» «

חינם בשטוטגרט

מזרקת גלטיאה
מזרקת גלטיאה
#על מתחם המזרקה המפוסלת

בשכונת אויגנס שבשטוטגרט, באחד המתחמים הפיסוליים המפוארים בעיר, נמצאת מזרקת גלטיאה היפה והמיוחדת. המזרקה ממוקמת בפארק ירוק בחלקה המזרחי של העיר. כאן היא עומדת מאז הוקמה כאן, בסוף המאה ה-19, על פי הוראת המלכה אולגה.

המרכיב המרכזי של מתחם המזרקה הוא פסלה של גלתיאה, נימפת הים מהמיתולוגיה היוונית, כשלרגליה, בין גלי אבנים, דגים ואצות, משתובבים שני ילדים.

כשנחנכו המזרקה היפה והפסל שמשולב בה, התעוררה בעיר סערה גדולה. העירום של הפסל ובמיוחד האלה העירומה שבו, לא היו חלק מהקודים האמנותיים הלגיטימיים של התקופה. הם הרגיזו והתסיסו לא מעט שמרנים בעיר. ככל שהרוחות סערו וגעשו, בעלי דיעה דיברו, עיתונאים כתבו ואזרחים קיטרו, התעצבנה המלכה יותר ויותר. לבסוף היא איימה על המוחים שהיא תיתן הוראה לסובב את הפסל, כך שהם יראו את אחוריה של האלה המופיעה בו. ככל הנראה עשה האיום את שלו ופעל. הרוחות נרגעו והנימפה העירומה ממשיכה לעמוד שם עד היום...


מבט מקרוב:

https://youtu.be/TNU5CTqml-I
מגדל קילסברג הלולייני
מגדל קילסברג הלולייני
#על המגדל עם התצפית המרשימה על שטוטגרט

מגדל קילסברג הלולייני, הממוקם במרכז פארק יפהפה, מאפשר לטפס בחינם על מדרגות לולייניות בגובה 40 מטרים ולצפות בעיר שטוטגרט כולה.

בסיס המגדל הוא צר מאוד, עם שורת תומכים וכדור שמונח מעליהם. הנוף של שטוטגרט מרשים מכאן מאד ונותן יופי של הזדמנות לראות את העיר מלמעלה.

העליה במדרגות הלולייניות אינה קשה, אבל החלק המעניין והמפחיד בה הוא תחושת חוסר היציבות מתחת לרגליים בזמן הטיפוס. אגב, דומה שהחשש הזה הוא יותר נחלתם של המבוגרים האוחזים במעקה, בזמן שהילדים "טסים" למעלה ולמטה ללא חשש...


#טיפים
מי שסובלים מפחד גבהים יוכלו להסתפק כאן באחת הקומות הנמוכות יותר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/TRY42E9EERI


הנוף מלמעלה:

https://youtu.be/57yG7qiN-mE


תמונות:

https://youtu.be/K16AjqHtXm0
פארק קילסברג
פארק קילסברג
#על הפארק הירוק שעל הגבעה במרכז העיר

פארק קילסברג (Killesberg Park) הוא פארק ירוק, שקט ונינוח, שנמצא במרכז העיר שטוטגרט. זה פארק פתוח, עם עצים יפים ומקום מעולה לפיקניקים, רוגע ומנוחה.

פארק קילסברג מהווה פינה נעימה לכל המשפחה. תמצאו בו את מגדל התצפית לעיר, בריכת שחייה פתוחה, אזור משחקים גדול לילדים, מזרקות נהדרות, תאטרון לילדים, אגמים קטנים עם עופות שונים וגן חיות קטן, שבו אפשר להאכיל וללטף את החיות.

בסופי שבוע פועלת רכבת קיטור חביבה, המאפשרת לנסוע ברחבי הפארק, בסיבוב של רבע שעה.


#טיפים
מסעדה ניתן למצוא בגן הוורדים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/J1oFqzVxq-M
מוזיאון המוסיקה של שטוטגרט
מוזיאון המוסיקה של שטוטגרט
#על מוזיאון המוסיקה בשטוטגרט

מוזיאון המוסיקה של שטוטגרט (Fruchtkasten) הוא מוזיאון המציג אוסף של כלי נגינה היסטוריים, עתיקים או ייחודיים. הכניסה ללא תשלום

המוזיאון, הממוקם בשילרפלאץ שבלב שטוטגרט, כולל אוסף קטן ואיכותי של כלי נגינה אירופיים ומרחבי העולם, בעיקר מהמאות 17-19. יש כאן אוסף של פסנתרים מהתקופה ההיא, כולל פסנתר מעניין עם שתי מקלדות. כל אלה מוצגים לצד כלי נגינה אקזוטיים, מתרבויות מוסיקליות שאינן מערביות, כולל כלי נגינה מהודו, סין והמוסיקה הערבית.

יש כאן אפילו גרמופון שייצרה החברה של תומס אלווה אדיסון, הממציא שפיתח אותו.

שווה לראות ולנסות כאן גם את אוסף הכלים האינטראקטיביים שבקומה העליונה. גם ילדים וגם מבוגרים מוזמנים לנסות ולנגן כאן בכלי נגינה שונים, כמו גיטרה, פסנתר ואפילו כלי נגינה חדשני המבוסס על חיישן תנועה ומייצר מוסיקה על פי תנועות הידיים שלכם.

זה כיף גדול וחינמי למשפחות ולאוהבי מוסיקה ואפשר לקבל כאן גם מדריך שמע עם הקלטות של קטעי נגינה, המנוגנים על ידי הכלים השונים שבתצוגה. המוזיאון הזה מהנה וכיפי, גם למי שלא יודעים הרבה על מוסיקה!


#טיפים
הכניסה חופשית ותרומות מתקבלות בשמחה.

לעיתים מתקיימים כאן קונצרטים נחמדים, בכלים שחלקם הם מהמוצגים שבמוזיאון.

מוזיאון מעולה לימי חורף ומזג אוויר גשום.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.