» «
רחוב מזוויקה
רחוב מזוויקה
#על רחוב חיי הלילה בעיר

רחוב מזוויקה (Mazowiecka) הוא אחד האזורים הטובים בוורשה בעניין חיי הלילה והבילויים. ברחוב הזה יש ברים ומועדונים אחד אחרי השני ותוכלו פשוט לעבור מאחד לשני ולגוון ביניהם.

מחירי הכניסה לא יקרים, עד 25 זלוטי וכוללים אצל חלק מהמועדונים משקה.


#טיפים
בסופי שבוע היחצ"נים כאן מפנקים נשים בכניסה חינם, משקאות ועוד. שווה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/N76WeUfnptY?t=1m49s&end=2m16s


מועדון במזווייקה - Drugie:

https://youtu.be/xjKv8a8jj80


עוד מועדון - Blu:

https://youtu.be/QTkQPVfTXtY
מועדוני גדות הנהר
מועדוני גדות הנהר
#על המועדונים שעל גדות הנהר

קוד נד ויסלה (Cud nad Wisłą) היא גדת נהר הוויסלה, שעליה נמצאים כמה מהמועדונים הטובים בעיר בוקרשט. כולם נמצאים על הטיילת עצמה וכל מועדון מתמחה במוסיקה אחרת. הכניסה לרובם חופשית ואין כאן סלקציה.

הבילויים וחיי הלילה כאן לוהטים. המועדונים משקיפים אל הנהר ואל העיר כולה והאווירה ברובם תוססת וצעירה. ורשה היא עיר בילויים עולה, שהמחירים, האווירה, המוסיקה והיופי בה ידועים ברחבי אירופה.

רוצים התחלה? - מועדון Hocki Clocki הוא המועדון הראשון בשורה והוא נהדר. אהבתם? - תישארו. נמאס? - אתם יכולים פשוט להיכנס ולדגום אחד אחרי השני.

תהנו!


מסיבה על הנהר:

https://youtu.be/YfiQkxCRhJs


ומבט פנימה למועדון ההוקי קלוקי:

https://youtu.be/kUt9LV7MGR8
סיור אוכל בוורשה
סיור אוכל בוורשה
#להכיר מאכלים, משקאות ומקומות אוכל נהדרים

אחת החוויות השוות בביקור במקום בעולם היא להכיר את המאכלים, המשקאות, המעדנים, מאכלי הרחוב והקינוחים של המקום. סיור אוכל הוא דרך נפלאה לעשות זאת, ביחד עם מדריך מקומי. במהלך הסיור טועמים מגוון של מאכלים מקומיים, שומעים סיפורים, מכירים את האנשים שמכינים ומגישים אותם, שותים משקאות אקזוטיים ולומדים גם על המקום עצמו.

כמעט בכל סיור כזה מגיעים לשוק כלשהו, לדוכנים מעניינים, לבר או פאב מקומי עם סיפור או משהו ייחודי. בקיצור, דרך נפלאה להכיר מקום.

לא פחות חשוב - סיור אוכל מאפשר גם להכיר אנשים, זוגות ומשפחות, שהגיעו במקרה לאותו סיור שלכם, אבל הם נחמדים ויוצרים קשר. תכירו!

אז תיהנו ובתיאבון!


#טיפים
להזמנת סיור אוכל לחצו על הכפתור הוורוד.

המיקום שלנו כאן הוא נקודת יציאה פופולרית, אך יש לוודא מהי נקודת היציאה בסיור שבחרתם ולהגיע אליה.


דוגמה לחוויה:

https://youtu.be/NmBfQIAC-dc
פנורמה סקיי בר
פנורמה סקיי בר
#על הבר עם המראה הנהדר

פנורמה סקיי בר (Panorama Sky Bar) הוא הבר של מלון מריוט בוורשה. נעים וטעים לשבת בו ולדבר, אבל מה שבאמת מיוחד בו הוא כמובן הנוף הפנורמי האורבני שנשקף ממנו, במיוחד בערב. ההגדרה הפשוטה כאן היא - נוף מרהיב. העיר ורשה מתגלית במלוא יופיה הלילי והיא באמת יפה.


#טיפים
הזמינו מקום מראש ובקשו את הקומה התחתונה מהשתיים ליד החלונות הנהדרים.

הגיעו לפני שקיעה כדי לראות גם בדמדומים וגם בלילה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/oY3LLbjOTQE


הנוף:

https://youtu.be/lpHuZPPFAQM

חוויות בוורשה

סיבוב ברים בוורשה
מסיבת בריכה בוורשה
#להשתתף במסיבת בריכה בעיר ולשתות והרבה

לא פעם בחופשה, אולי אתם מרגישים שלא הצלחתם להתחבר לסצנת הבילויים ולחיי הלילה של המקום. קרה לכם?

אתם רוצים להכיר מקומות מגניבים לבילוי, למצוא חברים לריקודים, שתייה, צחוקים, וחוויות משותפות?

לחצו על הקישור לסיורים שלמטה, הירשמו לאחד הסיורים ותיהנו!


#טיפים
לכל סיור שתבחרו יש נקודת מפגש משלו. אל תשכחו לוודא מהי נקודת המפגש בסיור שבחרתם ובשעת הסיור הגיעו אליה.


דוגמה לחוויה:


למצוא אם יש
סיבוב פאבים בוורשה
סיבוב פאבים בוורשה
#להכיר את חיי הלילה בעיר מקרוב

אחת החוויות הכי שוות במקום חדש, הוא להכיר את מקומות הבילוי המגניבים. אבל לא כאלה שכתובים בספרי התיירים, אלא אלו שמכירים רק המקומיים, מי שבאמת יודעים איפה שווה וכיף להעביר את הערב והלילה.

סיור "זחילת הפאבים" (Pub Crawl) יביא אתכם לשורה מעולה של מקומות שווים לבילוי. לרוב הוא כולל פאבים, ברים ומועדונים שהמקומיים אוהבים ומבלים בהם ולא מלכודות תיירים עלובות.

בסיבוב תוכלו לשתות, לטעום, לרקוד, לגלות מקומות, מקומיים ומקומיות ואפילו להתחבר עם עוד בליינים מהקבוצה שלכם, לבילויים הבאים.

אז בהצלחה ולחיים!


#טיפים
להזמנת סיורים לחצו על הכפתור הוורוד.

המיקום שלנו כאן הוא נקודת יציאה פופולרית, אך יש לוודא מהי נקודת היציאה בסיור שבחרתם ולהגיע אליו.


דוגמה לחוויה:

https://youtu.be/P87Qqf20nOo
רחוב פרוזנה
רחוב פְּרוֹזְנַה
#על רחוב הזיכרון של גטו ורשה


כשנה לאחר שהשתלטו במלחמת בזק על פולין, הקימו הנאצים את הגטו היהודי בעיר ורשה. רחוב פְּרוֹזְנַה (Próżna), שבו אתם נמצאים כרגע, היה חלק מגטו ורשה, אבל גם אחד הרחובות הבודדים שבו חיו היהודים גם לפני המלחמה והקמת הגטו.

רחוב פרוזנה שרד את ההרס שזרעו מטוסי הגרמנים בוורשה לקראת סוף המלחמה. גם כיום נשמרה בו האווירה של ורשה הישנה, היהודית. ברחוב מתקיים בכל קיץ פסטיבל לתרבות יהודית שנקרא “ורשה של זינגר" (Singer’s Warsaw), על שמו של הסופר היהודי יצחק בשביס זינגר.

במהלך הפסטיבל שמטרתו לשקם את המורשת ההיסטורית והתרבותית של יהדות ורשה, מנוגנת מוזיקה יהודית ומוזיקת כלייזמרים, מועלות הצגות תאטרון בעברית וביידיש, לצד מופעי מחול וריקודים מסורתיים, תערוכות, סרטים ודיונים בנושאי יהדות ומתקיימים אף ערבי שירה בציבור של שירים מהמסורת היהודית. דוכני אוכל כשר מציעים אז הרבה מהמזון היהודי שמזוהה עם יהדות פולין עד היום.

מעניין במיוחד הוא המיצג השנתי שמתקיים בפסטיבל, תחת השם "ואני עדיין רואה את פניהם". במיצג מוקרנים על חזיתות הבניינים שברחוב, במיוחד על חזית הבית שהושאר כמו שהיה במלחמה, תמונות מחיי היהודים בוורשה, מהימים שלפני המלחמה. פה ושם ניתן לראות ברחוב תמונות על גבי הבניינים, שמחזירות לרגע קט את היהודים של פעם, אל הרחוב של היום.


#הבית ברחוב פרוזנה
אחד מהבניינים ששרדו מהתקופה שלפני המלחמה, הושאר מאז מלחמת העולם השנייה, מבלי ששופץ. הבניין החום והישן נמצא בכיכר גַזִ'יבּוֹבְסְקָה, ממש ביציאה מהאזור היהודי אל האזור הפולני של ורשה. התמונות התלויות על הבניין הן של משפחות שחיו בו בתחילת המאה ה-20, מרביתן משפחות יהודיות.


מבט מקרוב על הרחוב - אז והיום:

https://youtu.be/OlNjLwgDdwQ


הבית מימי הגטו שהושאר כך:

https://youtu.be/IgMGIiqo2QA
שוק הלילה
שוק הלילה של ורשה
#על שוק שמגיש אוכל מעולה בוורשה הלילית

את שוק הלילה (Nocny market) הגדול של ורשה תמצאו על רציפי תחנת הרכבת הישנה שבעיר. תחנת הרכבת הנטושה מהווה כאן תפאורה נהדרת בערבי הקיץ הנעימים ומוסיקת הג'אז שברקע מוסיפה נופך היפסטרי חביב.

השוק הזה מציע שלל דוכנים של טבחים פרטיים, לצד מנות נבחרות ממסעדות טרנדיות הפועלות בעיר ורשה. לידם שלל דוכנים מגוונים המציעים דברים כמו תספורות או קעקועים.

בתחום האוכל יש כאן כמעט כל סוג של מטבח אפשרי. ממנות פולניות מסורתיות ועד אוכל איטלקי, הודי, תאילנדי, ספרדי, סיני, ברזילאי, וייטנאמי, מזרח-תיכוני ועוד. תמצאו כאן מגוון המתאים לכל אחד, כולל המבורגרים, מוקפצים, סושי ומרק ראמן יפני, לצד סנדביצ'ים, מאפים מתוקים, גלידות מצוינות וסוגי אלכוהול מגוונים.


#מסיבת הלילה בשוק
שוק הלילה הצעיר והמגניב הזה מתקיים כל לילה בחוץ. הוא מתחיל משעות אחה"צ ועד השעות הקטנות. הקטע השווה במיוחד בא מאוחר, לרוב אחרי חצות. אז הופכת תחנת הרכבת הישנה למסיבה גדולה, תוססת ומלאת חיים.

המסיבה הזו היא אבן שואבת להמון צעירים, מקומיים ותיירים, שרוקדים לצלילי מוסיקה מעולה שמנגן די ג'יי מקצועי. לצד הריקודים יש גם שלל מנות ואוכל רחוב, לצד דוכני בירות, קוקטיילים ואלכוהול מגוונים.

תיהנו!


מבט מקרוב על השוק:

https://youtu.be/VZ-dTBORu-c


וככה זה נראה מקרוב:

https://youtu.be/bgA02ok3SGw


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.