» «

הקטקומבות של סן סבסטיאן

הקטקומבות של סן סבסטיאן
הקָטָקוֹמְבוֹת של סן סבסטיאן
#על הקטקומבות

ככל שהנצרות התפשטה ברומא, נרדפו בה הנוצרים על ידי השלטון הרומי. משום כך הם נהגו לקבור את המתים שלהם בכוכים שחפרו מתחת לאדמה. הדבר נועד בעיקר להגן על קבריהם, בכדי שלא יחוללו בידי הרומאים הפגאנים, עובדי האלילים. שרידי הקברים הללו הן הקָטָקוֹמְבוֹת, מערכות קבורה תת קרקעיות שנחפרו על ידי אדם ובדרך כלל נחצבו בקירות.

הקָטָקוֹמְבוֹת של סן סבסטיאן, הממוקמות ממש מתחת לבזיליקת סן סבסטיאן, הן רק חלק קטן ממערכות הקבורה הרבות המפוזרות ברומא. תוכלו לראות בה דוגמאות למגוון סוגי קבורה שאפיינו את המאה ה-2 וה-3 לספירה. אל הקָטָקוֹמְבוֹת תוכלו להיכנס באמצעות סיור מודרך שמתחיל בכל חצי שעה.

מפורסמות גם הקטקומבות שנמצאות לאורך דרך "ויה אפיה" שברומא ונחשבות מהאתרים המעניינים ביותר שלאורכה.


#מהן קטקומבות?
קָטָקוֹמְבוֹת הן מערכות קבורה תת קרקעיות שנחפרו על ידי אדם. לרוב הן מסודרות בתוך פרוזדורים ואולמות שבקירותיהם חצובים קברים עם עצמות אדם.

מי שהקטקומבות שלהם הכי ידועות ברומא הם הנוצרים הראשונים של בירת האימפריה. בתחילת ימי הנצרות, נרדפו הנוצרים על ידי השלטון הרומי, שעשה הכל על מנת לעצור את הנסיונות שלהם למשוך את תושבי רומי לדת הצעירה. משום כך נהגו רבים מהם לקבור נוצרים מתים בכוכים שחפרו מתחת לאדמה. בכך הם הגנו על קבריהם, מפני עובדי האלילים הרומאים וידם הארוכה והמחללת.

על גבי מערכות הקבורה תראו בדרך כלל עיטורים מהימים הקדומים של ראשית הנצרות, כאלו שסיפקו השראה ללא מעט ציירים ואומנים מפעם. אגב, תתפלאו לדעת, אבל בקטקומבות של רומא תמצאו לא רק קטקומבות נוצריות, אלא גם יהודיות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/SENK3kEOsNA


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.