» «
סיור אוטובוס הופ און בהונג קונג
אוטובוס והדרכה בהונג קונג
#לראות את העיר מהאוטובוס המדלג עם הדרכת האוזניות

אחת הדרכים הכי נחמדות לראות את העיר היא באוטובוס שמאפשר לך הדרכה קולית באוזניות ובשלל שפות וירידה בכל אחת מהאטרקציות. תוכלו לשוב ולעלות על האוטובוס, ברגע שסיימתם. כך תוכלו לדלג ממקום למקום ומאטרקציה לאטרקציה. נחמד גם שאין כאן נקודת התחלה ספציפית, כי ליד כל אטרקציה מרכזית בעיר יש תחנה של האוטובוסים הללו ותוכלו להתחיל מהן.

זו גם חוויה משפחתית נפלאה, עם ילדים, או בזוג.

נסיעה טובה!


#טיפים
להזמנת סיורים לחצו על הכפתור הוורוד.

המיקום שלנו כאן הוא נקודת יציאה אחת, אך באוטובוס ה"הופ און הופ אוף" ניתן לעלות ולרדת בכל אטרקציה שלידה הוא עוצר.

באוטובוס תקבלו מפה של העיר עם התחנות של האוטובוס.


דוגמה לחוויה:

https://youtu.be/E5R2A2Dve2c
מרוץ העמק המאושר
מרוץ העמק המאושר
#על מסלול מרוצי הסוסים של הונג קונג

מסלול המרוצים העמק המאושר (Happy Valley Racecourse) הוא המסלול שבו מתקיימים מרוצי סוסים בהונג קונג, מאז המאה ה-19.

כבר משנת 1846 החלו לקיים כאן מרוצים תחרותיים לסוסים. לפני שהמקום הפך למסלול מרוצים, היו כאן ביצות מוכות בזבובי המלריה. כיום, מצויד מסלול המרוצים כאן במתקנים המתקדמים ביותר בעולם למרוצים שכאלה. יש כאן מסכי לד ענקיים בגדלים מרשימים והמקום שומר על מעודכנות טכנולוגית, לצפייה מעולה בכל פיקסל ובכל פריים במהלך מרוצי הסוסים שמתקיימים כאן.

ליד המסלול נמצא מוזיאון מרוצי הסוסים של הונג קונג ובו גם חנות מזכרות. מוזיאון המרוצים מאפשר הצצה מעניינת להיסטוריה של ספורט המרוצים בכלל וזה שמתקיים בהונג קונג בפרט.


#טיפים
המרוצים מתקיימים בדרך כלל בימי רביעי בערב, החל מחודש ספטמבר ועד יולי.

המחיר הבסיסי לצפייה במירוץ הוא בסביבות 10HK (עשרה דולר הונג קונגי).


ביקור במקום:

https://youtu.be/Ib1ldKCOTPE


הדרכה:

https://youtu.be/oGZWGxu7E1k
הנקודה הדרומית באסיה
הנקודה הדרומית ביבשת אסיה
#על הנקודה הכי דרומית באסיה

אם חשבתם שהכל בסינגפור הוא מסחרי, אז תופתעו לגלות שאחת האטרקציות המיוחדות, גם אם סמליות בה, היא חינמית לגמרי. מה דעתכם על תצפית מהנקודה הדרומית ביותר ביבשת אסיה?

הנקודה הדרומית ביבשת אסיה (Southernmost Point of Continental Asia) היא נקודה על אי קטנטן ששמו "פולאו פאלאוון" (Pulau Palawan). ניתן להגיע אליה מחוף פאלאוון (Palawan Beach) הסמוך אליו. גשר כבלים הוא שמחבר בין החוף והאי הקטן, שבו נמצאת הנקודה הזו.

האי הזעיר הזה הוא המקום הדרומי ביותר בסינגפור ונהוג לומר שהוא גם הנקודה האסייתית הדרומית ביותר שיש. ניצב עליו מגדל תצפית, שממנו ניתן לראות הרחק אל הים.

ברכות! - היום כבשתם עוד יעד גיאוגרפי וסמלי בעולם ועוד בחינם!


ביקור במקום:

https://youtu.be/9SYG4_TTovk


מראה מהתצפית של המקום הדרומי באסיה:

https://youtu.be/PM2jzT68Smo


בלוגרים במקום הכי דרומי ביבשת אסיה:

https://youtu.be/SKbAIhhkats?t=235
מעבורת סטאר
הפלגה במעבורת סטאר
#על המעבורת הנפלאה עם הנופים הנפלאים

שיט במעבורת סטאר (Star Ferry) אינו רק דרך תחבורה, אלא גם אטרקציה תיירותית ואחת החוויות המהנות בעיר.

זו אחת החוויות הזולות והנהדרות בהונג קונג. חוץ ממראות נפלאים וצילומים שיעיפו את הפוסטים שלכם לשמיים, תוכלו ליהנות מחוויית שיט נעימה, שכמעט ולא תעלה לכם דבר.


#טיפים
בחרו את המעבורת של חברת סטאר אל צים שה צוי (Tsim Sha Tsui).

היציאה והחזרה של הסטאר פרי היא מרציף מס' 7 (רציף סטאר) ברציפי המעבורות של האי המרכזי (Central Ferry Piers).

יש מעבורת אחת לכמה דקות.


הסבר מקרוב:

https://youtu.be/P3xzjZS-eiQ


ביקור במקום:

https://youtu.be/ExZkaTG5fOM


הדרכה:

https://youtu.be/jTUQW0rfEJY

חוויות בהונג קונג

המדרגות הנעות הארוכות בעולם
המדרגות הנעות הארוכות בעולם
#על המדרגות הנעות הארוכות בתבל

המדרגות הנעות של הונג קונג (Hong Kong's Escalators) הן מערכת מדרגות נעות, שנבנתה בשנות ה-90 ונחשבת הדרגנוע הארוך ביותר בעולם. באמצעות אמצעי תחבורה זה, שאורכו מתקרב לאורך של קילומטר, המערכת מקשרת בין המפלסים השונים של העיר. מעל 50,000 מתושבי הונג קונג משתמשים בדרגנועים הללו בכל יום.

מערכת המדרגות הנעות כוללת 20 גרמי מדרגות נעות, חיצוניות ומקורות, המקשרים בין הדאון-טאון, המרכז הכלכלי של האי הונג קונג, אל אזור ה"מיד לוולס", האזור הבורגני למדי שנמצא גבוה יותר, ואל האזור העליון - אזור המגורים היוקרתי של האי.

למעשה, הדרגנוע הארוך בעולם הוקם ב-1993, כדי לצמצם את התנועה בכבישים. אבל הונג קונג הרוויחה כאן פעמיים, כי מעבר לחשיבות של מערכת הדרגנועים כאמצעי תחבורה יעיל ואקולוגי בעיר, היא גם הפכה לאטרקציה תיירותית של ממש.

למערכת הדרגנוע של הונג קונג יש גם לוחות זמנים, בהם משתנה הכיוון שלה. החל מ-6 בבוקר ועד 10:20, ניתן לראות מאות ואף אלפי אנשים היורדים ב-20 קטעי המדרגות השונים. ב-10:20 בבוקר מתהפך כיוון המדרגות והן נעות למעלה. התנועה הזו, כלפי מעלה, מסתיימת בחצות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/HmtD72ehWHw


ביקור במקום:

https://youtu.be/rAQIBAcwwPs


והדרכות:

https://youtu.be/FHCbZ9BpBYA
דיסנילנד הונג קונג
דיסנילנד הונג קונג
#על ממלכת האגדה והפנטזיה בהונג קונג

הדיסנילנד הונג קונג, הדיסנילנד של הונג קונג (Disneyland Hong Kong), הוא פארק שעשועים פופולרי, שנפתח בשנת 2005 וממוקם באי לנטאו (Lantau Island). הפארק, שבנייתו עלתה מעל 2 מיליארד דולר, הוקם למעשה על 1,300 מ"ר שיובשו מהים.

כמקובל בפארקי השעשועים של דיסני, דיסנילנד הונג קונג מדמה ביקור בממלכת האגדות והפנטזיות שעיצב וולט דיסני עוד בחייו. כאן בהונג קונג, נוסף לו גם עולם המחר העתידני.

הפארק שכאן הוא אמנם קטן וצנוע, יחסית לפארקים האופייניים של ענקית השעשועים. אבל אם אתם משפחה עם ילדים קטנים, תוכלו לבלות כאן יום נהדר ומשפחתי, כמו מיליוני מבקרים הבאים לכאן מדי שנה.

דיסנילנד הונג קונג הוא אמנם של חברת דיסני, אך מיקומו בהונג קונג חייב את החיבור שלו לתרבות ולמסורת המקומיים. במטרה למנוע התנגדות תרבותית, כמו שאירע בפתיחת הדיסנילנד בצרפת, הכניסו כאן דמויות וחוויות, בהשפעת סיפורים מקומיים. העיצוב כאן הוא ברוח הפנג שווי. הוא כולל הרחקה של רוחות רעות. בתכנון הפארק גם שינו המתכננים את מיקום הכניסה לפארק, כדי למנוע מהצ'י לברוח ממנו...


#מה תראו כאן?
בפארק תוכלו לפגוש את הדמויות האהובות של דיסני וליהנות משלל האטרקציות ומתקני שעשועים וחוויות. כל אלה הם ברוח סיפורי האגדה והפנטזיה של דיסני, לצד חוויות מעולם המחר ומהתרבות הסינית.

כבר בכניסה ילווה אתכם מיקי מאוס, אל המתקנים המוכרים של הפארק. בנוסף להם, תוכלו לחזות כאן בתהלוכות מרהיבות של דמויות מעולם האגדות המוכר של דיסני ומאגדות סיניות מקומיות.

ארבעת האזורים העיקריים שבפארק הם אזורי ההרפתקאות, הפנטזיה, העתיד והאזור הראשי.

כל מתחמי הפארק כוללים את הרחוב הראשי (Main Street), ארה"ב (USA), ארץ הפנטזיה (Fantasyland), ארץ ההרפתקאות (Adventureland), ארץ המחר (Tomorrowland), גוץ הגריזלי (Grizzly Gulch), נקודת המסתורין (Mystic Point) וארץ ה"טוי סטורי" (Toy Story Land).

לצד חנויות המזכרות והמסעדות שבפארק השעשועים תמצאו כאן גם את אתר הנופש דיסני הסמוך, שכולל בתי מלון ומרכזי בידור וספורט שונים.


#טיפים
יותר מאשר לחובבי אקשן, מרבית המתקנים כאן מתאימים לילדים קטנים.

כדאי לרכוש כרטיסים מראש באתר המקום, במחירים מוזלים וללא תור - ליום, יומיים או לשלושה ימים.

מומלץ לבוא לכאן ביום שמש.

השתדלו להגיע בסביבות השעה 10:00, עם הפתיחה. כמה שעות מאוחר יותר יהיה צפוף מאד.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/0QEx9bRdJxo


ביקור במקום:

https://youtu.be/yF0zs3JL58U
מסעדת ג'מבו
ג'אמבו, המסעדה הצפה
#על המסעדה הצפה הגדולה בעולם

מסעדת ג'מבו (Jumbo), שבשכונת אברדין (Aberdeen) בדרום הונג קונג, היא המסעדה הצפה הגדולה בתבל. עם כמה קומות של אוכל, היא מהווה אטרקציה תיירותית של ממש.

למסעדה הצפה הגדולה בעולם יש מעבורת משלה, The Jumbo ferry, המשיטה את הסועדים אליה בחינם ולאחר הארוחה מחזירה אותם אל החוף.

הודות לתפריט המעולה ולעיצוב הסיני מסורתי ואימפריאלי שלה, זכתה מסעדת ג'מבו, שהוקמה בשנת 1976, לשם עולמי. בכניסה תראו חנות מזכרות ובסמוך אקווריום למזל טוב. יש כאן גם גלריה עם תמונות של אורחים מפורסמים שאכלו כאן, כולל כוכבים הוליוודיים ומלכת אנגליה, אליזבט השנייה.

כדי ליהנות מסעודה טובה, עלו לאחד מאולמות המסעדה. זו אינה מסעדת שף, אבל האוכל כאן איכותי וטעים וממילא הסיבה לסעוד בג'אמבו היא קודם כל הביקור במסעדה צפה כל כך מרשימה, גדולה ומושקעת שכזו.


#טיפים
הזמינו מקומות מראש, באתר שלמטה.

אם תרצו גם לסעוד בשקט וגם לעשות זאת מול נוף נפלא, עלו אל הסיפון העליון (Top deck). שבו בפינת הסיפון ותקבלו נוף מרהיב בשעת הסעודה.

על הגג גם זולה לישיבה נעימה עם קוקטייל. רומנטי וחביב לבילוי של ערב.


ביקור במקום:

https://youtu.be/JGyyrVFnIQs


ובלילה:

https://youtu.be/RAESkwKGOts


הדרכות:

https://youtu.be/3ZF-QekaD5k


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.