» «

גשר ויליאמסבורג

גשר ויליאמסבורג
גשר וויליאמסבורג
#על הגשר

הגשר המחבר בין האזור הדרומי מזרחי, הלוואר איסט סייד של רובע מנהטן ובין שכונת וויליאמסבורג שבברוקלין הוא גשר וויליאמסבורג. הגשר הביא לפריחה בשכונה הוותיקה וגרם לנהירה של תושבים אליה. בגשר תמצאו נתיבי תחבורה ומסילות ברזל לרכבת.

עבודות ההקמה על הגשר הזה החלו בשנת 1896 והוא נפתח לציבור בשנת 1903. עד לשנת 1924 נחשב הגשר התלוי הזה לגדול בעולם, כי אורכו הוא 2227 מטרים וגובהו 102 מטרים. רוחבו של הגשר במרכז הוא 36 מטרים. עלות בנייתו הסתכמה אז בלא פחות מ-12 מיליון דולר.

בשנות ה-80 של המאה ה-20 שופץ הגשר כמה פעמים.


#על הלוליינית החמקנית והאמיצה מהגשר
בשנת 2011 החליטה הלוליינית סיאנה שארפ שהיא אמיצה מספיק, בכדי לערוך מופע טרפז מרשים בגובה של 87 מטרים בגשר וויליאמסבורג. השוטרים, שהגיעו מהר מאד לאזור, המתינו למטה, ממתינים שהיא תרד בכדי לעצור אותה. שארפ לא הסתפקה במופע המרהיב ולאחר שירדה למטה החלה להימלט בריצה לאורך מסלול האופניים שעל הגשר. השוטרים רדפו אחריה, ממש כמו אחרונת הפושעים והצליחו לעצור אותה בצד השני של הגשר.

חשבתם שנגמר הסיפור? - ובכן, שארפ נעצרה וידיה נאזקו מאחורי גבה, אך בזכות הגמישות שלה היא הצליחה להעביר את ידיה האזוקות קדימה. שארפ סיפרה כי המטרה האמיתית שלה בתרגיל המרהיב שעל הגשר, הייתה להתמודד עם הפחד שלה ולתת השראה לאחרים להתמודד עם פחדיהם.

כל הכבוד!


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.