» «

מגדל טוקיו

מגדל טוקיו
מגדל טוקיו
#על המגדל שעוצב בהשראת מגדל אייפל

הידעתם שאת מגדל אייפל אפשר לראות לא רק בפריז? - בלב העיר טוקיו תוכלו לחזות במגדל טוקיו (Tokyo Tower), או טוקיו טאואר". זהו מגדל תקשורת ותצפית מברזל, שנבנה בהשראת המגדל הפריזאי המפורסם ונחשב למגדל השני בגובהו בעיר.

מגדל טוקיו נחשב למגדל הברזל הגבוה בעולם, אייקון מקומי וסמן ברור של טוקיו המודרנית. גובהו 333 מטרים, 13 מטרים גבוה ממגדל אייפל, מה שאומר שאת המגדל הזה קשה להחמיץ, גם מרחוק.

אם מגדל אייפל הוא כהה, הרי שמגדל טוקיו צבוע בשילוב של צבע כתום עז, ביחד עם גוונים עדינים של לבן. המגדל הזה מושך אליו המוני מבקרים, הבאים בכדי לעלות ולצפות על בירת יפאן משתי התצפיות, בגבהים שונים של 150 ו-250 מטר, המעניקות נקודות מבט נהדרות על העיר.

אגב, בנוסף לתצפית מרהיבה על העיר מציע ה"טוקיו טאואר" גם מוזיאון הולוגרמות ומסתורין, אקווריום ענקי עם עשרות אלפי דגים קטנים ומוזיאון שעווה. בבסיסו תוכלו ליהנות מקניון ה-"FootTower", בן 4 הקומות, שבו חנויות, גלריות, מסעדות ומזנונים.


#תולדות מגדל טוקיו
ה"טוקיו טאואר", שעד שנת 2010 נחשב למגדל הגבוה ביפאן, נבנה בשנות ה-50 של המאה הקודמת. זה היה בעידן ההתאוששות שלאחר מלחמת העולם השנייה, בעת שיפאן החלה לשקם את מעמדה ולהתחיל להפוך למעצמה כלכלית.

הוא נבנה לצרכי רשת השידור הציבורית של יפאן NHK, שהחלה את שידוריה בשנת 1953 והייתה זקוקה למגדל שידור אזורי. אז הוחלט על מגדל שיהיה הגבוה ביותר בעולם, מעל בניין "אמפייר סטייט בילדינג", שהיה המגדל הגבוה ביותר של אותה תקופה. מחסור בחומרי בנייה ובמימון הביא להתפכחות ולבסוף נקבע גובהו של המגדל לפי צרכי חברת הטלוויזיה והשידור לאזור קאנטו, הרדיוס של 150 קילומטרים בלבד.

המגדל שנפתח בשנת 1958, תוכנן על ידי האדריכל היפאני טאשו נאיטו, ארכיטקט מפורסם שהתמחה בתכנון מגדלים. נאיטו, שחיפש השראה בעולם המערבי, בחר במגדל אייפל שבפריז, כהשראה למגדל השידור הזה.

המגדל מסוגל לעמוד ברעידות אדמה, בעוצמה כפולה מרעידת האדמה הגדולה שהתרחשה בשנת 1923, ובטייפונים עם עוצמת רוחות של עד 220 קילומטרים לשעה.

חלק מהפלדה שהובאה לבניית המגדל, שעל בנייתו עמלו כ-400 פועלים, הגיע מגרוטאות של טנקים אמריקאים, שנפגעו במלחמת קוריאה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/BRXj0ei9Kzg


וממעוף הרחפן:

https://youtu.be/WRgj-fDYmEY
טוקיו סקייטרי
סְקָייטְרִי
#על המגדל הגבוה ביותר של טוקיו

טוקיו סְקָיי-טְרִי (Skytree), "עץ השמיים" בתרגום חופשי, הוא אחד המגדלים הגבוהים בעולם, כיום המגדל הגבוה בעולם והמבנה השני בגובהו בתבל. בשנים האחרונות הפך הסקיי טרי בעל צורת המחט, לאחד מהסמלים של טוקיו ויפאן.

הסקייטרי מתנשא לגובה של 634 מטרים, פי שניים מגובהו של מגדל אייפל שבפריז. הוא נבנה במשך כשלוש שנים וחצי, בעלות של כ-820 מיליון דולרים. בראש המגדל שני מצפים, בגבהים של 350 מטר ו-450 מטר מעל פני העיר.

אגב, קניון הטוקיו סולאמאצ'י (Tokyo Solamachi), שבתחתית או הבסיס של הטוקיו סקייטרי, הוא מקום מצוין בכדי לשחרר את תאוות השופינג המקננת בכל אחד מאיתנו. יש בו גם אקווריום נהדר שנקרא "אקווריום סומידה" (Sumida Aquarium).

התצפית על הר פוג'י מה"טוקיו סקיי טרי", הר הגעש שהוא ההר הגבוה ביפאן, היא נהדרת. מכאן תוכלו לצפות בו ממרחק של 100 קילומטרים. זה אחד מהמראות היפאניים המיוחדים והיפים שיש, במיוחד למי שלא מתעתד לצאת לטייל אליו.

המגדל עצמו נפגע ברעידת האדמה שפקדה את יפאן בשנת 2011, אבל הוא שרד אותה והבנייה הואטה רק בחודשיים, מה שהיווה הוכחה לעוצמה של טכנולוגיית הבנייה היפאנית ולעמידותה בפני רעידות אדמה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Q6sZbHxCOu8


מלמעלה על העיר:

https://youtu.be/m_Le1Kqk6TI


קניון הטוקיו סולאמאצ'י שלמטה:

https://youtu.be/IsyVAcvlRo0


וסומידה אקווריום שבקניון:

https://youtu.be/6eW8Sz8SGRs


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.