» «

הספרייה הבריטית

הספרייה הבריטית
הספרייה הבריטית
#על הספרייה

הספרייה הלאומית של לונדון היא אחת ממוסדות המחקר והעיון הגדולות בעולם. תמצאו בה 150 מיליון פריטים ומתווספים אליה בכל שנה כ-3 מיליון ספרים ופריטים היסטוריים נוספים. הפריט ההיסטורי העתיק ביותר שנמצא כאן, הוא מהמאה ה-3 לפני הספירה.

הספרייה הוקמה בשנת 1973, אך פעלה במתכונת של ספרייה כבר בשנת 1753, עוד כשהייתה ממוקמת בבניין המוזיאון הבריטי. הסיבה להתרחבות הייתה הצורך בחלל קריאה מכובד וגדול יותר.

בספרייה יותר מ-13 מיליון ספרים, 60,000 כתבי עת, 9 מיליון מאמרים, 860,000 עיתונים וכ-1.5 מיליון פריטי מוזיקה מודפסת, 57 מיליון פטנטים וסימנים מסחריים ו-3 מיליון הקלטות קוליות. כמו כן, החלל העצום הזה מארח תערוכות גדולות ומעניינות.

הספרייה מוגדרת כספריית הפקדה (ספריה שיש חיוב על פי חוק להעביר אליה עותקים של פרסומים שונים) ולכן היא מקבלת, על פי חוק, העתק מכל ספר היוצא לאור בבריטניה ואף משתדלת לרכוש ספרים שהודפסו מחוץ לבריטניה.

בספרייה תוכלו למצוא כמה יצירות ומסמכים מרגשים במיוחד: מגנה כרטה, העותק הראשון של שייקספיר, כתבי יד של לואיס קרול (אליס בארץ הפלאות), מילות שיריהם של הביטלס שנכתבו בידי ג'ון לנון , רישומים של ליאונרדו דה וינצ'י וקודקס סינאיטיקוס (כתב יד מהמאה הרביעית).


מבט מקרוב על הספרייה:

https://www.youtube.com/watch?v=NCDFCOxnbFs


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.