» «

חינם בהרשמה

תיאטרון דלקורט
תיאטרון דלקורט
#על תיאטרון החינם שבסנטרל פארק

במרכזו של הסנטרל פארק, שברובע מנהטן בניו יורק, מתחת לכיפת השמיים ובאוויר הפתוח, תמצאו את תיאטרון דלאקורט. זהו תאטרון ציבורי, פתוח וחינמי, שמציג הפקות שונות בפארק. המסורת הזו כבר מוכרת וידועה בניו יורק והיא נמשכת כבר יותר מ-50 שנה.

בחודשי הקיץ מגיעים לכאן עשרות אלפי תושבים ותיירים בכדי לצפות במגוון ממחזותיו של שייקספיר. עד היום, מאז שנפתח בשנת 1962, צפו כבר מיליוני בני אדם, ביותר מ-150 מחזות של שייקספיר, יצירות קלסיות ומחזות זמר.

התיאטרון קרוי על שמם של ולרי וג'ורג' ט. דלקורט (Delacorte), שתרמו את המימון להקמתו. בתקופה ההיא הציג ג'וזף פאפ, מפיק תאטרון מוכר, במסגרת הסדנה שלו כמה מחזות של שייקספיר. הוא האמין שחווית התאטרון רלוונטית לכולם וצריכה להיות חופשית ומזמינה. לאחר שהוכיח שהמענה לצפייה בהצגות משמעותי, הוכח כי כדאי להקים תיאטרון קבוע בסנטרל פארק ושהמיזם שווה את ההשקעה. הוא החל לגייס כספים ויצר את אחת המסורות הפופולריות ביותר בניו יורק.

המחזה הראשון שהוצג כאן, "הסוחר מוונציה" של שייקספיר, עלה בשנת 1962.

הכרטיסים למחזות המוצגים בתאטרון הם בחינם אך ניתן לקבל אותם רק ביום בו מתקיים המופע. הם מופצים בשעה 12:00 בצהריים ומוגבלים לעד 2 כרטיסים לאדם. בדרך כלל תראו כאן תור ארוך של אנשים שמגיעים בשעה שבה הפארק נפתח, ב-6:00 בבוקר, כדי לנסות להשיג כרטיסים. אנחנו אומרים שזה שווה כל רגע, לנסות לתפוס מקום באחת מהמסורות המעניינות ביותר בניו יורק.

מבט מקרוב על התיאטרון:
https://www.youtube.com/watch?v=gOmBqDApurA


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.