» «
חוף קליתאה
חוף קליתאה
#על החוף היקרתי עם המרחצאות

חוף קלית'אה (Kallithea Beach), או קליתאה, הוא חוף פרטי ושקט שנמצא בסמוך למעיינות קלית'אה ההיסטוריים. קלית'אה ממוקמת בחלק הצפוני של האי, דרומית לעיר רודוס.

זהו חוף יוקרתי ויקר, שנותן חוויה מיוחדת ושונה מחופי רודוס הרגילים. עם הרים מסביב, גנים מפוארים, בית קפה, בר וספא יוקרתי, יש בו שילוב יחודי של ים, טבע, היסטוריה ואדריכלות.

בשעות הערב החוף בקלית'אה הוא גם רומנטי מאד, במיוחד כשדולקים בו נרות רבים, הפזורים מסביב לצלילי מוזיקה קלה.


#טיפים
החוף הוא כיום חלק בלתי נפרד ממרחצאות קלית'אה. פרטים בתגית "מרחצאות קליתאה".


מבט מקרוב:

https://youtu.be/gDeghmqC7CU


מהאוויר:

https://youtu.be/VrKiLwK8WL0


ביקור במקום:

https://youtu.be/7oPDSc9YzDI
חוף צמביקה
חוף צַמְבִּיקָה
#על החוף שיש בו רק חול ושקט

חוף צַמְבִּיקָה (Tsampika Beach), שנמצא 25 ק"מ דרומית לעיר רודוס, הוא החוף הראשי הגדול ביותר על האי. הוא קיבל את שמו מהמנזר של הבתולה של צמביקה (Tsambika), שמתחת לסלע שלו הוא ממוקם.

החוף החולי הארוך של צמביקה נחשב לאחד משלושת החופים הטובים של האי רודוס. יש בו רצועה ארוכה של חול לבן, בת למעלה מקילומטר, של מים קרים בצבע טורקיז, ללא גלים, עם שורה שלא נגמרת, של שמשיות ומיטות שיזוף על קו המים.

גם הצוקים היורדים היישר למים הם מראה מרהיב. עם יותר מקילומטר, עתיר חול זהוב ומשובח, ללא מלונות או בתי נופש, זהו אחד החופים השווים שבין חופי רודוס.

מי שמחפש חוף שקט ונעים - זהו החוף!


#תצפית יפה
המעוניינים לקום קצת מהבטן גב שעל החוף ולזכות בתצפית יפה על החוף והאזור, יוכלו לעלות אל הגבעה הסמוכה. עלו אל המבצר המרשים שעליה וקבלו את נקודת התצפית הטובה ביותר אל החוף והים הגדול.

לעלייה על הגבעה, פנו בכניסה לצמביקה, אל העלייה לגבעה והגיעו בטיפוס קל לנקודת תצפית מרהיבה זו. ממנה תוכלו להשקיף ולצלם את החוף, עם מי הטורקיז והחולות הזהובים שלו.


#אגדה מקומית
יש ברודוס אגדה מקומית שמספרת שאשה המתקשה להיכנס להריון, צריכה לטפס על הגבעה, כשהיא יחפה. שם היא צריכה להתפלל לבתולה, תפילה לפריון.

במרבית הפעמים, מאמינים המקומיים, התפילה תסייע והמשאלה תתקבל. בלידה של בן שמו יהיה טסמפיקו (Tsampiko) ולבת אם תיוולד, שמה יהיה טסמפיקה (Tsampika).


#טיפים
אם תרצו, יש מלונות דרומית לחוף צמביקה.

יש כאן פעילויות ספורט ימי למעוניינים.

בכמה יורו בודדים ליום, תקבלו כאן שמשיה ושתי מיטות.

יש מינימרקט ליד תחנת האוטובוס - למעוניינים להצטייד.

בחוף שירותים, מקלחת פתוחה, מסעדה וחנות לחטיפים, משקאות, מזכרות וציוד לים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/o7ESDcO2MZE


מהאוויר:

https://youtu.be/GX5viR5Fpr0
חוף לינדוס
חוף לִינְדוֹס
#על החוף עם העתיקות שבעיר לינדוס

חוף לִינְדוֹס (Lindos Beach) הוא חוף פופולארי בלינדוס, שנמצא 50 ק"מ מהעיר המרכזית רודוס. לכאן מגיעים רבים כדי ליהנות ממימיו ולחזות בחורבות העתיקות שבו.

החוף מלא בדרך כלל בנופשים. את החוף מציפים בדרך כלל תיירים בריטים רבים שנוהגים לבלות כאן את חופשות הקיץ שלהם. אבל ללא ספק האטרקציה השווה ביותר היא צלילה לתוך מימיו הצלולים והנעימים.

ההיסטוריה של החוף הזה חוזרת למאה ה-10 לפנה"ס, בו החוף היה מקום המפגש של יוונים ופיניקים. לימים הוא הפך מרכז מסחרי חשוב ובהמשך ההיסטוריה, בימי הביניים המוקדמים, חרב בו מתחם המקדשים שהיה כאן. כיום נחשב החוף למקום ארכיאולוגי חשוב.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Uw8wqreEaUA
חוף לדיקו
לדיקו
#על החוף הנהדר עם המפרץ

המפרץ המדהים של חוף לדיקו (Ladiko Beach) הוא מקום נהדר לשחות בו וליהנות מהשמש הנהדרת של רודוס. באי לא חסרים חופים קטנים ונהדרים כמו זה, שבהם נהנים, אבל כמוהו אין (חוץ אולי ממפרץ אנטוני קווין).

לא חסרים חופים עם מפרצים קטנים ונעימים באי. אבל אם ייצא לכם להגיע למפרץ החבוי של לדיקו (Ladiko), על מימיו הצלולים והכחולים והחוף המסולע והיפה שלו, תגלו שלמפרץ הזה, מהיפים שמוצאים באי רודוס, יש קסם מיוחד.

ולא חסר כאן מה לעשות. מצלילה במעמקי המפרץ ועד זלילה בטברנות שעל החוף הנהדר - כאן אפשר בקלות ליהנות!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Yrzzm9qhcgs


ומתחת למים:

https://youtu.be/wJs8aNqHfYo

חופים ברודוס

מפרץ אנטוני קווין
מפרץ אנטוני קווין
#על החוף שקנה ברודוס השחקן המפורסם

המבוגרים שבנו זוכרים עדיין את אחד מסרטי הקולנוע המפורסמים בתולדות הקולנוע, הסרט "זורבה היווני" משנת 1964. בסרט מככב השחקן הנודע אנתוני קווין (Anthony Quinn), בדמותו של הדייג היווני זורבה, בן האיים.

חוף אנטוני קווין, או מפרץ אנתוני קווין (Anthony Quinn bay), השוכן בצדו המזרחי של האי בחוף לאדיקו, הוא חוף שנקרא על שמו של השחקן. מספרים שאת הכינוי נתנו לו בעקבות צילומי הסרט "תותחי נברון", בהשתתפותו של השחקן הנודע. גרסה אחרת קושרת אותו דווקא לסרט אחר שלו, הסרט "זורבה היווני".

כך או כך, לאחר שאכן צולמו באי סצינות אחדות מהסרט “תותחי נווארון” ולמרות ש"זורבה היווני" צולם ברובו דווקא באי כרתים, השחקן הנודע התאהב בחופי רודוס ובמיוחד בחופי אתר הנופש פלירקי ברודוס. האגדה מספרת שהוא ביקש והסכימו אז למכור לו את המפרץ הקטן שלפניכם.

זהו אחד המפרצים היפים ביוון. המים בו כה צלולים עד שהם נדמים יותר למי אגם מאשר למי ים. שמו המקורי של המפרץ הוא מפרץ ואגיס (Vagies Bay). אבל מאז שונה השם הזה ל"מפרץ אנתוני קווין", הונצח כאן לעד השחקן, שפאר בסרטיו את איי יוון ואנשיהם.

המפרץ הזה הוא אחד מהיפים שבחופי רודוס. היכנסו למים והביטו בנוף שמסביב ובמימיו הצלולים של המפרץ. אז תצליחו ודאי להבין מה מושך רבים לכאן.


בסרט:

https://youtu.be/2AzpHvLWFUM


מבט בחוף:

https://youtu.be/pzOrO71ZSoo?t=10s


נרד אליו:

https://youtu.be/8Payy768Lqw
מפרץ סיינט פול
מפרץ סֵיינְט פּוֹל
#על המפרץ עם הכנסייה, המוקף בסלעי ענק

חוף סֵיינְט פּוֹל (St. Paul Beach) היפהפה, שנמצא במפרץ סיינט פול (St. Paul Bay), הוא מהחופים היפים ברודוס. המפרץ מוקף בסלעים ובנוי כבריכה צלולה עם גוונים במים של כחול, טורקיז וירוק.

זהו חוף שידוע במימיו הצלולים ובסלעי ענק המגינים בו על המפרץ מפני הרוח. כאן תוכלו לבלות שעות, בשחייה ובשנרקול במים הצלולים, ברביצה על החוף הלבן ובשתייה ואכילה בבתי הקפה הקטנים והפסטורליים, אל מול הנוף המרהיב של המפרץ הנהדר.

בחוף גם כנסייה קטנה, הקפלה של סנט פול, שנחשבת לאתר מבוקש בקרב בני האי, לחתונות פסטורליות בכנסיה. הכנסייה היפה מוקדשת לקדוש פול שנחת על האי בשנת 43 לספירה, כדי להטיף כאן לנצרות.

האגדה מספרת שכאן גם טבע סנט פול הקדוש, באנייה שנטרפה במפרץ במאה ה-1 לספירה.


#טיפים
החוף של סיינט פול מצויד במיטות שיזוף ושמשיות להשכרה.

אם תוכלו לבוא מוקדם, תפגשו כאן את הדייגים המקומיים בשעות הדייג שלהם, השכם בבוקר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/-wbJXRvFq-4
חוף הנודיסטים של פלירקי
חוף הנודיסטים של פליראקי
#על חוף הנודיסטים

בסמוך לעיר הקיט פלירקי (Faliraki) תמצאו, לצד החוף החולי והארוך של עיירת המסיבות לצעירים הזו, גם את חוף הנודיסטים החוקי היחיד באי - חוף הנטוריסטים מנדומטה (Mandomata Nudist Beach).

בחוף הזה יש את כל המתקנים הטובים ביותר, כולל שמשיות, מיטות שיזוף, שירותים וכמובן גם אוכל ומשקאות מצוינים.

החוף הנטוריסטי של פלירקי הוא דיסקרטי כמובן ורק לחובבי הז'אנר. אין להגיע עם ילדים, אלא אם הם רגילים לחופים נטוריסטיים.


מבט מרחוק:

https://youtu.be/egC7OFANcOo
חוף פלירקי
חוף פלירקי
#על חוף המסיבות של רודוס

חוף פלירקי (Faliraki Beach) הוא החוף המאורגן ביותר ברודוס והפופולרי ביותר באי. זהו אחד מאזורי המלונות הגדולים ברודוס וחוף שתוכלו ליהנות ממנו פעמיים. אם ביום תהנו בו משחייה ושיזוף ורביצה בסגנון הבטן-גב, עם קוקטייל או בירה ביד ומתחת לשמשיות פסים גדולות, בלילה מבלים כאן חובבי המועדונים, המסיבות והריקודים, השתייה והכיף, בחוף המלא באורות ניאון צבעוניים ומסיבות מקפיצות.

גלישה, סקי מים, מצנחי רחיפה, קפיצות באנג'י ועוד - בחוף פלירקי תוכלו ליהנות מפעילויות מגוונות, שיסעירו אתכם וימלאו אתכם באדרנלין של ספורט אתגרי, אקסטרים וספורט ימי.

למשפחות עם ילדים שווה לדעת שחוף פלירקי נחשב לאחד החופים הבטוחים יותר לשחייה ברודוס. תודות לסטנדרטים הגבוהים שיש בו לבטיחות, הוא זכה בהרבה פרסים ואותות בטיחות ביוון.

בחוף נמצא גם פארק המים הגדול ביותר באירופה, שבו יש אזור מיוחד לילדים ולכל הגילאים האחרים.

גם הבטן תאהב את חוף פליראקי, המצטיין גם במסעדות גריל ומאכלי ים נהדרות ובטברנות חביבות וטעימות.


#טיפים
המקומיים מעידים שהכי מומלצות הטברנות שבין שולחנותיהן מסתובבים חתולים. לרוב, הם אומרים, החתולים מעידים על טיב האוכל במקום.


מבט מקרוב בחיי היום:

https://youtu.be/M4KE9tRk_BM


ובחיי הלילה של החוף:

https://youtu.be/qAtQFJDCkSM


חוף אפנדו
חוף אפנדו ומערות טרונו
#על החוף הנהדר עם המערות

חוף אפנדו (Afandou beach) מציע מערות היסטוריות, את מערות טרונו (Traounou Caves), השוכנות בתחילתו. את המערות תוכלו לבקר ולחקור כתופעות טבע יפות ומיוחדות. אחד המראות הנהדרים שאפשר לראות מתוכן, הוא את השמש השוקעת, מבעד לחור שבתקרת המערה העליונה.

החוף עצמו הוא החוף של העיירה אפנדו (Afandou), המרוחקת 22 ק"מ דרומית מזרחית מהעיר רודוס ו-5 ק"מ מחוף פלירקי (Faliraki) המפורסם. תוכלו לחוות כאן לא מעט כיף, כולל מים חמימים, צלילה עם שנורקל ושחייה בים צלול במיוחד.

טיול על החוף השקט הזה הוא אחד הדברים המרגיעים כאן. ממש מעל החוף יש מגרש גולף נהדר, לכל הרמות. לחוף, הבוהק מניקיון, הוענק הדגל הכחול של האיחוד האירופי לניקיון. יש בו לא מעט ברים ומסעדות, שזכו לשם מצוין בחופי רודוס.

פירוש השם "אפנדו" ביוונית הוא "בלתי נראה". ואכן, את החוף הזה פשוט לא ניתן לראות מכיוון הים. חשוב לציין שהכפר נוסד בתקופה שבה שודדי ים נהגו לפשוט על איי הים התיכון. זו הסיבה שהחשיבות של מערות אפנדו, או טרונו, היא משמעותית ואינה מוטלת בספק.


#טיפים
אם תמיד חלמתם, או ילדיכם רוצים - תוכלו להירשם וללמוד לשחק גולף במסלול הסמוך לחוף.


ומבט מקרוב:

https://youtu.be/EYbKzw87Uu4


צלילה למערות:

https://youtu.be/emwRcdcg6Do


ויציאה במערות:

https://youtu.be/IA9YlFeysb8?t=1m30s&end=3m13s


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.