» «

חוף לארה

לארה ביץ'
חוף לארה עם צבי הים
#על חוף צבי הים של קפריסין

בחוף לארה ביי (Lara Bay), או לארה ביץ', ישנה שמורת צבי ים מיוחדת במינה. מדובר בחוות צבי הים של לארה ביי (Lara Beach).

את בית הגידול לצבי ים הקים אנדריאס דמטרופולוס, מומחה עולמי לצבי ים, שלאחר שיצא לפנסיה משירות הדיג של משרד החקלאות הקפריסאי, הוא שומר כאן על צבי הים ומייעץ בנושא שימור הצבים ברחבי אגן הים התיכון.

החווה מגודרת, ממש על חוף הים. נבנו בה עשרות קנים המסומנים ומוגנים ברשת אלומיניום שמגינה על הצבים, אך מאפשרת לצבונים, הצבים הצעירים שבקעו מהביצים, לחמוק דרכה וללכת אל הים.

בין השאר יש במקום מרפאה לצבים חולים וחוות לשימור הצבים וסיוע להתרבותם, כנגד התופעות המודרניות של השתלטות המין האנושי על החופים, שמקשה על תהליך הרבייה בהם.

כך מסייעת חוות הצבים לרבייה, ולסיוע לתהליך "ההחתמה", שאותו עוברים הצבונים שאך זה נולדו. ההחתמה מתרחשת בתקופת הדגירה, כתהליך טבעי שבו "מוחתמים" הצבונים, אל המקום שבו יוולדו. ה"החתמה" מבטיחה שבבגרותם ישובו הצבים בדיוק אל אותו החוף שבו בקעו.

ככל הנראה תהליך "ההחתמה" מסתייע בשדה המגנטי של כדור הארץ. המדענים סבורים שהוא זה שמסייע לצבים לנווט את עצמם אל החוף שבו נולדו, בעונת ההטלה שמתחילה בכל שנה, בחודש יוני, ומסתיימת בחודש ספטמבר.


ביקור במקום:

https://youtu.be/_jczBhshvE4


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.