» «

ישו מדבר אל בנות ירושלים

ישו מדבר אל בנות ירושלים
ישו מדבר אל בנות ירושלים (8)
#8. התחנה השמינית שבה ישו מדבר אל בנות ירושלים

ברחוב החנקה נמצאת התחנה השמינית, שקצת סוטה מהמסלול הרגיל של הוויה דולורוזה. התחנה הזו נקראת "ישו פוגש את בנות ירושלים". כאן כתוב, על קיר אבן שעליו נראה צלב על גבעת הצליבה "ישו הנוצרי מנצח" (IC XC NIKA).

ואכן, ישו פגש את בנות העיר ירושלים. אלה נשים פשוטות ועניות, ממש דלת העם. הנשים מקוננות ומתאבלות עליו, אבל ישו מנבא להן וליושבי העיר נבואות זעם: "אל תבכו עלי, אלא עליכן ועל ילדיכן".

הציטטה מהברית החדשה:
"וַיֵּלְכוּ אַחֲרָיו הֲמוֹן עַם רָב וַהֲמוֹן נָשִׁים, וְהֵנָּה סֹפְדוֹת וּמְקוֹנֲנוֹת עָלָיו. וַיִּפֶן יֵשׁוּ וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶן: 'בְּנוֹת יְרוּשָׁלַיִם, אַל תִּבְכֶּינָה עָלַי, כִּי עַל נַפְשְׁכֶן בְּכֶינָה וְעַל בְּנֵיכֶן, כִּי הִנֵּה יָמִים בָּאִים וְאָמְרוּ: אַשְׁרֵי הָעֲקָרוֹת וְאַשְׁרֵי הַמֵּעַיִם אֲשֶׁר לֹא יָלָדוּ, וְאַשְׁרֵי הַשָּׁדַיִם אֲשֶׁר לֹא הֵינִיקוּ. אָז יֹאמְרוּ אֶל הֶהָרִים: נִפְלוּ עָלֵינוּ! וְאֶל הַגְּבָעוֹת: כַּסּוּנוּ!"
(הבשורה על פי לוקס, פרק כ"ג 31-27)

מקום התחנה הזו נקבע סופית באמצע המאה ה-19, בתחומי מנזר חָרָלַמְבּוֹס היווני-אורתודוקסי, מנזר שמוקדש לזכרו של מרטיר יווני מהמאה ה-3 ונמצא במעלה רחוב החנקה. לרוב המנזר סגור לקהל, והצליינים נושאים את תפילותיהם כאן, ליד אבן שנקבעה בקיר המנזר.

ומפני שמנזר החָרָלַמְבּוֹס חוסם את המעבר הישיר אל גבעת הגולגותא, הצליינים נאלצים לשוב על עקבותיהם ולהקיף אותו בדרכם להמשך הוויה דולורוזה.


הנה תחנה 8 של ויה דולורוזה בירושלים:

https://youtu.be/oxUfzuqM7qY


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.