» «

הקתדרלה

קתדרלת גבירתנו
קתדרלת גבירתנו
#על הקתדרלה המודרנית של לוס אנג'לס

בניגוד לקתדרלות אחרות בהן בוודאי נתקלתם, קתדרלת גבירתנו של המלאכים היא תוספת דווקא חדשה לנוף של דאונטאון לוס אנג'לס ולא טומנת בחובה היסטוריה של עשרות שנים.

המבנה תוכנן על ידי הארכיטקט הספרדי חוסה רפאל מוניאו (Jose Rafael Moneo) והוא נבנה כך שיוכל להחזיק מעמד 500 שנה. הוא נפתח לציבור בשנת 2002. מוניאו שילב בבנייתו מוטיבים אירופיים מסורתיים במבנה מודרני וחדש.

היא עוררה לא מעט מחלוקות בעקבות העיצוב המעניין שלה, העלויות הגבוהות שנדרשו בכדי להשלים את הבניין ועל ההחלטה של הארכיבישוף לאחסון מעל 1200 גוויות על מדפים במרתף הכנסיה.

בתוך הקתדרלה תאורה טבעית שנכנסת דרך החלונות הגדולים ומעל המזבח צלב בוהק ומרשים. אם תרדו למטה אל מוזיאון הקריפטה, תוכלו לראות את הקתדרלה הקודמת של העיר, שנבנתה בשנת 1876 ונפגעה ברעידת אדמה שהתרחשה כאן בשנת 1994.

דלתות הברונזה הגדולות שנמצאות בחזית המבנה, נוצרו על ידי הפסל רוברט גרהאם, שפיסל גם את הפסל של מריה הקדושה עם המלאכים ששומרים עליה מלמעלה.


הקתדרלה מבחוץ:
https://www.youtube.com/watch?v=39gHOp-SUAw


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.