» «
מוזיאון המלחמה בסיאול
מוזיאון המלחמה בסיאול
#על מוזיאון ההנצחה למלחמות ההיסטוריות של קוריאה

מוזיאון המלחמה בסיאול (War Memorial of Korea) הוא מוזיאון שמתעד את המלחמות הרבות בתולדות קוריאה, לאורך אלפיים השנים האחרונות, מתקופת שלושת הממלכות ועד המאה הקודמת ומלחמת קוריאה - מלחמה שבה נלחמו בני העם הקוריאני, איש באחיו.

במוזיאון המלחמה להיסטוריה, שנחשב לגדול מסוגו בעולם, יש מעל 13 אלף שרידי מלחמה, מטנקים ותותחים ועד אניות, מטוסי קרב ומפציצים. הוא נבנה לזכר הרוגי המלחמות ההיסטוריות של קוריאה ויש בו גם פסל הנצחה לזכרם.

במוזיאון הענקי הזה מוצגת ההיסטוריה הצבאית, רבת התהפוכות ובת 600 השנים, מאז משתמשת סיאול כבירת קוריאה. יש כאן גם דגם מוקטן של העיר הענקית ובה הצגה של העיר, המבנה שלה ותולדותיה לאורך השנים.

המתעניינים בהיסטוריה ובתרבות המקומיים, כדאי שימצאו כמה שעות לביקור כאן. יש כאן תצוגות אינטראקטיביות ומסכי מגע חדישים, עם הסברים בווידאו ובשלל שפות.


#מה תראו כאן?
בחזית המוזיאון מוצגים עשרות אלפי מוצגים צבאיים מהמלחמות השונות, כולל טנקים, משאיות, טנדרים, אניות, תותחים, הליקופטרים, מטוסי קרב, טילים, מטוס B52 ואפילו ספינת מלחמה.

בפסלים והמונומנטים שמסביב בולטת "אנדרטת האחים", בה נראים שני אחים הנפגשים בשדה הקרב. מה לדעתכם מסמלים החייל הצפון קוריאני, הנמוך, מרופט המדים וללא הנשק, הנראה בה מחבק את אחיו, הקצין הדרום קוריאני, המרשים והגבוה ממנו?

במוזיאון עצמו יש תצוגה של חיי הלוחמים, עם שחזורים מדויקים של הפרטים ובובות של חיילים ולוחמים ביום יום הצבאי שלהם. בחדרים אחרים מדים של כל הצבאות שהיו מעורבים במלחמות של קוריאה, במיוחד במלחמת קוריאה בשנות ה-50 של המאה ה-20.

יש כאן אפילו אוסף גדול של צעצועי מלחמה לילדים, בתקווה שהם ישחקו רק בצעצועים כאלה. מנגד יש אולם זיכרון (Memorial Hall) עם עמודי הנצחה, שעליהם אינסוף שמות של חיילים קוריאניים שנפלו במלחמות השונות.

באולם הראשי תוכלו לראות דגם של "אניות הצב" המפורסמות, שניצחו במלחמות נגד היפנים. הספינות האלה תוכננו על ידי האדמירל הקוריאני הגאון יי-סוּן-סִין, שמת כגיבור בקרב. זה היה במהלך קרב ימי כנגד צי הפלישה האדיר שהוביל בשנת 1592 השליט היפני טויוטומי הידיושי. בקרב ההירואי הזה הטביעו 12 ספינות הצב הקוריאניות של סוּן-סִין, מאות ספינות מלחמה יפניות. בכך הם מנעו את כיבוש קוריאה והנחילו תבוסה מוחצת לצי היפני החזק מאוד.

עד היום נחשב אדמירל יי-סוּן-סִין על ידי מומחים צבאיים לאחד משני מפקדי הציים הטובים בהיסטוריה. מרשימה במיוחד התערוכה שמוקדשת לו כאן, כראוי לגיבור הלאומי של קוריאה. יש בה דגמים והדגמות רבות ומודלים של שדות הקרב בפיקודו, כולל בקרב שבו נהרג. מפות מפורטות ואפקטים קוליים מסייעים להבין כיצד הצליח יי-סוּן-סִין להביס את צי הפלישה האדיר של היפנים אל האי האנסאן.

בחצר המוזיאון תוכלו לראות פסל הנצחה לזכר הנופלים במלחמות של קוריאה ושעון התקווה,שעון מלחמה, שמעליו סמל התקווה לשלום.


#על מלחמת קוריאה
חלק מכובד במוזיאון מוקדש למלחמת קוריאה, בה איבדו את חייהם מיליוני בני-אדם. במוזיאון מגוון כלי נשק שנעשה בהם שימוש במלחמה.

המלחמה הזו החלה בכיבוש כמעט מלא של דרום קוריאה בידי הצפון קוריאניים. לאחר שארה"ב התערבה, מתוך אינטרסים אנטי-קומוניסטיים, נהדפו הצפון קוריאניים וכמעט נמחקו לחלוטין מהמפה.

רק התערבות סינית לטובת הצפון-קוריאנים מנעה את תבוסתם המוחלטת ובשנת 1953 נקבעה הפסקת האש. אז נקבעו הגבולות בין המדינות, כשמשפחות שלמות נחצו בין מדינות קוריאה המסוכסכות.


#טיפים
הכניסה למוזיאון חופשית.

המוזיאון מתאים לכל הגילאים כולל ילדים

אתם עשויים לקבל בכניסה ספר שלם ומושקע מאד.


ביקור במקום:

https://youtu.be/8hM8DrqYx2U?t=1m


הדרכה:

https://youtu.be/CDCIguFSgqM


בלוגרים:

https://youtu.be/QmhOneVPLGo


וסקירה לעומק של מוזיאון המלחמה ואניות הצב:

https://youtu.be/agyXm8RNn5o
המוזיאון ההיסטורי של סיאול
המוזיאון ההיסטורי של סיאול
#על מוזיאון ההיסטוריה של סיאול

המוזיאון ההיסטורי של סיאול (Seoul Museum of History) מתמקד בהיסטוריה של העיר ובתרבות הקוריאנית. הוא הוקם בשנת 2002, בארמון גיאונגויגונג (Gyeonghuigung).

מהתקופה הפרהיסטורית שלה ועד היום הייתה סיאול בירת שושלת ג'וסון. המוזיאון מתאר את ההתפתחות והשינויים שהיא עברה ברבות השנים. באמצעות תערוכות אינטראקטיביות וחדישות, הוא סוקר בפני המבקרים 600 שנים של ההיסטוריה של סיאול ותרבותה.

במוזיאון 3 קומות וחלוקה ל-3 אזורי תצוגה, כולל התצוגה הקבועה, המתחלפת ותצוגת אוספים שתרם הציבור. אגב, רבים משרידי שושלת ג'וסון הגיעו כך למוזיאון, לאחר שנתרמו במהלך קמפיין תרומות מהציבור.

באמצעים הטכנולוגיה או בעותקים של המוצגים המקוריים יכולים המבקרים כאן לגעת ולחקור את הדברים ממש בידיהם, ללמוד מסקירת העתקים של מסמכי מקור ועוד.

אולמות התצוגה העיקריים של המוזיאון ממוקמים בקומה השלישית, בעוד שבקומה הראשונה נמצאים אולם התערוכות, בית קפה וחנות המוזיאון.


#מה תראו כאן?
ההתפתחות של סיאול וקוריאה היא הציר שמניע את המוזיאון. מהתקופה הפרהיסטורית ועד המטרופולין המשגשג והמודרני של ימינו, תוכלו לראות כאן כיצד חיו הקוריאנים כאן בעבר, תעשו היכרות עם בתי המלוכה והארמונות של שושלת ג'וסון, עם המלחמות וההגנה מתוקפים ואויבים, כמו היפנים.

במוזיאון 4 אזורים:
אזור 1 - סיאול של שושלת ג'וסון מאז הקמתה של עיר הבירה, שנקראה אז "הניאנג" ועד לפתיחתו של הנמל המקומי.

אזור 2 - על התקופה שבה הפכה העיר לבירת האימפריה הדאהאנית הגדולה (Daehan Empire), עד תחילת המאה ה-20.

אזור 3 - מוקדש לתקופה של השלטון היפני בסיאול, עד גמר מלחמת העולם השנייה. בתקופה זו שלטו בעיר האימפריאליסטים היפנים ביד קשה.

אזור 4 - מתאר את השינוי שעברה סיאול, מאז השחרור משליטה יפנית ועד תחילת המאה ה-21. זו תקופה שבה הפכה סיאול מעיר מוכה וחלשה לעיר המודרנית והמצליחה שהיא כיום.

הכי מרתקים הם המוצגים שמראים כיצד צמחה קוריאה מהמלחמה האחרונה והייתה להצלחה הכלכלית של ימינו.


#טיפים
הכניסה למוזיאון ולארמון גיאונגויגונג הסמוך חופשית.

בקשו במוזיאון את מערכת ההדרכה הקולית, המתרגמת את ההדרכות לשפות שונות, מה שמוסיף להבנת העניינים. ניתן לקבל בהשאלה מדריכי אודיו חינם, באנגלית, יפנית וסינית, בשעות 10:00-19:00 בדלפק המידע שבקומה הראשונה.

בחנות המוזיאון נמכרים מוצרים מהתרבות הקוריאנית. שווה להציץ.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/EWBIlEhzwMw


ביקור במקום:

https://youtu.be/xigrPDc9hrE
המוזיאון הלאומי בסיאול
המוזיאון הלאומי של קוריאה
#על מוזיאון הדגל של ההיסטוריה והאמנות בקוריאה והגדול במוזיאוני סיאול

גם אם במבט ראשון הוא נראה עוד מוזיאון, המוזיאון הלאומי של קוריאה (National Museum of Korea), הגדול במוזיאוני העיר, הוא אחד המוזיאונים הטובים ביותר ורבים אומרים שאף הטוב ביותר בקוריאה. המוזיאון הלאומי של קוריאה מציג אמנות מגוונת ויפהפייה והוא מוזיאון ברמה גבוהה ששווה ביקור, גם למי שלא רצים למוזיאוני אמנות. מדובר כאן, אחרי הכל, באחד המוזיאונים עם מספר המבקרים השנתי הגדול בעולם.

במוזיאון, המכונה בקצרה NMK, יש הצגה של המורשת התרבותית של קוריאה, החל מהממלכה הקדומה ביותר בתקופת גוֹג'וֹסוֹן, ועד השושלת האחרונה שמלכה בקוריאה, היא שושלת ג'וסון (1895-1392). יש כאן שלל מוצגים מתקופות העבר ומהשושלות המלכותיות של קוריאה, כמו גם ממדינות המזרח הרחוק האחרות, דוגמת סין, הודו, וייטנאם, מרכז אסיה ויפן.

המוזיאון הוקם ב-1945, עם העצמאות של קוריאה הדרומית. העובדה שהוקם במקביל להולדת האומה החדשה, הפכה אותו למשכן של אוצרות התרבות וההיסטוריה הקוריאניים. אבל היה לו גם תפקיד משמעותי בשיקום הגאווה הפגועה של האומה הקוריאנית, לאחר הכיבוש היפני הקשה, שהגיע לשיא אכזריותו במלחמה.

אגב, בזכות היופי והחשיבות ההיסטורית שלו, משמש במקום כאתר צילומים לדרמות קוריאניות, מה שמביא אליו מעריצים רבים.


#מה תראו כאן?
המוזיאון, הנחשב לספינת הדגל של הצגת ההיסטוריה והאמנות הקוריאניות, הוא עצום בגודלו ובעושר המוצגים שבו. יש כאן אוסף ענקי של יצירות אמנות, כמו ציורים, פסלים ותכשיטים, לצד עתיקות מגוונות, שחלקן בנות אלפי שנים. מרבית המוצגים כאן הם ממצאים ארכיאולוגיים, אך יש גם עבודות מלאכה מסורתיות ועבודות אמנות היסטוריות.

אחד המוצגים המעניינים כאן הוא "פגודת עשר הקומות" שבמרכז המוזיאון. היא נבנתה ב-1348 והיא מרשימה ביותר.

נסו להגיע לתערוכה הנפלאה של הציורים והפסלים ההודיים. במקביל שימו לב לחדר החשוך שבו מוצג לבדו פסל של הבודהיסטווה המהרהר. זהו פסל מיוחד ויפה להפליא של מאמין בודהיסטי שהגיע ל"הארה" ומסייע בתורו לאחרים. שימו לב לעדינות של היד על הסנטר ולרגלו המונחת בעדינות על
הבדים וקפליהם שעל הרגל השנייה. הפסל העתיק הוא בסגנון ממלכת שילה העתיקה. הוא יושב בחדר משלו, באור המועט והסמלי, שמדגים יפה הארה בודהיסטית מהי.

מחוץ למוזיאון תוכלו לבלות בגן הקוריאני המסורתי. הבריכה שלידו נקראת "בריכת ההרהורים". הרהרו לרגע - האין זה נפלא כאן?


#טיפים
הכניסה למוזיאון חופשית.

המוזיאון סגור ביום שני.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/TN6ACohTGy4?t=5s


ביקור במקום:

https://youtu.be/NDUl0nX48Cc


הצצה:

https://youtu.be/vEbDvd0Y_B4
פארק נאקסאן
פארק נאקסאן
#על פארק אחד מרבים בעיר

ממוקם במרכזה של סיאול, פארק נאקסאן (Naksan Park) הוא פארק היסטורי יפה ושליו, שנמצא על הר עשוי סלע גרניט ומציע נוף נהדר ותצפית על העיר. הביקור בפארק הירוק מכריח את המבקרים ללכת במגמת טיפוס, שכן הוא בנוי על שיפולים של ההר. כך מגיעים, לאחר שעולים ביער, לאורכה של חומת אבן בנויה, המובילה אל ראש הגבעה. ממנה תוכלו להשקיף ולצפות מלמעלה בעיר סיאול.

נקסאן, שמו של הפארק, בא מהמראה שלו שמזכיר דבשת של גמל. נקטה (nakta) בקוריאנית הוא גמל. סן (San) פירושו הר. ומכאן ש"נקסאן" הוא הר הדבשת, או הר הגמל.

תולדות ההר חוזרות מאות שנים לאחור, כשבני משפחת המלוכה ג'וסון (Joseon) נהנו מיופיו הטבעי של הר הגרניט המרשים. במהלך תקופת הכיבוש היפני הקולוניאליסטי, הביא התכנון העירוני החפוז והלא מוצלח של היפנים, להריסתו של ההר. בעשורים האחרונים עשתה דרום קוריאה מאמץ עליון להציל את ההר הירוק ואת הטבע שנותר בו. בשנת 2002 היא שיקמה את המקום ועיצבה אותו מחדש.


#טיפים
הכניסה לפארק חופשית.

אורכה של ההליכה בפארק והעליה הלוך חזור הוא כשעתיים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/ey_BjfAUVTE?t=10


ביקור במקום:

https://youtu.be/eLeIAYH5ct0


חומת העיר סיאול בפארק:

https://youtu.be/PdLt8gyBm5Q

חינם בסיאול

גרנד פארק לילדים
גרנד פארק לילדים
#על פארק השעשועים לילדים בסיאול

גרנד פארק לילדים (Children's Grand Park) הוא פארק גדול לילדים בגוואנגג'ין גו שבסיאול. זה מקום נהדר לבלות בו כמה שעות עם הילדים. המתקנים כאן כוללים גלגל ענק, גן חיות מרשים, גבעות, מגרש משחקים, אזורי ישיבה ירוקים, מסלולי הליכה ופארק שעשועים.

בגן החיות הגדול שבמקום יש אריות, נמרים, פילים, קופים, זברות, יגואר, צבאים, דובים, קנגורו ועוד. יש גם את גן החיות לילדים, שבו תוכלו להאכיל וללטף עיזים וסוסי פוני.

יש בגרנד פארק גם אזור לפעוטות, עם אפשרויות לפעילויות נחמדות וחשובות להתפתחות שלהם, כמו זחילה, החלקה, טיפוס וכדומה.


#טיפים
הכניסה לפארק השעשועים הזה חינם ומרבית הדברים שם (כמו גן החיות) הם ללא תשלום.

אם אתם מתכוונים לבקר בגן החיות ובמוזיאונים השונים, הקפידו להגיע בבוקר.

מסביב לפארק מבחר מסעדות ודוכני מזון.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/zidw-H3Wvsg


חוויות בפארק:

https://youtu.be/F5U_hISaNIU
שוק דונגדמון
שוק דונגדמון
#על הרובע והשוק שהם גן עדן לשופינג

שוק דונגדמון (Dongdaemun Market), או דונג-דא-מון, הוא השוק הגדול ביותר בקוריאה. זהו שוק פופולרי כמו נאמדאמון ומסורתי כמוהו, אבל מודרני יותר ממנו.

בשוק הזה יש כ-30,000 חנויות. עובדים בו מעל 50,000 רוכלים. יש כאן כ-36 מרכזי קניות וקניוני פאר מרובי קומות. הם שונים באופיים ובקהל היעד שלהם. מחנויות יוקרה לעשירים, המשווקות מאופנה עלית, מוצרי אלקטרוניקה, מחשבים וגאדג'טים יקרים ועד לקניונים זולים או במחירי ביניים, בהם נמכרים גם בדים, מוצרים לחיות מחמד, ציוד לבית ולמטבח וציוד משרדי.

השוק הפתוח של רובע דונגדמון והמפורסם של העיר הוא המוקד האולטימטיבי כאן, לשופינג ללא גבולות. יש כאן מעל 1,000 חנויות ודוכנים, שרבים מהם מוכרים זיופים (knock off) של מותגים, כמו בגדים, נעליים, מוצרי עור, צעצועים וספורט.

#שוק הלילה
בשוק דונג דא מון יש שוק לילה עצום. למעשה כל השוק הזה הוא שוק לילה. בשום מקום בעולם לא תראו שוק כזה, שמרבית העסקים בו פתוחים גם לאורך כל היום וגם במרבית שעות הלילה, עד שעות הבוקר המוקדמות. גם בשעות הכי קטנות של הלילה תוכלו לקנות כאן בגדים, שעונים ואופנה, תכשיטים, מזכרות ובעצם הכל.

במקור דונג-דא מון הוא שוק של סיטונאים. כאן הם מוכרים לבעלי חנויות וקמעונאים. שיא הפעילות שלהם היא בלילה ובשעות השחר. ביחד עם הקניונים ומרכזי הקניות, שבכל אחד מהם מאות חנויות בממוצע, יש כאן מגוון עצום של חנויות שפתוחות לאורך כל הלילה וממתינות לכם, שוחרי השופינג או חסרי השינה.

רעבים? - בסמטת האוכל הנקראת מוקג'ה גולמוק (Mukja Golmok) תוכלו למצוא מאות מסעדות, דיינרים ודוכני אוכל רחוב. בתיאבון!


#טיפים
החנויות הגדולות והקניונים פתוחים כל היום ומרבית שעות הלילה.

במרבית הקניונים תוכלו לקבל אישור לקניות פטורות ממס, שאותו תוכלו לקבל בקומה השלישית של שדה התעופה אינצ'ון.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/YOevzdDJzOU


ביקור במקום:

https://youtu.be/SmLywy5LFN4


הדרכה:

https://youtu.be/_YT7wWE5oRA


בלוגרים:

https://youtu.be/wkyu9K0PDcE
מדרחוב אינסה דונג
מדרחוב אינסה דונג
#על המדרחוב עם עבודות היד האותנטיות והתרבות המסורתית

מדרחוב אינסה דונג (Insa Dong) התוסס והמתוייר, או בשמו הנוסף רחוב זאדונג, הוא רחוב גדול ורחב שבו ניתן לקבל הצצה אל האמנות העממית והפולקלור הקוריאני. בעברו הרחוק היה הרחוב הזה משכנם של האריסטוקרטים בסיאול. כיום הוא מהווה את רובע האמנות של העיר, עם שפע של גלריות, חנויות מיוחדות, דוכני מזכרות ועוד.

במדרחוב הססגוני שלל חנויות שבהן ניתן לרכוש מזכרות, מוצרים אותנטיים ומתנות מעבודת יד מתוצרת קוריאה. במדרחוב הענק, שאפשר לראותו כרחוב העתיקות של סיאול, תוכלו למצוא מגוון של חפצים ומזכרות מהמסורת הקוריאנית, כמו מניפות מצוירות, כלי פורצלן מסורתיים, הדפסי נייר בעבודת יד, פריטי לבוש קוריאניים, כלי קרמיקה, מוצרים בעבודת יד, ציוד לקליגרפיה, אמנות, בגדים, חנויות לציוד לקליגרפיה, עתיקות מסוגננות ועוד.

תנו גם מבט בסמטאות המסתעפות מהמדרחוב ובהן שלל בניינים עתיקים. קחו את הזמן, שוטטו ברוגע וספגו את האווירה השונה כאן. לעתים, אנחנו כבר יודעים, שווה לצאת מהדרך הראשית אל הרחובות הקטנים ואל החנויות הקטנות והציוריות שבהם.

בחזרה לאינסה דונג, יש כאן גם אוכל רחוב נהדר, עם דוכני אוכל טעימים, לצד מעדניות מיוחדות, מסעדות שוות, בתי תה מסורתיים ובתי קפה טרנדיים.

ואגב, לא רחוק מכאן נמצאת שכונת סמצ'דונג (samchoendong) השלווה, המוגדרת בעיר כ"שכונת האמנים של סיאול". בה תמצאו שלל חנויות של מעצבים מקומיים, גלריות וסדנאות אמנים, המציעים ציורים ופסלים למכירה וגם חנויות תכשיטים בעבודת יד.


#חוויות צילום
רוצים ללבוש את ה"הנבוק", השמלה הקוריאנית המסורתית, ולהצטלם איתה? - פנו ל"אינסדונג PR סנטר".


#טיפים
זה המקום לחיפוש מזכרות מיוחדות מסיאול.

אל תטעו לחשוב שזול כאן. החנויות יפות, האווירה נעימה והמבחר גדול, אבל בשווקים הגדולים יותר זול. אולי לא מלכודת תיירים אבל הפולקלור לא הופך את המקום לעממי.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/fwVBut_Ho_w


הדרכה:

https://youtu.be/FxXV7QlTgKc?t=1m18s


הצעות:

https://youtu.be/uh5lWPh2dUQ
שוק האלקטרוניקה יונגסאן
שוק האלקטרוניקה יונגסאן
#על אזור חנויות האלקטרוניקה השוות

שוק האלקטרוניקה של יונגסאן (Yongsan Electronics Market) הוא אזור האלקטרוניקה של סיאול. זהו מתחם עצום בגודלו, עם מעל 5,000 חנויות טלפונים, אלקטרוניקה, מחשבים, גאדג'טים וטכנולוגיה פופולרית.

באזור הזה ימצאו הגיקים, חובבי הטכנולוגיה שבכם, את מגוון המוצרים האלקטרוניים והטכנולוגיים הגדול ביותר בקוריאה. המחירים כאן, באופן יחסי, זולים למדי. מי שמגיע ממוקד ועשה בדיקה של מחירי המוצרים שמעניינים אותו, יכול להשיג כאן מציאות ורכישות מצוינות.

הרי דרום קוריאה, חשוב להזכיר, היא מעצמה טכנולוגית לכל דבר. נזכיר רק שכאן התפתחו ענקית התקשורת והאלקטרוניקה סמסונג ולצידה מגוון תאגידים מצליחים, כמו LG, קיה, דייהו ואחרים.

בתוך האזור עצמו, הביקור הספציפי בשוק האלקטרוניקה יונגסאן (Yongsan Electronics Market) הוא ביקור חובה לחובבי החידושים הטכנולוגיים. המתחם העצום כולל מבנים ובניינים רבים, שהם מרכזי קניות עמוסי חנויות ודוכני אלקטרוניקה מגוונים.


#טיפים
מרבית החנויות בשוק האלקטרוניקה פועלות מהשעה 10:00 בבוקר ועד ל-20:00.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/JJyIplQjiYA


ביקור בשוק יד שנייה לאלקטרוניקה:

https://youtu.be/NfndNg09vfk


בלוגרים:

https://youtu.be/rBi1wXAnWmU


שוק נאמדאמון
שוק נאמדאמון
#על השוק הגדול והזול של סיאול

עם ערב רב של אנשים, צבעים וקולות, על שוק נאמדמון (Namdaemun) אומרים שלא פחות משוק מסחרי שבו קונים ומוכרים דברים, השוק הזה הוא גם חוויה תרבותית מרתקת. השוק נמצא לא רחוק ממיונג-דונג, רובע הקניות התוסס של סיאול. עם היסטוריה בת 600 שנה, נאמדמון הוא אמנם שוק יומיומי לתושבי סיאול, אבל גם אתר תיירות פופולרי וגדול בעיר, אחד המקומות שתרצו ודאי לבקר כשתחפשו לקנות דברים לבית ומזכרות מקוריאה.

השוק הענקי הזה, המשתרע על פני רחובות רבים, הוא מקום מסחר מרכזי, מבוך עצום של דוכנים שמוכרים כל דבר שתוכלו רק לדמיין ופתוחים עד השעות הקטנות של הלילה. מסביבכם מגוון ענקי של אלפי חנויות, עם עושר אדיר של סחורות במחירים סיטונאיים, מותגים מזויפים ומוצרים זולים אחרים.

בדרך כלל לכל רחוב כאן יש מאפיין משלו או את סוג המוצרים שנסחר בו. מבגדים ומותגי אופנה ועד לציוד ספורט, כלי כתיבה, כלי בית ומטבח, צעצועים, תיקים, בדים, משחקים, אלקטרוניקה, מכשירי חשמל, מצלמות וטלפונים - ניתן למצוא כאן כמעט כל פריט שתרצו.

בשוק נם דה מון יש גם לא מעט חנויות מסורתיות ומרתקות לתיירים, מכאלה שמוכרות תה לסוגיו ועד למקומות למכירת ג'ינגסנג, דגים מיובשים, צמחי מרפא, תרופות מסורתיות ומזון עממי.

שוק נאמדאמון (Namdaemun Traditional Market) הוא השוק הזול ביותר בסיאול. "נאם דאי מון" פירוש "השער הדרומי", מכיוון שהוא ממוקם בסמוך לשער סונגנימון (Sungnyemun) - השער הדרומי של העיר העתיקה ואחד הסמלים של סיאול.


#טיפים
בשוק יש לא מעט מסעדות מסורתיות ודוכני אוכל רחוב טעימים, שתוכלו לאכול בהם טוב. המאכלים המיוחדים כאן הם מרק קלגוקסו (Kalguksu) סמיך עם אטריות עבות בעבודת יד ותבשיל חריף של דג שנקרא גלצ'י ג'ורים (Galchi Jorim).

צריכים השלמות ציוד? - באחד מקצות השוק תוכלו למצוא כמה חנויות חסכוניות לציוד טיולים.

הכניסה אל שער סונגנימון, שמוגדר בדרום קוריאה כאוצר לאומי, היא חופשית.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/CjnQthvdXbM


ביקור במקום:

https://youtu.be/vkfEvARjb4E


אזורי האוכל שבשוק:

https://youtu.be/DpDK13kZeHY


ושמות המאכלים השווים:

https://youtu.be/1HQp6Jj45ig


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.