» «

הר השמש

מונטה סולארו
מוֹנְטֵה סוֹלָארוֹ
#על הר השמש, הנקודה הגבוהה של האי קפרי

מוֹנְטֵה סוֹלָארוֹ, או הר סולארו (Monte Solaro), היא הנקודה הגבוהה באי קפרי, הנישאת לגובה של 589 מטרים. תוכלו לעלות אליה היישר מהכיכר המרכזית של אנאקאפרי (Anacapri) ולהגיע לנקודת התצפית הגבוהה הזו, שממנה ניתן להשקיף על כל חלקי האי.

התצפית מ"הר השמש", פירוש שמו של "מונטה סולרו" (Monte Solaro), היא מרהיבה. פינה זו מציעה תצפית פנורמית ומופלאה, לא רק על הנוף הנהדר של האי קאפרי וסביבתו. מפסגת ההר הגבוה באי רואים גם את מפרץ נאפולי שבו קפרי נמצא, את העיר נאפולי, שעל חוף הים, ואת הר הגעש וזוב המתנשא הרחק מכאן.

אל פיסגת ה"מונטה סולרו" (Monte Solaro), עולים מרבית המבקרים ממרכז העיירה אנקאפרי, באמצעות רכבל כיסאות (seggiovia), העולה מעל לצמרות העצים. העלייה הזו נמשכת 12 דקות והיא חוויה נהדרת ושלווה, עונג של ממש!

בעוד מעטים עולים ברגל אל פסגת האי קאפרי, הירידה בשביל הרגלי אינה קשה, כיפית ונעימה. אחריה כדאי לשוטט בעיירה הצבעונית והיפה אנאקאפרי. מומלץ בחום להיכנס לביקור בגן ובווילה סן מיקֶלֶה (Villa San Michele), הבית המיוחד של הסופר והרופא השבדי אקסל מונתה. כאן הוא כתב במאה ה-19 את ספרו האוטוביוגרפי, שנקרא על שם הבית הזה - "מגילת סן מיקלה".


#טיפים
הביאו משהו חם, אם אתם מתכוונים לעלות אל הר סולארו. למעלה וברכבל הפתוח יכול להיות קר מאד, גם כשחם למטה.

הביטו אל ראשו של ההר, לפני שאתם עולים עליו. התצפית אינה אפשרית כשראשו של ההר מכוסה בעננים, מה שקורה גם כשמזג האוויר באי נאה.

אם תקנו בסורנטו אוכל לפיקניק, תהנו מחוויה מהממת של פיקניק מול נוף קסום ובלי לשלם הון על ארוחה בינונית באי.

מושבי הרכבל אל ההר הם אישיים ומתאימים לבני נוער וילדים גדולים.


מבט ממונטה סולארו אחרי עלייה ברכבל הכיסאות:

https://youtu.be/CxZpiFxf3pI


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.