» «

מגדל הטלוויזיה ז'יז'קוב

מגדל הטלוויזיה ז'יז'קוב
מגדל הטלוויזיה ז'יז'קוב
#על מגדל הטלוויזיה של העיר

מגדל הטלוויזיה של פראג (Televizni vez na Zizkove) הוא מגדל טלוויזיה שכמותו נבנו רבים בשנות ה-50, במיוחד בערים הקומוניסטיות.

על אף שמגדל ז'יז'קוב נחשב בעיני רבים לאחד המגדלים המכוערים בעולם, זהו עדיין המגדל הגבוה ביותר בפראג. המגדל, שנבנה בשנת 1992, מתנשא לגובה של 216 מטרים.

ממרפסת בגובה של 93 מטרים, שהיא גם בית קפה ומסעדה, תוכלו ליהנות מתצפית על העיר כולה. יש כאן אפילו שורה של כסאות כדור תלויים, שמאפשרים להירגע אל מול הנוף - בתנאי שלא צפוף, כמובן. ואגב, במגדל יש גם מלון. אבל זה לא מלון עם המון חדרים, כמו שמלון צריך להיות. מדובר במלון יוקרה שיש בו חדר אחד בלבד. אבל זה לא חדר אלא סוויטה מפנקת, שממנה ניתן להשקיף על כל העיר וללכת כך לישון, כשהנוף פרוש לפניך.

מבחוץ, אם תביטו היטב אל עמודי המגדל, תוכלו להבחין בפסלי התינוקות הענקיים המטפסים עליו, שפיסל והתקין עליהם האמן היצירתי עם ההומור המיוחד, הצ'כי דייויד צ'רני. בעבודות של האמן המוכשר והחצוף הזה תוכלו להיתקל בכמה פינות בפראג.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/q971y-zCUvc


על פינוקי מגדל הטלוויזיה ז'יז'קוב:

https://youtu.be/Fqm9dHpliYI


ומה שבפנים:

https://youtu.be/oKoP7ppeCrs


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.