» «

כנסיית סנט ניקולס

כנסיית סנט ניקולס
כנסיית סנט ניקולס
#על הכנסייה

הכנסייה נבנתה במאה ה-19 על ידי המעצב אדריאנוס בלייז (Adrianus Bleijs), בתקופה שבה חל איסור על הקתולים לבנות כנסיות ולהציג אלמנטים פולחניים. בלייז עיצב אותה בשילוב מספר סגנונות, ביניהם נאו בארוק ונאו רנסאנס. זוהי הכנסייה הקתולית הגדולה ביותר באמסטרדם והיא שוכנת בסמיכות לתחנת הרכבת הראשית. למרות שהיא ממוקמת בין מלונות ובנייני מגורים, היא עדיין מצליחה למשוך את העין, עומדת שם מרשימה ויפה.

הכנסייה הוקדשה לניקולס הקדוש, שנחשב לפטרונם של המלחים ושל העיר כולה. אגב, את ניקולס הקדוש אתם אולי מכירים בשמו הפופולרי "סנטה קלאוס"...

בחזית המבנה תוכלו לראות את חלון הרוזטה, שמרכזו מעוצב כתבליט שטוח המתאר את ישו וארבעת השליחים. החלון נוצר בשנת 1886 על ידי ואן דן בוש (Van den Bossche) וצוות עובדיו. מעל החלון מוצב פסל של הקדוש המגן של הכנסייה ושל העיר אמסטרדם. הפסל נוצר על ידי בארט ואן הוב בשנת 1886.

המזבח הראשי של הכנסייה מתאר את "נס הלחם החצי מעוכל", שהיה האירוע הדתי החשוב ביותר בעיר ומעליו מוצב כתרו של הקיסר מקסימיליאן הראשון. בקירות הכנסייה תוכלו לראות ציורי קיר.

הכנסייה קיבלה את מעמדה כבזיליקה בשנת 2012.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.