» «
סיור אוכל באתונה
סיור אוכל באתונה
#להכיר מאכלים, משקאות ומקומות אוכל נהדרים

אחת החוויות השוות בביקור במקום בעולם היא להכיר את המאכלים, המשקאות, המעדנים, מאכלי הרחוב והקינוחים של המקום. סיור אוכל הוא דרך נפלאה לעשות זאת, ביחד עם מדריך מקומי. במהלך הסיור טועמים מגוון של מאכלים מקומיים, שומעים סיפורים, מכירים את האנשים שמכינים ומגישים אותם, שותים משקאות אקזוטיים ולומדים גם על המקום עצמו.

כמעט בכל סיור כזה מגיעים לשוק כלשהו, לדוכנים מעניינים, לבר או פאב מקומי עם סיפור או משהו ייחודי. בקיצור, דרך נפלאה להכיר מקום.

לא פחות חשוב - סיור אוכל מאפשר גם להכיר אנשים, זוגות ומשפחות, שהגיעו במקרה לאותו סיור שלכם, אבל הם נחמדים ויוצרים קשר. תכירו!

אז תיהנו ובתיאבון!


#טיפים
להזמנת סיור אוכל לחצו על הכפתור הוורוד.

המיקום שלנו כאן הוא נקודת יציאה פופולרית, אך יש לוודא מהי נקודת היציאה בסיור שבחרתם ולהגיע אליה.


דוגמה לחוויה:

https://youtu.be/4lb1_xB4BLA
טיול מאתונה למטאורה ודלפי
טיול מאתונה למטאורה ודלפי
#טיול מהעיר אתונה אל האתרים האייקוניים של צפון יוון

הטיול אל דלפי ומטאורה הוא טיול שיחשוף בפניכם שניים מהאתרים המיוחדים והמרהיבים של יוון וגם מהקדושים ביותר שבה.

זה טיול בן יומיים מאתונה לצפון יוון (Two-day Trip to Delphi and Meteora), באוטובוס ממוזג, שכולל לינה בבתי מלון של 3 או 4 כוכבים.

האתר הראשון הוא מקדש דלפי, אחד המקומות הקדושים ביותר ביוון של העת העתיקה. זהו אתר ארכאולוגי מרתק, מקום עם חורבות קלסיות מרהיבות. בעבר ראו בו היוונים את מרכז העולם.

השני מצוי במטאורה. זהו לא אתר אחד אלא ריכוז אזורי של מנזרים קדושים מדהימים. הם נבנו בימי הביניים, על גבי צוקים מדהימים, מהיפים ביותר בעולם. המנזרים הללו מתקיימים שם עד ימינו. פירוט באתרים שבתגית "מטאורה".

כך, בטיול שמשלב טבע, עתיקות, מקומות קדושים לדת הנוצרית ואתרים שהם מפלאי העולם העתיק, תיחשפו למקומות מיוחדים ביוון. נוהגים לומר ביוון שאלה שני המקומות המרתקים ביותר לתיירים, שנמצאים מחוץ לאתונה.

בדרך חזרה לאתונה, תיהנו מעצירה מרגשת באנדרטה לגיבור ליאונידס בתרמופיליי. פירוט בתגית "אנדרטת ליאונידס". ביחד עם כ-300 לוחמים הגן המלך ליאונידאס בחירוף נפש על יוון, מפני מתקפה עצומה של הצבא הפרסי. המלך וחייליו הספרטנים מסרו כאן את נפשם, ב"קרב ה-300" ההיסטורי. הקרב הזה נתן השראה לדורות של מפקדים ולוחמים בכל העולם - לעמידה ולא לבריחה, למיצוי כל סיכוי אל מול האויב, למשמעת ברזל והקרבה ואומץ לב ולהגנה על עמם לנוכח האויב המסתער.


#טיפים
להזמנת סיורים לחצו על הכפתור הוורוד.

המיקום שלנו כאן הוא נקודת מפגש פופולרית, אך יש לוודא מהי נקודת המפגש בסיור שבחרתם ולהגיע אליה.


דוגמה לחוויה:

https://youtu.be/F-S6JVJlPqg
סדנת בישול באתונה
לימוד בישול באתונה
#ללמוד להכין אוכל מהמקומיים

בכל ביקור בחו"ל אני חוזרת ומופתעת לגלות כמה אני מתגעגעת לטעמים החדשים והנהדרים שחוויתי בטיול. אני מחפשת מתכונים ומנסה אותם, אבל זה לא עובד, לפחות לא תמיד וגם אם כן - ההרגשה היא לרוב שהמקומיים היו מסבירים את הניואנסים שעושים כאן את האוכל מושלם.

סדנת הכנת האוכל (Cooking Class) מאפשרת לך לפגוש טבח או טבחית מקומיים שילמדו אותך סולו או בקבוצה כיצד להכין את המאכלים האהובים מהמטבח כאן. זו גם חוויה חברתית וגם היכרות עם האנשים הטובים שמאחרי הסירים ולחלוק איתם את האהבה לאוכל שעכשיו הוא "משותף".

אז בהצלחה ובתיאבון!


#טיפים
להזמנת סדנאות לחצו על הכפתור הוורוד.

המיקום שלנו כאן הוא נקודת יציאה פופולרית, אך יש לוודא מהי נקודת היציאה לסדנה שבחרתם ולהגיע אליה.


דוגמה לחוויה:
סיור סגוויי באתונה
סיור סגוויי באתונה
#סיור משולב בנסיעה מהנה על סגוויי

סיור הסגוויי באתונה (Athens Segway Tour) מציע חוויה מדהימה ובלתי נשכחת, המשלבת את תכני הסיור בעיר, עם הדרכות, סיפורים והמון כיף.

לפני תחילת הסיור תקבלו הדרכה אישית כמובן, על צורת השימוש בסגוויי, שהיא מהנה, פשוטה, בטוחה, לא מעייפת בשום צורה ויציבה לחלוטין.


#טיפים
להזמנת סיורים לחצו על הכפתור הוורוד.

המיקום שלנו כאן הוא נקודת יציאה פופולרית, אך יש לוודא מהי נקודת היציאה בסיור שבחרתם ולהגיע אליה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/wGSkDGJ4I90

חוויות באתונה

סיבוב פאבים באתונה
סיבוב פאבים באתונה
#להכיר את חיי הלילה בעיר מקרוב

אחת החוויות הכי שוות במקום חדש, הוא להכיר את מקומות הבילוי המגניבים. אבל לא כאלה שכתובים בספרי התיירים, אלא אלו שמכירים רק המקומיים, מי שבאמת יודעים איפה שווה וכיף להעביר את הערב והלילה.

סיור "זחילת הפאבים" (Pub Crawl) יביא אתכם לשורה מעולה של מקומות שווים לבילוי. לרוב הוא כולל פאבים, ברים ומועדונים שהמקומיים אוהבים ומבלים בהם ולא מלכודות תיירים עלובות.

בסיבוב תוכלו לשתות, לטעום, לרקוד, לגלות מקומות, מקומיים ומקומיות ואפילו להתחבר עם עוד בליינים מהקבוצה שלכם, לבילויים הבאים.

אז בהצלחה ולחיים!


#טיפים
להזמנת סיורים לחצו על הכפתור הוורוד.

המיקום שלנו כאן הוא נקודת יציאה פופולרית, אך יש לוודא מהי נקודת היציאה בסיור שבחרתם ולהגיע אליו.


דוגמה לחוויה:

https://youtu.be/3ERwRZihDvA
Yiasemi
יאסמי
#על ארוחת בוקר וערב בדרך לאקרופוליס

יאסמי (Yiasemi) הוא בית קפה וביסטרו אתונאי בדרך לאקרופוליס. כאן תוכלו ליהנות מבית קפה ומסעדה קלה במעלה ההר ובדרך לאקרופוליס של אתונה.

מקום חמוד ושווה, בנוי על צלע ההר ונהדר, אם לא אכלתם ואתם בדרך לפרתנון. שווה לעצור בו גם אם אתם בדרך למטה, אחרי הביקור באקרופוליס. זה מקום נהדר למי שרוצים לשתות קפה עם משהו ליד ולהחליף רשמים על המראות המופלאים של יוון העתיקה, שזה עתה התגלו למעלה.

בכל מקרה, בביסטרו יאסמי שבו תחת הפרגולה, אל מול הגינה הירוקה והפורחת, בפינה נפלאה ושלווה בין הסמטאות הצפופות ועמוסות התיירים.


מופע אמנותי בביסטרו הנהדר:

https://youtu.be/av4pnlhnPAo
קרמיקוס
בית הקברות קֶרַמִיקוֹס
#על בית הקברות העתיק של אתונה

בית הקברות קֶרַמִיקוֹס (Kerameikos), או קֶרָאמֶייקוֹס, הוא בית קברות עתיק, שנוסד כאן במאה ה-12 לפני הספירה לערך. מחקרים מצאו שכבר לפני למעלה מ-4600 שנים נקברו כאן בני אדם.

כיום יש כאן חורבות של מבני קבורה עשויים מקרמיקה, מה שמסביר את שמו של בית הקברות, "קרמיקוס".

כיום נחשב הקרמיקוס לאחד האתרים המעניינים באתונה העתיקה. ניתן להגיע אליו בהליכה בת מספר דקות מתחנת מוֹנַאסְטִירַאקִי.

בבית הקברות תוכלו לראות שחזורי מצבות עתיקות ומפוארות שניצבו כאן. המצבות המקוריות הועברו למוזיאוני אתונה השונים. אחד מהם הוא המוזיאון הקטן שבבית הקברות עצמו, שבו מוצג חלק מהמצבות המקוריות שהיו על הקברים.

המצבה המרשימה מכולן היא מצבת דיוניסיוס מקוֹלִיטוֹס, בצורת השור. סיירנו ברחוב הקברים הקצר של קרמיקוס, ואחריו נכנסנו אל המוזיאון הקטן של האתר, המציג חלק מהמצבות המקוריות שהיו על הקברים.


מבט מקרוב במוזיאון שלו ובבית הקברות:

https://youtu.be/dOt-esfYFIc
חמאם באת' אתונה
חמאם באת'
#חמאם מעולה באתונה

חמאם כיפי באתונה, הוא חמאם באת' (Hammam Baths Athens), הסניף האתונאי של החברה (יש לה סניף נוסף בסלוניקי).

כאן תקבלו חוויית חמאם טורקי או יווני של ממש.


מבט מקרוב:

https://www.youtube.com/watch?v=OShQudloMYQ


סיור אמנות רחוב באתונה
סיור גרפיטי ואמנות רחוב באתונה
#סיור אמנות הרחוב של העיר אתונה

סיור אמנות הרחוב באתונה (Athens Street Art Tour) יכיר לכם באת כתובות הגרפיטי של בירת יוון והמוראלים, כלומר ציורי הקיר שבה. בין הכתובות המרוססות על הקירות וציורי הקיר הצבעוניים תגלו פנים אחרות ומרתקות של העיר הקלאסית הזו.

בסיורים הללו תוכלו לראות עבודות נפלאות של אמנות רחוב וכתובות גרפיטי ססגוניות, לשמוע הסברים על המחאה או המשמעות שמאחורי המוראלים הללו, להבין את ציורי הקיר הענקיים, להכיר את אמני הרחוב המפורסמים יותר או פחות שיצרו אותם ועוד.

המדריכים שמובילים את הסיורים הללו הם לא פעם חלק מסצינת האמנות הזו בעיר, ממש מהיוצרים ואמני הרחוב שיוצרים את העבודות הללו או לפחות מקורבים אליהם. לחובבי האמנות הם ייתנו ערך וידע אמיתיים, יחסכו תהייה ברחובות, פספוס של עבודות נהדרות ויעניקו חוויה שלמה ועמוקה.


#טיפים
להזמנת סיורים לחצו על הכפתור הוורוד.

המיקום שלנו כאן הוא נקודת מפגש פופולרית, אך יש לוודא מהי נקודת המפגש בסיור שבחרתם ולהגיע אליה.


דוגמה לחוויה:

https://youtu.be/JmQpIOEAcEk
חמאם פוליס
#חמאם מעולה באתונה

אם רציתם חמאם נהדר בעיר אתונה, חמאם פוליס או פוליס חמאם (Polis Hammam) ייתן תשובה יותר מראויה לחוויית חמאם שלמה.


#טיפים
אלטרנטיבה נוספת לחמאם נהדר בעיר הוא Hammam Baths Athens.


מבט מקרוב:

https://www.youtube.com/watch?v=WAOFerfvltE
סטאני
#על היוגורט המושלם והסופגניות הקטנות והחמות שאתם חייבים לטעום

מוכנים לארוחת בוקר טעימה ומפנקת? סטאני (Stani) שבכיכר אומוניה היא המעדנייה המושלמת למאפי בוקר, שלל מעדנים, עוגות וקינוחים מעולים על טהרת היוגורט והחלב בעבודת יד.

היוגורט שמכינים כאן הוא טעים במיוחד. ההכנה כאן מערכת חלב קר עם שמרים ומעט יוגורט בן 60 שנה, המוסיפים לו את הטעם הייחודי והמצוין שלו. הזמינו לארוחת בוקר את היוגורט עם הדבש והרימון, מנה שמכינים ביוון כבר אלפי שנים.

המילק-בר המשפחתי-מסורתי הזה הוקם בשנת 1931. שימו לב במיוחד לסופגניות הקטנות והטעימות שמטגנים כאן לפי דרישת הלקוחות - הלוקומדס. את הסופגניות החמות וטריות תקבלו בתוספת של דבש מתוק ואבקת קינמון. זו אחת המנות הטעימות ביותר שתרמה יוון לעולם ושווה לטעום אותה כאן.


מבט מקרוב (באנגלית):

https://youtu.be/a1mdq5AMdDE
הפְּלַאקָה
#על השכונה העתיקה באתונה, שמתעוררת לחיים בערב

ציורית, עתיקה ובליינית להפליא, הפְּלַאקָה (Plaka) היא השכונה העתיקה ביותר והמפורסמת ביותר של אתונה. היא שוכנת על המורדות הצפוניים והמזרחיים של האקרופוליס, ומדהים לחשוב שהשכונה הזו מיושבת ברציפות כבר 5,000 שנה.

גם בימינו, פלאקה נחשבת לעיר העתיקה והציורית של אתונה. היא נמצאת במיקום המרכזי ביותר בעיר ונחשבת לאחד מיעדי התיירות המפורסמים של העיר. שיטוט בשכונה ששמה הנרדף "אתונה הישנה", הוא בגדר חובה לתייר היסודי ומסע אל העבר.

פלאקה נולדה משכונה עתיקה שהייתה כאן בימי קדם ונבנתה על צלע ההר של האקרופוליס. במהלך ההיסטוריה של המאה האחרונה היא הלכה ושקעה והפכה למקום עלוב, עני ונחשל. רק הטברנות שלה ומיקומה מתחת לאקרופוליס שמרו אותה כמקום שתיירים נוהגים להגיע אליו, לשוטט בסימטאות, לבלות, לאכול ולשתות, בעיקר בשעות הערב.

אבל כדרכן של שכונות עוני, שפורצות לפתע וחוזרות לתודעה, גם הפלאקה של אתונה הולכת ומתגלית כשכונה שוקקת חיים, אופנתית ומקום נחשק לצעירים מגניבים. הצעירים האלו באו אל הדירות הזולות ושינו את פניה. בתים רבים ששופצו ושוחזרו בה בעשורים האחרונים, הצטרפו אל הטברנות הידועות שלה ואל חנויות המזכרות לתיירים וכרגע היא מקום מלא עניין בשעות הערב ובלילה של העיר הגדולה ביוון.

תיירים רבים באים לכאן לשיטוט, קניות בחנויות, ישיבה בבתי הקפה שברובע וסעודות בטברנות הרבות שנמצאות בו. לא מעט רחובות בשכונה מיועדים להולכי רגל ובכיכרות הציבוריות ניתן לחזות באמנים ובנגני רחוב.


#על אדריכלות הפלאקה
את שכונת פלאקה מחלק הרחוב הראשי, רחוב אדריאנו (Adrianou street), לשניים. משני צידי הרחוב, שנפרש לאורך כל השכונה, נמצאות פלאקה העליונה (Ano Plaka) ופלאקה התחתונה (Kato Plaka).

שכונת פלקה היא סוג של כפר בתוך העיר. בתוך מבוך של סמטאות ציוריות וצרות, ניתן לראות בשני חלקי השכונה מבנים יפים, המעוצבים בסגנון ניאו-קלאסי, כשלרבים מבתי השכונה יש גגות רעפים אדומים ועל המרפסות הציוריות שלהם ניצבות אדניות מלאות בפרחים.

זה לצד זה ניצבים כאן בתים מטופחים, לצד חורבות ועתיקות ארכיאולוגיות מיוון העתיקה.

גם העיצוב היווני הפשוט והנהדר בא כאן לידי ביטוי. אופי מיוחד מקנים כאן השולחנות בצבעי הדגל היווני, הכחול לבן, של הטברנות שברובע, לצד פרחי גרניום ובוגנביליה בשלל צבעים, הרבה צהוב של אבנים עתיקות וגרלנדות צבעוניות שנדלקות כאן בערב.


#היסטוריית הפלאקה
פלאקה נבנתה ממש מעל האגורה העתיקה שהייתה כאן בימי יוון הקדומה ונבנתה על צלע ההר של האקרופוליס. תחת השלטון העות'מאני הפכה השכונה לרובע הטורקי ואפילו המושל הטורקי התגורר בה.

במהלך מלחמת העצמאות היוונית, נטשו תושבים רבים את פלאקה וחזרו אליה רק כשהוכרזה המדינה היוונית החדשה, תחת המלך אוטו.

בסוף המאה ה19, התיישבו בפלאקה אלבנים רבים, שהיו חלק מקהילה שעל שמה קיבל הרובע שם חדש - "הרובע הארבני" (Arvanite Quarter).

שריפה ששרפה בשנת 1884, בתים רבים בפלאקה, הביאה לחפירות בשכונה ולגילויים ארכיאולוגיים מסעירים, בדמות מבנים רומיים עתיקים וממצאים רבים מאתונה העתיקה.

בשנות ה-60 של המאה הקודמת, התפתחה תרבות מוסיקלית יוונית בשכונה ובשנות ה-70, היא הפכה למעוז של ברים ומועדוני לילה פרועים.

כיום שבה הפלאקה ותופסת את מקומה כשכונה תיירותית, המשלבת צעירים עם מבוגרים ותיקים, טברנות עם בתי קפה ותושבים מהמעמד הבינוני. כמעט מכל מקום כאן רואים את האקרופוליס המואר בלילה, מה שמזכיר שכינויה של הפלאקה, היה בעבר "שכונת האלים".


מבט מקרוב על הפלאקה באתונה בשיטוט בשעות היום:

https://youtu.be/dXj9pDpHT10


תמונות מהשכונה הישנה והיפה הזו:

https://youtu.be/YzUW9N3_gJ8


המסעדות והבילויים הליליים בפלאקה הם נפלאים:

https://youtu.be/cza8DiZRygk


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.