» «

כנסיית הישועים

כנסיית הישועים
כנסיית הישועים
#על הכנסייה היפה וחמורת הסבר

במרכז וינה, בסמוך לכנסיית האוניברסיטה הישנה, נמצאת כנסיית הישועים. שמה הרשמי של הכנסייה הוא "כנסיית האוניברסיטה של עלייתה לשמיים של הבתולה". היא נבנתה בין השנים 1627-1631, בתקופת מלחמת שלושים השנים. אז הייתה עוד צנועה ופשוטה, בסגנונה הקלאסי והקודר, שהיה חביב במיוחד על הישועים. הישועים הם מסדר בכנסייה הקתולית שהגיעו לווינה בכדי להחזיר את העיר הגרמנית היידלברג לדת הקתולית.

עם הזמן נוספו לכנסיית הישועים אלמנטים שהפכו אותה לבולטת יותר. אך היופי והפאר האמיתיים של הכנסייה נמצאים דווקא בתוכה. האדריכל אנדריאה פוצו מונה על ידי הקיסר לאופולד לשפר את פנים הכנסייה, כמו שעשה לכנסיות רבות אחרות בווינה של אותה תקופה. אחרי השינוי שהכניס בה, העמודים הצבעוניים של הכנסייה, צופו בשיש וזהב ונותנים לכנסיה מאז, מראה מפואר ומרשים. על כיפת הכנסייה תוכלו לראות את ציור הקיר המרהיב, שבשביל לראותו תצטרכו לעמוד על המרצפת הלבנה, שהיא המרצפת הלבנה היחידה ברצפת הכנסייה, ולהביט כלפי מעלה.

בגלריה של הכנסייה תוכלו להיכנס אל המוזיאון לאמנות דתית.


הנה מקהלה בקטע מה"משיח" של הנדל בכנסיית הישועים:

https://youtu.be/gyxhRZNXndk


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.