» «

הגנים הלאומיים

הגנים הלאומיים
הגנים הלאומיים
#על הריאה הירוקה של מרכז אתונה

בסמוך לבניין הפרלמנט המרשים של אתונה, שהיה פעם ארמון המלוכה, נמצאים הגנים הלאומיים (National Gardens) של העיר. הללו מהווים מקום מפלט נהדר מהרעש וההמולה של אתונה, העיר הגדולה ביוון.

זהו פארק ירוק וגדול, שבו גנים יפים ועצי צל רבים. יש כאן גינות פרחים, אגם קטן, פסיפסים רומיים, חורבות ועתיקות. כל אלה ניצבים לצד פסלי אמנים, מוזיאון בוטני וגן חיות קטן שניצב בסמוך לגנים הללו.

הגנים הלאומיים ניטעו בשנת 1840, על ידי המלכה עמליה. היא דאגה להקימם סביב ארמון המלוכה של אותם ימים והם היו לגנים המלכותיים שלה. כיום הם פתוחים לציבור הרחב וניצבים בסמוך לאותו ארמון, שהפך מאז לבניין הפרלמנט היווני.

עם מגרש משחקים רחב ידיים, טווסים שמשוטטים ברחבי הגנים ומזרקות נאות, הביקור כאן מומלץ למשפחות עם ילדים ולמטיילים מבוגרים. יש בגנים הנעימים והמוצלים מתקני שעשועים לילדים, אגמים קטנים, מזרקות ובריכות,עם ברווזים השטים חרישית ואפילו גן חיות קטן.

יתכן שצעירים תוססים ומחפשי פעילויות פחות ימצאו בו עניין, אבל יוכלו גם הם לנוח שעה קלה, בטרם ימשיכו במירוץ להיכרות עם כל פלאי אתונה.


#טיפים
הביקור בלילה בגנים אינו מומלץ ועלול להיות מסוכן.


ביקור במקום:

https://youtu.be/1TaGBap4kQs


ועוד ביקור:

https://youtu.be/uHLuVQGYw8s
זאפיון
זַאפִּיוֹן
#על מרכז הכנסים מהמאה ה-19

בגנים הלאומיים תוכלו לראות את זַאפִּיוֹן (Zappeion). זה מבנה מודרני ויפה שיש לו היסטוריה קצרה, יחסית לאתונה, אבל מרשימה. במקור הוא נבנה במאה ה-19. במהלך האולימפיאדה של 1896 התקיימו בו תחרויות הסיף האולימפיות והוא גם שימש אז לאירועים שונים. ממש כאן, בזאפיון, הפך לאונידס פירגוס, הזוכה בתחרות הרומח למאסטרים, ליווני הראשון בעת החדשה, שהפך לאלוף אולימפי.

למעשה, בניין הזאפיון נקרא על שמו של אוונגלוס זאפאס, האיש שייסד את המשחקים האולימפיים היווניים, באמצע המאה ה-19. משחקים אלו היו הבסיס לאולימפיאדות המודרניות של ימינו. מחוץ לזאפיון ניצב פסל של אותו זאפאס, מחדש מסורת האולימפיאדה, כשמתחת לפסלו, קבור ראשו של האיש.

בזאפיון החלה לפעול ב-1938 תחנת הרדיו של אתונה. תחנה זו הייתה אז לתחנת השידור הארצית הראשונה בתולדות יוון. הזאפיון המשיך לשמש כמרכזה של קרן הרדיו הלאומית עד 1970, השנה בה נחנך בית הרדיו הרשמי והקבוע שלה.

בזאפיון התקיימו, במהלך השנים, אירועים היסטוריים נוספים. הבולט שבהם היה טקס החתימה על מסמכי ההצטרפות של יוון לקהילה האירופית בשנת 1979. הטקס התקיים באטריום המרכזי של הבניין - החלק הפתוח והמרשים, מוקף העמודים שלו.

אחד האולמות המרשימים בזאפיון הוא אולם שנבנה לכבוד המשחקים האולימפיים של 2004 ושימש אז כמרכז עיתונות רשמי של האולימפיאדה.

כיום משמש הזאפיון כמרכז כנסים וטקסים לאומיים וציבוריים, כמו גם פרטיים. מעת לעת עושים בו שימוש נוסף בתערוכות מקצועיות שונות ועשירי אתונה עורכים בו גם שמחות פרטיות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/IAIp-Ze-yJI


ועוד מבט:

https://youtu.be/8wYZGgXJ1_g


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.