» «
גן החיות של קופנהגן
גן החיות של קופנהגן
#על גן החיות של העיר קופנהגן

גן החיות של קופנהגן (Zoologisk Have) הוא גן החיות העתיק והגדול ביותר בסקנדינביה. המקום יפה, ירוק ונעים ומציע בילוי נחמד ביותר עם הילדים, של עד חצי יום.

עם למעלה מ-3,000 בעלי חיים מכל העולם, זהו אחד מגני החיות הגדולים והיפים באירופה. הוא מחולק למספר איזורים. כל אחד מהם מותאם לאזור המחיה הטבעי של בעלי החיים שנמצאים ומוצגים בו למבקרים.

במרכז גן החיות גינת משחקים גדולה ונעימה ואזור לפיקניק משפחתי. כמו כן תוכלו לצפות, בשעות שונות, בהאכלה של החיות.


#מה תראו כאן?
גן החיות מחולק לאזורים המציגים את אזורי המחיה של החיות בטבע:

בתצוגות השונות תראו כאן מגוון של בעלי חיים, לשעות ארוכות של חוויה ראשונית של ילדים ולהורים שכבר ראו גני חיות בעבר.

שוות כאן תצוגות דובי הקוטב, יער הגשם הטרופי המציע ציפורים אקזוטיות, קופים ותנינים, תצוגת חיות הכיס של אוסטרליה ולצידן ציפורים וזוחלים.

בגן עוד תצוגות מעניינות מאד, כמו תצוגת הפילים המרשימה, לצד הטורפים והחיות הגדולות של אפריקה ואסיה, תצוגת פרפרים נהדרת ואקווריום מקסים עם שלל דגים, אלמוגים ובעלי חיים ימיים.

לטובת הפעוטות תמצאו בגן החיות הזה גם את פינת החי הגדולה באירופה. כאן יוכלו הילדים ללטף ארנבות ועזים קטנות ואפילו נחשים גדולים ולא מסוכנים. בבוקר ובצהריים תוכלו לצפות עימם בהאכלה של אריות ים, כלבי ים, שימפנזים וטורפים. הקטנטנים ממש, ישמחו לראות כאן אפילו כיצד חולבים פרות.


ביקור במקום:

https://youtu.be/U1p2NDrgyWM
איי הנסיכים
איי הנסיכים
#על האיים של ים השיש

בים השיש, הוא ים מרמרה שבסמוך לאיסטנבול, נמצאת קבוצה של 8 איים שנקראים "איי הנסיך" (Prince's Islands) או הנסיכים. ארבעה מהם מיושבים ושלושה, בּוּיוּקָאדָה, בּוּרְגַז והֵיְיבֶּלִי אדה, הם אתרי תיירות פופולאריים של ממש. באחרון אגב, נמצא בית הספר הימי של טורקיה.

השקט והרוגע באיים מהווים ניגוד לרעש וההמולה של העיר. ביחד עם האווירה השלווה של איים והים שמסביב הם הפכו את איי הנסיך למקום נופש מועדף על תושבי איסטנבול ותייריה.

בימי האימפריה הביזנטית האיים הללו שימשו כמקום גלות לנסיכים ונסיכות שלא זכו לשלטון והקיסר לא רצה בסביבתו. אז גם נבנו באיים לא מעט כנסיות ומנזרים והם כונו "פפאדוסיניה", בעברית "איי הנזירים". במאה ה-19 החלה כאן ההתיישבות המודרנית, כשהמתיישבים היו בעיקר מהגרים, ביניהם יוונים, יהודים ארמנים ומעט טורקים אמידים.

הגדול מבין האיים הוא בּוּיוּקָאדָה (Büyük Ada).


#טיפים
ניתן להגיע אל האיים המיושבים במעבורות מכל רציפי איסטנבול.

המעבורת הזו היא גם דרך להרוויח באותו כרטיס לא יקר גם שיט על הבוספורוס.

שווה לבקר ביותר מאי אחד, כי הם שונים באופיים.


מבט מקרוב על איי הנסיך:

https://youtu.be/rZCnU9QWVmU


האי קינאלי:

https://youtu.be/CP7vZ-yd6bw


הייבלי אדה:

https://youtu.be/O7T6jM5u670


בורגז:

https://youtu.be/Wgl5AYMeMcg
מוזיאון משפחת וולט דיסני
מוזיאון משפחת וולט דיסני
#על מוזיאון משפחתי של משפחת גאון הקולנוע והבידור

מוזיאון משפחת וולט דיסני (Walt Disney Family Museum) אינו מציג את העולם שברא גאון הקולנוע המצויר. לא תראו כאן את שלגיה, בת הים הקטנה, שלגיה, אלאדין או במבי. אם הגעתם בשבילם אז סעו מכאן אל אחד מפארקי השעשועים הנהדרים של אימפריית דיסני.

מדובר במוזיאון של וולט דיסני, האיש שהביא לנו את הדמויות המצוירות האהובות הללו, זכה למוזיאון נפלא, הממוקם בסן פרנסיסקו ומתאר את דרכו המדהימה, מאיש פשוט שבפרוטות התחיל לעשות סרטים ובנה את אימפריית הבידור והקולנוע הגדולה בעולם. מדובר במוזיאון שמנציח את וולט דיסני האיש. הוא היה היזם, האמן והמייסד של אימפריה שהתחילה מהציור של דמויות האנימציה שיככבו בסרטי ההנפשה שלו. בראשם עומד העכבר פורץ הדרך, מיקי מאוס כמובן.

המוזיאון הזה מורכב משני מבנים היסטוריים, שבהם מתוארים תולדות חייו וההישגים המדהימים של וולט דיסני. מסופר כאן על האדם שהוא היה וכיצד שמו הפך למותג מצליח ואחד המפורסמים ביותר בעולם, גם שנים רבות לאחר מותו.


#מה תראו כאן?
מוזיאון משפחת וולט דיסני שבפרסידיו (Presidio), בקרבת גשר שער הזהב, מציע סדרה של מעין 10 גלריות המציגות את חייו, הקריירה והשיאים שאליהם הגיע האיש, בסדר כרונולוגי.

זה מתחיל מהגלריה הראשונה, בה מוצגות השנים הראשונות של וולט דיסני כילד ומתבגר.

לאחר מכן תראו בגלריות השונות את השלבים אותם עבר וכיצד עשה את דרכו אל הפסגה. יהיו שם, בין השאר, הסקיצות הראשונות של מיקי מאוס, הדמות שעתידה לייצר לו את ההצלחה הגדולה הראשונה ולמעשה תשיק את הקריירה האגדית שלו ושל אימפריית דיסני כולה.

עוד במוזיאון כדאי לראות את המודל המרשים, בגודל של כ-3.5 מטרים, שבו מוצג פארק דיסנילנד וכיצד הוא נראה בימים שבהם חלם ותכנן אותו דיסני האיש.

הגלריה האחרונה מוקדשת לזכרו של וולט דיסני, שהלך לעולמו ב-15 בדצמבר 1966. אם אתם מתעניינים במורשתו, תוכלו לראות כאן כמה סיקור קיבל מותו. יש כאן מכתבים מרגשים שקיבלה המשפחה ומעידים עד כמה נגע לליבם, ביצירתו ובסרטיו. שלל כתבות עיתונאיות מודיעות על מותו. יש כאן תיעוד מפורט של זכרו של גאון האנימציה והקולנוע, שהביא כל כך הרבה שמחה, הומור והשראה לעולם כולו.


#טיפים
למוזיאון אין כניסה לעגלות ילדים.

יש קפטריה נחמדה בקומה התחתונה של המוזיאון.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/oK1mwrDrrR8


ביקור במקום:

https://youtu.be/U21nuIjTSos


בלוגרים:

https://youtu.be/e7msabCRMH4


הדרכה:

https://youtu.be/2YJhIQiWCCM
בויוקאדה
האי בּוּיוּקָאדָה
#על האי הגדול מבין איי הנסיכים

רוצים לברוח לכמה שעות מהמולת העיר הגדולה?

יום טיול שליו ונינוח תוכלו לעשות באי בּוּיוּקָאדָה (Büyük Ada). שמו "אי גדול" מצביע על היותו האי הגדול, 5 קמ"ר, באיי הנסיכים (Prince's Islands), קבוצת איים שנמצאים בים השיש, מרחק קטן מדרום לאיסטנבול.

באי, שנמצא שעת הפלגה במעבורת מאיסטנבול, יש 20 אלף תושבים. בעונת הקיץ ובמיוחד בימי החום מגיעים לכאן לא מעט טורקים לחופשה והעשירים שבהם עוברים לבתי הקיץ שלהם שבאי.

זהו אי ללא תנועת כלי רכב, כשמרבית התנועה מתבצעת כאן בכירכרות רתומות לסוסים, באופניים או ברגל. היעדר כלי הרכב מסייע מאד לאיכות האוויר כאן ובניגוד לאוויר הלא מלהיב שבעיר איסטנבול, כאן תנשמו אוויר נקי.

גם הבנייה באי, שנמצא כשעת הפלגה מהרציפים המרכזיים של העיר, מושקעת ושונה מהבנייה באיסטנבול עצמה.

בתקופה הביזנטית נקרא בויוקאדה בשם היווני פרינקיפו (Prinkipo). היום יש בו מספר חופי רחצה ואף שרובם לא ממש מלהיבים, תראו בהם בדרך כלל נופשים.

באי תמצאו גם שפע של מסעדות, רובן מתמחות באופן טבעי במאכלי ים, שלצידם מאזטים. המסעדות תיירותיות ולא זולות, אבל לרוב מכינות דגים מוצלחים וטריים.


#טיפים
רוצים ללכת קצת? - מי שרוצה לעשות במסלול רגלי של שעה תוכלו לטפס על הפיסגה הטבעית שבמרכז האי ולהשקיף ממנה על הנוף הפנורמי והנהדר שנשקף מראש ההר.

יש באי מועדוני נופש לא יקרים, עם בריכות, חופים מושקעים ופינוקים איכותיים מהחוף הרגיל.


מבט מקרוב על האי בויוקאדה:

https://youtu.be/jVLl6FwYFJ4


תמונות מהאי:

https://youtu.be/-jl7P82WiSg


הדרכה:

https://youtu.be/HTSZ_wRjwIM

כשלוש שעות

מוזיאון המדע של סן פרנסיסקו
אֶקסּפלֹוראטֹוריּום, מוזיאון המדע
#על מוזיאון המדע מהטובים בעולם

מוזיאון המדע של סן פרנסיסקו נקרא "אקספלורטוריום" (Exploratorium). משנת 1969 הוא מושך אליו המוני מבקרים, תלמידים, סטודנטים וסקרנים, הנחשפים לתצוגות מרהיבות של מדע המשולב באמצעים טכנולוגיים וזוכים בתוך כך ללמוד על העולם שבו אנו חיים.

האקספלורטוריום (Exploratorium) נחשב לאחד ממוזיאוני המדע הטובים בעולם, אולי אף המשובח שביניהם. עם תצוגות אינטראקטיביות, המשתמשות ועוסקות בתחומים כמו טכנולוגיה, אמנות ואנושיות, מצליח מוזיאון המדע המודרני הזה לא רק להשכיל את המבקרים אלא גם לעורר רגש ועניין אמיתיים.

אל מוזיאון המדע בסן פרנסיסקו מומלץ להגיע עם הילדים ולא רק איתם, כי זהו מוזיאון לכל המשפחה, המציע סדנאות לקהל הרחב.

משכנו החדש ממוקם בבניין עגול ומרשים, בתוך המתחם המרהיב של ארמון האמנויות (Palace of Fine Arts), בקרבת גשר "שער הזהב", בשדרת Marina ורחוב Lyon.


#מה תראו כאן?
אֶקסּפלֹוראטֹוריּום יכולים המבקרים, כולל הילדים, לראות מעל 600 תצוגות אינטראקטיביות. כאן אתם מוזמנים להתנסות, לגעת, לשמוע, לחוש ולגלות עובדות מעניינות ומפתיעות על העולם הסובב אותנו.

יש כאן עיסוק בשלל מדעים ותחומי עניין, כולל טבע, זואולוגיה, טכנולוגיה, התנהגות מתמטיקה ומדעי החברה והאדם.

בנוסף לאותן תצוגות מרתקות, יש כאן גם שלל סדנאות ופעילויות אינטראקטיביות המאפשרות לכל אחד מהמבקרים כאן להפוך לחוקר ומדען לשעה קלה.


#טיפים
כניסה חינם לילדים מתחת לגיל 4.

כדאי להתעדכן באתר שלמטה על התצוגות השונות טרם ההגעה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/qWUtv1T-SPk


ביקור בחדר ה"אפטר דארק":

https://youtu.be/VvQ4h6XEyu8


עבודת בלונים עם עשרות אלפי בלונים:

https://youtu.be/XtSUkMo3JfY


בלוגרים:

https://youtu.be/i8dw8ntdmWw


הדרכה:

https://youtu.be/-Q_E1s03wj0
מוזיאון דה יאנג
מוזיאון דֶּה יָאנְג
#על מוזיאון האמנות מהגדולים בקליפורניה

מוזיאון דֶּה יָאנְג (De Young Museum) הוא מוזיאון שנחשב לאחד המוזיאונים הגדולים ביותר לאמנות בקליפורניה. המוזיאון מכיל אוסף נדיר של אמנות מהמזרח הרחוק לצד יצירות אמנות מודרניות.

מוזיאון אֵם אֵייץ' דֶה יאנג, כמו שהוא נקרא כאן, שוכן בפארק שער הזהב שבלב העיר.

מבנה המוזיאון הגדול מצופה מתכת ויכול בקלות להיחשב ליצירת מופת של אדריכלות מודרנית. הוא משתלב היטב בפארק שמסביבו וניתן להשקיף מהמגדל המתנשא מעליו, על כל אזור המפרץ.

המוזיאון הזה משתרע על פני שטח של כ-277 אלף מ"ר. הוא נפתח בשנת 1895 כחלק ממרכז ירידים גדול שהוקם בעיר ושימש אז כחלל להצגת אמנות. בשנת 2005 הוא נפתח במשכן מחודש, מודרני ומרשים.


#מה תראו כאן?
במוזיאון דֶּה יָאנְג תוכלו לראות הן תערוכות קבועות של אמנות אמריקאית ואפריקאית, לצד יצירות אמנות מודרנית רבות ולצידן תערוכות מתחלפות בנושאים שונים, מזרמים מגוונים ויוצרי אמנות ספציפיים.

באוסף המוזיאון יש בתחום האמנות לא מעט יצירות אמנות אמריקאיות, החל מהמאה ה-17 ועד למאה ה-21.

בתחום הלבוש יש כאן אלפי בגדים ופרטי לבוש מכל קצוות תבל.

בסיום סקירת המוצגים במוזיאון, שווה לעלות אל מגדל הבטון שבצד המוזיאון ולקבל תצפית מרהיבה מלמעלה, של העיר סן פרנסיסקו.


#טיפים
כניסה חינם ביום ג' הראשון בכל חודש.

בימי שישי נוהגים לקיים כאן ערבי תרבות ומוסיקה חיה, אירועי אמנות והקרנה של סרטים. נסו להגיע אז ולמשוך עד הערב.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/cVPjXuAOPug


תצפית מהמגדל של המוזיאון:

https://youtu.be/4_NR2QtoJ8U


הדרכה:

https://youtu.be/wU9Ewxh8mtk


והאדריכלות שלו:

https://youtu.be/v8oGTSDbhi4


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.