» «

מוזיאון המחתרת ההולנדית

מוזיאון המחתרת ההולנדית
מוזיאון המחתרת ההולנדית
#על המוזיאון

המוזיאון ההיסטורי הזה מספר את סיפורו של העם ההולנדי בזמן מלחמת העולם השנייה (1940-1945). המחתרת ההולנדית הייתה מחתרת שהתנגדה לכיבוש הנאצי בזמן המלחמה. באמצעות המודיעין שאספה, רשתות התקשורת שיצרה והחבלה בכוחות הנאצים הם עזרו לשחרור המדינה מהשלטון הנאצי.

בתערוכה המוצגת באופן קבוע במוזיאון תוכלו ללמוד על החיים של העם, באמצעות פעולות בהם נקטו בהובלתה של המחתרת: שביתות העם, זיוף מסמכים, ההתנגדות לשלטון, עיתונאות מחתרתית ועוד. תוכלו לצפות כאן בחומרים אותנטיים מדהימים מהתקופה ההיא: הקלטות נאומים, מסמכים, מכתבים ותמונות. תוכלו ללמוד על הקונפליקטים השונים ועל סיפורים של אנשים פרטיים בתוך כל ההמולה.

מקימי המוזיאון שמו דגש על מתן אווירה אותנטית באמצעות אמצעים ויזואליים - לאפשר למבקר לקחת חלק בלתי נפרד בדילמות של חיי היום יום תחת הכיבוש.

עוד מתיישבים שמקבלים כאן ביטוי הם המתיישבים ההולנדיים במושבות (במיוחד אלה שליד הודו) שנשלטו על ידי הכיבוש היפני. גם הילדים וחייהם תחת הכיבוש הגרמני מופיעים כאן. תוכלו לראות את חפציהם, לשמוע על סיפוריהם האישיים ולהיחשף לתצוגות מקוריות מהעת ההיא.

במוזיאון מבקרים כ-15,000 ילדים מדי שנה.

מבט מקרוב על המוזיאון:
https://youtu.be/nYyRPxlKtDo?t=8s


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.