» «

כיכר סיבלס

מזרקת סיבלס
מזרקת סִיבֵּלֶס
#על המזרקה הנהדרת שבלב הכיכר היפה במדריד

מזרקת סִיבֵּלֶס (Fuente de Cibeles), שניצבת במרכז כיכר הפלאסה דה סִיבֵּלֶס (Plaza de Cibeles) במדריד, נחשבת לאחד מהסמלים החשובים של העיר. מוצגת במזרקה המפוארת אלת הטבע והאדמה של הדת הפריגית, סִיבֵּלַה (cybelle), הנוהגת במרכבה הרתומה לצמד אריות. על שם האלה סיבלה נקראת המזרקה וכך גם הכיכר שבה היא נמצאת.

המזרקה המפורסמת, שנקראת בספרדית "פונטנה דה לה סִיבֵּלֶס" היא מזרקה ניאו-קלאסית. כלומר, על אף שהיא פוסלה במאות האחרונות, הפיסול שלה הוא בסגנון הקלאסי, שאפיין את הפיסול היווני והרומי הקדומים.

את שמה קיבלה המזרקה, כאמור, מסִיבֵּלֶה (cybelle), אלת הטבע והאדמה של הדת הפְרִיגִית, שבה ניתן לראות את המקבילה של האלה היוונית גָאיָה.

האלה מתוארת בפסל, כשהיא ישובה בתוך כרכרה הנמשכת ע"י שני אריות. פסל אלת הטבע הרתומה למרכבת האריות שבמזרקה נחשב לאחד היפים מהמונומנטים שבעיר, שנחשבת לאחת הערים השופעות הכי הרבה אנדרטאות ופסלים באירופה.

המזרקה תוכננה על ידי הפסל ונטורה רוֹדְרִיגֶז ונבנתה במשך 5 שנים, עוד בימיו של המלך קרלוס השלישי. את פסל האלה בנה פרנסיס גוּטְיֵירֶז (Francis Gutierrez) ואת האריות רוברטו מִישֵל.


מבט מקרוב במזרקת סיבלס:

https://youtu.be/vWINq-ZgXNc
פלאסה דה סיבלס
פלאסה דה סִיבֵּלֶס
#על הכיכר עם המזרקה הנהדרת

עם השנים הפכה הכיכר הניאו קלאסית המפורסמת של מדריד, הפלאסה דה סִיבֵּלֶס (Plaza de Cibeles), שבה אתם ניצבים עכשיו, לאחד מהסמלים המובהקים של העיר הספרדית.

במרכז הכיכר ניצבת מזרקת סִיבֵּלֶס, המציגה את אלת הטבע והאדמה של הדת הפריגית, סִיבֵּלַה (cybelle), הנוהגת במרכבה הרתומה לאריה. המזרקה תוכננה על ידי הפסל ונטורה רודריגז ונבנתה במשך 5 שנים, עוד בימיו של המלך קרלוס השלישי. את פסל האלה בנה פרנסיס גוּטְיֵירֶז (Francis Gutierrez) ואת האריות רוברטו מישל.

אם תהיתם, אז כיאה לכיכר האהובה ביותר על תושבי העיר, כאן חוגגים האוהדים, תושבי העיר ואפילו השחקנים עצמם, אחרי ניצחונותיה של קבוצת הכדורגל הפופולארית, ריאל מדריד. מכאן קיבלה גם הכיכר את הפופולריות שלה והפכה לאהובה במיוחד בקרב התושבים המקומיים.


ביקור בכיכר דה סיבלס:

https://youtu.be/2hbdloMu58g


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.