» «

הסנוטאף של לונדון

הסנוטאף של לונדון
הסֶנוֹטָאף של לונדון
#על האנדרטה
הסֶנוֹטָאף של לונדון (Cenotaph), היא האנדרטה המרכזית לזכר כל חללי המלחמות של בריטניה. פירוש המילה "קבר ריק" והיא מורכבת משתי מילים ביוונית: Kenos שפירושה ריק, ו-Taphos שמשמעותה קבר.

הסנוטאף ממוקמת מול בניין משרד החוץ הבריטי בדרך ווייטהול שבלונדון. האנדרטה בנויה מאבן גיר ותוכננה על ידי האדריכל סר אדווין לאצ'נס בין השנים 1919-1920.

האנדרטה היא האנדרטה הידועה ביותר, מבין האנדרטות המודרניות מעיצוב זה. היא בנויה משלבים אופקיים מדורגים היוצרים אנך אלכסוני והיא ניצבת על גבי במה המורכבת משלוש מדרגות. בשתי הפאות הצרות שלה מוקמו זרים חרוטים מאבן, כשעל כל אחת מהפאות חרוטה הכתובת: "המתים עטורי התהילה". הביטוי הוצע על ידי הסופר הבריטי המפורסם, רודיארד קיפלינג, שבנו נהרג במלחמת העולם הראשונה. לשתי הפאות הרחבות של האנדרטה מוצמדים תרנים ועליהם דגלי בד שונים שמתחלפים מדי כמה שנים.

למרגלות האנדרטה מתקיים מדי שנה ביום הזיכרון טקס ממלכתי לנופלים במלחמות בריטניה השונות. אנשי הצבא והשוטרים לובשי המדים מחויבים להצדיע לאנדרטה כשהם עוברים על ידה.

סיפור שמצביע על חשיבות האנדרטה לבריטים, מספר על חייל שנהג בכרכרה שהובילה את ארונה של הנסיכה דיאנה בעת הלווייתה. בעת מסע ההלוויה מצאו במצלמות הטלוויזיה שהוא נמנע מהצדעה תוך כדי הנהיגה אפילו למלכה, אך דווקא בעת שעברה הכרכרה ליד הסנוטאף, הוא הקפיד להצדיע בפני האנדרטה.

מבט מקרוב על האנדרטה:
https://www.youtube.com/watch?v=QyGJBRI8B1E


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.