» «

המוזיאון הימי של איה

המוזיאון הימי של איה
המוזיאון הימי של איה
#על מוזיאון הספנות של הכפר

לא בטוח שהמוזיאון הימי של איה (Naftiko Mousio) מיועד לכל אחד. מצד שני, אם אתם חובבי ספנות, תוכלו למצוא הרבה עניין במקום הזה.

ההיסטוריה של הכפר איה, הרבה לפני שהפך למקום נופש טרנדי לתיירים עשירים, היא של כפר שבו התגוררו ספני האי. אלו היו "ימי הזהב" של הימאים באיה.

הכל נגמר ברעידת האדמה של 1956. בבת אחת הפך איה למוקד הרס ענקי ובשל כך הוא הפך לכפר רפאים. ההריסות ננטשו בידי רבים מתושביו, שהעדיפו לעבור לכפרים "בטוחים יותר", כאלו שנפגעו פחות ברעידת האדמה הקשה.

מהמרכז הימי של סנטוריני ומקום מגוריהם של יורדי הים, הפך איה, תוך זמן קצר, לסתם כפר, שחציו הרוס ותושביו החזקים נטשו אותו.

אך עם השנים, משהפכה התיירות לענף הראשי בפרנסת האי, שוקם הכפר והפך לאתר תיירות פופולרי. אז החליטו באיה להנציח את ימיו ככפר ימאים.

המוזיאון הקטן שהוקם בכפר מציג פריטים שונים מההיסטוריה הימית של איה ושל האי סנטוריני כולו. במוזיאון מוצגים חלקי אניות, עוגנים וחרטומי ספינות, מכשירי ניווט ימי, דגמים של ספינות היסטוריות שפעלו בסנטוריני, פריטי ספנות עתיקים, מתקופות שונות ולצרכים שונים, ומגוון נאה של מוצגים מתחום הימאות היוונית של האיים.

במוזיאון יש גם ספרייה מרשימה ומוצגים בה איורים רבים מתולדות הספנות באי.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.