקווריום הגדול של העיר. זהו האקווריום עם אחד האוספים הגדולים בעולם של בעלי חיים ימיים. הוא צמוד לכניסה מרחוב בודפשטא (Budapester).

פינת ליטוף וגן שעשועים לילדים צעירים תוכלו למצוא בסמוך לכניסה מתחנת הרכבת הישנה.


#טיפים
בשעת ההאכלה תוכלו לראות את האריות והנמרים טורפים, את כלבי הים ואת הקופים. מומלץ לתכנן את הביקור לפי זמני ההאכלה שבאתר.

לצוֹ יש אפליקציה בכמה שפות, עם מסלולים בתוך הגן, זמני האכלה כולל התראות על תחילתם ועוד.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/lvxDJx8ku3k


ביקור במקום:

https://youtu.be/gpOZ1BShL7Q


האקווריום המדהים:

https://youtu.be/A8NCIU6Yajk


גן החיות של ורשה
גן החיות של ורשה
#על גן החיות שבו הצילו יהודים בשואה


בגן החיות של ורשה (Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie), שנוסד בשנת 1928, 5,000 בעלי חיים הנמנים על 500 מינים שונים. יש כאן חיות כמו דובים חומים וחסידות, שהם מינים יחודיים לגן החיות הזה, ומינים אקזוטיים שונים, ביניהם גיבונים, פילים אפריקאים, קרנפים, ג'ירפות, סוגי ציפורים, זוחלים ודגים טרופיים שונים.

בשטח הגן נמצא ביתו של מנהל גן החיות (Willa Żabińskich), בית שבו התרחשה דרמה של ממש, בזמן מלחמת העולם השנייה. בבית התגוררו אז יאן ז'בינסקי, מנהל גן החיות ורעייתו אנטונינה. השניים החביאו בביתם ובכלובים של גן החיות עשרות יהודים מידי הנאצים והצילו את חייהם ממוות, תוך סיכון חייהם. המדהים הוא שהם הצליחו להסתיר יהודים רבים מתחת לאפם של הגרמנים, שיחידה צבאית שלהם הוצבה בתוך גן החיות עצמו.

על הצלת 300 מיהודי ורשה, קיבלו השניים לאחר המלחמה את אות "חסידי אומות העולם".


#טיפים
אם תרצו לבקר בבית הגיבורים, שהתפרסם בסרט הקולנוע שנעשה על הסיפור, הזמינו סיור בו בתיאום מראש, או הגיעו ללא תיאום בשבת האחרונה בכל חודש, בין השעות 11:00-15:00.


מבט מקרוב על גן החיות בוורשה:

https://youtu.be/xD2na4OXzps


והטריילר של הסרט" אשתו של שומר גן החיות":

https://youtu.be/PLxGipcXB18
גן החיות של פראג
#על גן החיות של פראג

כ-5000 בעלי חיים מ-650 מינים שונים יוצגו לכם בגן החיות של פראג. אמנם הוא ממוקם מחוץ למרכז העיר, אבל הוא בהחלט שווה ביקור שכן נחשב לאחד מעשרת גני החיות הטובים בעולם.

אך לא רק החיות שכאן מושכות את התיירים להגיע, הגן עצמו מרשים לא פחות ולמעשה נחשב לאחד מגני החיות היפים ביותר באירופה. הוא ממוקם על שטח שנמצא על צלע הר בתוך פראג, שבמקור היה שייך לטירת טרויה. הגן נפתח לראשונה בשנת 1931 וניתן לסייר בו או רגלית או באמצעות רכבות שמסתובבות בו. הצמחייה מגוונת, הגבעות, המדרונות והנופים מרהיבים.

אם תיקחו מהכניסה לגן את המפה של שעות האכלת בעלי החיים תוכלו להגיע אליהם ולפעילויות נוספות לאורך היום. נסו להגיע אל "הג'ונגל האינדונזי", אל "אי הקופים" ואל פינות הליטוף של בעלי החיים השונים.


#טיפים
יש שמקדישים לביקור בגן החיות 4-5 שעות ויש המסתפקים ב-3 שעות.


מבט על גן החיות של פראג:

https://youtu.be/V8J6WW6GD70
גן החיות של פאפוס
#על גן החיות בפאפוס

בעבר היה פארק הציפורים בפאפוס (Pafos Bird Park) מוקדש לציפורים. כיום הוא הפך לגן חיות של ממש, גן החיות של פאפוס (Pafos Zoo). גן החיות הזה, המתפרש על פני יותר מ-100,000 מ"ר, מכיל סביבה טבעית, ירוקה ומזמינה.

על אף שיש רבים שמסתייגים מכמות הכלובים, לעומת גני חיות רבים בעולם שמעדיפים מרחבי מחייה פתוחים ונעימים יותר לבעלי החיים, הביקורות משבחות את השינוי שעבר בשנים האחרונות. הוא מסודר ומטופל היטב, הוא מכיל מגוון רחב של בעלי חיים - בעלי כנף, זוחלים ויונקים. במיוחד מפורסם הגן בזכות אוסף התוכים והנחשים הארסיים המכובד שלו.

תפגשו כאן בתוכים, נשרים, ינשופים, טווסים, זוחלים, צבאים, איילות, צבי ענק ומה לא. תוכלו ללטף את החיות ובמהלך היום גם לצפות בהופעות מומלצות של התוכים והינשופים שבמקום. הילדים יוכלו ליהנות ממתקני המשחקים, מפינת הליטוף ודוכני המזון. בתוך הגן גם פארק ציפורים גדול במיוחד עם זנים אקזוטיים שונים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/hvhRUhp2ZUQ
גן החיות של ליסבון
#על גן החיות הנהדר בליסבון

מבלי לצאת מליסבון, תוכלו לצאת לטיול ברחבי העולם בזכות גן החיות המקסים הזה. המתחם כולל בתוכו מסלולים מגוונים במקומות שונים: קליפורניה, אפריקה, פורטוגל ועוד, בכל אחד מהם תפגשו חיות שכנראה הייתם רואים לו הייתם במקומות האלה באמת.

במסלול קליפורניה לדוגמא, תוכלו לראות את אריה הים, בקובה תוכלו לפגוש ולהרגיש עור של נחש ותוכלו לצאת לשיט באוקיינוס בכדי לראות דולפינים. במסלול אפריקה תפגשו את הגורילות והשימפנזות. בסוואנה את הפילים והג'ירפות. בין אפריקה לאסיה תראו את השקנאים.

גן החיות בליסבון כבר קיים יותר מ-100 שנה ויש בו קרוב ל-2,000 בעלי חיים עם 330 מינים שונים של חיות. ביקור במקום גם יעזור כתרומה לפרויקט עולמי חשוב לשימור מינים שנמצאים בסכנת הכחדה ולבתי הגידול שלהם.

בגן אטרקציות ופעילויות נוספות שמתאימות לילדים ולכל המשפחה: נסיעה ברכבת, מופע דולפינים, שעת האכלה של בעלי חיים, נסיעה ברכבל ועוד. אגב, דווקא אחת מהנקודות המעניינות ביותר היא בית הקברות לחיות שנמצא כאן.

כמו כן, בגן החיות יש אזור שמיועד לפיקניקים עם שולחנות, ספסלים ומספיק צל בכדי לערוך ארוחה משפחתית מושלמת.


מבט מקרוב על גן החיות:

https://youtu.be/P-SUioyqZ-k


ומבט ארוך נוסף:

https://youtu.be/Y1B7B2EQ0gc
לורו פארק
#על גן החיות הסוב-טרופי של האי טנריף

אנחנו תמיד בעד ביקור בעלי החיים המקומיים, אבל הלורו פארק (Loro Park), יאפשר לכם לעשות היכרות מעמיקה לא רק איתם אלא גם עם תוכים, יונקים ימיים ובעלי חיים מיבשות העולם השונות.

כשהוא מתפרש על פני 135 דונם, בעיר פוארטו, גן החיות הזה הוא למעשה מקום מגוריהם של כלבי ים, דולפינים, לווייתנים ושפע של חיות אחרות ומגוונות, מכל רחבי העולם.

הפארק הוקם לפני 30 שנה, על ידי יזם גרמני בשם וולפגנג קיסלינג, שהיום הוא אחד מהשמות הידועים ביותר בשימור מיני תוכים הנמצאים בסכנת הכחדה. לאחר כמה שנים, הוא תרם את הפארק לקרן לורו פארק, המשתמשת ברווחים שהוא מניב לטובת מטרה נעלה זו.

יש כאן כמה חלקים מרתקים במיוחד, כמו מתחם קרחונים מלאכותי, שהוא למעשה בית לעשרות פינגווינים חמודים. באקווריום עצום עם 1,200,000 ליטרים של מים, מתקיימים מופעים עם דולפינים, לווייתנים וחיות אוקיינוס. כ-3000 תוכים חכמים, מ-340 זנים ומינים שונים, מאכלסים כאן את חוות התוכים בעלת האוסף הגדול ביותר בעולם.

עוד תוכלו לראות כאן טיגריסים, גורילות ושימפנזים, קופים, כרישים, ציפורים אקזוטיות ועוד. מליוני מבקרים מגיעים מדי שנה לבקר בפארק המקסים הזה, המקפיד לשמור על בעלי החיים, במיוחד על אלו שבסכנת הכחדה. גם הוא עצמו מטופח ומוקפד. השבילים כאן נקיים ושמורים והמבנים שלו, הבנויים בסגנון תאילנדי, מרשימים ויפים.


#טיפים
עם דמי כניסה של 31 אירו למבוגר ו-20 אירו לילד בגיל 11-6, שווה לרכוש את הכרטיס המוזל שמשלב את לורו עם פארק סיאם.

טלפון: 34.922373841


מבט מקרוב:

https://youtu.be/zERyHwRUSyw


ובעין המבקרים:

https://youtu.be/2v38REKNypc
גן החיות של ברצלונה
#על גן החיות

בפארק הסיטדלה (Parc de la Ciutadella), בסמוך למוזיאון הזואולוגי תוכלו לראות את גן החיות של ברצלונה. הוא הוקם בשנת 1892 ואחד מהדברים המופלאים בו זה שהוא מצליח לשחזר באופן מדויק את סביבת המחיה הטבעית של בעלי חיים מזנים שונים: דולפינים, זוחלים ארסיים, צבי ענק, פילים, ציפורים ועוד.

הרבה מראות מדליקים תוכלו לראות כאן: פעלולי קופים, ציפורים צבעוניות מכל רחבי העולם ועוד.

מומלץ להגיע לאקווראמה (Aquarama), שם תוכלו לצפות ביצורים האמפיביים, כמו הדולפינים, המופיעים ומזנקים מבריכת השחייה.

גם בבית הזוחלים שווה לבקר. תוכלו לצפות כאן בזוחלים הארסיים ביותר בעולם. בביתן הקומודו, למשל, תכירו מקרוב את דרקון הקומודו הענקי, לטאה שחיה באיי קומודו שבאינדונזיה ושאורכה יכול להגיע עד 3 מטרים. הלטאה הזו כה גדולה עד שבטבע היא אוכלת גם איילים. היא מהירה מאד, כמעט 20 קילומטרים לשעה, ויכולה לתקוף במהירות הבזק. מהירות ריצתו של דרקון קומודו גדולה ממהירותם של מרבית בני האדם.

אם אתם באים עם ילדים, יש פינה עם פעילויות העשרה וסדנאות בשבילם, בה הם יוכלו ללמוד מקרוב על עולם החי.

כמו כן, תוכלו להצטרף לנסיעה ברכבת החשמלית המסיירת בשטח הגן, לרכב על סוסי פוני או לשכור מכונית חשמלית. כיף אמיתי וגן חיות כמו שצריך!

מבט מקרוב על גן החיות:
https://www.youtube.com/watch?v=Eow0QmI_KBA
גן החיות של בלגרד
#על גן החיות עם האריות הלבנים של העיר בלגרד

עם אווירה ומסורת ארוכה, ביקור בגן החיות של בלגרד (Belgrade zoo) הוא בחירה מצוינת וחינוכית בעבור כל מי שרוצה לחוות מעט טבע, במיוחד עם הילדים, בבירת סרביה. בגן החיות הזה יש מעל 2,000 בעלי חיים מתוך כ-270 מינים שונים.

את גן החיות בבלגרד תמצאו בפארק המצודה שבמרכז העיר, ליד מבצר קלמגדן. הוא משתרע על כ-70 דונם ונחשב לאחת האטרקציות המועדפות לילדים בעיר.

רבים רואים בו מקום שאהוב לא רק על ידי ילדים אלה גם למבוגרים. אחת הסיבות החשובות לכך היא שגן החיות של בלגרד מפורסם ברחבי העולם, כמרכז רבייה של
אריות לבנים ונדירים. לגן החיות הובאו בשנת 2005, שני אריות לבנים בשם ”מאשה“ ו"וומבו" מדרום אפריקה. לאחר שנולדו להם כאן צאצאים, הופצו חלק מהם במספר גני חיות באירופה ובאמריקה ובהיותם נדירים מאד, הם מושכים בכל מקום מבקרים רבים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/P_mIBWBLftg
גן החיות בוספורוס
#על גן החיות של איסטנבול

גן החיות פארוק ילצ'ין (Faruk Yalçın Zoo and Botanic Park) הוא אחת האטרקציות המשפחתיות הפופולאריות ביותר של איזור איסטנבול. כאן תזכו בשעות של כיף לכל המשפחה, עם יונקים, זוחלים, ציפורים ועוד. לצד זה תחוו כאן הנאה גדולה וירוקה מהתנתקות בריאה מההמולה האורבנית של העיר הגדולה.

למעשה, מדובר בשניים במחיר אחד - במתחם אחד עם גן החיות נמצא גם הגן הבוטני של הבוספורוס. בו תוכלו לפגוש במינים רבים של צמחים ופרחים מהעולם כולו. את חלק מהם תוכלו לראות באוויר הפתוח ואחרים - בחממות סגורות.

גן החיות נמצא כ-45 ק"מ מחוץ לעיר עצמה, לכיוון איזמיר. יש בו מגוון של חיות אקזוטיות וגם מוכרות ואהובות, לצד גנים מרהיבים של פרחים וצמחים נפלאים ומתקני שעשועים רבים.

חוץ ממגוון המינים של בעלי החיים, הילדים העירוניים יוכלו גם להתקרב אל חיות משק וללטף אותן.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/T_hI5BH3f-8
גן החיות של ונקובר
#על גן החיות של העיר ונקובר

גן החיות של ונקובר (Greater Vancouver Zoo) הוא גן חיות גדול, בשטח של כ-49 דונם (120 אייקר), השוכן באלדרגרוב (Aldergrove) שבאזור קולומביה הבריטית, קנדה, מרחק של כשעה נסיעה מוונקובר עצמה.

גן החיות באלדרגרוב נפתח בשנת 1970 והוא מכיל מגוון יפה של מיני בעלי חיים ממשפחות היונקים, הזוחלים, העופות והדו-חיים. גן החיות שותף בתוכניות חינוכיות לטיפוח אהבת הטבע ובעלי החיים, כמו גם בתוכניות שימור והגנה על זנים נכחדים.

בגן החיות ונקובר יש גם מרכז רפואי לבעלי חיים. רבים מבעלי החיים כאן ניצלו מאסונות שונים ונאספו ושוקמו עד שחזרו לעצמם ו"הצטרפו" לאחר מכן לגן החיות.

בנוסף לגן החיות והחיות שבו, המבקרים יכולים ליהנות כאן מרכבת זעירה, שבילי הליכה, מקומות מנוחה ופיקניק.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/QrhKEtYY84Q


והנה יום המתנות של החיות בגן:

https://youtu.be/vtiQ3AxsrrQ


גן החיות של ורנה
#על גן החיות של העיר ורנה

גן החיות של ורנה (Varna Zoo) הוא גן עדן קטן לאוהבי החיות ומהאטרקציות הנחמדות ביותר של פארק פרימורסקי (Primorski Park)

גן החיות נמצא באזור הצפוני של גן הים, הפארק המרכזי של ורנה, בסמוך למוזיאון להיסטוריה ולדולפינריום של העיר.

מציפורים וזוחלים, דרך יונקים, חרקים ומה לא - כאן תוכלו לפגוש עשרות רבות של מיני בעלי חיים מרחבי העולם.

מבעלי חיים כמו דובים, קנגורו, קופים, חזירי בר או גמלים ועד לנמרים וחתולים גדולים אחרים ומינים נדירים כמו הברבורים השחורים מאוסטרליה - זה מקום נחמד לתת לילדים לגלות את עולם בעלי החיים. תהנו!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/_Gp8HRHihjE
גן החיות אתיקה
#על מוזיאון ההיסטוריה והתרבות של יוון

גן החיות אתיקה (Attica Zoological Park), או גן זואולוגי אתיקה, הוא גן החיות הגדול ביותר של יוון. יש בו למעלה מ-350 מינים של חיות והוא יכול להעניק חוויה נפלאה לכל אוהבי החיות, בדגש על ילדים.

מדובר בגן חיות גדול ומגוון, שיש בו הרבה מינים וסוגים של יונקים, ציפורים וזוחלים. בואו לצפות בלמורים, קופים, צבים, קנוגורו ומגוון ציפורים נדירות. שווה לברר מהן שעות האכלת החיות - דבר שהילדים ייהנו ממנו מאד.

האטרקציות הבולטות ביותר בגן הזואולוגי הם מופעי הדולפינים ובריכת פילי הים. אלו רק חלק מהיונקים הימיים שיש בגן הזואולוגי הזה.

הגן הזואולוגי של אתיקה נמצא במרחק של כ-45 דקות נסיעה ממרכז אתונה. הגן נמצא מחוץ לאתונה, בטבע ממש.


#טיפים
גן החיות פתוח בימי ראשון, מה שהופך אותו לאפשרות מעולה לבילוי בסופשבוע, כשחלק ניכר מהחנויות והאטרקציות בעיר, סגור למבקרים.

אפשר לבלות כאן עד 3 שעות עם הילדים.

5 דקות מגן החיות יש אאוטלט גדול עם מתחם משחקים לילדים וגם חנות Jumbo, שמוכרת צעצועים בזול מאד. עם ילדים צעירים תוכלו לבלות יום כיף שלם בשניהם.


ביקור במקום:

https://youtu.be/oxb12kqQytw


ובמופע הדולפינים שמתקיים בו:

https://youtu.be/EgDP4hkT2Co?t=50s
גן החיות של טוקיו
#על גן החיות שבו תוכלו לראות דובי פנדה

גן החיות של טוקיו (Tokyo Zoo) הוא גן חיות יפה שהאטרקציה המרכזית שבו הן פנדות מתוקות. למעשה, מרבית המבקרים כאן באים לגן החיות הזה רק כדי לראות אותם. המרחק אל דובי הפנדה הוא מזערי וההנאה רבה.

גן החיות אואנו, שנמצא בפארק אואנו שבטאיטו, נפתח בשנת 1882. הוא היה גן החיות הראשון מסוגו ביפאן ובאופן מעשי הוא נחשב לגן החיות העתיק ביותר במדינה.

בגן החיות של אואנו תמצאו את מספר המינים הגדול ביותר מכל גן חיות אחר ביפאן. יש כאן אלפי בעלי חיים, שנמנים על יותר מ-400 מינים שונים. ביניהם תמצאו בעלי חיים מרתקים, כמו מקוקים יפאנים, פינגווינים מלכותיים, גואנקו, יענים, ארנבות, עגורים אדומי כתר ועיטמים לבני-זנב.

גם אם גולת הכותרת בביקור כאן הן הפנדות, מצאו את טיגריס הסומטרה וגורילת השפלה המערבית, שנחשבים כאן לפופולאריים כמעט כמו הפנדות המקסימות.


#טיפים
הכניסה לגן החיות אואנו זולה מאד והכניסה לילדים עד גיל 12 חינם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/kMVsGEqlVns
נטורה ארטיס מגיסטרה
#על גן החיות


גן החיות "ארטיס", בין המרשימים באירופה, משכן יותר מ-6000 חיות שונות. הוא ממוקם במרכז אמסטרדם ומהווה מוקד משיכה חם לתיירים בסביבה. זהו גן החיות הוותיק ביותר בהולנד, מכיוון שהוא נוסד כבר בשנת 1838 על ידי ג'רארדוס פרדריק וסטרמן ופעיל עד היום. הגן מקורה ולכן הוא המקום המושלם לטיול ביום גשום וסגרירי.

בגלל ההיסטוריה המשמעותית של גן החיות הזה, ניתן להבחין שהוא פועל ונראה באותו הסגנון שבו היה במהלך המאה ה-19. זו, אגב, גם הסיבה שהוא קטן וקומפקטי יחסית לגני החיות המודרניים עם השטחים העצומים אותם אנחנו מכירים היום.

בכניסה לגן תראו שני פסלי נשרים מוזהבים שיקבלו את פניכם בחמימות. בזמן שתסתובבו ברחבי הגן תראו עוד פסלים רבים נוספים.

השם שבו השתמשנו קודם, "ארטיס", הוא קיצור של שם ארוך יותר - נטורה ארטיס מגיסטרה (Natura Artis Magistra). התרגום בעברית הוא "הטבע הוא המורה של האמנויות". והוא אכן כזה. הוא מורה ומלמד באמצעות הגן הבוטאני המרשים שבו, הצמחים הטרופיים המרתקים, המוזיאון לגאולוגיה והפלנטריום שבו.


#מה רואים בגן החיות?
בגן החיות של אמסטרדם כ-700 זנים של בעלי חיים, ביניהם זוחלים, ציפורים, דגים ויונקים. תראו כאן את משפחת החתוליים המרשימה - כולל טיגריסים, פנתרים ואריות. גם הציפורים לוקחות חלק משמעותי באווירה החגיגית והצבעונית של הגן.

שימו לב לסלע הקופים המרשים, סלע ענק שעליו חיים קופי מקוק יפני קטנים, שמושכים את תשומת הלב בגלל המשחקים והתעלולים שהם מבצעים.

בגן גם פלנטריום שבו מקרינים את תמונת שמי הלילה לצופים וממחישים תנועות מעניינות בשמיים. כך מאפשרים להורים לצאת למסע בין כוכבים ביחד עם הילדים. עוד בגן שני מוזיאונים - גאולוגי וזואולוגי וחממה ובה 45 סוגי פרפרים.

בגן הזואולוגי גן בוטני ובו עצים וצמחים הולנדיים וגם כאלה שהובאו מרחבי העולם. יש בגן הזואולוגי גם בניינים וחממות המאפשרים הצגת צמחים מאזורים טרופיים שזקוקים לחום כדי לחיות ולא לאקלים הקריר של אמסטרדם. תערוכות המוצגות במוזיאון הזואולוגי מתארות את היחס שבין בני האדם לעולם הטבע והשפעתו של האדם על הטבע. תוכלו לראות בו גם שלדי בעלי חיים, תצלומים ואיורים.

במוזיאון הגאולוגי תוכלו לראות אבנים יקרות, גבישים ומאובנים. בנוסף לזה, גם תצוגה של התפתחות החיים על פני כדור הארץ ותצוגת מאובני דינוזאורים.

יש בגן החיות של אמסטרדם גם אקווריום, שהוקם על קרקע בוצית ומאתגרת. בשל הבנייה המורכבת, נדרשו 1,740 עמודי עץ, שעליהם נבנה המבנה. בשנת 1880, עם השלמת הבנייה, מילאו אותו בכמיליון ליטר של מי מלח והוא נפתח לציבור כשנתיים מאוחר יותר.

מבט מקרוב על גן החיות:
https://www.youtube.com/watch?v=uXfAX6sIrxw
גן החיות והאקווריום של מדריד
גן החיות של לוס אנג'לס
גן החיות של הסנטרל פארק
גן החיות של בוקרשט
גן החיות של הברונקס


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.