» «

המוזיאון הטרופי

המוזיאון הטרופי
המוזיאון הטרופי
#על המוזיאון
מוזיאון האנתרופולוגיה המרשים הזה הוא אחד מהגדולים בהולנד וכנראה גם אחד המעניינים. הוא מכיל שמונה תערוכות קבועות ומנהל אותו המכון המלכותי ללימודי האזורים הטרופיים. המוזיאון ממוקם בבניין מרשים ויפה ויש בו מספר קומות, המכילות יותר מ-340,000 יצירות.

מתוך כמות היצירות העצומה הזו, תוכלו למצוא 175,000 פריטים ואובייקטים, מעל 155,000 חומרים צילומיים (תצלומים, אלבומים, שקופיות ותשלילים) וכ-10,000 מוצגים מגוונים נוספים, כמו רישומים, ציורים ומסמכים.

המוזיאון הוקם במאה ה-19 ומטרתו הראשונית הייתה להציג את האמנויות הקדומות של המושבות ההולנדיות. עם הזמן התחלפו התצוגות במוזיאון בתערוכות אינטראקטיביות שמטרתן הייתה להציג את תרבויות העולם השלישי ואת חיי היום יום שלהן. להשלמת החוויה ניתנים למבקרים כלי נגינה, תלבושות ומסיכות, משחקים, פסלים מגוונים, פוחלצים, חפצי אמנות ועוד.

חווית הסיור במוזיאון בהחלט מתאימה לכל המשפחה אך חשוב להדגיש כי כל הפעילויות שמתקיימות במוזיאון בהולנדית.


#על תצוגות המוזיאון
אפריקה - תצוגת מוצגים שנאספו מאזורי אפריקה שנמצאים מדרום למדבר סהרה - 12 תרבויות מתוך 20 מדינות שונות. ניתן ללמוד בה על ההיסטוריה של אפריקה מאז תחילת ימי הקולוניאליזם האירופי ועד שקיבלה המדינה עצמאות באמצע המאה ה-20.

אמריקה הלטינית - בתצוגה זו ניתן ללמוד על תרבות אמריקה הלטינית והמושבות ההולנדיות של האזור. תוכלו ללמוד על המפגש המרתק בין התרבות האינדיאנית, הספרדית, ההולנדית והאפריקאית.

האדם והסביבה - בתצוגה זו תוכלו ללמוד על אורח החיים באזורים הטרופיים המרתקים ביותר - יערות הגשם, הסוואנה, חופי הים והערים באזורים אלה.

איי הודו המזרחית - בתצוגה זו תלמדו על ההיסטוריה הקולוניאלית של הולנד באיי הודו המזרחיים ההולנדיים (מושבה הולנדית שנוצרה מכמה מושבות)

פפואה גינאה החדשה - בתצוגה זו תוכלו לראות חפצי דת וחפצים טקסיים שהגיעו היישר מפפואה גינאה החדשה (מדינה הממוקמת באי גינאה החדשה הנמצא מצפון לאוסטרליה) ושל השינויים שהתרחשו בתרבות המעניינת שלה במהלך המאה ה-20.

מערב אסיה וצפון אפריקה - בתצוגה זו תלמדו על התרבות המוסלמית, ההיסטוריה והתפתחות האיסלאם באזור צפון אפריקה. במיוחד ניתן דגש כאן על הטכנולוגיה והמדע שהתפתחו בתקופת תור הזהב של האיסלאם בספרד ובצפון אפריקה. שימו לב לשחזור המרהיב של המבנים המסורתיים ולחדרי המגורים התימנים המסורתיים.

מבט מקרוב על המוזיאון הטרופי:
https://www.youtube.com/watch?v=InaJ2sYuxII


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.